מה אתם חושבים על רעיון מדינת הרווחה

בשביל זה

קיים מנגנון במדינה "לשכת התעסוקה". הוא אמור, ועושה כמיטב יכולתו, בדיוק את זה. עבודה אחרת איפה? באותה חברה? ואם אין? בחברה אחרת? ואם החברה האחרת לא מסכימה? אתה לוקח רעיון טוב ומקצין אותו... אבל חבל להתווכח איתי, בטח יש כאן אנשים שמבינים בכלכלה הרבה יותר ממני

true light

New member
המדינה מנסה למצוא מקומות עבודה חלופ

יים. עם זאת, זה די בעייתי למצוא עבודה לאנשים בטווחי גילאים מסויימים ועם מיומנויות (או חוסר במיומנות) מסויימות. אני לא חושבת שניהול של העובדים, או כל גוף אחר, יכול לפתור את זה. כמו כן, אני מאמינה שגם אם נציגים של "העובדים" ינהלו את המפעל, בסופו של דבר - הם יהפכו לאותם המנהלים הקפיטליסטים שאתה מוחה נגדם.

Duder22

New member
אבל כל הרעיון הוא שהעובדים יחליטו

בענייני המפעל למשל.. לא קומץ נבחרים. גם בקיבוץ האמיתי (לא המופרט) מנהלים אותו כל החברים.

meitush123

New member
חלק מהקיבוצים ריוחיים

כמו שלי למשל ולא, המדינה לא תומכת בנו. מפעל ששייך לעובדיו נקרא קואופרטיב אגב...

Duder22

New member
שאלה- הקיבוץ שלך עדיין שיתופי באמת?

כלומר- לא מופרט ולא מעסיק שכירים כמובן..

meitush123

New member
כן מעסיק שכירים

אבל לא מופרט. קיבוץ לא יכול להתקיים לאורך זמן בלי להעסיק שכירים אבל מצד שני אנחנו מספקים להם עבודה בתנאים הוגנים (דבר לא מצוי במיוחד בפריפריה...) ובכל זאת זוהי פשרה... (ויש לי גם שלושה אחים שבשבילם למשל זהו לא שיתוף מספיק והם חיים בקומונות של הנוע"ל [עם גרעינים]) אני עוד לא הגעתי לשלב לבחור את דרכי...

Duder22

New member
את צריכה להבין ש"קיבוץ" שמעסיק

שכירים (שהם ל-א חברים!!) הוא לא קיבוץ אמיתי. בקיבוץ אמיתי חיים ועובדים רק חברי קיבוץ! זה הרעיון. וקיבוץ יכול להחזיק טוב מאוד גם בלי שכירים מבחוץ, וגם עדיין יש כאלה לשמחתי..

Duder22

New member
טוב אני מכיר כמה שהם עדיין שתופיים

ואני מאמין שהם גם לא מעסיקים שכירים, למשל: אורטל, נירים, כפר עזה, יזרעאל ויש עוד הרבה..

meitush123

New member
ומה זה יעזור?

עלות הייצור שנקראת שכר, שמפרנסת יחסית אנשים רבים, תהפוך לעלות יצור שנקראת רווח שמרוכזת בידי בעלי ההון חוץ מזה מה שקורה הוא שבמקום ריכוזיות בידי המדינה יש ריכוזיות בידיים פרטיות. (ראי לדוגמא את המפה המסועפת של השליטה בתקשורת...)

meitush123

New member
התכנית של ביבי

לא מועילה לדעתי בשום צורה לאזרחי המדינה (מלבד העשירים ביותר):הצמיחה שהיא יוצרת היא כזאת שמשרתת רק את העשירים.מפריטים מונופולים ממשלתיים במחירים שערוריתיים לדוגמא: את אל על מכרו במחיר של שני מטוסים כאשר ברור שמונופולים ממשלתיים עדיפים בהרבה על מונופולים פרטיים.אחד ממטרות התכנית היא לשבור את העובדים, (דבר מעוות לנוכח העובדה שהעובדים= הציבור), ולהפוך אותם לעבדים.חוץ מזה, אם אתם רוצים לקרוא על תוכנית כלכלית שבאמת היתה מצילה את המשק אתם מוזמנים לקרוא את ספרה של הכלכלנית אסתר אלכסנדר (ז"ל): "כוח השוויון בכלכלה" אתר מומלץ הוא האתר של עמותת יסו"ד

למעלה