ישראל הנה השאלה מקווה שאהיה ברור

ישראל הנה השאלה מקווה שאהיה ברור

רק הקדמה קצרה "כנראה אומר כמה דברים שיביאו לתחושה של גאווה ואין זה כך ואם לא תנסו לדחוק הצידה את התחושה הזאת לא חושב שיהיה אפשר לענות על השאלה" משחר ילדותי תמיד מצאתי את עצמי מבריק בקו מחשבה נכון כל מה שתכננתי היה נכון וצודק ברמת דיוק נפלאה לימים למדתי בורסה ושם כמו בעבר נייר טוב או רע שווה השקעה או לא פשוט קפצה לעיני בודדים המיקרים שטעיתי אם בכלל,אך עם הברכה מגיעה הקללה מעולם לא היה לי את האומץ להוציא את המחשבה למעשה אולי כדי לא להראות רע,טועה מי יודע.שנים אני מנסה לשנות מדה רעה זאת שבי ללא הצלחה כיום אני רצף אני מדקדק כחוט השערה על כל דבר מפחד שיראה לא טוב וכשאר המיקרים זה גורם לתחושה רעה לאורך כל הדרך אפילו לאחר שהלקוח שילם לי את כספי ואמר בפרוש שהוא מרוצה עדיין אופפת אותי התחושה הרעה אולי משהו לא בסדר. עכשיו לשאלה:אם שום דבר בעולם הוא לא בר שינוי ואני כחלק מהעולם גם כן לא בר שינוי וסתם מוציא לעצמי את הדם בלהשתנות לריק או שאני תמיד משתנה ולא שם לב לכך או פוחד לשים לב לכך או באמצע המהות שלי לא משתנה לעולם אך אני משתנה כל הזמן ואם היה איזה דבר כל שהוא בעולם שאפשר להוכיח עליו שהוא גם משתנה וגם לא אולי הייתי מצליח להשליך את מצבו עלי ולנסות להפוך את הקערה על פיה דהיינו לשנות את המהות שלי דוקא ואותי הייתי משאיר כקבוע ללא שינוי. אולי לא הצגתי את הדברים בצורה הכי מדוייקת או הכי טובה אבל אני חושב שברור מהיכן נובע כאבי הגדול שאני יודע תמיד מה הכי טוב ואין לי את האומץ לעשות אותו,ואם אפשר להשתנות אז איך? אולי אתם תעזרו לי להשתנות אם אפשר בכלל או לפחות להלך בין שתי הקצוות תודה סטארגייט

סטארגייט יקר,

תודה על גילוי הלב. פרפקציוניזם משתק הוא תופעה ידועה, ותיקה, מגונה וגם... ניתנת לטיפול! לא הייתי רוצה למפות את התופעה על "רגל אחת" ואין לי כרגע "שתי רגליים" אבל ודאי תקבל עוד התייחסויות. תרשה לי להפנות אותך בינתיים לספר הנפלא "שינוי" (בהוצאת ספריית פועלים) ובו דוגמה קלינית מרתקת לשינוי דפוס התנהגות באדם (אשה) שסבלה ממאפיינים דומים לשלך. על רגל אחת בכ"ז אגיד לך שהמחברים (פיש, ואצלאוויק וויקלאנד) עודדו את האשה הזאת לעשות טעויות במודע... אם תרצה נדבר על זה יותר אח"כ...

בוניצחק

New member
סליחה על ההתערבות ,,אני יכול להציע

יוגה צחוק..... זו פעילות הכי מטופשת והכי חכמה וכייפית בעולם..... לילדים מבוגרים ומושלמים מדיי....כמו שאני-חשבתי שאני ...ולא רציתי להיות....הילדים האחרים עזרו לי לשוב ולהיות אני פשוט.

להפך בוניצחק, אהלן, ברוך הבא!

מה סליחה... טוב שהתערבת! ספר לנו יותר על היוגה צחוק ומה היא עשתה לך?

בוניצחק

New member
זוהי פעילות ברוכה

שפרט לעובדה שהיא מבוססת על ביטוי הילד הפנימי השמח, היא שיטה ש"הומצאה" על ידי רופא הודי, לפני כ 10 שנים, אשר העביר בארץ סדנת הדרכה, לפני מספר חודשים, כך שהיום יש מספר לא מבוטל של מדריכים , ואני ביניהם. מי שרוצה יכול להיכנס לאתר ההודי, http://www.laughteryoga.org/ כרגע עובדים על אתר ישראלי, ובינתיים מי שמעוניין להשתתף בפעילות - יכול לכתוב ל [email protected] הפעילות בארץ בינתיים היא פעם בשבוע - למשך כ שעה והיא כוללת תרגילי צחוק- ללא סיבה!!, לא צוחקים למישהו. התרגילים משולבים עם תרגילי נשימה יוגיים, ומשחררים צחוק בריא. ומסייעים לפרוק מתחים. אין כאן עניין של בדיחות,למרות זאת - ההומור מתפתח עם הפעילות. כל הכיף בשיטה- היא הקלות והפשטות שבה.

למעלה