טס לקלאב מד בפעם הראשונה

marceloros

New member
מנהל
הסקי רום לא קשור לבעלות על הציוד

יש מי שמגיע עם ציוד מלא משלו, ועדיין מאחסן בסקי רום בקלאב-מד או כל מלון אחר.
השכרה בקלאב יש לה את היתרונות הבאים:
- בתוך הקלאב (מלון) ואין צורך לצאת החוצה, נוחות.
- צמוד לסקי רום, נוחות.
- אם נדרש לטפל בבעיה זה קל, נוחות.
- הציוד טוב.
&nbsp
מנגד המחיר גבוה.
&nbsp
הייתי פריק של השכרה בקלאב עד ששברו אותי ושכרתי בחוץ.
זה היה לא מפתיע פחות נוח, לא הגענו בזמן בערב ושכרנו על הבוקר לפני השיעורים, הציוד בסקיסט היה ממש לא משהו, בסקימיום יותר טוב.
אבל המחיר מפתה.
&nbsp
העניין האם בטין יש בכלל חנות השכרה בחוץ שנוח להגיע אליה אם ביום ההגעה (אם הספקתם) ובטח שבטח אם זה יקרה בבוקר.
&nbsp
לסיכום על נוחות משלמים - וצריך להתחשב בדבר נוסף, בת 12 קשה לה יותר להיסחב או לסחוב ציוד מבחוץ, ילדים צריכים עזרה.

marceloros

New member
מנהל
מה שנכון נכון

תכלס רשמתי אותו דבר, נראה שהבנתי לא נכון את ההודעה הקודמת.
סליחה.

drporat

New member
למה את עונה אם את לא מכירה?

ולמה לטעות ולהטעות?
לעניננו: בחרתם קלאב מד עם מיקום פנטסטי, זה יאפשר לכם לגלוש בקלות בול דיזר וגם בכל מרחב טין.
ממש ליד קלאב מד יש חנות השכרה מעולה עם הרבה המלצות בפורומים ובגוגל. לא צריך לנסוע לשם, זה רק 70 מטר. המרחק הזה מאפשר לך לקחת את הציוד שאתה מעדיף מתוך מבחר חופשי בחנות מומלצת, ולא להיות לקוח שבוי.
שם החנות: Ski Republic Tignes Borsat
עדיף כמובן להזמין מראש דרך האינטרנט.
בAlpinresorts.com יש מבצע עד ל13.11, עם קןד alpiski שאמור לחסוך עוד 5 יורו.ציוד בסיסי יעלה 30 יורו ל6 ימים, תבחרו את מה שמתאים לרמה ותוסיפו ביטוח אובדן/שבר.
אין בעיה כמובן לאחסן את זה בחדר הסקי ולהחזיר בסוף יום הגלישה האחרון.
עוד יתרון למיקום הקלאב: אפרה סקי בקוקוריקו הסמוך

marceloros

New member
מנהל
הכל בסדר

גם אני ראיתי את המועדון בטין מבחוץ, באמצע ההר, ועניתי מבלי להכיר לעומק.
עונים עד שמגיע מי שממש היה שם, וואו התגעגעתי לטין, זה היה מזמן.

skiforce

New member
שאלה טובה, ויש לי תשובה

דבר ראשון, ממש לא בא לי להיסחב לחו"ל עם ציוד, גם לא עם מגפיים בלבד. זה שוקל המון ותופס מלא מקום, וגם ככה יש לי אוכל כשר שאני מעמיס איתי... חוצמזה אני גולש בקושי שבוע בשנה ולפעמים שבוע בשנתיים, וזה לא כלכלי בשום צורה. וגם קשה לי להתחייב, ואני כל הזמן חושש שאחרי הקנייה משהו ירגיש לי לא לגמרי מתאים ואני אתבאס.

יש בחנויות ההשכרה נעלי סקי נפלאות, אלא שלפעמים לוקח קצת זמן להגיע אליהן. כך לדוגמא למדתי שלפעמים כשהמחיר זול - גם הנעליים זולות וישנות. כשמשדרגים רמת ציוד, זה משפיע גם על דגם הנעליים ועל שנת הייצור שלהן, ולא רק על המגלשיים.

אני לא מפונק מבחינת התאמות של נעליים, ובדרך כלל אין אצלי בעיות. לפעמים החלפה של מידה אחרי היום הראשון. זו אחת הסיבות שאני מעדיף לשכור באינטרספורט. הייתה לי חוויה מאוד טובה איתם מבחינת השירות והציוד.

יש דברים שאני לא מוציא עליהם בכלל בחופשה, למשל אלכוהול ואוכל בחוץ - אז אני אומר לעצמי שהשדרוג של הציוד מתקזז...

sarel25

New member
רמת הדרכה.....

