למה בודהה ?

למה בודהה ?

זה כמובן איננה העברת ביקרות ממקום רע אלא שאלת תם כיוון שזו שאלת תם אבקש תשובת תם האם יש לנדוד למחוזות רחוקים בחיפושים אחר הדרקון שהרשת היא אותיות השפה העברית ? אכן זה האומץ שמאפשר לנו להתמודד מול פני הדרקון אך בשורשי היהדות הוא לובש צורה אכן זה הביחד והחיבור אחד לשני שעוזרים לנו לשמוע את הדרקון המתקרב, אך ביהדות כתוב כיצד נחבור יחדיו

darmha

New member
בודהה זה לא בודהה

שאלה נפלאה! תודה. בשאלתך הועלתה שאלה: "מדוע בודהה כשיש את היהדות"? תשובתי: מדוע אתה עושה אותי לא יהודי? הסבר: זן אמיתי הוא גם יהדות אמיתית. האמת היא שאין הבדל ביניהם. אנו בני האדם יוצרים הבדלים בניסיון שלנו להבין באמצעות החשיבה הדואלית שלנו. זה תלוי רק בנו. כשאנו יוצרים הבדלים הם קיימים. אבל אם איננו יוצרים הבדלים אזי הם לא קיימים. ואז, מעצמו הכל כבר אחד. זהו שער הכניסה לדרך האמיתית המכילה את כל הדרכים. מכאן ששאלתי היא: אתה אמרת "שהרשת היא אותיות השפה העברית" אבל הרשת היא לא באמת רשת, אם יש רשת יש קרוב ורחוק, כאן ושם - דואליות. המסר האמיתי של אותיות השפה העברית היא כיצד להשתחרר מהרשת ולהוות אחד. אז תבין למה בודהה, למה אלוהים, למה את/ה, למה כל העולם הזה. אז : ללא הסברים, ברגע זה ממש, כיצד תשתחרר/י מהרשת? איתך בדרך יובל

פילוסופיה אקזיסטציליסטית

אדם הולך בדרכו רשת יכול לנסות לעקוף, אז ילך שעות יכול לנסות לטפס, אז יתעיף יכול לנסות לחכות, אז יתיאש יכול לנסות להתעלם, אז היא תתעלם למצוא את האחד זה פשוט מאוד, כיוון שמן הסתם התשובה נמצאת מתחת לאף אך מספר זקנים לפני אלפים שנה בכוח עצמם או בכוח השראה (תלוי בסמנטיקה) חשבו על משפט שנקרא: שמע ישראל ה´ אלוהינו ה´ אחד האם זה האחד ?

תיקון טעות

בפואמה הקצרה שהקלדתי נפלה טעות קטנה, עקב שגיאת כתיב אשר משנה את כל המשמעות בשורה האחרונה כתוב "יכול לנסות להתעלם, אז היא תתעלם" בזמן שצריך להיות כתוב: יכול לנסות להתעלם, אז היא תעלם

darmha

New member
עוד מאותו דבר..

התשובה היא לא טובה ולא רעה. אך עדיין לא השתחררת מהרשת. אל תנסה לשכנע, אל תנסה להסביר, תניח להכל ואז באמת תמצא את התשובה המקורית שלך, את ההשראה שלך. אז אני שואל אותך שוב ברגע זה ממש: כיצד תשתחרר מהרשת? אם אתה לא מבין, פשוט תשמור אל אי ההבנה הזאת כעל אוצר גדול, אי ההבנה הזאת זה אתה המקורי. נסה נסה נסה איתך בדרך יובל

קצת לוגוס מול הכאוס

אני לא מבין כל כך ברשתות, בעצם שאלתך אני נתפס לתוכה ולכן "אופס" הנה התעלמתי והיא נעלמה בעצם יש כאן צורך להעמיד שאלה אחרת האם אין מקום ללוגס ? האם רק הכאוס מאפשר תובנה ? נסה מחכה לך בסוף הדרך

darmha

New member
הכלב רודף אחרי העצם

השאלה היא לא על רשתות. ניסיון להתחמק הוא הדיוק כמו ליפול ברשת. ככל שתנסה להתחמק יותר תלכד יותר. תמשיך לנסות, כרגע זה ממש תניח לכל מחשבותיך, ואז מה שאתה רואה מה שאתה שומע ינחו אותך. לוגוס וכאוס נוצרים ע"י המחשבה, אם אתה באמת רוצה להשתחרר זרוק את כל רעיונותיך לפח. אז תהיה לאדם גדול ותוכל לסייע לכל העולם הזה. איתך בדרך יובל

האין זו גישה מוקצנת ?

