התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

LZ1

New member
אחלה טיפ
ביקשתי להצטרף לקבוצה ואני בהמתנה שיאשרו אותי
תודה

Kender00

New member
פסיקה מעניינת של בית המשפט אזורי לעבודה לגבי

ביטוח לאומי
החלק החשוב הוא סעיף 45 בפסק הדין שקובע שתשלום מינימום לביטוח לאומי לא מלמד על זיקתו של התובע לישראל.

נכון זה בית משפט אזורי ולא ארצי אבל מראה צורת חשיבה של בית המשפט

https://www.docdroid.net/gTPy1Wn/document.pdf#page=8

aharonca

New member
אצלי ה i797 זה צילום.
אני עברתי עם L1 blanket
כשמגיעים לביקורת גבולות, צריך להציג (לפי המגבלה שמופיעה בויזה) את הטופס הזה (אצלי זה צילום, מראה את הקשר בין החברה הישראלית לאמריקאית) ואת ה i129 שמקבלים בשגרירות עם התוקף של האשרה (הויזה מאושרת ל5 שנים, האשרת שהיה פחות)
מניסיון הרבה פעמים הם לא מבקשים וגם אם כן מבקשים את ה 129. אף פעם לא ביקשו ממני את ה 797.
אני תמיד לוקח איתי את כל הטפסים לכל טיסה מחוץ לארה״ב כאילו שזאת הפעם הראשונה שאני נכנס.

מקווה שלא התבלבלתי בין הטפסים, גם אם כן, אחד זה עם החותמת מהשגרירות עם התוקף שהייה, בהכרח יש לך את המקור, והשני זה הקשר בין החברות שזה צילום.

מ ב ד

New member
בין אריזונה לנס ציונה

הוציא לי את החשק לעבור
אשתי אזרחית ואם הייתי עובר זה היה לניו יורק, ששם אין לי בעיות עם הדשא..
אבל הוצאות החינוך והבריאות ובנוסף על הבעיות שחיים הכט דיבר אליהם.. בכלל יצא החשק

ראיתם?

ilanvag

New member
פרגומן טיפלו בגרין קארדים שלנו - מסלול NIW מוויזות J.
ולאחר מכן הפניתי לאותו צוות ספציפי עוד כמה אנשים, לגרין קארדים במסלולי EA או NIW, ועד עכשיו יש 100% הצלחה, טפו טפו טפו, הקש 3 פעמים על עץ...

&nbsp
אז כן, בפרגומן הם יודעים היטב מה הם עושים...
&nbsp
מול איזה מהמשרדים שלהם אתה עובד?
(הצוות "שלנו" יושב במשרד בבוסטון)

תמיד ביקשו והצגתי את ה- 797, בוודאי שיש מקור
לפחות אצלי יש שלושה טפסי 797 חתומים במקור (בשגרירות ארה"ב כשאישרו את הויזה).
אחד נשלח למשרד עורכי הדין, ושניים נשארו אצלי.
אני לא יודע אם אמורים להיות שלושה, או שזו יוזמה של העו"ד. אבל לפחות אחד חייב להיות

vinney

Well-known member
העניין פה הוא אחר לגמרי ועקרוני
לא מדובר ב"סובסידיות".
&nbsp
מדובר בחוק לפיו אתה חייב שיהיה לך ביטוח, וזיכוי מס. מילר מנסה לתקוף אנשים שמקבלים זיכוי במס שמגיע להם לפי החוק שמחייב אותם לרכוש ביטוח. למעשה, מילר טוען שמהגר חוקי שמקיים את החוק הוא "לא בסדר".
&nbsp
הצעד הבא יהיה לטעון שזה אשמת דמוקרטים שחוקקו את החוק ולדרוש לבטל את ACA.
&nbsp
כמובן שאין בזה שום הגיון, כרגיל אצל רפובליקנים, העיקר לפגוע במורשתו של אובמה ועל הדרך לזנבר את המהגרים. אני בספק אם הנקודה הספציפית הזאת (התייחסות לזיכויי מס בתור public charge) תעמוד במבחן חוקתי של בית המשפט העליון.

oligomerization

New member
Not Kosher
זה הזכיר לי שאני נכנסתי בפעם הראשונה לארהב - הפקיד הגירה גם "צעק" עלי שהעורכי דין לא הביאו לי את הטופס המקורי - הוא התחיל להגיד NOT KOSHER NOT KOSHER... דיבר עם הבוס שלו ונתן לי להכנס... הקיצר בילבול שכל - אבל נכון - כל המעמד היה לא נעים...

