לגבי מוקדמות מס

Shadow221

New member
היי פתחתי עוסק פטור חדש ורשמתי הכנסה שנתית של 24 אלף שזה 2000 ש"ח לחודש

קבלתי 11 אחוז וזה המון האם יש לי דרך להוריד את האחוזים ? הבנתי שזה סיכון אם אני מבקש לבטל או להוריד ואז יחייבו אותי בקנס

נערך לאחרונה ב:
שלום רב,

החיוב בהוצאת קבלה הוא עם קבלת הכסף. הדיווח למס הכנסה הוא כמובן לפי הקבלות שהופקו.

כך, שכל עוד ולא קיבלת את הסכום אינך מוציא קבלה וממילא לא מדווח עליה.

לגבי המקדמות- ניתן להגיש בקשה לביטול המקדמות דרך מערכת הפניות של מס הכנסה – מפ"ל.

מצ"ב קישור למערכת:

https://www.gov.il/apps/taxes/taxes/#/shelot-vetshuvot/he?pniyaPopUp=true&pniya=true

לגבי אחוזי המס רצוי לבצע סימולציית רווח ולפי זה לשלם מקדמות.
אם בהגשת הדוח השנתי יתברר שעליך לשלם מס גבוה יותר מהתשלום במקדמות אכן תחויב גם בריבית והצמדה.

בהצלחה רבה!

דורון פרלשטיין, שותף

Shadow221

New member
שלום רב,

החיוב בהוצאת קבלה הוא עם קבלת הכסף. הדיווח למס הכנסה הוא כמובן לפי הקבלות שהופקו.

כך, שכל עוד ולא קיבלת את הסכום אינך מוציא קבלה וממילא לא מדווח עליה.

לגבי המקדמות- ניתן להגיש בקשה לביטול המקדמות דרך מערכת הפניות של מס הכנסה – מפ"ל.

מצ"ב קישור למערכת:

https://www.gov.il/apps/taxes/taxes/#/shelot-vetshuvot/he?pniyaPopUp=true&pniya=true

לגבי אחוזי המס רצוי לבצע סימולציית רווח ולפי זה לשלם מקדמות.
אם בהגשת הדוח השנתי יתברר שעליך לשלם מס גבוה יותר מהתשלום במקדמות אכן תחויב גם בריבית והצמדה.

בהצלחה רבה!

דורון פרלשטיין, שותף
היי תודה רבה :)

האם כדאי לשנות ולהוריד תאחוזים ? כי אני לא בטוח כמה רווח יהיה לי בעתיד

אם אני לא משנה את המקדמות ומשאיר את ה11 אחוז ובסוף השנה יהיה צורך לשלם מס יותר גבוה אני בכול מקרה יקבל ריבית אפילו שזה לא באשמתי ?

בנוסף לזה אני בשותפות במוקדמות מס אני רושם חצי מהסכום לכול אחד נכון ?
למשל קיבלנו 400
אני רושם אצלו רווח של 200 ואצלי 200 נכון ?

נערך לאחרונה ב:
שלום רב,

כדאי לשנות את האחוזים לפי תחזית הרווח. כלומר אם אתה צופה רווח גבוה יותר להגדיל את המקדמות וכן להיפך.
אכן במידה ולפי הדוח יהיה עליך להוסיף תשלום מס, תצורף אליו ריבית והצמדה.

בשותפות הרווחים מתחלקים לפי חלק של כל שותף בשותפות.
אם ההסכם הינו 50/50- הדוגמה שנתת נכונה.

בהצלחה רבה!
דורון פרלשטיין, שותף

למעלה