יוסי-רטרו 23!

YossihNew

Well-known member
אנחנו ממשיכים עם יוסי-רטרו!

גם השבוע נבחר פרק מסדרה ואגיב אליו. כמו שעשיתי פעם, אבל הפעם עם התובנות של העתיד.

אז כל שבוע אתם אמורים לבחור סדרה אבל לא תעשו את זה כי אתם לא קוראים ושיר רק צוחקת ומכחישה את זה, אני אגריל פרק אקראי, ואני אדבר עליה. השבוע נבחרה סדרה, כדי שנתכונן לתלאתה שתעלה סופסוף מחר...

יומני החופש הגדול! אחוות הבנות שלפני תלאתה, ואגב- תוכלו לראות כאן דמויות קצת דומות לתלאתה. ורומן אחד אהוב ונהדר שכולם מתים עליו...

מוזמנים לבחור סדרה לשבוע הבא! או שלא, כי... אתם לא קוראים ורק מעבירים ביקורת מרחוק...​

YossihNew

Well-known member
יומני החופש הגדול, עונה 2, פרק 29- הטלפון. שודר במקור ב-29/9/2013. (אין דעות בזמן אמת)

רענון זיכרון- תמר (ליהי בשיער חום) אמרה לרוי (אח של שתי שחקניות מוכשרות מאוד) שיש לה עדיין רגשות לגור (גפן עדיין גולש). גור הופתע מכך אבל אמר לה שהוא עם צליל (לימים סוכנת מטהרן). רוי הבין את זה. צליל פוטרה מחווץ הסוסים שלה (אבל בטח תמצא בעתיד חווה אחרת). גור החליט להעסיק אותה איתו במילקשייק. יואל (בעל המילקשייק- סיפור מצחיק בפני עצמו) לא רצה אבל רוי הסכים לוותר על התפקיד בשבילה. רוי חזר לעזור לתמר לאפות בשביל אימא של גור (מלכת ילדים ידועה). אלינור (האישה והטבלה) המשיכה לקדם את האפליקציה של אבא שלה כשאדם שמע את זה. בינתיים אדם גנב כמה פרטים מאלינור וקארין גילתה את זה. הבנות החליטו לעקוב אחרי אדם. אדם הדליף לאבא שלו (היום אבא של יונץ') על הביקור של המשקיע האמריקני באפליקציה. דפי וקארין החליטו לחקור את אדם...

סצנה ראשונה- איך לא, הבנות בגג. אני חושב שמעולם לא הייתה סדרה שכל סצנה ראשונה בכל פרק הייתה דומה וזהה. באמת. הן בטח ישבו שם איזה יום שלם על הגג. בכל אופן, מסתבר שאדם הביא לאלינור שלד עשוי מפלסטיק. בינתיים דפי מסמלת לדנה שהן ידברו איתה על זה אחר כך. לא שזה עוזר, אלינור רואה את ההשתקפות של דפי מהמסך, היא רואה שהיא עושה עם האצבעות. זה חוש בילוש מפותח, חברים. דפי טוענת שהיה עליה זבוב. אלי הולכת לעבודה ותמסור ד"ש לאדם ולשלד. והבנות מיד אומרות לדנה שאדם קיבל "שיחת טלפון מסתורית" והיא לא מאבא של אלינור, אלא מאבא שלו... תמר לא מבינה מה הוא מסתיר. היא טוענת שאדם מוזר ומתחמק ממנה ולא מביא אותה הביתה. תכל'ס, זוג מלא בסודות כמו שאהבתי. העלילה האהובה עליי- זוג מתאהב אבל יש סודות שיהרסו הכול. דפי רוצה להשיג את הטלפון של אבא של אדם. כי לה ולאדם יש את אותו המכשיר... אז היא תבקר במשרד של יפתח וקסלר. אגב, אלינור קראה לעצמה "אלינור גולן" ודפי נעלבה שהיא לא השתמשה בשם שלה כשם בדוי.

פתיח כיפי ומגניב. תגידו ליוצרת.

סצנה שנייה- גור מנחה את צליל במילקשייק. ניב בתחילת דרכה, הזוי. היא לא מסתדרת עם המוזיקה הרועשת באזור, רוצה את המוזיקה של הים. המממ... קצת בוסרי, המשחק של ניב כאן... מעניין... בכל אופן, תזכרו שמיכל גילתה אותה. לפני שהיא הייתה שם דבר! שמעת, רפאל?! היא נתנה לה הזדמנות! לא אתה! צליל גם נדהמת שזורקים כאן קליפות של פירות לפח ולא זורקים זבל אורגני. דמות מגניבה. מוזר לראות ככה את ניב... גור לא מבין למה לזרוק לשני פחים. כן, הימים שלא הייתה מודעות למחזור. איפה החבר'ה מכפולה, שידברו איתנו על הפח הכתום? צליל הולכת להביא פח אורגני. תעשי אותו בכתום אולי, צליל!