Mיה1

New member
N-600 ודרכון

שלום,

האם ילד מתחת לגיל 18 מחזיק גרין כארד נחשב לאזרח ברגע שאחד ההורים מקבל אזרחות?
במידה והתשובה היא כן, האם ניתן להוציא עבורו דרכון במקביל להסדרת ה N-600 ולא להמתין עד לקבלת טופס ההתאזרחות עבורו?
תודה.

queenm3

New member
רילוקיישן לניו ג'רזי

היי לכולם,

עוד 3 שבועות אנחנו עוברים לרילוקיישן של שנה בפרינסטון, ניו ג'רזי.
אנחנו שוקלים לרכוש רכב. יש לי רישיון נהיגה בינלאומי אבל אני לא יודעת אם יש דרישות נוספות/אחרות מלבד רישיון זה על מנת לקנות רכב, מכיוון שנדרש גם לעשות ביטוח וכו'.
אשמח לקבל עיצה ממישהו שכבר עבר את זה ויכול להדריך מה עושים, ועל הדרך, אם יש המלצות לסוכנות רכב באזור או טריידר של מכוניות משומשות.

תודה מראש לכל מי שיכול לעזור!

doronf65

New member
עברנו לפורום חדש

מי שלא השיג את הלינק החדש מגולש אחר או בקבוצת הפייס יכול לשלוח מסר אלי או לאיי ל.

יוניצור

New member
אזרוח קטין

שלום לכולם,

אשמח להתייעץ איתכם בסוגיה איך לאזרח את בני (בן שנה וחצי)
אני בעל גרין קארד עם rep לשנתיים כרגע חי בישראל
אשתי היא האזרחית , חיה עימי בישראל ...

בדקנו אפשרות לאזרח את הבן דרך חוק הסבא, אישתי לא עומדת בקריטריון והסבתא באופן ממש גבולי. כרגע לפי הבנתי ישנן כמה אופציות בתאוריה, יכול להיות שיש רק אופציה אחת גם...
1. לנסות להגיש לפי חוק הסבא ולהסתכן בבזבוז כסף ודחיית הבקשה.
2. לחכות שאתאזרח (דבר שייקח שנה מסיום הrep) ואז שנינו נהיה אזרחים והבן יקבל אזרחות אוטומטית.
3. להוציא gc מהארץ ולאזרח אותו ישר כשיגיע לארה״ב.

קצת לא יודע מה לעשות ורוצה להתחיל את התהליך כמה שיותר מהר כי אין לדעת מה יהיו החוקים עוד כמה חודשים....

אשמח לעצות/תובנות באיזה הליך לבחור ובכלל מה האפשרויות שלי.
תודה!

נסיעה של ילדה לארה"ב עם מלווה שאינו הורה

הי,
אני שולחת את הבת שלי (12) לביקור משפחתי בארהב עם אבא שלי (שניהם גרים באופן קבוע בישראל). אני זוכרת שצריך לצייד אותה במכתב. למישהו יש דוגמה? האם מספיק בכתב יד חתום על ידי ועל ידי בעלי או משהו יותר רשמי .
תודה ושבוע טוב.

Galyv

New member
הארכת שהייה בארהב עד להגשת I-140, I-485...

אני כרגע על ויזה J1 אשר תוקפה עומד לפוג בעוד כחודשיים. המעביד החליט להיות הספונסר שלי לגרין קארד, זה התחיל יחסית קצת מאוחר ויוצא ששלב ה PERM יוגש רק בעוד כחודש מה שאומר שההגשה של I-485 לאחר מכן תתבצע בעוד כ 4-5 חודשים.
אנחנו לא רוצים לחזור לארץ ולהמשיך את התהליך שם - מה שלא ברור איך בכלל עובד מהארץ, ומעדיפים להיות בארה"ב בעצם עד ליום ההגשה של I-485 אשר יקנה לנו סטסטוס המתנה נורמלי ולאחר כמה חודשים אפשר לקבל איתו אישור עבודה.

מה ניתן לעשות כדי להישאר תקופה של 3-4 חודשים בארה״ב עד ליום ההגשה של I-485 ולא לפגוע בסטאטוס שלי.

כרגע הארכה של J1 לא אפשרית.

damkosh

New member
תחליפי בשר באוסטין, טקסס.. יש דבר כזה? איפה הם?

אני צמחונית ועוברת לאוסטין ממש עוד כמה שבועות וממש לא רוצה להתחיל להסתבך בסופרים הענקיים והמבלבלים..
אז...

אשמח לדעת מהן האופציות בסופרים לצמחוניים?
יש מוצרים כמו טבעול (טחון צמחוני, המבורגר - לא מעדשים, חזה עוף צמחוני, שווארמה וכו')?
יש סייטן? טופו?
יש דברים בריאים ועם כמות יפה של חלבון?
איך הם נקראים? איפה מוצאים אותם?

