יכול להיות שהוא לא אוכל מספיק??

chufnikit

New member
יכול להיות שהוא לא אוכל מספיק??

יום שני היינו בטיפת חלב.-(אגב יום שני-השוויץ הפרטי שלי למי שלא קראה בפורום תאומים....) נתנאלי , כמו תמיד
עלה ממש יפה במשקל, אבל יונתן עלה מעט מאד. האחות בטיפת חלב המליצה שאולי כדאי לחזור לתת לו פעם הנקה פעם בקבוק (לזכותה יאמר שהיא מאד בעד הנקה ומאד המליצה אולי בנתיים לשאוב)... אני כמובן לא רוצה לעשות לו נזק אבל זה כל כך מבאס אותי כי דווקא בשבועיים האחרונים הרגשתי שכל סיפור ההנקה הולך טוב מתמיד-כמעט כל ההנקות הם מתעוררים יחד אני מניקה את שניהם יחד-הרגשתי כל כך גאה ושמחה!! אז מאז יום שני אני פשוט עושה לו הפסקה ומחברת אותו שוב, אבל לא נרשמת התלהבות יתר מצדו ואם הוא כבר תופס לא עושה רושם שהוא אוכל יותר מדי... עד כעשיו הוא דווקא העלה יפה מאד- יכול להיות שזה חד פעמי??? אני עושה טעות שאני ממשיכה להתעקש על הנקה?? יוצא לי אגב רק בקבוק אחד ליום-לרוב שאוב (כל כך שמחתי שיש ימים שאני אפילו לא מגיעה למטרנה.....).

הסיפור שלך ממש מוכר לי

לצערי גם אני חווה אותו דבר אני לא מוכנה להגדיל את מס' התוספות ביום אבל שימי לב לכמה דברים- האם יונתן פולט הרבה האם יש מספיק חיתולים רטובים ועם יציאות איך הוא מבחינת עליה בגובה האם הוא מצונן/ משתעל וכד' (משפיע על ליחה בקיבה ועל שטח פנוי בקיבה) אצלי לאחרונה יש שיפור ולדעתי זה הודות לכך שהילדה כבר פחות מצוננת . אנחנו נותנים תוספת פעם ביום ורואים עליה במשקל (230-250 בשבועיים האחרונים).

chufnikit

New member
באמת חשבתי עלייך ביום שני

כשאמרו לי עליו..... אני שמחה לשמוע שהיא עולה כבר יפה במשקל
. האמת היא שפתאום זה נראה לי פסיכולוגי גם משהוא.... כמו שאמרתי בשבועיים האחרונים היה נדמה לי שהוא אוכל יותר, שאגב היו קצת פליטות ועוד אמרתי לבעלי שנדמה לי שמרוב התלהבות הוא כבר אוכל יותר מדי ואז מוציא "עודפים".... חשבתי כמובן על ריפלוקס, אבל זה ממש לא נראה זה... ומאז יום שני, פתאום נדמה לי שהוא לא אוכל מספיק, שהחיתולים לא מספיק רטובים...לא יודעת , אולי זה פשוט מדאגה... אגב, עכשיו שאני קוראת לגבי המשקל שהקטנה שלך העלתה.... אצלי הלא מספיק משקל דובר על 200 גר' בשבועיים....אולי זה לא כזה נורא??. והוא גבה סנטימר בדיוק כמו נתנאל (רק שנתנאל לעומתו העלה 400 גר' בשבועיים
)......

תמשיכי לעקוב !

אני שוקלת אותם כל שבוע ובשבוע הבא יש לנו תור לדיאטנית עם הקטנה (היא שוקלת עכשיו 4560 בגיל 5 חודשים אז עדיין היא קטנה יחסית). אני מחכה לגיל 15 שבו היא תעשה דיאטה כדי לרזות ואז אצחק שכ"כ רציתי שהיא תשמין...

chufnikit

New member
כן אה....?! חחח

אצלנו האמת חייבת להודות עד עכשיו הייתה גדילה
די משמעותית -נתנאל מ 2415 ל-4700 (!!!)ויונתן מ 2430 ל 4080-בחודשיים!!!!-ועד עכשיו הכל היה בסדר ובגלל זה בכלל מפתיע אותי הסיפור הזה.... נקווה שיהייה בסדר.... כמה נולדה הקטנה שלך??

כמה הוא עלה במשקל?

