חשבון נפש - קצת אחרי יום כיפור

ניקול (-:

New member
חשבון נפש - קצת אחרי יום כיפור ../images/Emo7.gif

בוקר - השעה 10:15 עדיין בקושי התעוררתי אחרי שנכנסתי לדיכי בעקבות המשחק של מכבי ת"א אתמול, צלצול טלפון. החברה הכי טובה שלי, גלית, על הקו. היא חייבת לדבר איתי דחוף, כך אמרה. קבענו להיפגש לקפה. נכנסתי לבית קפה וחיבקתי את גלית. אבל היא שידרה קרירות מתמיה. היא נמנעה מלהביט לי בעיניים ואני התחלתי לחשוש. ובצדק. גלית החליטה לעשות איתי חשבון נפש, קצת אחרי יום כיפור. שיהיה חשבתי. וכאן טעיתי טעות חמורה. החברה, שהייתה אמורה להיות הכי טובה, התגלתה כמישהי בעלת דעות קדומות, ממש חברה ב"יד לאחים". והנה הסיפור: גלית גדלה בבית מסורתי. הוריה שומרי מצוות אבל לא דתיים במובן המלא של המילה. אחרי שנודע לה שיש לי ארוס נוצרי, היא קיבלה ועודדה מה שהתגלה כצביעות גמורה. היא אמרה לי "נטע, את חברה שלי המון שנים, אבל אני לא מסוגלת לחשוב שאת תתחתני אם מישהו נוצרי ושהוא עוד כושי. אותי לא חינכו כך ואני מצטערת אבל אני לא מסוגלת לקבל את זה, ואותך". הרגשתי כאילו שאני נופלת. חשבתי שאולי לא שמעתי נכון. אבל היא המשיכה "תראי, אני לא רוצה לפגוע בך אבל אני לא מבינה איך את יכולה להתחתן אם מישהו כזה, זה נגד הטבע. זה לא נכון. אני אהיה צבועה אם אני אגיד שאני מסכימה עם זה. אני מצטערת, אבל אני לא יכולה לראות את החבר הזה שלך. אין לי נגדו משהו בתור בן-אדם. אבל, יש לי הרבה נגד הקשר שלכם. אני מקווה שתיפרדו". ישבתי המומה... וכועסת עד מוות. "סליחה" שאלתי "מה זאת אומרת שאני והוא ניפרד? אני אוהבת אותו. רק עכשיו נזכרת להגיד לי את זה? אחרי כל ההצגות הקטנות שלך? ושלא תעיזי לקרוא לו כושי, יש לו שם, אנתוני והוא מולטי. איך את בכלל יכולה להגיד לי כזה דבר?! אם יש לך כזאת תפיסה צרה, כאלה דעות שמרניות ומתחסדות אז באמת אין לנו מה להמשיך להיות חברות "טובות" אני ממש מרחמת על זה שאת לא יכולה לקבל כאלה דהרים. זה לא נגד הטבע, זה משהו טבעי. אני לא מסתכלת עליו כעל נוצרי, אלא כעל בן-אדם שאני אוהבת ורוצה לחיות ולמות איתו ואני מצטערת שהייתי עיוורת ולא ראיתי שאת, שגיליתי את כל ההתחבטויות והחששות, מפנה לי ככה את הגב"! עזבתי אותה עם החשבון ואני מעדיפה לא לראות אותה לעולם. עכשיו תגידו לי אתם, מה אתם הייתים עושים? נכון, לכל אדם הזכות למחשבותיו אבל, למה הצביעות הזו? להגיד את האמת, נפגעתי ואני עדיין כועסת ואני חושבת לעצמי: איך זה שיש בני-אדם כל-כך אטומים ומיושנים?
מקווה לשמוע תגובות ועצות... שלכן, במהון
,ניקול

