מאיזה כאב ערפדים סובלים הכי הרבה?

קרניjack

New member
מאיזה כאב ערפדים סובלים הכי הרבה?

(חוץ משיברוני לב של בני 17) כלומר, האם ישנן פציעות מסויימות שלא רק זמן ההחלמה ארוך אלא הם ממש סובלים לאורך טווח? איברים מסויימים למשל? האם זה בכלל דומה לסוג הפציעות המכאיבות לבני אדם? ובעצם... מהו כאבו של ערפד? איך ערפד מרגיש כאב וממה הוא סובל? לא בטוחה שיש ממש תכנים שנכנסים לנושא של איך ערפד מרגיש כאב, כמה ואיך- אשמח לשמוע דעות!!!

Berethor

New member
כאבי לב כנראה, ולא דווקא רומנטיים

כי על פי גרסאות לא מעטות הלב הוא איבר פגיע עבור ערפד במידה זאת או אחרת, בניגוד לאיברים רבים אחרים שלא נחשבים לכאלה פגיעים אצלו, גם אם פגיעה חלקית בלב היא לא קטלנית עבור ערפד(כמו בגרסה המקורית שיתד לא הורג ערפד), זה עדיין משתק אותו או מחליש אותו בהן, אז אוליי הוא גם חש כאב שם. חוץ מזה השרפות מהשמש או מאש היא משהו שיתכן וגורם לערפד כאב רב. חוץ מזה יכול להיות שכל דבר שגורם לאדם כאב מפגיעה יגרום גם לערפד כאב, אבל סביר להניח שברמה יותר נמוכה(בכל זאת הוא אל-מת), כך שאם ערפד חש כאב זה במיוחד שמדובר בכאבים עזים ובפגיעה קשה במיוחד. היו גם גרסאות שעלפיהם הערפד בכלל לא חש שום כאב או הנאה בגלל האל-מוות, כמו אצל זומבים למשל. משום שלערפד יש אלמוות יחודי מסוגו, כמה חיות יש בו זה משהו שבדרך כלל נתון לויכוח, אבל אני מאמין שבכל מקרה ערפד לא יחוש את רוב הדברים האלה ברמה של אדם, לטוב ולרע. לגבי דברים שערפדים סובלים מהם לטווח ארוך ולוקח להם יותר זמן להחלים מהם. בVTM למשל יש משהו שנקרא aggravated damage, שזה נזק מדברים שמסוכנים במיוחד בשביל ערפד, כגון אש ואור שמש, וגם מפציעות מדברים על טבעיים, כגון טפרים של איש זאב או ערפד, נזק כזה לוקח להרבה הרבה יותר זמן להחלים ממנו והוא מסוכן לערפד הרבה יותר מנזק רגיל, יכול להיות שגם כואב יותר. פגיעה מסכין או אקדח הרבה פחות מסוכנים עבור והרבה יותר קלים לריפוי/שחזור מהיר, מאשר פגיעה מאותם דברים שקטלניים במיוחד עבור ערפד. אבל אפילו פה מדובר במשהו שכמות דם מספקת יכולה לעזור בהחלמה ממנו. בסדרה קשרים אפלים אפשר היה לראות גם משהו כזה, שהנרי נפצע קשה מהיצור שמזכיר קצת איש זאב.

MoonFairy

New member
הדבר הראשון שעלה לי לראש

זה גפיים ראשיים, כמו בספרים של סוקי סטקהאוס
כשהמלכה סופי אן איבדה את 2 הרגליים שלה בפיצוץ והעו"ד (נו, השד עם השם המצחיק) אמר שיקח לה הרבההההה זמן עד שהיא תחלים מהפציעה הזו. (כן, טוב, זה לא ממש קרה
) קשה לי לחשוב אבל על כאב של ערפד ככאב ממשי כמו של בני אדם. לבנאדם שיקבל מכה בצ'ופצ'יק של המרפק זה יכאב כמו מוות! אבל ערפד? אני בספק אם הוא מרגיש כאב בכלל. אין לו מערכת עצבים לדעתי כיוון שכול המערכות מתות וכאלה.... אבל! (וזה אבל רציני) תלוי באמונה, הדברים שכביכול ערפדים רגישים אליהם (pick whatever you believe in - שמש, מים קדושים, צלב, שום ושות') יכאיבו להם כאב מייסר. לא ברור איך, אבל אחרת הם לא היו צורחים כ"כ כשהם נפגעו מזה

קרניjack

New member
אם כבר סטאקהאוס, לגמריי שכחתי

מהסידרה הזאת... כלומר אני עדיין בספר ה9, בתחילתו ואין לי זמן לכלום, אפילו לא לאיזה סידרה קטקטנה... בטח שדם אמיתי יחזור עם המלך המת (רמז מישהו? וזה גם יכול להיות אריק
) אז אני אתחיל לקרוא שוב...

Berethor

New member
נקודה טובה

אם הוא צורח מכאבים בטוח כואב לו, ראיתם פעם זומבי שצורח מכאבים?
. כן הגיוני שיכול לקחת לערפד יותר זמן לשחזר חלקי גוף שלמים(יד, רגל וכו), אבל עדיין העובדה בסופו של דבר הוא כן ישחזר הכל למצב שבו הוא היה אחרי המוות/הפיכה נשארת מגניבה..

למעלה