חידת חלל

xflil

New member
חידת חלל

אם נגיד חס וחלילה השמש שלנו הופכת עכשיו לענק אדום, תוך כמה זמן נבחין זאת בארץ??

xflil

New member
אני אתן סיטואציה אחרת

חחחח אם עכשיו השמש משתנת במשהו הנראה לעין בלתי מזויינת.... אחרי כמה זמן נראה את זה פה?

xflil

New member
יפה!

בסביבות ה-8 דקות, אם המ´ס שנתת מדוייק, אז אחלה
אני חושב שלא היינו "זוכים" לראות אותה הופכת לאחד
ולא בגלל מיליארדי השנים שצריכות לעבור עדיין, אלא כי בדרך כולנו נתאדה
כשהשמש תהפוך לענק אדום, היא תבלע את מאדים אם אני זוכר נכון, את נוגה בטוח

waseemh

New member
כלומר..

הזמן שלוקח לקרני השמש להגיע אל כדור הארץ.

zusiman

New member
עוד קוריוז מעניין

נכון הוא שלוקח לקרני השמש להגיע לכדוה"א ב-8 דקות אבל מה קורה אם קורה משהו במרכז השמש? מתי ירגישו אותו על פני השמש? (רמז: לא מדובר במעבר במהירות האור...)

xflil

New member
אוקיי! בלבול קטן!

15 מיליון מעלות קלווין בגלעין השמש, ומסע של 50 מליון שנים עד ל-Surface של השמש... נכון?!

zusiman

New member
לא יודע איך הגעת למספרים האלה..

אבל הקרינה הנוצרת בגלעין השמש עוברת דרך שכבות הגז השונות של השמש. תיאורטיקנים אומרים כי לוקח אלפי שנים לקרינה להגיע לפני השטח. כלומר הקרינה שאנו רואים 8 דקות לאחר שיצאה מפני שטח השמש נוצרה בגלעין השמש לפני אלפי שנים! לא מדהים לחשוב על זה??

xflil

New member
הממממממ................

מדהים ביותר! ידעתי שלוקח המוןןן שנים לקרינה לצאת אל פני השטח של השמש.... פשוט לא זכרתי מספרים, זה ממש מדהים ומוזר... את המספרים קראת בספר "היקום" מאת רוי א´ גלנט אני חושב שזה ספר רציני, אז אני לא יודע למי להאמיןןן
חלקיקי הניוטרינו עוברים את הכל במהירות האור (הם יכולים לעבור דרך הכל נכון?) וכתוב שרוב האנרגיה משתחררת מן הגרעין, ששם התחילה כקרני גאמה אל פני השטח (פוטוספירה) ב-50 מיליוני שנים ועכשיו היא מכילה פוטונים לכל רוחב הספקטרום האלקטרומגנטי

xflil

New member
החלטתי לבדוק את העניין בכמה מקומות

ג´יימס טרפיל, בספר "מדע - 1000 דברים שכל אחד חייב לדעת" טוען שהאנרגיה הנוצרת בגלעין השמש, משתחררת לפוטוספירה לאחר 30,000 שנים של מסע בין האטומים הצפופים שלה...

zusiman

New member
גם לי יש את הספר הזה! גדול!

אז זהו - 30,000 שנה!! פשוט לא יאומן...

xflil

New member
ענק!!! ../images/Emo13.gif

הגענו להסכמה... חחח
ממש מדהים...!

סליחה !!!!!!!!!!!!!!! אבל

עם השמש שלנו תהפוך לננס לבן דבר ראשון היא צריכה להפוך לסופר נובה ואז במילים מעודדות: לא נחייה מספיק כדי לראות את זה!

xflil

New member
טעות

המסה צריכה להיות הרבהההההה יותר גדולה מהמסה של השמש שלנו בשביל שתקרה סופר נובה!!!! פי המוןןןן פעמים!!! תחשוב על זה ככה.... אם המסה של השמש לא מספיקה בשביל ליצור חור שחור, היא מספיקה בשביל ליצור יצוץ בהיר של גלקסיה שלמה?

טוב, לא סופר נובה אבל...

לפני שהיא תהפוך לננס לבן, כאשר יגמר ה"דלק" שלה, היא תתנפח לכדור אש ענק ותבלע את חמשת הכוכבים הקרובים ביותר, כולל את השלישי!

xflil

New member
יש קצת הבדל בין סופר נובה

לבין ענק אדום
ברור שהיא תהפוך לענק אדום לפני, אם היית קורא את כל השרשור, אז נדמה לי שכתבתי את זה איפה שהוא... והיא תבלע רק את נגה ואת חמה ותתיך חצי מכדור הארץ זה צריך להיות מחזה מרהיב כמה חבל

למעלה