סצנה שלישית- דפי במשרד של וקסלר. והנה אלינור ואדם. דפי רוצה לצלם סצנות לקליפ שלה במשרד. אלינור לא מבינה מה הקשר. טוב, ראיתי קליפים גרועים יותר. היו שניים עם מסכות שניגנו על מסך ירוק... איזה הזויים... גם לראות את גאיה צעירה זה מעניין. דפי אומרת שבקליפ היא תעבוד עם דין ואז תגלה שיש לו... שלדים! בארון. היא אף פעם לא הייתה טובה בחקירות. וגם דין מאז הפך לאחד הזבלים. בכל אופן, דפי ממשיכה לתאר את הקליפ כשהיא בתכל'ס מתכוונת לאדם. אבל זאת הדמות הכי מגניבה של כרמל. היא כזאת קולית כדפי. סצנה מצחיקה. אלינור לא בשליטה פתאום.

סצנה רביעית- קארין תופרת. שוק התופרות מוצף לאחרונה. לא ידענו שצליל בעצם תהיה אשת האופנה הכי גדולה שתצא מפה. מצד שני גם נטע... אה... בכל אופן! קארין מקבלת שיחה ומודיעה שהשמלות מוכנות, ומקבלת עוד הזמנה על שמלות. תגידו, יש איגוד של דמויות-תופרות-שמלות בהנהלת לונה ארמוזה? קארין צריכה אתר לשמלות שלה.

סצנה חמישית- תמר ורוי אופים בשביל רותי, אימא של גור. והם לשים ביחד בצק. כן, רוי מתכוון לזה. תתבייש לך, רוי. תתבייש לך. רוי בינתיים מחרטט שהוא יוצא עם מישהי. כי הוא רודף שמלות, ככה מסתבר. ברור. ברור. למה הוא יצא עם אביה ביום שהאדמה רעדה? ככה הוא רצה. תתבייש לך, רוי! לא, זה לא משנה שאתה ממשפחה מוכשרת! לא משנה כמה הסרטונים שלך ושל האחיות שלך מצחיקות! תתבייש לך! תמר מחליטה לתת עצות לרוי כדי שלא יפשל בדייטים. כי רוי לא יכול לפנות לחברים שלו שלא מנוסים בדייטים. ואחד מהם זה עומר פרלמן שטריקס, אז תבינו לבד את הבעיה. תמר הופכת ליועצת לענייני בנות של רוי. רק רע יצא מזה.

סצנה שישית- דפי מתארת... בצורה מאוד מוזרה... את הקליפ שהיא מתכננת. לאלינור. אני לא יודע אם היא ממציאה או לא. בינתיים אדם מקבל שיחה מאימא ודפי מוסחת. כרמל נותנת סצנה מצחיקה. וצריכה לרדת לקחת מיץ אשכוליות אדומות אורגניות מוגז לייט. לא, מי כתב את זה? מיכל. אוקיי, אז כרמל פשוט קורעת. בכל אופן, היא לוקחת את הטלפון של אדם בדרך.

סצנה שביעית- לצלילי שיר המסיבה של דפי, צליל מציעה הצעות ייעול למחזור במילקשייק. והיא הביאה פח לזבל לא מתכלה ופח לזבל אורגני. איזו הזויה היא- איפה הפח לבקבוקים?! מה עם פח לאריזות?! בינתיים הבנות מתלהבות מהתכשיטים של צליל, שהיא מכינה. אבל המלצריות לא מתעניינות בזה. חבל, צליל. אבל כנראה אין לך עתיד באופנה. כשיש לך את זה אז יש לך את זה, וכשאין לך את זה... אז את נורית נורי נור נאור. צליל שואלת מה הבעיה לשים שני פחים במקום אחד. הקדימה את זמנה. אתם מבינים, ככה זה. אתה מביא את ניב מתלמדת, ישר משתלטת לכולם על העסק. אבא של גור יודע. וואלה... אבא של גור זה... הממממ... זה מרתק...

סצנה שמינית- דפי משיגה את המספר של אבא של אדם. איזה מתח, לא ראיתי כזה מאז נעלמים!

סצנה תשיעית- קארין מעדכנת את תום שהיא רוצה להקים אתר. באנגלית. תדעו לכם שהליהוק של סיוון לתפקיד תום היה הזוי. האיש נראה הומו. צועק הומו. קצת מוזר לי שהוא... עם קארין. וקארין לקחה הלוואה מההורים שלה! לא ביקשה מהם! בכלל לא! תום שואל כמה מעצבות אופנה מוצלחות בנות 17 אנחנו מכירים. לונה... יולי... נטע... צליל גם בת 17... אני אחזור אליו...

סצנה עשירית- צליל ממלצרת ונראית מבואסת. וגור מסביר לה איך עושים שייק אבטיח. צליל נגד הסוכר שמוסיפים לשייק. כי זה לא סוכר טבעי. גור רק ממלא פקודות, נו. ואז הוא אומר לה שאם מישהו לוקח את השייק... צריך למזוג לו בכוס פלסטיק. ואתם יכולים לתאר לעצמכם מה קורה. אני אתן לכם לדמיין לבד. צליל הקדימה את זמנה! מיכל יצאה כדברא מתמיד! צליל מעדיפה להתפטר במקום לעבוד במקום עם כוסות פלסטיק. גור משכנע אותה להישאר.

