החזרי מס לשכירים - שנת עבודה חלקית עם דמי אבטלה

cyberrrush

New member
שלום ב,
אני הייטקיסט שמסיים לעבוד בעוד כחודשיים (מכתב סיטורים) שכיום משלם 50 אחוז מס
אם אחתום אבטלה עד סוף השנה - האם אהיה זכאי להחזרי מס כקיזוז שנתי ?
אם כן - האם אפשר להסביר בכלליות איך הנושא מחושב?
תודה רבה

ניתן להניח שתהיה זכאות להחזר מס אך ניתן לדעת זאת בוודאות רק בסוף שנת המס.
בתום השנה - יש לחשב את חבות המס משכר עבודה(מכל המעסיקים), מדמי האבטלה וממקורות הכנסה נוספים, ולבדוק אם שולם מס ביתר, ובתאם להגיש דוח להחזר מס מפקיד השומה.
בטרם הגשת הדוח להחזר מס מומלץ להיוועץ עם מי שבקיא בטיפול בהגשת דוחות לפקיד השומה להחזר מס.

עו"ד אבישי בן יצחק
מגדלי עזריאלי, המגדל המרובע קומה 27, תל אביב
הרברט סמואל 66, חדרה
074-701-8853 | 054-4768661
[email protected] | www.abi-law.co.il

התשובה אינה מהווה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

נערך לאחרונה ב:

cyberrrush

New member
תודה רבה על תגובתך

אני אשאל על שנת המס 2022 ברשותך, כדי להקיש על העקרון

נניח שבמהלך ינואר עד מאי השתכרתי בסך הכל 250,000 ש״ח בפועל שילמתי מס של 47% (יחסי על פי המדרגות המצוינות לשכר חודשי).

• אם במהלך יוני –31 לדצמבר לא הייתה לי כלל הכנסה (שהות בחו״ל לטובת טיול) אני זכאי להחזרים בסןף השנה של החלק היחסי 47% עפ״י כל הסכום כהכנסה שנתית ?
  • אם קיבלתי אבטלה בין יוני – דצמבר אזי מגיע לי החזרים של החלק היחסי 47% עפ״י כל הסכום כהכנסה שנתית בקיזוז דמי האבטלה?
  • כלומר בפועל , מה עדיף לנצל הזמן לטיול בחו״ל או להישאר בארץ לחתום אבטלה . הנחת היסוד שאחזור לעבוד ביונואר 2024
תודה,

כוונתך כנראה ל 2023 ולא 2022.
חישוב המס הוא שנתי לכל מקורות הכנסה כך שלצורך חבות המס מחשבים יחד את דמי האבטלה ושכר העבודה.
החזר המס ינבע מההפרש מהסכום שנוכה במקור משכר עבודה ומדמי אבטלה אל מול חבות המס לכל שנת המס.
שיקול הכדאיות לא נובע מהחזר המס אלא האם אתה מעוניין בקבלת דמי אבטלה או שאתה מוכן לוותר עליהם בגלל טיול בחול.

עו"ד אבישי בן יצחק
https://www.abi-law.co.il/
התשובה אינה מהווה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ואין באמור כדי להוות מענה לנסיבות מקרה קונקרטיות ו/או ספציפיות, לחוות דעה או להביע עמדה ביחס למקרה מסוים.

cyberrrush

New member
אז למעשה באם ואוותר על דמי האבטלה ככל הנראה, יחודש לי החזר כאילו הכנסתי שנתית הייתה 250000 ש״ח ?

ובנוסף - האם משרדך (אני מקווה שהשאלה לגייטימית בפורם) מספק שירות לשכירים ואוכל בסוף השנה להעזר בשירותך?

שוב תודה,

נכון.
מוזמן להתקשר ונשמח לעזור.

עו"ד אבישי בן יצחק
מגדלי עזריאלי, המגדל המרובע קומה 27, תל אביב
הרברט סמואל 66, חדרה
074-701-8853 | 054-4768661
[email protected] | www.abi-law.co.il

נערך לאחרונה ב:
למעלה