לא יאמן - חיסון בכל מחיר

פולספגן

New member
לא יאמן - חיסון בכל מחיר

ידוע לכל, לרבות לאחיות טיפת חלב, שיש חיסונים שמי שיש לו רגישות לביצים אסור לו לקבל אותם.
החיסונים הם חיסוני גיל השנה שהינם MMR או MMRV וגם חסיוני השפעת למיניהן.
לדאבוני, ראיתי שלמרות האיסור נותנים את החיסון, כאשר מענים את התינוק במשך שעתיים לשם כך

לא יאמן - דרמה בכל מחיר.

א. נא דייקי: לא ראית, קראת.
ב. לקבוע ש"מענים את התינוק" בלי שהיית שם, בלי להכיר אישית ובלי לדעת עוד פרטים, רק על סמך משפט בודד שקראת בפורום... פשוט הגזמה פראית.
ג. את לא הרופאה של התינוק (ולמעשה לא רופאה בכלל, תקני אותי אם אני טועה), לא האחות בטיפת חלב, לא בדקת ולא ראית את התינוק המדובר, אז אנא המנעי ממתן המלצות רפואיות מה מותר ומה אסור לו, מה, כמה ואילו חיסונים צריך לתת לו ואיך.

לקחת אנקדוטה בודדת שהוזכרה ע"י אלמונית בפורום אחר ומכאן לקבוע בנחרצות שהטיפול לא הולם ושמדובר ב"עינוי" זה פשוט חסר אחריות. הגולשת שאת מקשרת אליה יודעת שאת מנצלת את ההודעה שלה כדי לנגח את הצוות הרפואי שטיפל בתינוק שלה ושאת מספרת שעינו אותו?

על רגישות, ביצים וטיפת חלב

הסיפור זעזע אותי, על כן החלטתי לבדוק. על פי משרד הבריאות לא נמצאה סכנה במתן חיסון לרגישים לביצים, על כן הם לא ניתנים בבית חולים כמו פעם אלא בקופות החולים ובטיפות חלב.
http://www.chisunim.co.il/Paper.aspx?id=67&cat=5 באתר יש קישור גם למזכר של משרד הבריאות בנושא. סביר להניח שאילו היה נוהל כזה הוא היה מצויין, אבל היות ואנחנו לא עוסקים בנדמה לי, לא התעצלתי והלכתי לטיפת חלב. האחות שהיתה אמרה באופן חד משמעי שילדים רגישים לביצים מחוסנים כמו כולם - מנה אחת. הם נשארים למעקב חצי שעה והולכים הביתה.

אני לא יודע מה הסיפור שהיה עם אותה גולשת, יכול להיות שהיא נפלה על אחות סדיסטית במיוחד, יכול להיות שהיא רצתה לפצל את החיסון והאחות לא אהבה את זה או שמדובר בנושא אחר. הנוהל של משרד הבריאות הוא שיש נוהל אחיד לרגישים וללא רגישים.

למה יש נוהל אחיד? זה כבר נושא לאשכול אחר.

פולספגן

New member
אני לא יודעת מה עדיף

לפחות שם היה בקרה ואילו בדבריך, זו ממש רולטה רוסית.
מה בדיוק תתן ה"מעקב חצי שעה" על הנזק שזה יכול לעשות?
הדבר היחידי שההשגחה תוכל, היא למנוע מוות וגם זה בספק, כי אין לי מושג מה רמת המיומנות של אחיות טיפת חלב במקרים כאלו, שגם כך הן עם שנלחץ מהר.

פולספגן

New member
הפיסקה הבאה:-

"אלרגיה לביצים יכולה להיות גם מסכנת חיים ולגרום לחנק, שוק אנפילקטי ואף מוות. מצב חרום זה מחייב טיפול מיידי ויכול לנבוע מחשיפה למרכיבי הביצה, אשר נמצאים בסוגי מזון אחרים"

"כמו כן, לבעלי אלרגיה, כדאי להיצמד למזרק אפינאפרין אוטומטי להזרקה בשריר הירך, למקרה הצורך."
האם טיפת חלב מצויידים בזה?

השורה הבאה כנראה עונה על שאלתי שטיפת חלב לא ערוכה להתמודד עם מקרים כאלו
"בדרך כלל במקרה של אלרגיה, יבוצע החיסון תחת השגחה רפואית, ולא בתחנות טיפת חלב" [http://www.allergy.org.il/אלרגיה-לביצים/]

הכל קשור למינון

אצל אנשים רגישים לביצים המינון אשר גורם לתופעות הלוואי שציינת נמוך מאוד, אבל הכמות בחיסונים נמוכה אף יותר.

