היי.... אני קרן

maayan66

New member
להיות טיבעוני

רוב האנשים שאני שואלת אותם אם הם יודעים מזה טיבעוניות עונים לי תשובה "מספקת" לא. אם אתם עדיין לא יודעים מה זה אז אני יספר לכם: טיבעוניות זה תפיסה שאומרת לא לאכול שום דבר שבא מהטבע כלומר בשר, ביצים וחלב. אז כן אני טיבעונית ואם זה נשמע מוזר ואני בטוחה שחלקחם אומרים לא לאכול בשר מילא אבל ביצים וחלב הרי לא מזיקים לחיה אז הנה לכם "פלאש ניוז" כל תרנגולת בלול סובלת מאוד אפילו יותר מהשחיטה שלה זה כמו עינוי לכל תרנגולת יש 10 ס"מ על 10 ס"מ להיות בו והם עושות את כל הצרכים שלהם אחת על השניה. האפרוחים לרוב מעצבנים את האנשים שלוקחים את הביצים ולכן הם מוציאים לאפרוחים את כל המקור במכונה מיוחדת. וכמובן לכול תרנגול מזריקים הורמונים מגלים שעוזרים לביצה להיות מושלמת. ולפרות הרבה יותר קשה גם להם מזריקים הורמונים ומנפחים להם את האטינים עד כדי כך שהם יכולים להתפוצץ. יש לי עוד הרבה מה להגיד על כך אבל בינתיים למי שמעוניין לקבל מידע שיכנס לאתר של אנונימוס ושיוציא משם חומר. טיבעוניות טובה מצימחוניות!!!!!!!!!!!

keren007

New member
היי.... אני קרן ../images/Emo13.gif

רציתי לדעת.... האם כולכם פה צימחוניים?

אדווה ג

New member
אני צמחונית גם כן

אבל לא כל משתתפי הפורום צמחוניים, למרות שיש הרבה כאלה.

Weird Eyal 21

New member
היי

אגב אני גם צימחוני..
) רוצה מאוד להיות טיבעוני אבל יש לי בעיה שאני לא מסוגל לאכול ירקות אז בצער רב אני אוכל גבינות וביצים(אבל משתדל כמה שפחות)

Weird Eyal 21

New member
היי גלי

לא אני לא מסוגל לאכול ירקות זה פשוט נתקע לי בגרון ואני מקיא ואגב שנטי אני מצדיק אותך על כל הודעה שלי שמחקת ורק חבל שזה מוחק אוטומטית הודעות אחרות גם ושוב אני מצטער אם גרמתי כאן למישהו לאיזשהו כאב או עוגמת נפש אוהב אותכם אייל

לישי

New member
היי ..אני לישי..../images/Emo8.gif

אני לא יודעת לגבי כולם כאן.. אבל אני כן..

לישי

New member
../images/Emo7.gif

וואו...תמיד ידעתי שהן הפרות והן התרנגולות סובלות מכך אבל לא ידעתי עד כמה.. מעכשיו אני אתחיל את מסעי לעבר הטבעונות.. תודה.. ב-
לישי

MuadDib

New member
לדעתי זאת ממש הגזמה

אם כל הכבוד לסבלן של התרנגולות והפרות, גם הצמחים סובלים כשחותכים אותם (וזה הוכח מחקרית), אהמממ, זה אומר שאסור לאכול לחם, כי לחם זה חיטה וחיטה סובלת. בכל אופן, אפשר להתנגד לסבל המיותר שעוברים בע"ח שלוקחים את תוצרתם, אך כשלא אוכלים שום-דבר מהחי זה אומר שגם לא אוכלים את 8 החומצות אמינו החיוניות (חו"א שאינן מיוצרות בגוף ושיש לקלוט אותן מהמזון). עד כמה שידוע לי מעט מאוד דברים מהצומח מכילים אותן, וגם אז, צריך לצרוך אותם בכמויות. באופן כללי, טבעונות זו הרעבה עצמית, למען מטרה מסויימת, וזה קיצוני לדעתי כמעט כמו שביתת-רעב.

הצעה לבדיקת העובדות.....

