חלקית.

gogoit

New member
חלקית.

לא ידעתי שקיים פורום כזה. לא ידעתי שאני אמצא מקום שיש בו כל כך הרבה אנשים ששותפים למה שקורה לי. התגייסתי ביולי 07, השתחררתי בספטמבר. כן- אחרי חודשיים בצבא. הייתי אמורה להיות מפקדת בחיל חינוך, נכנסתי לדיכאון קשה בזמן הטירונות. קיבלתי פרופיל נפשי קיבלתי תפקיד יומיות קרוב לבית שגם בו לא הסתדרתי. לא הייתי מסוגלת לישון, לא לאכול, סיוטים, התקפי חרדה ודיכאון עמוק שעדיין נמשך. תחושה בלתי נסבלת של ייאוש, וחוסר רצון להמשיך לנשום... מהנערה שלפני רגע הייתה הבנאדם הכי מאושר וחיובי בכל הסביבה שלה. אני לא יודעת למה אני פורצת בבכי כשאני רק מספרת את זה. ולא יודעת למה אני אפילו ישר פותחת את זה פה, בפורום שראיתי לראשונה, אולי זה פשוט מרגיש המקום הנכון. הגעתי לקבן, שוחררתי מהצבא על פרופיל 21. אני, הכי מפקדת בעולם, הכי מורעלת על הצבא.. עברתי תאונה חזיתית עם המערכת הזאת. מנסה לצאת מזה, בשלבים לשירות לאומי וכנראה טיפול פסיכולוגי. כל כך חיפשתי אנשים שיבינו, אנשים שעברו את זה... ומסביבי אין. כולם מסתדרים בצבא, כל החברים הכי קרובים שתמיד פחדו מהצבא ואמרו שאם יש מישהו שיכול- זו אני. היחידה שלא הצליחה להתמודד עם זה. היחידה שיצאה עם הכתם. היחידה שנכנסה לדיכאון עמוק ואמיתי, בצורת מחלה שמעולם לא הכרתי. ומהמקום שאני נמצאת זה נראה כאילו אני היחידה בעולם שלא הייתה מסוגלת. לא יודעת אם הגעתי למקום הנכון, לא יודעת אם זה נכון לשפוך ככה את הסיפור... פשוט אתם לא מתארים לעצמכם מה זה בשבילי למצוא מקום, שיש בו אנשים שאולי יכולים להבין, אפילו קצת.

Ambious

New member
../images/Emo24.gif ברוכה הבאה

קודם כל, ברוכה הבאה וכל הכבוד על האומץ לספר. למרות שאני מחסידי 'כל אחד יכול להסתדר בצבא', אני יודע שזה בפועל לא באמת נכון, ושמעבר למוטיבציה ורצון 'לשרוד' צריך גם המון המון מזל. כנראה שאת בין אותם אנשים שלא היה להם מזל, ונפלו בדיוק במקומות הכי לא טובים ליפול בהם, מול האנשים שהכי לא טוב ליפול מולם. הכי חשוב שלא תאשימי את עצמך - זה לא שאת נכשלת בשירות הצבאי שלך, אלא פשוט היית במקום הלא נכון בזמן הלא נכון בתנאים הלא נכונים. אולי שירות לאומי זה באמת הדבר בשבילך - זה חשוב, זה תורם, זה מאד מאד מספק, וזה הרבה פחות 'אטום' מהצבא. מקווה שתמצאי נחמה בעובדה שיש עוד אנשים כמוך, ואל תתני לאף אחד להגיד לך שמה שקרה לך אומר שאת לא אוהבת את הצבא או שאת משתמטת, כי לפחות את יודעת שאת את שלך ניסית ועשית. שבוע טוב, -אלעד

gogoit

New member
תודה רבה אלעד

על המילים והקבלת פנים החמה. זה נורא קשה להבין שניסית ופשוט לא הצלחת. אני עדיין מרגישה שזה כשלון, שהייתי אמורה לדעת להתמודד עם זה. בטירוף הרגע, נכנסתי לפורום התנדבות לצהל ומסתבר שאפשר להתנדב חזרה לצהל. אני לא יודעת למה אפילו, אבל אני כל הזמן חושבת על זה. אולי זה מה שיתקן? לחזור לשם? אולי זה צעד הכי טוב לחזור למקום שעשה לי רע ולעבור אותו שוב להפוך אותו לחויה טובה יותר? או אולי זה רק יזיק כי המערכת לא השתנתה, ומי יודע אם אני אצליח להתמודד עם זה שוב? =\ יש דיעה? סתם לידע כללי... יש פה עם מישהו דומה לשלי? מישהו ששירת כל כך מעט והשתחרר?

Ambious

New member
את יכולה אפילו לערער על הפרופיל ולחזור לשירות

מלא ורגיל, במקום אחר. זה מה שאני עשיתי, ולא מתחרט על שום רגע, זה היה הדבר הכי חכם שעשיתי אי פעם, והמשך השירות שלי (למרות שגם הוא לא הסתיים עד סופו) היה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. התנדבות לצה"ל היא אופציה לא רעה, אבל קחי בחשבון שזה לא פשוט ולוקח זמן.

gogoit

New member
אממ, אבל

אתה יצאת על פרופיל 21 וחזרת? לבקשתך? ובסוף לא עשית שירות מלא יצאת למרות זאת? אמרו לי שאחרי שיצאתי על 21, לבקשתי ובגלל קושי שלי הצבא מאד לא ימהר לקחת אותי, וכנראה בכלל לא. כי מה כבר השתנה בחודשיים שאני לא שם? הם לא רוצים כאבי ראש. חוצמזה אמרו לי גם שאני יכולה לעשות כלא, כי אולי יחשבו שרימיתי את הקבן (למרות שאם הייתי רוצה לרמות ולצאת איזו סיבה יש לי לחזור?)

Ambious

New member
הסיבה שיצאתי בסוף היא ביש מזל

היה לי מצב רפואי שהצבא לא ידע להתמודד איתו אז שוחררתי על מנת לקבל טיפול רפואי אזרחי. אם זה היה תלוי בי, הייתי מסיים את השירות במלואו. הצבא אמנם לא רוצה 'כאב ראש', אבל אף אחד לא אמר שזה יהיה קל. תהליך הערעור יכול לקחת כמה חודשים טובים. לי זה לקח שנה וחצי. לגבי כלא - זה שטות מוחלטת ומי שאמר לך את זה לא יודע על מה הוא מדבר.

למעלה