חידוש רהיטים

limoref

New member
חידוש רהיטים

הי, אני בתחילת דרכי בחידוש רהיטים, ואחרי שקראתי די הרבה בפורומים שונים, וראיתי תמונות של עבודות, יש לי עדיין מספר התלבטויות.
אני מתכננת לחדש מספר רהיטים:
1. כסאות מטבח עגולים (ללא משענת) עליהם יש לכה
2. מזנון טלויזיה של איקאה+שולחן אוכל+ שידה - כולם עם ציפוי פורמייקה

למיטב הבנתי צריך לשייף את כולם בנייד שיוף דק. את מוצרי הפורמייקה צריך למרוח קודם בפרימייר(חומר מקשר) ולאחר מכן להשתמש בצבע.
ההתלבטויות שלי הן כאלה:

1. האם להשתמש במברשת או ברולר? והאם ברולר ספוג או ברולר שיער קצוץ?
2. האם להשתמש בצבע על בסיס שמן או מים? והאם התוצאות במראה זהות ?
3. האם להשתמש בצבע מט/מט-משי/מבריק? (יכול להיות בחלק מהרהיטים מתאים משהו אחר)
4. אשמח לקבל המלצה ממישהו שכבר ביצע חידוש כזה, על שם או מספר של גוון בצבעים שמנת/קרם. אם יש תמונות גם אז יתקבלו בברכה

התלבטות נוספת שיש לי היא לגבי שיפוץ של המזנון מפורמייקה. הפינות שלו חדות ולא מעוגלות כמו שיש בדר"כ בעץ, שאלתי היא האם לדעתכם זה יצא יפה או שעדיף לא לדעת בו בכלל?

תודה מראש

חידוש רהיטים

שלום לימור,
שלבי העבודה שאת מתארת נכונים.
לגבי השאלות:
1. אפשר גם ברולר וגם במברשת. במברשת התוצאה יותר חלקה , אך ניתן לראות את תנועת הפסים של המברשת. ברולר, התוצאה אחידה יותר אך יש גרגור עדין הנובע משמוש ברולר. לגבי סוג הרולר, ממליצה על רולר ספוג, אך שימי לב לא ללחוץ חזק מדי על הרולר.
2.היות ומדובר על עבודה ביתית, ממליצה על בסיס מים, אוניאור של נירלט. התוצאה בכל מקרה, ויזואלית, זהה.
3.לגבי רמת הברק, זה כבר עיניין של טעם. האם מתאים מבריק יותר או מט? אם אינך בטוחה הייתי הולכת על מט-משי, שזה מעט מבריק.
4. המלצה למספר גוון של שמנת/קרם: IS 0007 או IS 0008 או 0015 כמובן שעלייך לראות המו עינייך את הגוונים במניפה, טרם תבחרי את הגוון.

לגבי הפינות, לא חושבת שזה העיניין. הצבע בכל ישנה את המראה הכללי של הרהיט, ויעניק לו מראה חדש ויפה :)
בהצלחה, איטה

limoref

New member
תגובה

תודה רבה !!
אתמול נסעתי להום סנטר, והבחור שם המליץ לעבוד עם רולר קצוץ שיער ולא ספוג בטענת שספוג יוצר בועיות קטנות והצבע נדבק למברשת. האם זה נכון?
כמו כן, מצאתי מברשת עם שיער סינטטי שמיועד במיוחד לצביעה על מים. מכירה ? זה של יעקובי.
לגבי הצבעים את צודקת זה באמת עניין של טעם. החלטתי שאני אתמקד קודם בכסאות, קניתי צבע על בסיס מים בצבע קרם. בהתאם לתוצאות אדע איך להתקדם עם יתר המוצרים.

paints1

New member
חידוש רהיטים

בגדול לעבודה בבית עדיף צבעים על בסיס מים.
אני חידשתי עכשיו מספר רהיטים עתיקים של סבתי ואני ממליצה בחום על הצבעים של חברת BONDEX. מדובר על צבעים מיוחדים לעץ, איכותיים ביותר וידידותיים לסביבה. ניתן להשיג אותם בחנויות נבחרות בכל הארץ.
לשידה בחדר ילדים אני השתמשתי בצבע שמנת אטום על בסיס מים בגוון NCS S 0502-Y50R, צבע אטום מאוד יפה ואינו רעיל!
לספריה גדולה השתמשתי בצבע חצי שקוף על בסיס מים בגימור משי בגוון של חום אגוז. יצא משגע.
לצביע השתמשתי במברשת. בצבע האטום בקושי ניתן להבחין בפסי המברשת, בחצי שקוף זה קצת יותר נראה, אבל גם רק אם מסתכלים מקרוב. במבט כללי לא שמים לזה לב והרהיטים נראים נהדר.

בהצלחה!

למעלה