החולד נראה שעזב

קלייטון.ש

Well-known member
החצר שלי כנראה לא סיפקה לו בית ראוי. יש לי קצת רגשי אשם שלא הייתי מארח טוב. הגשם שטף את התלוליות המפוארות שיצר ובקרוב לא יישאר לי מהביקור שלו שום דבר מלבד זכרון.
במקומו מופיעים לי בבית תולעים או זחלים או מה שזה, שחורים באורך של סנטימטר כזה. יכול לצלם ולשאול את גוגל מה זה אבל לא מעניין אותי.
אני אוסף אותם ושם בחוץ, וממשיכים להופיע. פתאום באמצע החדר זוחל לו, לא ידוע מאיפה ולא לאן. לא יודע איך נכנסים, או אולי משהו הטיל אצלי בבית כמה אלפי ביצים, והם בוקעים עכשיו.
הם מזכירים לי את השממית שגרה אצלי פעם. קראתי לה מתילדה ("המתילדה שלי, לה, לה-לה", היו לו דווקא כמה שירים טובים לבנאי הספציפי הזה).
היא היתה חברותית, היתה רצה על הקיר, מטפסת על השולחן, עולה על הצג מולו עבדתי, עוצרת ומסתכלת עלי.
נזכרתי בה כי חשבתי שאולי היא היתה מוצאת תועלת בתולעים האלה. מצד שני עד כמה שאני זוכר כשהסתובבה פה לא ראיתי שיש פחות עכבישים. לא שרציתי שיהיו פחות, אבל חשבתי שזה מה שקורה.

ai27

Well-known member
החצר שלי כנראה לא סיפקה לו בית ראוי. יש לי קצת רגשי אשם שלא הייתי מארח טוב. הגשם שטף את התלוליות המפוארות שיצר ובקרוב לא יישאר לי מהביקור שלו שום דבר מלבד זכרון.
במקומו מופיעים לי בבית תולעים או זחלים או מה שזה, שחורים באורך של סנטימטר כזה. יכול לצלם ולשאול את גוגל מה זה אבל לא מעניין אותי.
אני אוסף אותם ושם בחוץ, וממשיכים להופיע. פתאום באמצע החדר זוחל לו, לא ידוע מאיפה ולא לאן. לא יודע איך נכנסים, או אולי משהו הטיל אצלי בבית כמה אלפי ביצים, והם בוקעים עכשיו.
הם מזכירים לי את השממית שגרה אצלי פעם. קראתי לה מתילדה ("המתילדה שלי, לה, לה-לה", היו לו דווקא כמה שירים טובים לבנאי הספציפי הזה).
היא היתה חברותית, היתה רצה על הקיר, מטפסת על השולחן, עולה על הצג מולו עבדתי, עוצרת ומסתכלת עלי.
נזכרתי בה כי חשבתי שאולי היא היתה מוצאת תועלת בתולעים האלה. מצד שני עד כמה שאני זוכר כשהסתובבה פה לא ראיתי שיש פחות עכבישים. לא שרציתי שיהיו פחות, אבל חשבתי שזה מה שקורה.
תתחיל לגדל צפרדעים

קלייטון.ש

Well-known member
תתחיל לגדל צפרדעים
אצלי מי שרוצה להיות איתי צריך הוא ליזום. ככה זה אצלי כל החיים. אני לא יוזם שום דבר. אז אם איזו צפרדע רוצה לבוא להיות דווקא איתי, מסיבה שאני לא יכול להעלות בדעתי (שגם זה כרגיל, אף פעם לא הבנתי למה אנשים בחיי בוחרים בקשר דווקא איתי כשיש כל כך הרבה אפשרויות יותר טובות), יכולה. אני לא מבטיח שום דבר בקשר מהצד שלי וכמו כולם תוכל לעזוב בכל רגע.

mיטלמן

Well-known member
נזכרתי בה כי חשבתי שאולי היא היתה מוצאת תועלת בתולעים האלה. מצד שני עד כמה שאני זוכר כשהסתובבה פה לא ראיתי שיש פחות עכבישים. לא שרציתי שיהיו פחות, אבל חשבתי שזה מה שקור

מכירה אישית את השחורים הקטנים, רק בימי חורף עם לחות גבוהה מאד,
התרגלתי.
והחולד, יגיעו אחרים, לא שאני יודעת, רק מקווה
לריפוי רגשות האשם הפולניים שלך.
ובאותו עניין, ידע אישי, תמיד יהיו רגשות אשם לנו הפולנים, במחקרי D.N.A התגלה שזה המרכיב החשוב והעיקרי שלנו.
(שטויות במיץ כמובן, אבל אנחנו בתפוז).

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לעניות דעתי המלומדת הוא עזב בגלל השיבושים במערכת הGPS בצפון.

אבח"י

Well-known member
השממיות אצלי חיות נהדרת בתעלת המיזוג, אוכל לא חסר להן. מדי פעם אחת תינוקת טיפשה צצה, רצה לכיור ולפעמים כמעט טובעת, אבל אני מציל אותה. שולף, שם על צלחת והולך, כי עד שלא אלך היא לא תזוז.
חשבתי שאתה מדבר בהתחלה על חלזונות נטולי "הבית", חשופיות.
איכססס, אני שונא אותן ושולח אותן חזרה לביוב ממנו יצאו.

סופהו 1

Well-known member
החולד, או שעזב, או שתגלה שוב את התלוליות שנהרסו בגשם.
יש למה להמתין.