האם היית אומר לאלברט אינשטיין לזרוק את רעינותיו לפח ? האם היית אומר לרמב"ם לזרוק את רעיוניתו לפח ? האם כל שיחה חייבת לגלוש לרמה האישית ? האם אדם גדול הוא לא בעצם אדם קטן ? האם לסיע לעולם זו לא קצת גישה יומרנית ? לוגוס וכאוס אינם נוצרים על ידי המחשבה לוגוס וכאוס יוצרים את המחשבה האין זה אני חושב משמע אני קיים ? מצד אחד ישנה תחושה של פתיחות אבל מצד שני ישנה תחושה של ביטול והורדת הערך של כל דבר אחר חוץ מהזן מחכה בסוף הדרך

emptyhead

New member
לחיות על הקצה, לגלות את החיים

אלברט איינשטיין הגיע לאן שהגיע באמצעות היכולת לזרוק הכל לפח, כנ"ל הרמב"ם וכל שאר "הגדולים". היצמדות לרעיונות מקטינה היכולת להשליך רעיונות לפח ולגלות את החדשים שנוצרים בעקבות כל זהו סימן ההיכר של אדם גדול.היצמדות לרעיונות הנה פחד מהחדש והלא ידוע ויוצרת בורות שמאחוריה מסתתרות גזענות, אלימות, שנאה, וכל שאר אחיותיה המקסימות. כשמשליכים את הכל זוכים בהכל. כשנצמדים לדבר אחד זוכים רק בו - אבל מה באמת רוצים? זו שאלה מעניינת. באנגלית הביטוי אומר:BEWARE OF WHAT U WISH FOR BEACAUSE U JUST MIGHT GET IT. אז צר לי אם אתה חש בביטול או הורדת ערך, זו אינה המטרה. המטרה היא לוותר על הכל כדי לזכות בהכל. זאת הדרך. כך אגב מתפתח לו כל מדע מחקרי. והזן הוא פעולת החקירה של האדם את עצמו. בזן נאמר: אז אם אתה פוגש בבודהה - תהרוג אותו מייד. למה? כי אתה עושה בודהה, אתה נקשר אליו, ואז איבדת את הדרך. לזרוק את הבודהה לפח זאת הדרך. בין אם תקרא לו בודהה או אלוהים, או ישו או טאו או הדרך או אהבה או אנרגיה או כל דבר. למה?כי כשאתה יוצר משהו במחשבתך ונקשר אליו אתה יוצר הפרדה בעולם הזה. אתה יוצר אלוהים שלי ואלוהים שלך הרעיונות שלי טובים משלך וכו´ ואז נוצרות מלחמות וסבל. זן הוא פשוט: מתחילים בשאלה מי אני? זוהי דרך מאוד פשוטה ולא מיוחדת. אם מתרכזים עמוקות השאלה חותכת את כל המחשבות וכך מגיעים להכרה שלפני המחשבות. הכרה זו היא האני האמיתי או האני המקורי, הטבע המקורי. ההכרה שלפני התעוררות המחשבות. בדרך זו אתה מוצא את הדרך הנכונה, האמת ואת החיים הנכונים. או אז אפשר לעזור לכל העולם הזה. בין אם כל העולם הזה הוא האדם ברחוב, חבר, עמית לעבודה, מטופל וכו´.(ואגב זה לא יומרני אלא התפקוד הטבעי, קח מאדם את היכולת לתרום ו/או לעזור ולקחת ממנו את אנושיותו) דקרט אמר: אני חושב משמע אני קיים. הזן אומר: ללא חשיבה מה אני? גישות שונות אמת אחת. אז אני שואל אותך מי משניהם צודק. תגיד זן תקבל 30 מכות ממקל הזן, תגיד דקרט תקבל גם 30 מכות ממקל הזן תגיד שניהם או אף אחד תקבל 60. קדימה מהר בלי להתעצבן בלי להתמסכן, תחיה עכשיו את החיים עד הסוף מה התשובה? ולא רק אתה כל מי שקורא מכתב זה מוזמן לנסות לענות לשאלה. איתך בדרך יובל