ממש יעזור לי לדעת מה לחפש..
תודה!

meir12121

New member
נראה שכניסה לתוקף של ויזת משקיעים E2 קרובה מתמיד

[URL]https://www.themarker.com/technation/1.6192176[/URL]

"לדברי קן-תור, הצפי למועד בו הישראלים יוכלו להתחיל להגיש בקשות לקבלת האשרה הוא תוך מספר חודשים בודדים, לאחר שהרשויות בארה"ב יתנו אישור סופי כי נוסח התקנות הישראליות מקיים את דרישת ההדדיות."

איתוי

New member
שאלות על טופס i-864

היי,
אנחנו נמצאים כרגע בשלב מילוי טופס i-864 בתהליך GC על בסיס נישואין כאשר אשתי האזרחית ומבקשת עבורי ועבור 3 הילדים שלנו.
הכוונה שלנו שהיא תמלא אתת הטופס בתור ה sponsor ובהכנסות אנחנו מתבססים בעיקר על ערך הבית שיש לנו משמאי מינוס המשכנתא.
הסדרנו את דוחות המס 3 שנים אחורה.

1. האם לפי הטופס היא ה principal immigrant? ואני והילדים הם ה family members?
2. בסעיף על sponsor's household size זה מסתכם ל-6 נפשות ולא ל-5 כנראה בגלל שהיא גם ה principal immigrant. זה לא הגיוני. או שהיא לא אמורה להיות ה principal immigrant.
3. בסעיף של country of domicile לרשום ארה"ב ולהוכיח domicile או ישראל ולהוכיח domicile? אשתי מעולם לא גרה בארה"ב.
4. אם היא הגישה דוחות מס 3 שנים אחורה על בסיס הכנסות בארץ, האם בסעיף ההכנסות לרשום את ההכנסות מהארץ שרשמנו בדוחות או לרשום אפס?

תודה רבה!

meirotstein2

New member
רילוקיישן עם ילדה בוגרת

הי,
אנחנו משפחה עם ילדה בת 15, מסיימת עכשיו כיתה ט' ויש לי אפשרות לעבור לעבוד בארה"ב (קליפורניה או סיאטל).
הכיוון שלנו הוא לנסוע לשנתיים.
הסימן שאלה הגדול ביותר הוא איך העניין הזה יעבוד עם הבת הגדולה - היא שנה הבאה אמורה להתחיל בגרויות בארץ ואני מתאר לעצמי שהיא כבר צברה פער משמעותי משכבת הגיל שלה בארה"ב..
האם אתם מכירם מקרים דומים? יש מסגרות עבור ישראלים שמאפשרות לימוד למבחני הבגרות בישראל?
תודה רבה!

gigalala2

New member
גרין קארד עקב נישואים, ושינוי סטטוס מויזת סטודנט

שלום,
אני צריך קצת עזרה עם איך מתחילים את התהליך.
אני כרגע על ויזת סטודנט F-1, ולא מזמן התחתנתי עם חברה שלי מזה 6 שנים.
אני מנסה להבין מה התהליך שאני אמור לעבור, ואיך בכלל להתחיל אותו?
קראתי על זה שצריך שינוי סטטוס מויזת סטודנט, זה תהליך שונה, וטפסים שונים?
אם למישהו יש נסיון עבר או מבין אני אשמח לקצת הכוונה, כל אתר רושם לי טפסים אחרים ואני לא כל כך בטוח מה הצעדים הראשונים.
עוד שאלה, אני מקבל איזשהי אשרת עבודה לפני הגרין קארד הזמני? כי ראיתי בחלק מהאתרים שמקבלים אשרת עבודה אחרי 3 חודשים מהגשת הבקשה לגרין קארד.

תודה מראש

libiti

New member
קיבלתי RFE בזמן שינוי סטטוס לויזת סטודנט, בבקשה עזרה...

שלום לכל החברים בפורום.
אני ובעלי כבר שנתיים בארה״ב, לקראת סיום, אני החלטתי לשנות סטטוס וללמוד קצת והגשתי בקשה לשינוי סטטוס ל F (סטודנט).
אחרי כמה חודשים של המתנה קיבלתי מכתב חזרה מהרשויות - Request Of Evidence שבגדול מבקש ממני להוכיח ties to home country באיזה דרך שאני רוצה, בעלות על דירה,הצעת עבודה, נכנסים וכו...

לפני המעבר, ידענו שזה מעבר לשנתיים בערך ולכן מכרנו את כל הרכוש שלנו, כמובן התפטרתי מהעבודה, עזבנו את הדירה ונרשמו בדירת ההורים (למקרה של דואר חשוב). איך אני אמורה להוכיח קשר כזה עכשיו? לא מבינה איך אחרי שנתיים בן אדם יכול להיות אם רכוש ונתונים לספק אותם, בבקשה תייעצו איך אפשר להתמודד אם זה ומה כדאי לעשות.

תודה רבה!

למעלה