מאג ונגב...

omryperz

New member
מאג ונגב...

משהו שאני לא מבין ולא יודע... מה ההבדל בין מאג לנגב...? לא בנתונים שלהם כמו משקל וכו'...אלה מה התפקיד בכוח של מאגיסט ומה התפקיד של נגב? תודה רבה...

גבעתימן

New member
מה אתה דבע?

ההבדל בין נגביסט למגיסט!!! זה דבר כזה ברור! מג זה כוח רתק..שולחים את המגיסט לכיפה והוא מתחיל לזיין את כול העולם!!!! והוא לא נע עם החולייה או הכיתה! ונגביסט בובה....זה פקל שכן נע עם החולייה והכיתה וגם דופק פזצטות אם צריך!!! הוא גם יוצא לתוך עזה במבצע ומאג לא!! זה פקל בתוך החולייה כמו קלע ומטוליסט.... הבנת?זה בגדול הפרטים הקטנים תלמד שתגיע לצבא...

IאביעדI

New member
בתור מאגיסט טרי :)

אז ככה, בעקרון, המאג יצא מכלל שימוש כשהכניסו את הנגב לצה"ל אבל חזר כי הוא פשוט כלי הרבה יותר אמין. את המאג תמיד יתפעלו שני אנשים- המאגיסט, ומפקד החוליה. את הנגב לעומת זאת מתפעל אדם אחד. הנגב אם אני לא טועה אמור להסתער והמאג עקרונית לא אמור, המאג יהיה ברתק ובעצם יחפה על שאר הכוח. תכלס, אף אחד לא ירים ראש או יעיז להרים קנה כשירוים עליו ממאג, וזהו פחות או יותר. כיף לירות עם מאג :)

תשובות.

בתור מקלע קל הוא נשק מצויין - קל, מדוייק, נוח מאוד לירי בתנועה, הרתע כמעט לא מורגש. בגרסה הנוכחית שלו אומרים שהוא אמין מאוד בכל תנאי מז"א. אצל טירונים, שלא טיפלו בו כמו שצריך, הוא לא כל כך סלחן ונתקע די הרבה (לא כמו המאג). הנקודה החלשה שלו היא בהחלפת שרשיר לא כל כך נוחה. המאג לעומתו עדיף בעיקר לטווחים ארוכים יותר, לדעתי, מבחינת דיוק, ואין עליו באמינות, אבל הוא כבד, לא נוח לדילוגים וירי בתנועה והתחמושת שלו כבדה יחסית. מעבר לכך, אין מה להשוות מכיוון שבסיווגים שלהם הם מקלעים שונים. השוואה נכונה יותר היא של הנגב מול המינימי והמאג מול ה-M60

Light18m

New member
נגב כבוד!

יתרונות הנגב על המאג: חוסך בן אדם בכוח (לא צריך עוזר שיקח תחמושת וחצובה) אפשר להסתער איתו כי הוא יותר קל הרבה יותר נוח בשטח בנוי כי הוא גם יותר קצר אפשר לקחת יותר כדורים כי זה יותר קל ירי לילה יעיל(סמן לייזר, שח"ע, כוונות ברזל זוהרות) אפשרות לירי בודדת שנותן אפשרות לירי מטחים במארבים אפשר גם לאפס אותו יותר טוב בעזרת הבודדת אפשרות לירי מחסנית (יעיל מאוד וכבר יצא לירות בנגב עם מחסנית) הרבה יותר בטוח מהמאג (מנגנון ראצ'ט) שמכניסים שרשיר לא צריך להטות את הנגב לצד כי יש שיניים שתופסות את השרשיר אין כזה הרבה מעצורים כמו שחושבים, הנגב הוא כלי אגרסיבי. נגב נותנים למי שהכי בכושר בכיתה, למי שהכי מורעל ובד"כ גם דפוק בראש, וצריך גם כוח מאג נותנים לאנשים גדולים שלא בהכרח רצים מהר כי אפשר להושיב אותו בכיתת רתק, לעומת נגב שמסתער עם כולם והוא הכוח אש הכי גדול שמסתער