תשובתו של אנקה

אני הוא זה שמגדיר את השאלה ולכן אני הוא זה שקובע את התשובה אני הוא זה שטווה את הרשת לכן אני הוא זה שפורם אתה אני זה הוא שחושב ובלעדי אתה בכלל לא קיים א - אחד , אדם , אל נ - נשמה, נצחיות י - ענווה (בין יתר הדברים אבל הפעם בחרתי לצייר את אני, מתוך שעשוע, גרידא בצורת פרמידה) ענווה נשמה נצחיות אחד אדם אלוהות או, כפי ששמתי לב, יש בך חיבה לשפה האנגלית לכן נצתת לך משיר פופולרי I DID IT MY WAY" - Sinatra שאלתי אליך, לצערי הרב מצריכה חשיבה, למה ה: "י" מסמלת ענווה ? בניגוד אליך אני אצרף רמזים: ראה פילוסופיה יהודית

emptyhead

New member
כל אחד ודרכו

אני אני אני - מי זה האני הזה? ועוד לדבר על ענווה: משעשע. אם לא הבנת אין לי דבר נגד חשיבה. לזן אין דבר נגד חשיבה. זאת עוד לא הבנת? יש לי משהו נגד בורות. יש לי משהו נגד להתקיף. איתך בדרך יובל

בסופו של דבר הכל מסתכם בסמנטיקה ../images/Emo10.gif

כמה עצוב זו הייתה תשובתי לשאלה שאימה עלי במלקות, מינימום 30 מקסימום 60 ולבסוף סימתי במשוואה מקורית שבאה לסתור את האגו סוג שונה של סמנטיקת זן: האין זה מקוריות וזריקת הרעיונות הישנים לפח ? אני אני אני וענווה - חשוב על כך, כיצד הסתירה חייה בהרמוניה סליחה על הטעות הסמנטית

emptyhead

New member
לא לא רק לא סמנטיקה

בסופו של דבר זה לא סמנטיקה. אנו במאבק הגדול של לצאת לחופשי - לא פחות. אל תיכנע, תתעודד. ליפול ולקום ליפול ולקום, 7 פעמים ליפול 8 פעמים לקום כלומר 7000 פעמים ליפול 7001 לקום. אלה החיים - אל תתייאש ואל תברח. אני שואל אותך שוב: דקרט אמר: אני חושב משמע אני קיים, הזן אומר: ללא מחשבה - מה אני? מי משניהם צודק? איתך בדרך יובל

הוא זה לא אני

זה שמעדיף את ההוא על האני בורח מעצמו בריחה זו תבוסתנות ויש כאלה שיקראו לה הארה אך האמת העירומה היא מפחידה אין תכלית. חיים. נקודה. יפה השם: זן והעיר הגדולה מרמז על כרך סואן ושוחק ללא מטרה האמת תתגלה לעין אמיצה הדרקון תמיד פצוע ובהזיות על מין שוכב הוא במיטה יש כאלה שיבחרו בשתיקה בשקט הנשלט יחפשו ההבנה אך העליבות זועקת מהאמת העירומה הכל מקרי, ללא תוכנית, חיים. נקודה הפתרון כמו תמיד אצל המתים חפשו חיים של עצמכם, חיים של אחרים השעשוע הנצחי מתחיל עם טיפת זרע ראשונה צריך להיות דרקון בנזונה אמיץ לראות את האמת העירומה

למעלה