~Gal~

New member
עם חברים כאלה - מי צריך אויבים../images/Emo35.gif

ניקול קודם כל, אני חושבת שטוב עשית שניתקת קשר איתה. ולא בגלל שהיא מתנגדת לקשר, אלא בגלל הדרך בה נאמרו דבריה, ובגלל הצביעות. לגבי ההסבר שלה, שמדובר במשהו "לא טבעי" - הטבע הרבה יותר חכם מאיתנו, ואם זה לא היה טבעי, הוא כבר היה מסנן את המקרים האלה בעצמו. העובדה שלא ניתן לערער עליה היא שדוקא בנישואי קרובים או אפילו נישואים של אנשים מאותה עדה למשל, יש הכי הרבה התבטאויות של פגמים גנטיים, מחלות נוראיות ומומים מולדים. וזאת עובדה מדעית! אז אל תתני לאף אחד ל... לך את המוח עם שטויות כאלו! אני רק יכולה לציין בהזדמנות זאת לטובה חברה מאד טובה שלי, בחורה דתיה, שלא זאת בלבד שאינה מתנגדת לקשר, אלא מאז שפגשה את חברי היא אפילו מעודדת את הקשר. ברור שהיא עצמה לא היתה נכנסת לקשר כזה, בגלל אמונתה ודרך-חייה, אבל היא מודעת לכך שלכל אדם ניתנת זכות הבחירה שלו, לעשות עם החיים שלו מה שהוא מאמין. וזאת מהות החיים. אז מה שנותר לי להגיד זה באמת יישר כוח! ושבת שלום

ניקול (-:

New member
אם כבר מדברים על אויבים ../images/Emo18.gif

גל, אני מסכימה עם כל מילה שלך... קראת את הספר "בנות למכירה" , "להציל את נאדיה" שני ספרים שכתבה זאנה מוחסן ו "לא בלי ביתי" , "למען אהבת ילדיי" של בטי מחמודי? שני הספרים הללו מציגים נישואיי תערובת בין נשים אנגליות לגברים מוסלמים ועל ההשלכות הנוראיות של זה על ילדיהם שנחטפים בידי האבות לתימן. מומלץ מאוד לקרוא !

רות.מ

New member
חברתך גלית

זו לא חברה. אם טוב לך עם אותו גבר את אוהבת אותו והוא אוהב אותך אז שישה לכם במזל. אני לא אומרת שהיא הייתה צריכה לשמור בבטן את מה שהיא חושבת על הקשר שלכם. אבל לא בצורה כזו. אבל אני סוטה מהנושא והנושא הוא החברה. חברה טובה מעודדת ותומכת בחברתה ולא שופטת. חברה טובה מטה אוזן לצרות ולבעיות ומנסה לסייע אם בעזרה מעשית או במתן עצה. חבל ממש חבל שאותה בחורה נהגה בטיפשות ואיבדה חברות טובה. כי כולנו יודעים שאחד המצרכים הכי נדירים בשוק היום זה "חברה טובה".

MARMELAD

New member
אמנם כתבת שלכן....

אבל התכוונת גם לבנים אני מקווה.. ולהלן תגובתי על ה"חברה" שלך. כל אחד עושה את הבחירות שלו בעצמו. טוב לך עם אנטוני - תהיי איתו. אם לחברה שלך היה אכפת ממך, היא הייתה מבינה שהכי חשוב זה שטוב לך. וזה צריך לבוא במקום הראשון. גם אם הוא כושי. גם אם הוא נוצרי. גם אם הוא ממאדים. זה בכלל לא משנה. מספיק בעיות יהיו לך אם תהיי בקשר רציני עם בחור כזה - משרד הפנים, משפחה, ילדים, איפה לגור..... לא חסרות בעיות פוטנציאליות. אז לפחות החברים צריכים לתמוך, ובמאה אחוז. אם זה לא נראה להם, שלא ייכנסו לקשר כזה. אם הוא היה עושה לך משהו רע, שיתנגדו. אבל אם הוא טוב לך ואת לו, זה מה שמשנה. יש לי משפחה בארה"ב. אבא, אח ואחות, שתי דודות ובני דודים. אחד מבני הדודים שלי, ג´וני, עומד להתחתן עם נוצרייה בקרוב. את חושבת שכולם תמכו בו? ממש לא. "היא נוצרייה, הנכדים שלי יהיו נוצריים". היא לא מוכנה להתגייר, וזאת גם זכותה המלאה. הם עומדים לגדל ילדים שיהיו יהודים-נוצריים ויחיו עם שתי הדתות בבית. הבעיה הכי גדולה של המשפחה הייתה שכלתו של ג´וני היא בחורה מקסימה. כלומר, אם היא הייתה כלבתא הם היו יכולים תמיד לנסות לסכסך ביניהם. אבל היא כזאת מקסימה שאין על מה לנסות אפילו. ודודה שלי, לא הכי מרוצה מכך שהיא נוצרייה, אבל האהבה שלהם היא הכי חשובה בעולם. וכן, הם עומדים להתחתן. אז אם דודה שלי יכולה לקבל את העובדה שהנכדים שלה לא יהיו יהודיים ע"פ הדת, גם החברה שלך יכולה לקבל שאת יוצאת עם "אוי ווי זמיר... כושי". אנתוני. רק אהבה. MARMELAD