אני יודע שזה מאד אינדיווידואלי ותלוי בקליטה של הילד אבל בממוצע לילדים לאיזו רמה מגיעים בסוף השבוע הראשון?
האם הילדה תוכל לגלוש יחד איתי מסלולים אדומים ביום האחרון?
אני זוכר שהתחלתי ללמוד על בורד וביום השישי כבר גלשתי על אדומים אמנם עם קצת חשש ופחד אבל גלשתי.האם כך זה גם בסקי בדגש אצל ילדים?

sarel25

New member
קראתי את התגובות ויש לי עוד שאלה....

לפי הבנתי ממכם וגם לפי ההיגיון הפשוט הדרכה פרטית היא עדיפה.
השאלה שלי היא באיזה יום\שלב\שיעור בהדרכה אני אמור להבין שהיא דיי צועדת במקום או\ו ולא מתקדמת מספיק לאותו שיעור\שלב וכדאי לשקול לקחת הדרכה פרטית?
אני גולש סנובורד ואין לי את הידע לקשר בין התקדמות תלוי זמן\שיעור.
&nbsp

sarel25

New member
כמובן....

אולי דרך המקלדת זה נשמע קצת שאני מגיע חדור מטרה ללמידה תוך זמן מועט אבל אני מדגיש שממש לא.אני אבא ממש זורם ומשחרר ונותן לה את כל הזמן שבעולם להינות בקצב שלה. אני דיי מכיר את הבת שלי והיא קולטת דיי מהר(למרות שאני חושב שלמידת גלישה לוקחת זמן) אבל במיוחד שיש איתה עוד ילדים זה יוצר לה מן תחרות אישית ואני יודע שאם היא תרגיש שהיא מסוגלת ליותר מבחינת למידה והתקדמות אישית אך הקבוצה תאט אותה היא קצת תתאכזב ובשביל למנוע את ההאכזבה בתקווה שלא תיהיה כזאת אני מעדיף לשאול פה את כל השאלות ולקבל תשובות מנסיונם של אנשים

natyh

New member
הגדרת המטרה מאד ברורה.

להכניס ילדה בת 12 לגלישת סקי במסלולים אדומים
בפעם ראשונה באתר סקי אחרי מספר ימים.
לכאורה מטרה בלתי מושגת ,לא משנה מהו סוג ההדרכה כי הגוף לא מסוגל לקלוט כה מהר.
להבנתי שיעורי סקימולטור כאן שיתפרסו על מספר שבועות יתנו רקע לספורט ,יגרמו לשרירים להתרגל
ויכולים להפוך את המטרה הזו לברת ביצוע .
יצא לי לפגוש בנערים צרפתיים שהשיגו מטרה זו בדיוק כבר ביום השלישי.
ההבדל מנוער ישראלי הוא רקע קודם .
את ההבדל הזה שיעורי סקימולטור יכולים לטשטש
בקלות.

drporat

New member
מרצ'לו אתה צודק, skiset הולכים על הכי זול

זאת רשת זולה עם הרבה זכיינים בצרפת, נחשפנו שם לציוד בלוי עם תחזוקה מזדמנת, שוליים לא חדים/ תופסים קרח.
אישית אני מתחיל מ-alpinresorts.com ואז עובר להמלצות בגוגל/פורומי גלישה/TripAdvisor. עדיף תמיד להזמין מראש אונליין

sarel25

New member
השכרת ציוד....

אני עד היום השכרתי בשבילי רק בורד(נעליים רכשתי בעבר) תמיד בחנות של אינטרספורט. ולקחתי רמה אחת מעל לרמה הבסיסית.
מה רמת הציוד באינטרספורט בהשוואה לחנות שציינת או לשאר החנויות שם?
נכנסתי לאתר לפי מה שכתוב ראיתי שהמחיר זול כמעט בחצי אם מזמינים מעכשיו ולא מחכים להזמין במקום.

marceloros

New member
מנהל
סקי לדעתי שונה

כלומר זה הרבה יותר מהיר (הגלישה לא הלימוד) ויותר קשה להיכנס לאדומים תוך שבוע.
זה נכון שלא ניתן להשליך על כל תלמיד, עם זאת מבלי להכיר את הילד המדריכה שלי בזמנו הזהירה אותי ביום האחרון לא לקחת את הילד לאדומים.
&nbsp
באופן כללי הקטנים לומדים מהר ומגיעים לרמה טובה.
רציתי לצרף סרטון אבל יוטיוב חסמו אותו לצפייה בארץ, אוף עם הקרפנטרס.

