ולמה נקרא שמה פורים ?

קליטו

New member
ולמה נקרא שמה פורים ?

על שם הפור . כלומר ; נס מיוחד נעשה לנו בתקופת פורים, היה לנו אויב אדיוט וכסיל, שעלתה לו שיגעון בראש ; נעשה פור הוא הגורל, וזה מה שדחה את הגזירה בכמעט שנה, ולבסוף אף התבטלה, המן היה חלילה יכול להרוג אותנו תוך כמה ימים !. וכאז גם היום, המן מוכן לחכות 3 שנים עד שיגייסו אותנו בכפיה כדי להמיר את דתינו בדת השלטת, הנהנתנות האמריקאית. לפני כשבוע הוכחנו בעצרת שאנחנו מאוחדים, ואם תרצו הוכחנו עוד דבר קטן, שיש לנו סיעתא דישמיא מופלאה ; אף נער לא הדליק פח אשפה, אף ילד לא זרק אבן. עכשיו יותר מתמיד ברור לכולם שכוחינו בתורתנו! לא נלך כצאן לטבח, נעשה הכל כדי להקשיב לרבותינו, וזה מה שנעשה. בעצרת יכולנו לראות שלטים ; הכונו למרי אזרחי. ככה שהמהלכים שלנו מול האויב מר ביבי מגוונים. כמובן שלא אנחנו ולא מר ביבי מרעיב ילדי ישראל, אין לנו עניין במלחמת אחים. אנחנו לא משרתים בצבא כי אסור לנו, לכולם ברור שמתישהו נצטרך לשבת לדבר. פורים שמח!

פורים או לא, אתם מטורללים על כל הראש

בלבול מוחלט בין "אנחנו" לבין "הם".

פנטזיה מופרעת גובלת בפסיכוזה שלא מבדילה בין צבא הצאר מהמאה ה17, לבין צבא העם היהודי בארצו העצמאית והריבונית, שהצבא הזה הוא הדבר היחיד שמונע מכם להיות מובלים באמת "כצאן לטבח".

פורים או לא, ירדתם לחלוטין מהפסים.

פוריםאו

קליטו

New member
רק בניסי ניסים

לא חיסלו את כולנו בתש"ח, עדת מופרעים בשכל. עכשיו, אתם זורקים הון רב ומחליטים שכל העם והנשים חייבים לשרת בצבא, מה קרה? כל העם חייבים אולי לטאטא רחובות?.... יש אנשים מסוימים שהם עושים זאת. עופר שלח כתב ספר מיוחד שעדיף צבא קטן יותר ומקצועי יותר

תכלס יצא המרצע מן השק

בסה"כ רוצים להשתמט מחובה אזרחית בסיסית ובונים סיפורי עלי בבא וארבעים השודדים, או במקרה שלכם סיפורי מעשיות על הצדיק והקוזאק.

מה שמים לכם באוכל שחבורת חבובות ישישה שולטת באוסף עצום כזה נטולי הגיון בסיסי וחשיבה עצמאית אלמנטרית?
מדהים.

קליטו

New member
לא יתכן שנשתמד בצבא

אתה סתם מפריח סיסמאות, אלמלא הערבים שהסתכסו בינם לבין עצמם בתשח, אז לא היה נשאר מאתנו שריד, הנך מוזמן ללמוד ולהווכח שהתורה אמת, כמליון אנשים עשו זאת וחזרו בתשובה

קליטו

New member
לא מזמן הכריז אחד הקצינים הבכירים

שאפשר לקצץ את כוח האדם בצבא בחצי, אז במקום להתייחס לעניין בכובד ראש בא לו לפיד ועובד על כל העם בעיניים ומספר להם סיפורי עלי באבא.. שחייבים לדאוג שהחרדים ישרתו בדחיפות, , וחייבים כמובן עוד יותר לנפח את הצבא, כדי לזרוק עוד כספים לריק בנוסף על המיליארדים שהצבא כבר מבזבז על ערכים נבובים של צבא העם, וחתיכות בשפע לכל המפקדים.. והטימטום חוגג, שההוזה לפיד עוד מספר לכולם שהוא ניצח ותיקן עוול שאף אחד לא טיפל בו ברצינות 65 שנה, לפיד הוא פוליטיקאי קטן שלא מבין/מוכן לטרוח כדי לשבת עם אחים ולהגיע להסכמות, נדמה לו שבעיות פותרים עם זבנג אחד וגמרנו, נחקוק חוק, וכולם ישתחוו אלי, הידד!

אני ממש סקרן לדעת מי זה הקצין הבכיר הזה?

שחושב שאפשר לקצץ את הצבא, ועוד הסדיר בחצי.
הוא יודע שאתה מצטט בשמו? כבוד גדול עבורו.