היה משהו שיכול היה למנוע ממנו לעלות? מחלה? חום? חיסון? האם הוא ממשיך להרטיב חיתולים? איך הקקי? חשוב מאד להקפיד איתו על תפיסה נכונה. אם החיתולים תקינים והילד רגוע, אולי כדאי לנסות עוד שקילה בעוד שבוע ולראות אם הנפילה היתה חד פעמית.

chufnikit

New member
זהו שלא היה לנו שום דבר שונה או

מיוחד.... הוא עלה 200 גר' בשבועיים (שאני לא בטוחה שזה כזה אסון)- והרי מההתחלה וא אכל פחות ועלה קצת פחות מאחיו... בכל מקרה אניעדיין מניקה וממשיכה רק בקבוק אחד ליום (פשוט לא נראה לי שזה נורא) ויום חמישי ממילא אנחנו שוב בטיפת חלב... מקווה שהכל יהיה בסדר. אני כל כך נהנת להניק אותם

ממה מיה

New member
../images/Emo106.gif על ההתמודדות לבד

אכן מוכר. אני מתעקשת לעשות דברים לבד, שונאת להיות תלוייה באחרים ובינתיים זה באמת הולך לי. אני בבקרים לבד ובצהריים מגיעות לחלופין שתי נערות צעירות שעוזרות לי בעיקר עם בואו ש איתן, אז אני יכולה להתפנות אליו ולצאת לגן שעשועים, למשל. לגבי העלייה במשקל - כמה זה עולה מעט במשקל ? האם היא בודקת בעקומות גדילה ליונקים ? אם נתנאל עלה ויונתן לא, אז כנראה שיש לו בעיות בתפיסה ויש מקום להתייעץ עם יועצת הנקה. מדובר באותו חלב לא ?

chufnikit

New member
האמת גם אני מטבעי

אדם שמאד אוהב את העצמאות שלו-בגלל זה הרגשתי שאני חייבת את זה לעצמי-אבל חייבת להודות-שזה שונה ומפחיד משהו כששני הקטנטנים תלויים בי עדיין כל כך..... ומכאן כמובן גאוות ההצלחה!!-לא?? זה לא שהוא לא עלה בכלל.הוא עלה 200 גר' בשבועיים.נתנאל לעומתו 400 . אבל!!!!- מאז נולדו, נתנאל מעלה הרבה יותר ממנו-אבל הוא גם אוכל וגם ישן הרבה יותר מיונתן אז הגיוני-לא?? עד עכשיו הייתה גדילה די משמעותית -נתנאל מ 2415 ל-4700 (!!!)ויונתן מ 2430 ל 4080-בחודשיים!!!!-ועד עכשיו הכל היה בסדר ובגלל זה אני תוהה...אולי זה לא כזה סיפור....

תמשיכי לשקול אותו באדיקות

ולעקוב אחרי התפיסה בקפדנות. העליה במשקל היא קצת יותר קטנה ממה שהיינו רוצים שתהיה אבל עדיין, לא קטנה כזו שתצדיק הפסקת הנקה או מתן תוסף - במיוחד שאת מצליחה להוסיף לו חלב שלך. אם עד היום הכל היה בסדר, אין סיבה לחשוב שעכשיו לא בסדר. הילד חיוני? מסופק אחרי האכלה? רגוע? היתרון הגדול בתאומים הוא שיש לנו קבוצת ביקורת לעובדה שיש לך חלב מצויין. שאלה: את מקפידה להחליף ביניהם את השדיים? לכל אחד יוצא לינוק משד שונה בכל האכלה/יום?

chufnikit

New member
אז זאת באמת הדאגה שלי איתו

לפעמים הוא נרדם תוך כדי הנקה ואז אני תוהה אם הוא אכל מספיק.... אז אני מנסה להעיר אותו, מחליפה לו , וגם אם הוא חוזר לאכול הוא כבר לא ממש אוכל.... וכן אני מחליפה כל יום צד....ובגלל שבוודאות אני יודעת שיש שצד ימין יש לו יותר ניסיתי להגניב לו כמה פעמים אקסטרה את צד ימין-אבל-הבעיה עם יונתן, שהוא לא תמיד מתמודד איתו טוב ואם יוצא לו קצת יותר מדי חלב הוא קצת נחנק ומתחיל לבכות ונהייה נורא עצבני מזה ואז מתחילות המלחמות...

למעלה