I Gabe

New member
שום סיכוי - מניסיון של שני ילדים שעברו בקלאב מד

הדוגמא המובהקת זה הצעיר שלי שהיה בן 6 אז. שבוע שלם בסר שבליה מריך אחד שחרר אותם למעלה ואחר תפס אותם למטה בשיפוע כמעט שטוח. שבוע שלם לא למדו אפילו לקחת סיבוב בפיצה. שנה שאחרי זה לקחתי אותם לפאסו טונאלה, שמתי אותו שעתיים ביום עם מדריך פרטי, בלי שהוא מבין איטלקית ועם אנגלית בסיסית מאד, כל ההדרכה בפנטומימה, ביום השלישי (כלומר אחרי 4 שעות הדרכה פרטנית) פתאום פגשנו אותם, הוא והמדריך, לידינו על מסלול אדום. הילד טס על המסלול ולוקח סיבובים בפרלל. תסיק את המסקנות לבד.

sarel25

New member
שאלה נוספת....?

האם כדאי לוותר מההתחלה על ההדרכה הקבוצתית וביום שאני מגיע שהוא לא יום הגלישה להיכנס לאחד מבתי הספר(אני מכיר את ESF) ולסגור לה הדרכה פרטית ליום למחרת ולדבר עם המדריך ולעשות תיאום ציפיות ולאיזה רמה ברצוני שהיא תגיע?
אני יודע שלגלוש לא לומדים ביום אחד וגם לא ביומיים אבל אני ממש רוצה\מצפה\מאחל לגלוש עם הילדה ולהינות יחד ברמה כזאת שהיא תוכל לגלוש יחד איתי אדומים ואני לא "יסבול" בכחולים. בכל מקרה אני אהנה לראות אותה גולשת לא חשוב באיזה מסלול ורמת קושי אבל אני מקווה שאתם מבינים את דבריי

הכל שאלה כלכלית

אם אתה יכול להרשות לעצמך, אז כמה שיותר מהר להתחיל עם הדרכה פרטית. גם בקבוצה בשם פאודר בפייסבוק יש די הרבה סיפורי אכזבה מהדרכה קבוצתית.

sarel25

New member
טס לקלאב מד בפעם הראשונה

טס בתחילת ינואר עם בתי הגדולה בת 12 לקלאב מד בטין צרפת.
מחכה לחופשה כמו אוויר לנשימה....
עצות כלשהן?
מה הן שעות ההדרכה בקלאב מד?
האם עדיף לשכור ציוד בקלאב עצמו או במקומות אחרים?

marceloros

New member
מנהל
למדתי על בשרי

פשוט בארק אקסטרים הם החנות החיצונית הכי קרובה.
הגענו לשם 5ד לסגירה, בריצה מההסעה לפני שנכנסנו לקלאב, ולא הסכימו לקבל אותנו.
מזל שהגענו על הבוקר לפני הפתיחה, במקום לעמוד בתור הארוך שנבנה שם.
בפעם השנייה כבר הלכנו לסקימיום לפי המלצה של נפתלי, והיה מעולה, קצת יותר הליכה.
ביום האחרון שמים נעליים בתיק גב וגולשים להחזיר שם את הציוד. אם לדייק שכרתי רק לבן, שהספיק ללא בעיה לשיעור שלו. אני ירדתי ל-1950 שם רכשתי נעליים ושכרתי מגלשיים, וזה רחוק.. עדיין היה כיף - נעליים חדשות ומגלשיים סבבה.

natyh

New member
להבנתי זו טעות חריפה

חלק מהענין בהדרכה קבוצתית הוא לראות טעויות של אחרים ,גם כשלא מבינים מהי
הדרכה פרטית כדאי להוסיף החל מיום שלישי ואילך.
חבל על הכסף בימים הראשונים ,היא לא תבין ,וסתם מעמסה מיותרת היא תתעייף ,זו חופשה לא טירונות ,בעדינות ,אל.תעמיס עליה, כי אם תעמיס היא לא תרצה לחזור .
בעניין האדומים ,תן לילדה להתפתח בספורט בקצב שלה ,יתכן שתהיה פנטסטית יתכן שתהיה איטית.
דחיפה מהירה מדי קדימה עלולה להסתיים בפציעה
ואז הלכה לך כל החופשה ,אין לך סיבה למהר , תן למדריך הפרטי במקביל לקבוצתי לקבוע את הקצב .
זהו המקצוע שלהם , הם יודעים בדיוק את מי ומתי להכננס לאיזה מסלול .
וכן ההדרכה בצרפת גרועה.
להבנתי גרועה אימים ,ולכן אחרי פעם אחת לא חזרתי לשם למרות שיש להם אתרים מצויינים ,אני נהנה
היום מאתר טוב יותר, אם כי פחות גדול , הדרכה בחמש דרגות לפחות טובה יותר , ומחיר בערך פחות מחמישים אחוז מאשר בצרפת.

למעלה