סצנה אחת עשרה- דפי חוזרת עם הבייגלה. ואדם מבשר שהם התחלפו עם הטלפון. ושהוא ביקש בייגלה עם שומשום, לא מלח. בכל אופן, אבא של אלינור יגיע רק אחרי הצהריים. דפי הולכת בצורה מאוד מצחיקה. אהבתי את המשחק הזה של כרמל. היא טובה. אדם מגדיר אותה מוזרה. אני אומר שאתם רגילים.

סצנה שתים עשרה- תמר מנסה להמשיך לתת טיפים לרוי בנוגע לבנות. רוי בינתיים מסיט את הדיון לתמר, וכמובן מעמיד פנים שהוא אוהב מחול ורוצה ללכת עם תמר לסרט על מחול. בכל אופן, דפי מתקשרת ומבשרת שתכף שלב ב' של המבצע. אז תמר צריכה לבטל את רוי. תמר מציעה לו לקחת את ה"חברה" הדמיונית שלו. ולא לשכוח מחמאות.

סצנה שלוש עשרה- דפי מעדכנת את קארין ותמר. צריך למצוא את השם המלא של אבא של אדם. הן עשו את זה יותר טוב מיונץ'. מסתבר שתמר היחידה שלא ריגלה אז היא מתקשרת... כאילו היא ממכון הסקרים. חמודה ליהי הצעירה. היא מציעה סקר בנושא תזונה ובריאות. תראי, אני הייתי מציע לך את מר קובי אפצ'י פרג'. ותזכרי, ארוחות הלילה הן הארוחות הכי חשובות בלילה. דפי, בכל מקרה, מצליחה להגיע ישירות לתא הקולי וחושפת את שמו- עמוס לוי. כל הבנות ממש מצחיקות. ואלינור מגיעה. ברגע הקובע. את לא מאמינה, אלי. הן חוקרות משהו! בלעדייך!!!!!!!!!! חוקרות!!!!!!!!!!!!! בלעדייך!!!!!!!!!! מסתבר שיש בעיה בשושי המכונית. האגזוז לא בסדר או הבוכנה התקלקלה או משהו... צריך עוד שושי המכונית. איזה חפץ אפשר לתת לו שם במיוחדת? בכל אופן, מבחינתן אלינור רגישה כי כל דבר שמשבש לה את התכניות גורם לה להתחרפן. שזאת כמובן התנהגות נאותה לכל בן אדם נורמלי. בכל אופן, דפי לא תוכל לצלם שם לקליפ שלה. לא נורא. הבנות מציעות לצאת לים...

סצנה ארבע עשרה- דפי ואלי הולכות בינתיים להתארגן ואלי מפארת את אדם ואת כמה שהם מבלים ביחד. חמודים. דפי משווה אותם לזוג נשוי. ואז דפי מנתבת את השיחה לשיחה על ההורים של אדם. אלינור תגלה לו בסוף הקיץ שהיא הבת של אבא שלה. והיא מאוהבת בו. אוי. מתוקים. היא מאושרת. גם אני מאושר מהם. ואז אלי אומרת שעם איתי היה נחמד. היה מוזר. מוזר בטירוף. הוא כמעט אחיך. אלינור ואדם היו זוג מופלא וכיפי. היה את פרק הפרידה ביניהם, פשוט מופלא. ה-זוג של מיכל. חייב לעשות לנו רשימת זוגות. רשימה זה כמו טבלה.

סצנה חמש עשרה- תמר וקארין מדברות על המצב ועל השקרים של אדם. ותמר מוצאת את הלפטופ שלה, והנה התוצאות של עמוס לוי פתרונות תוכנה. הן לא הסתכלו על זה קודם. ואז הן מוצאות כתבה. החברות שהתפרקה, השותפות שהתפרקה בין יפתח וקסלר לעמוס לוי, שלאחר פיתוח תוכנה הסתכסכו והפכו ליריבים. הסיפור אגב הסתיים, כשהם חזרו לשתף פעולה נגד יו"ר שח"ם. לא, ידעתם את זה? הם נגד ריקי בליך כי לטענתם שח"ם לא צריך להיות פוליטי והם מין הסתם ימין. אבל אחות של רוי תתעסק בנושאים האלה. בכל אופן... עכשיו הכול ברור...

לסיכום: לצערי יצא לי פרק עם אלינור יותר פאסיבית, אבל גם זה מספיק כדי להיזכר עד כמה אהבתי את הדמות הזאת. ליהי וניב בתחילת דרכן מושלמות, כרמל פשוט קורעת, וכמובן- הטוויסט הנפלא בסוף כשהבנות מגלות על יפתח ועמוס. אחווה נשית ראשונה. בסדר, נראה מחר עוד אחווה נשית טובה בין בנות. פרק חמוד ביותר.​

שיר m

Well-known member
פעם ראיתי את הפרק הראשון, רציתי להמשיך אבל לא קרה...

למעלה