~Gal~

New member
היי מרמלד ../images/Emo13.gif

אני מסכימה איתך לחלוטין. אחת הבעיות המרכזיות של המשפחה היא להתמודד עם העובדה שהרבה פעמים באמת מדובר בבן-זוג או בת-זוג מדהימים, והסיבה היחידה שבגללה אפשר להתנגד לקשר היא בעיית הדת. ואז - יש למשפחה בעיה עם עצמה (מי, אנחנו??? גזענים?!?!?!)...
ואגב לגבי קרמיט ומיס פיגי... אכן קרמיט היה שחקן אורח ברח´ סומסום... אבל מה עם מי פיגי?? מישהו יודע???? הזכרון שלי עובד שעות נוספות בנסיון להזכר באיזשהוא קטע שהיא היתה בו... אך לשווא...

MARMELAD

New member
אצלי במשפחה,

אמא ישראלית ואבא אמריקאי. אחרי שהם התגרשו אבא התחתן עם עוד ישראלית ועזב לארה"ב איתה. שם, כל המשפחה שלו יהודים אמריקאים. ותמיד היה "חוק" שמתחתנים רק עם יהודיים. ג´וני משום מה תמיד יצא עם נוצריות. כנראה שהוא "חיפש" את זה. עכשיו, דודה שלי לא מרוצה מזה. אבל מה היא יכולה לעשות? היא באמת חמודה, כלתו, וזה הולך לקרות LIKE IT OR NOT. אז לא נשארה לה הרבה ברירה. ולגבי ה
, שאלתי את האנשים שהכי הכי מבינים.. בינתיים אחד מהם כבר הביע דיעה, והוא איתי. חחחחחח.....

~Gal~

New member
אז ככה - לגבי ה-../images/Emo32.gif

לצורך פתירת הויכוח (סופית) פניתי לפורום שאלה קטנה. ויש הוכחות לכך שאכן, מיס פיגי היתה ברח´ סומסום.... אתה מוזמן לראות את ההוכחות בעצמך בפורום שאלה קטנה... אבל בכל מקרה - בדבר אחד אני בטוחה - הזכרון שלי כבר לא מה שהיה פעם....

MARMELAD

New member
תראי אותנו

שני אנשים מבוגרים ו"עאלק" אינטילגנטים כבר כמה ימים מוצאים את עצמנו מתחבטים בשאלה חשובה והרת גורל: האם מיס פיגי שיחקה ברחבו סומסום??? טוב, טוב, ג´רי היפה והאופה, שהוא הבנאדם היחיד שאני סומך עליו בענייני טלויזיה (הוא מנהל את פורום סקס והעיר הגדולה דרך אגב) אמר שהיא הופיעה ברחוב סומסום בתפקיד אורח אז אני סומך עליו במאה אחוז........... בברכת יום נפלא............. ושבוע מצוין..... MARMELAD

~Gal~

New member
למה לא???

קודם כל, אנחנו כן אינטילגנטים (לפחות אני....
) ומה, אם אנחנו מבוגרים אסור לנו????? בכלל, היום אפילו שיחקתי עם ברבי... אחרי שאמא שלי החליטה לסדר קצת את המחסן ולהוציא שלדים מהארונות (סתם - לא שלדים - רק כל מיני זכרונות נעימים) באמת כיף - הלוואי ויכולנו לחזור לילדות...

MARMELAD

New member
גם אני אינתיל... אנטליגנ... אנטיג..

מה שאמרת.... ובאמת,, הלוואי שהיינו יכולים לחזור אל הילדות, התמימה, המחוייכת, השקטה מלחצים ובעיות, בלי לחשוב על כסף, עבודה, חתונה, מה יגידו השכנים, מה תגיד דודה פרומה, מה יגיד הקב"ה..... רק לחיות ולהנות מזה..... MARMELAD

אני נערה,

ואני לא יכולה לומר שאני כל כך נהנת בתקופה הזו... בטח שיש רגעים יפים כמו לכולם, לכל הגילאלים... טוב... WHATEWER

~Gal~

New member
ואם מותר לי להוסיף....

