הי! שאלה ראשונה! וואו

noa_f

New member
הי! שאלה ראשונה! וואו ../images/Emo141.gif

הי לכולם. רעיון מצוין לפורום! יש לי שאלה: יש לי גינת תבלינים (באדניות) ובשלב מסויים הוכיתי בכנימות. מכיוון שאני לא רוצה לרסס את התבלינים, חיפשתי לקנות חיפושיות פרת-משה-רבנו, שידועות בחיבתן הגדולה לכנימות (כמעדן). כמובן שלא מצאתי. מישהו יודע אם אפשר? אולי איזשהו פתרון טבעי אחר?

לארי

New member
חיפושיות משה רבנו אין באפשרותי../images/Emo15.gif

לספק, בדיוק נגמרו לי ויש אורחים... אבל, את צודקת. החיפושיות אכן מטפלות בכנימות אולם יש דרך אחרת שאולי תעניין אותך. לוקחים חתיכת סינטבון וחותכים ממנה 2*2 ס"מ בצורת ריבוע. ממיסים את החתיכה בבקבוק ליטר של מים פושרים-חמים ואזי מרססים במקומות הנגועים. ניסיתי אצלי וזה אבד מצויין- לתבלינים שלום ולכנימות כיליון... בהצלחה לארי

raya

Well-known member
ועוד בנושא הדברה "ירוקה" כל סבון על בסיס אשלגן ולא נתרן יכול לשמש כחומר הדברה יעיל. (את זה למדתי מאבי לפני שנפטר). היו לו כל מיני מרשמים לחומרי הדברה שהוא הכין לבד. מה שאני זוכרת זה "מרק בורדו". אם מישהו יודע ממה הוא מורכב, אשמח לשמוע על כך.(משהו עם תרכובת של נחושת..?) בהצלחה לפורום החדש רעיה

noa_f

New member
המון תודה!

למה סינטבון דווקא? בגלל האשלגן?

raya

Well-known member
היות ולא אני המלצתי על.. סינטבון, אין לי תשובה לשאלתך. רעיה

ברוךח

New member
כרגע ראיתי קן של חפושיות

"פרת משה רבנו" במגרש החניה של הבריכה בקבוץ אייל. אם תרוץ לשם אולי עוד תמצא כמה (מתחת לעץ במרכז החניה הראשון אחרי הכניסה) שבת שלום

לארי

New member
ישנה חברה המספקת פתרונות להדברה

אורגנית והאתר שלה נמצא כאן (באדיבות link). נראה לי שזה מה שחיפשת. לארי

למעלה