Light18m

New member
לא

זה שח"ע (שפנפן חד עיני) ששמים על הראש עם ריתמה. ההבדל בין סמן לציין זה שסמן אפשר לראות רק באמצעות אמצעי לראיית לילה, ולכן לובשים את השח"ע. ככה זה לא חושף אותך אם לאויב אין אמצעי כזה. הפאדיחה בזה שבתרגילים הקלעים רואים בדיוק לאן אתה יורה בעזרת האקילה שלהם.

Light18m

New member
זה גם פועל על

עיקרון הגברת אור ככבים. זה לא אומר שאם אין כוכבים לא יראו כלום, אבל בלילות של ירח מלא רואים הכי טוב.

Commie1

New member
הקטע עם האור כוכבים מובן

אין צורך לחזור עליו שוב ושוב ושוב תסביר לי איך הולך אותו עיקרון עם האקילה הרי זו זכוכית בצבע מסוים בסופו של דבר האמר"ל הוא מכשיר אופטי המשתמש בסוללות ובאמצעי קצת יותר מורכב מזכוכית צבועה בצבע מסוים... משהו עם קרינה אולטרה סגולה...אם אני זוכר נכון

yehuda18

New member
שח"ע

שפנפן חד עיני.. מכשיר לראיה בלילה שפועל על עקרון הגברת אור כוכבים.

omryperz

New member
חבר'ה תודה על התשובות...עוד משהו...

אז הסכמנו שמאג משמש לכוח רתק, לכן שמים אותה מאחור כדי שיחפה על הכוח... ומה קורה למשל ביחידות מיוחדות, שעושות מבצעים עם צוות מצומצם של 12 איש? בכל זאת יש שם מאגיסט שנשאר מאחור כדי לחפות? או שבצוותים קטנים ביחידות מיוחדות, אין מאגיסט אלא רק נגביסט, כדי שבכל זאת יהיה כוח אש גדול? תודה רבה.

Light18m

New member
נגב בקו

נגב יוצא לכל מבצע, לכל כוח יש חוד שמורכב ממפקד נגביסט וקלע. לא משתמשים במאג. יש מאגים בעמדות וזהו

omryperz

New member
אז מה שאתה אומר בעצם:

מי שמאגיסט לא יוצא למבצעים? או מי שמאגיסט יוצא למבצעים אבל עם כלי אחר?

IאביעדI

New member
מה פתאום....

אני מאגיסט ומיועד לאחד מהיחסרי"ם, בקיצור, המאג לא נשאר לתמיד מחליפים אותו בפק"ל אחר. כשיגיע היום (הוא עוד מאוד רחוק) אני לא אצא למבצעים עם מאג.

omryperz

New member
אז בקיצור:

ביחידות מיוחדות יש מאגיסט? או רק נגביסט? כי בעיקרון זה צוות של 12 איש, וכל ה 12 איש יוצאים למבצע ולא משאירים מישהו מאחור, כלומר לצוותים קטנים אין כוח רתק, רק לפלוגות, נכון???? מי שיודע ונמצא בצבא או משהו, אז שבקשה יענה... תודה רבה.

תקשיב.

הנגב הוא תמיד בראש החוליה\כיתה , מצד שמאל למפקד , ברגע שיש התקלות הוא הראשון לרסס , זה כוח אש להסתערות. מאג לא , מאג מיועד לעמדה וכ'ו. ולא הוא לא יוצא לפעולות. אבל זה לא משנה בדרך כלל לכל אחד יש כמה פק"לים כי המטרה להכשיר את החיילים על כמה שיותר פק"לים וכלי נשק. אז אותו חייל עם המאג יצא עם כלי אחד.

למעלה