"בוטלה הורית הנגד של אלרגיה אנפילקטית לחלבון ביצים לחיסון המומת. זאת לאור נתונים המעידים כי תגובה אנפילקטית לחיסון השפעת הינה נדירה ביותר ולא נגרמת דווקא עקב מרכיב חלבון הביצה בתרכיב. בנוסף, ריכוז חלבון הביצה בחיסון הינו מזערי ביותר
אין צורך בשיטות מתן מיוחדות או בבדיקת רגישות בעור לחיסון למטופלים עם אלרגיה לביצים.
אנשים עם היסטוריה של רגישות לביצים המתבטאת באורטיקריה בלבד, יכולים לקבל את החיסון בתנאי שימתינו 30 דקות במרפאה לאחר קבלת החיסון בהשגחת רופא אשר מסוגל לטפל בתופעות אלרגיות אפשריות. מי שסבל בעבר מתגובה סיסטמית חמורה או תגובה אנפילקטית לביצים (כגון ירידת לחץ דם, צפצופים, הקאות, תגובה שהצריכה טיפול באדרנלין) יופנה לרופא מומחה לאלרגיה טרם קבלת החיסון.
הורית נגד זו לא בוטלה לגבי החיסון החי המוחלש בגלל העדר מחקרים שבדקו סוגיה זו בחיסון זה."
http://www.chisunim.co.il/Paper.aspx?id=67&cat=5

הנה קישור למחקר על חיסון נגד שפעת ואלרגיה לביצים: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23021881

פולספגן

New member
הוספתי שאלה שם שיכמת מה זה "רוב"?

כמובן, ששאלתי מה קורה שנופלים על הצד הלא טוב של הסטטיסטיקה? והאם טיפת חלב ערוכה לטפל במקרים כאלו?

אגב, קבלתי הודעה חשובה ש"פורום זה הינו פורום סגור, לכן שאלות הגולשים מתפרסמות רק אחרי אישור של מנהל הפורום".

כפי שאתה רואה, אין כל סיבה ששאלתי לא תאושר.
נותר לחכות ולראות מה יקרה ...

פולספגן

New member
ירית לעצמך ברגל

קראת את השורה האחרונה של הציטוט שלך?

אחזור עליו כאן ואדגיש אותו "הורית נגד זו לא בוטלה לגבי החיסון החי המוחלש בגלל העדר מחקרים שבדקו סוגיה זו בחיסון זה."

במקרה שטרם הבנת למה אני חותרת, אז אכתוב לך באופן חד-משמעי שחיסון ה-MMRV או כל הקומבינציות שלו הינם חיסונים מוחלשים

ולכן איתו נוקטים בזהירות

מה הבעיה? אני לא אומר שכל החיסונים מושלמים. את דווקא מחזקת את עקרון הזהירות המונעת בו נוקט משרד הבריאות.

פולספגן

New member
זהו שאין כאן "את עקרון הזהירות המונעת" אלא

רולטה רוסית כפי שכתבת "האחות שהיתה אמרה באופן חד משמעי שילדים רגישים לביצים מחוסנים כמו כולם - מנה אחת. הם נשארים למעקב חצי שעה והולכים הביתה"

סלח לי, אך המעקב הזה שווה לת*ת, כי הם לא ערוכים להתמודד עם מצבים כפי שתארתי ואין להם גם את הציוד הבסיסי, כמו למשל מזרק אפינאפרין אוטומטי להזרקה בשריר הירך.

אגב, טרם פורסמה תגובתי בפורום אלרגיה ואסטמה שצרפת.
האם אתה יכול לשער, למה?

את בטוחה לגבי זה?

אם מה שאת מתארת הוא נכון זו בהחלט שערוריה. אני לא בקיא בנהלים אבל ערכת עזרה ראשונה לטיפול בשוק אנפילקטי הוא דבר בסיסי. האם בדקת את זה?

לגבי הפורום, יש לי רק מלה אחת: סבלנות

ד"ר שדה הוא אדם עסוק ולפעמים לוקח לו כמה ימים לענות (מנסיון). בואי נחכה עד סוף השבוע.

פולספגן

New member
לגבי מה?

אם כוונתך לגבי הרולטה הרוסית, אז התשובה היא כן.
אם כוונתך להימצאות המזרק בטיפת חלב, אז התשובה היא לא.

לגבי הפורום, תגובתי כבר פורסמה, אך טרם קבלתי מענה.

אוקי

כשתהיי בטוחה לגבי המזרק אז תטעני שמדובר ברולטה רוסית. ולגבי הפורום. ס ב ל נ ו ת. אני חיכיתי פעם שבוע עד שהוא ענה לי, אבל הוא תמיד עונה בסוף. גם את רומא לא בנו ביום אחד.

פולספגן

New member
הרולטה רוסית תישאר גם אם יש מזרק

זה אומנם משפר את המצב העגום אם אין מזרק, אך לא ידוע את הנזק שזה גורם וכל זאת בשביל חיסון מיותר לחלוטין בגיל כזה.
היה הרבה יותר חכם, במצבים כאלו, לתת הנחייה להתחסן רק בגיל בוגר יותר, למשל בכיתה א' כאשר היתר מקבלים את חיסון הדחף.
האם תסכים איתי שהתמודדות של ילד בכיתה א' טובה יותר מאשר התמודדות של פעוט בן שנה?

פולספגן

New member
הקישור שלך לא מוביל למקום הנכון

בכל אופן, יש תשובה לגולשת בשם רינת שבמקרה
שאלה את השאלה שלי וכן יש תגובה לגולש שעוד יותר במקרה
הוסיף את השאלה הנוספת.

הוא כמובן לא כימת מספרית, אלא הסתפק בנפנופי ידיים ("המספר הוא אפס סטטיסטית") ולכן שאלתי אותו שוב את שאלתי כמתוארת בקובץ המצורף (צלמתי את המסך לפני שליחה במקרה שיחליט לא לאשר את שאלתי
)

למעלה