התערטלות בפומבי

Sophalin

New member
התערטלות בפומבי

הייתי בפורום חוק ומשפט ואמרו לי לבדוק פה.

האם מותר לגבר ללכת ברחוב ללא חולצה?
האם מותר לאישה ללכת ברחוב ללא חולצה?

מהי התערטלות? - החוק מאוד מעורפל בנוגע לכך ולא ברור לי מה מותר לעשות ומה אסור.
אמרו לי שזה לשיקול דעתו של השופט וזה נשמע לי ממש ממש לא הגיוני להחליט על "מה מותר ומה אסור" לפי שיקול דעת של אדם אחד, במיוחד אם זה משתנה מאדם לאדם.

תשובה

נקודת המוצא הינה כי כל "מה" שלא נאסר על האזרח מותר לו לעשותו.

לגבי "הליכה ברחוב ללא חולצה" "גבר/אישה"?

אך ברור כי יש הבדל בין פלג גוף עירום של גבר אשר לא חושף איברים אינטימיים לבין פלג גוף עירום של אישה.

בנוסף, הקשר הדברים, מיקומם, מטרת ה"עירום" ועוד רלוונטים לתשובה.

על-פניו, הליכה של גבר ו/או אישה, בעירום (עם חשיפת איבירים אינטימיים), ברחוב יכול ותעלה לכדי ביצוע עבירה של מהומה ועלבון במקום ציבורי או התנהגות פסולה במקום ציבורי או מעשה מגונה בפומבי, הכל בהתאם למקרה הספציפי.

Sophalin

New member
אז אני אחדד את השאלה

השאלה שלי לא מתייחסת לעירום כולל אלא רק בלי חולצה
ואני רוצה לדעת אם "החוק" מפלה במקרה זה בין גבר ואישה?

תשובה

ראשית, יש הרבה נשים אשר עוסקות בספורט בפארק הירקון שעל גופן גופייה צמודה משל מדובר בחזייה. על-כן ברור כי אינך מתכוונת לעירום בגדר "רק בלי חולצה". ייתרה מכך, יש הרבה נשים אשר הולכות לים עם חוטיני דק מאוד ו/או משתזפות בפלג גוף עליון חשוף.

שנית, החברה קבעה כללים לרבות כללי התנהגות מקובלים בקניון, להבדיל מחוף נודיסטים - למשל, לכל מקום במרחב הציבורי קיימת "ריקמה" של קשת התנהגות "סבירה" / "לגיטימית", בהתאם למבחן אובייקטיבי.

עדיין, הפרת הציפייה לא הופכת את ההתנהגות להפרת איסור פלילי דווקא. בהחלט ייתכן ויופר חוק אחר, למשל מדיני מיטרדים ו/או חוק עזר עירוני ו/או תקנון ו/או כללי התנהגות ועוד.

בהקשר הפלילי, פליליות המעשה קשורה לפרמטרים נוספים בהתאם להגדרות האיסורים שפורטו על-ידי.

חלק מן האיסורים שתוארו על-ידי הינם בעלי ריקמה פתוחה והינם, בין היתר, כפופים לשיקול דעת גורמי האכיפה והתביעה. לכן, לא כל מקרה ולא כל אירוע יוביל להעמדה לדין. בהחלט ייתכן ואירוע פלוני אשר מבוצע לראשונה ייסגר מחוסר עניין לציבור, למשל. בנוסף, חלק מן האיסורים מהווים דוגמא לשריד ישן מן השלטון האנגלי.

קשה להגיד שיש הפלייה גורפת בין גבר לאישה, כך "סתם" במנותק מהקשר ספציפי ומאורחות החיים אשר נוהגים במדינה ובמקום פלוני. כך למשל,גבר בלי חולצה בפארק של קטינים יכול ויעלה לכדי מעשה אסור ואילו אישה בלי חולצה בים יהיה מעשה מותר, בכפוף לנתונים נוספים.

Sophalin

New member
מצוין

תודה רבה על התשובה המלאה, עזרת לי מאוד מאוד :)

למעלה