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק, לקרוא איך שיש חרדים שברור לחלוטין שכל מה שהם יודעים על צה"ל זה מתוך ההבלים שהם קוראים בעיתון יתד נאמן ומחווים דעתם על צה"ל מבלי שיש להם מושג וחצי על צה"ל.

ולגבי ההבלים שכתבת על תשח לך תספר את זה לקהילות הקודש שנרצחו בשואה, הם ילמדו אותך מה שווה השגחה בלבד ללא צה"ל.

ונקודה עיקרית לגבי התורה, לך תלמד מאחינו הסרוגים בישיבות ההסדר איך משלבים תורה צבא ועבודה.

קליטו

New member
הקמתם מדינה שעומדת

עד הרגע שהיא תקרוס. אין מה להתגאות בה. השכלתם לריב עם הערבים עוד לפני הקמת המדינה, והשכלתם להקים מדינה מדינה במקום מסוכן מאוד. לגבי כל השאר, א) אני לא מומחה לענות, ואני לא זוכר מי הקצין, יש מצב שהוא נשאר בעילום שם, ויש מצב שראיתי את הציטוט שלו בכתבותיו של ישראל קצובר בעיתון המודיע. ב) קטונתי מלהבין את הליגלוגים שלך ושל כל המתעמתים נגד היהדות, אתם מניחים שאצלינו הכל אמור להיות מושלם וממילא אתה מלגלג, או אולי אתה מניח שאצלינו משום מה הכל יצא דפוק?...... הד"לים כבודם במקומם מונח, והם העבירו למולך הצבאי הרבה נשמות יקרות. אני משוכנע שכולנו מאוד דומים, ואני לא רואה טעם להתנצח, אם תירצה לשוחח או לשאול משהו אשמח לענות. אין לי מושג לגבי מה שכתוב בעיתונות החרדית או החילונית

קליטו

New member
אני לא משקר לך

נראה לך שאני ממציא דברים ?... אז אתה טועה. בוודאי אתה רווה נחת מהחילונים והדיתלונים הרבים שיצאו מבית המדרש הד"לי והחיזוק הרב שקיבלו בצבא. בעזרת ה' לא ירחק היום ויהיה כאן צבא כשר שאפשר ומצוה לשרת בה

קליטו

New member
עוד שטויות מספרים לכם

שאם צה"ל היה קיים בזמן השואה אז הם היו הודפים את הנאצים, שטויות במיץ. כל שניה אנחנו עשוים להעלם ע"י פצצת אטום, ויש כאלה בעולם שעושיים להגיע לידי אל קאעידה וכו'. לגבי המדינה, רואים שמי שעושה - מצליח, אין לנו בעיה עם זה. אשריכם שזכיתם

קליטו

New member
וכן יש את הספר של ח"כ

עופר שלח מ"יש עתיד" על נחיצות צבא מקצועי קטן יותר ומקצועי יותר

yb2011

New member
למה לענות לפרובוקטור?

אדם שמונע מראש אפשרות לדיון בצורה הזולה בו הוא משוחח ותוקף.

על זה נאמר "על תען כסיל".

קליטו

New member
ככה זה כשממהרים..

אני מקשיב, חביב כל אדם, נשמח להקשיב לך, אחות יקרה :) די עם שיח השנאה, נקבל את האחר גם אם הוא מתלהם

קליטו

New member
נהיה כבר מנהג העולם

שתוקפים אחד את השני, אני מנסה לענות כדי לקרב לבבות, מה עוד שהפוסט שלי היה אולי צורם..
..אני מאמין בכנותו של כל אדם, האיש הזה שהתעמת מייצג ומעלה את מחשבותיו של הרבה אחרים ששתקו

yb2011

New member
הרצון שלך נהדר

ואשריך על כל. אבל שמע ממני עצה קטנה.

אדם שמתלהם ותוקף כפי שתקף אותך המדבר לא מסוגל להקשיב ולקבל דעות אחרות.
לא משנה מה תאמר הוא לא יקבל את דבריך. זה לא רק הוא, כל אדם הוא כך.
כאשר אדם מתלהם ותוקף הוא לא מסוגל לראות משהו או מישהו אחר מעצמו.

אם אתה רוצה להשפיע הדבר הראשון שאתה צריך לעשות זה להעביר את הוויכוח לדיון
ידידותי. אפשר על ידי הומור, אפשר על ידי שינוי זמני של הנושא ויש עוד כלים.

בהצלחה.

קליטו

New member
בדוק מה שעשיתי עכשיו

בעקבות ההארה שלך, עניתי מה שנחוץ לציבור הרחב

05451

New member
באסה שאני לא מבינה בנושא הזה

זה נשמע כמו דיון ממש מעניין..

למעלה