התייחסות תזונתית: יותר ויותר מהרפואה המודרנית היום ממליצה על תזונה צמחית מלאה, 8 חומצות האמיניות אשר בונות חלבונים מצויות בשילוב של קטניות ודגנים או בסויה. מעין אתה חושב שהפרה מקבלת את חומצות האמינו אשר מהם היא מייצרת חלבונים? הרי הפרה היא יוצר צמחוני (ד"א - טיעון זה כמובן לא תקף כלפי הכל מכיוון שמערכת העיכול של פרה בנוייה שונה משלנו). כולסטרול - הגוף מייצר כולסטרול משומן, כל כולסטרול ממקור חיצוני הוא בהכרח מזיק, החלוקה בין כולסטרול "טוב" ל"רע" היא מטופשת, החלוקה הנכונה יותר היא "רע" ו"רע" פחות, הגוף אמנם זקוק לכולסטרול אך לא ממקור חיצוני, אכילת כולסטרול ממקור חיצוני מובילה להתחמצנותו ולפגיעה בגוף, דום לב, וכדו´. מוכח מחקרית? הניסוי שאתה מדבר עליו לא שוחזר מעולם, שזה גרם לפקפק מאוד בתוצאות המקוריות שלו. לצמחים (ברובם) אין מערכת הגנה אקטיבית ולכן אין להם צורך בתחושת "סבל" או "כאב" אשר בגוף בע"ח משמשים כמנגנון אזהרה. נוסף לכך, אין זה אומר שצריך להתעלם מסבלם של צמחים, אמנם יש פתרונות קיצוניים גם לזה כמו אורח חיים פרוטני או ליקוט מזון, אך אלו כמעט ולא מתאפשרים באורח חיים מודרני. גבול ההיגיון הוא זה שמכתיב לכל אחד לשים את הגבול שלו, אחד ישים את הגבול שלו בפגיעה וגרימת סבל ליצורים חיים לאחר לא יהיה אכפת והשלישי יבחר לחיות אורח חיים פרוטני. אם דיברנו על מחקרים - מחקרים אחרונים בנושא תזונה ואורך חיים מדווחים כי צמחוניים וטבעוניים חיים בממוצע 5 שנים יותר מאוכל בשר. סיבות נוספות לעבור לתזונה צמחית: תעשיית המזון מן החי היא התעשייה המזהמת ביותר והפוגעת ביותר באקולוגיית כדוה"א, אם אתה מעוניין בפרטים המדוקדקים אני מוכן לפרט. בזבוז אנרגיה וגרימה לבעיית רעב עולמית - כדי לייצר 100 גר´ המבורגר נזקיים לק"ג על ק"ג של מזון מן הצומח וכמויות אדירות של מים. אם כל אוכלוסיית העולם הייתה אוכלת כמו דרום אמריקאי ממוצע (אשר ידועים כמובן באכילה מרובה של בשר ומזון מן החי) כמות המזון בכדוה"א הייתה מספיקה לכשני מיליארד בני אדם (כזכור אוכולוסיית כדוה"א מונה כ 6.5 מיליארד בני אדם). זה לא שביתת רעב, ממש לא... בתור טבעוני כבר קרוב לשנה, אני רוצה להגיד לך שמאז שהפכתי לטבעוני מבחר המאכלים שאני אוכל גדל בצורה די משמעותית, תשאל הכיצד? ובכן, כאשר הייתי אוכל בשר ו/או צמחוני (צמחונות זה רק שלב...
) לא הייתי סקרן לחפש מקורות שונים של מזון, בעוד מרגע הפיכתי לטבעוני התחלתי לחפש מתכונים, מקורות מזון שונים וכו´ וכו´. רמת הבריאות שלי עלתה - אני דואג לעשות בדיקות דם פעם בחצי שנה, רמת הכולסטרול בגוף שלי נמצאת בחלק הנמוך של הגרף התקין, אין לי מחסור בברזל, חלבון, סידן ואף לא בי 12 (אם כי בי 12 הוא סוגייה מרתקת מבחינה טבעונית במיוחד לי אשר יש לי בעיית מעיים). אז פעם הבאה, אנא תבדוק את העובדות. יום טוב לך ונטול סבל, אלון.

gali1984

New member
חיזוק לדברים שאלון אמר

לאחר שנה שלמה שבה למדתי תזונה ובריאות (מסגרת המגמה) שמתי לב שכל הבעיות עם רגישויות לכל מיני דברים לא צמחיים הפטרון שלהם הוא מזון צמחי. (ולא המורה שלי לא היתה טבעונית...). כמו כן בנוגע ל-8 חומצות אמינו הההכרחיוות יש דבר הנקרא "השלמה הדדית" או בתרגום חופשי- איחוד של דגניים וקיטניות באותה ארוחה (כמו פיתה עם פלאפל או מג´דרה וכו...) דבר היוצר חלבון מלא. כמו אלון גם אני מאז שהתחלתי להיות טבעונית (קצת יותר מחודשיים) התחלתי לאכול דברים חדשים שלא נגעתי בהם אף פעם (ההורים שלי עדיין לא מבינים איך פתאום אני אוכלת סלט וחומוס- דברים שפעם אמרו לי שישלמו לי אם אני אוכל אותם...). בקיצור יש מבחר גדול של מאכלים ודברים בריאים אבל צריך להקפיד על אכילה נכונה, אחרי שמתרגלים הכל הרבה יותר קל, בריא ונראה כבר דבר טבעי שעשינו אותו שנים.

Necrophil

New member
חה טעית....

באת לאמר שכולם נתנו הסבר מוטעה, אבל תבדקי את עצמך פעמיים!!! "טיבעוניות זה תפיסה שאומרת לא לאכול שום דבר שבא מהטבע"?? וואט דה פאק? נו את יודעת כבר... טבעוניות זה באמת השיא... אני מרגישה חרא שהטבע האנושי המסריח לא מאפשר לי לי להגשים את מלוא הפוטנציאל. נו מצד שני אני גם מעשנת, שותה אלכוהול (למרות שזה בכל זאת בריאות לפעמים...), מזהמת כמו כל אחד אחר...

למעלה