אל תחכי לזמן ההוא שבו תסתכלי לאחור על הילדות ותראי כמה שהיה טוב... תעריכי את זה עכשיו
קצת קשה בימינו להיות ילדים. בזמננו זה היה יותר טוב. (בטח אני נשמעת כמו בת 90...) הילדים של היום מתבגרים מהר מדי... וחבל

@roni@

New member
לך, ניקול

אני חושבת שקצת הגזמת בתגובתך. חברתך אמרה את דעתה מתוך השקפת עולמה זה שהיא חברתך הטובה - זה עדיין לא אומר שהיא צריכה להסכים עם כל מה שאת עושה בחייך ועצם זה שהיא אמרה לך מה היא באמת חושבת - זה רק מראה שהיא באמת חברה ולא אחת צבועה דבר שני: אני במקומך הייתי אומרת לה : תודה לך על דאגתך ואני שמחה שאמרת לי באמת מה שאת חושבת, אך זוהי דרכי, זוהי בחירתי ובתור חברה אבקש שתכבדי זאת" ותאמיני לי שהיא הייתה מגיבה אחרת! ואז היית מרוויחה גם חברה וגם חבר תחשבי על זה..

פינגו

New member
הסיבה האמיתית

אני ממש לא רואה כאן מקום להתלבטות. אני בוחר לעצמי חברים בבררנות חמירה, ואני מאמין שגם את. אני לא יכול להיות בקשר אינטימי עם אדם צר מוחין. עם פאשיסט, שוביניסט, הומופוב או גזען- אני לא מתעסק. הם מוקעים על ידי וצריכים להיות מוקעים על ידי כל החברה. אין לי אתם שיג ושיח והם בעיני עלובים, מעבר לעובדה- שלאדם כמוני- באמת, אין סיכוי שתהייה שפה משותפת עם אדם כזה. וזאת הסיבה שאת צריכה לנתק אתה את הקשר- לא בגלל שהיא הביעה את דעתה ולא בגלל שהיא מאיימת לנתק איתך- אלא בגלל שהיא שונאת זרים (וזה שזה נובע, לכאורה, מתוך השקפתה הדתית, לא עושה אותה פחות צרת מוחין). מה גם, שאני מלכתחיה לא הייתי בקשר, אפילו עם אדם שהיה לי ספק כלשהו לגבי עמדתמו בנושא זה. בהצלחה

carolin

New member
ניקול....

אני בהחלט מסכימה עם הדרך בה בחרת להתמודד עם חברתך אבל מה שמסקרן אותי הוא :סיפרת שהחשבת אותה כחברתך הטובה,מן הסתם היא היתה קרובה אלייך הכרת אותה לארכה ולרוחבה,האם לא צפית את זה ממנה?האם היא הצליחה לזעזע אותך כל כך אפילו שהכרת אותה טוב? carolin.

דעה שונה..

תשמעי דעתי כרגע תהיה שונה מהאחרים, ולא תבינו אותי לא נכון אני ממש לא מצדיקה ותומכת את דעת החברה. אבל מנסיון מי שלא בדעה שלך לא צריך להחרים אותו כי בעצם את עושה בדיוק את אותו הדבר נכון שמה שהיא חושבת זה גזעני וצר מוח אבל היא חושבת עליך בדיוק אותו הדבר בתור סוררת בתור הורסת העם היהודי וכו´, לכן לפי דעתי הרבה פעמים בחיים את וכולכם תפגשו גזענות, לצריך להפנות לה גב בכל המקרים לפעמים צריך לאמץ את אנשים אלה להראות להם את דרך החיים שלכם, כי אם חברתך תראה את בן זוגך את אורך חייך יש סיכוי שהיא תשנה את שעתה, אני יודעת שזה כואב וקשה להבין את דבריי. אבל הרבה פעמים בחיי שמעתי דברים שים ובכיתי מאנשים, אבל לאחר מכן שוכחים, כי לכל אחד תרבות שונה מנטליות שונה חינוך שונה, וזה הקסם אז פשוט לומדים אחד מהשני כי אם לפי דעתנו זה רע, כי לפי דעתי את עושה משהו מקסים הולכת על האהבה ושמה זין על כל העולם והיא רואה שאתה עושה משהו רע אז אולי כששתיכן תרגעו קצת וליישב את ההדורים ולאט לאט תאמיני לי דעתה תשתנה. וההודעה הזאת היא לא רק לניקול כי הרוב כאן הוא בתוך קשר מעורב. וכולכם התקפתם את החרבה אבל גזענות היא רבה וטובענית בעולם והרי צריך להיות חזקים במיוחד לדור הבא כי לפי דעתי שאם ההורים שלי לא היו חזקים שם בשבילנו וכל פעם שבאנו כועסים ובוכים הייתה להם תשובה חכחמה ונבונה הרי עכשיו הייתי במוסד לחולי נפש עם מליון התמוטטיות עצבים. אז לסגור את הדלת מול הרע ומול הטוב. למרות שלפעמים אין ברירה וחייבים להבליג ונתק קשרים אבל לא בהחרך תמיד.

למעלה