חזרה לעבודה ושינוי הרגלים

חזרה לעבודה ושינוי הרגלים

שלום לגננות ולמטפלות, אני עתידה לחזור לעבודה אחרי פסח ויש כמה שאלות לי, אני אשמח אם תוכלו לעזור לי: 1. מה השאלות העקריות שעליי להפנות למטפלת או למעון/פעוטון כדי לוודא שהם איכותיים ? האם יש רשיונות מסויימים שעליי לבקש ? 2. שאלה שמטרידה אותי, איך אתן מצליחות לשנות את הרגלי הילדים ? למשל שינה, אם הילדה רגילה להרדם על הידיים, מה אתן עושות כדי לשנות הרגל זה ולישון יחד עם כל הילדים ? תודה

chenchi

New member
אמאשלליאור שלום!

לגבי בחירת המסגרת לילד, יש לי אלייך שתי מילות מפתח- חיבור- שלך עם המטפלת, האם את מרגישה בנוח לדבר איתה, האם היא נראית לך נעימה. של הילד עם המטפלת, האם היא מחייכת אליו, מדברת איתו, איך היא מחזיקה אותו? החיבור הוא ייחודי לכל הורה,ילד ומטפלת, ולכן חשוב להקדיש זמן רגוע שהילד עירני ורצוי ששני בני הזוג נמצאים כדי לראיין את המטפלת. המלצות- לבקש טלפונים ולהתקשר ואפילו להפגש עם ההורה הממליץ. אפשר לגשש בעדינות ולשאול אם היו בעיות מיוחדות בזמן העסקת המטפלת. גם עבור המטפלת וגם עבור ההורים בדרך כלל או שיש כימיה ממבט ראשון או שלא, חשוב להיות קשובים לרגש. לגבי שינוי הרגלים- כמו כל דבר זהו תהליך ארוך, ולא תמיד אפשר לשנות ילד, חשוב להחליט יחד עם המטפלת במה כדי להתאמץ ועל מה לא חשוב להתעקש. בדר"כ כשילד עובר שינוי כמו מעבר למטפלת, הוא זקוק לביטחון והרגלים ישנים, אבל מצד שני הילד גם מבין שהמטפלת היא לא אמא שתמיד מוותרת, ומוכן להתחיל לקבל הרגלים חדשים.זה מאוד תלוי גם בגילו של הילד. אני לדוגמא טיפלתי בילדה שנרדמה רק על הידיים ובאופן כללי רצתה רק ידיים. את נושא ההירדמות לא ממש הצלחתי לשנות (גם בגלל קשיים סביבתיים כמו אחות שחלקה איתה חדר שינה) אבל הצלחתי להרגיל אותה שבגן השעשועים היא לא על הידיים, פשוט כל פעם שהיא ביקשה ידיים לקחתי אותה הצידה לעגלה או על הספסל כשהיא עליי, מהר מאוד היא הבינה שיותר כיף לשחק מאשר להיות בצד והפסיקה לדרוש שארים אותה.

ofirshani

New member
מדריך להורים-לבחירת מסגרת חינוכית ט

מצאתי באתר לגיל הרך מדריך באמת שווה לקרוא והפנים : http://www.gilrach.co.il/uploads/hamadrich2005.pdf

אולי נוכל להיות יותר מדויקות

אם נפריד בין האפשרויות. מה את מתכננת לעשות? מטפלת או משפחתון?

למעלה