אותי דוקא מעניין מה אלו השחורים האלו. בייבי נדלים? בייבי מרבה-רגליים? בכל מקרה, תבדוק אם יש להם רגליים או לא. שנדע, קודם כל, אם אלו זחלים או תולעים.

מצד שני עד כמה שאני זוכר כשהסתובבה פה לא ראיתי שיש פחות עכבישים. לא שרציתי שיהיו פחות, אבל חשבתי שזה מה שקורה.
מכל בעלי החיים שמגיעים לבתים מבלי שהוזמנו, שממיות (הבתים ואחרות) נחשבות בעיני לאחד מבעלי החיים המרתקים שיש. (כריות הרגליים השעירות הנצמדות למשטחים, הזנב שניתק וגדל מחדש ועוד)
לזכותה ייאמר שהיא מדביר חרקים מעולה, אבל עכביש אינו חרק.

הקיצר, אם מותר לגדל בבית צפרדעים או קרפדות, לך על ההצעה ותקרא לאחת מהן (רצוי נקבה, היא לא מקרקרת כמו הזכר).
(אל תשכח להכין אגם, בִּיצה או נחל, זמינים ברחבי הבית ואל תשכח לעקוב אחריה, כי ממש מרתק לראות איך היא לוכדת את הטרף בעזרת הלשון הארוכה שלה, אם היא תחליט לתפוס בעזרתה).

קלייטון.ש

Well-known member
בעל הבית בא פתאום לבקר. צעק לי מבחוץ "קלייטון!?", צעקתי בחזרה "היי!"
הבחין מיד בשאריות של התלוליות שהשאיר החולד. אומר לי "מה זה?"
הרמתי ידיים במרחק 20 ס"מ ואמרתי "חיה כזו חופרת". אני לא ידעתי מה זה לפני שבדקתי בגוגל, למה שהוא ידע.
קיוויתי שזה באמת בערך הגודל שלה. ולא משהו שיותר בכיוון של היצורים האלה מחולית. יהיה מעניין אם יסתבר שחולד הוא באורך של 10-15 מטר.
שאל אם זה מזיק. אמרתי לא מה פתאום. זה רק חופר וכבר הלך. באינטרנט כתוב שכן מזיק אבל מה זה משנה עכשיו.

סופהו 1

Well-known member
שאל אם זה מזיק. אמרתי לא מה פתאום. זה רק חופר וכבר הלך. באינטרנט כתוב שכן מזיק אבל מה זה משנה עכשיו.
כנראה שמעולם לא שתלת שתילים/בצלים/פקעות בחצר ולמחרת, במקום שורת שתילים, גילית חורים באדמה.
החקלאים מתלוננים שלא רק שהוא מחסל את מה שמתחת לקרקע, הוא גם חומס את הגידולים על הקרקע.
בקיצר, מזיק ועוד איך מזיק. מרוב שהוא מזיק הוא לא ברשימת בעלי החיים המוגנים.

קלייטון.ש

Well-known member
כנראה שמעולם לא שתלת שתילים/בצלים/פקעות בחצר ולמחרת, במקום שורת שתילים, גילית חורים באדמה.
החקלאים מתלוננים שלא רק שהוא מחסל את מה שמתחת לקרקע, הוא גם חומס את הגידולים על הקרקע.
בקיצר, מזיק ועוד איך מזיק. מרוב שהוא מזיק הוא לא ברשימת בעלי החיים המוגנים.
במאבק הזה בין בני אדם לבעלי חיים שלא מסתדרים להם, אני נוטה לזכות בעלי החיים.
בגלל זה למשל אני בעד תהלוכן האורן. מפריע לכם? אל תלכו איפה שהוא נמצא. אני גם בעד החולד וסליחה מבני האדם שהוא מזיק להם.
בני אדם הם די צבועים בדברים האלה, כמנהגם. ואנוכיים. רואים את עצמם במרכז העולם והכל מסתובב סביבם וצריך להתאים להם.
אומרים על מינים שהם "פולשים" כשהאדם הוא המין הפולש הראשי. ואיפה שהוא פולש לא נשאר דבר על דבר.
אני גם מגן על המרחב שלי מיצורים שמפריעים לי. לא אומר שלא. אם נכנסים נמלים אני מרסס את נקודות הכניסה. משתדל אמנם לפגוע כמה שפחות.
אבל זה כי גם אני חרא כמו כולם.

mיטלמן

Well-known member
במאבק הזה בין בני אדם לבעלי חיים שלא מסתדרים להם, אני נוטה לזכות בעלי החיים.
בגלל זה למשל אני בעד תהלוכן האורן. מפריע לכם? אל תלכו איפה שהוא נמצא. אני גם בעד החולד וסליחה מבני האדם שהוא מזיק להם.
בני אדם הם די צבועים בדברים האלה, כמנהגם. ואנוכיים. רואים את עצמם במרכז העולם והכל מסתובב סביבם וצריך להתאים להם.
אומרים על מינים שהם "פולשים" כשהאדם הוא המין הפולש הראשי. ואיפה שהוא פולש לא נשאר דבר על דבר.
אני גם מגן על המרחב שלי מיצורים שמפריעים לי. לא אומר שלא. אם נכנסים נמלים אני מרסס את נקודות הכניסה. משתדל אמנם לפגוע כמה שפחות.
אבל זה כי גם אני חרא כמו כולם.
שלא נדע.
אותו טוואי, מזיק גדול, נא להזהר.

אבח"י

Well-known member
בעל הבית בא פתאום לבקר. צעק לי מבחוץ "קלייטון!?", צעקתי בחזרה "היי!"
הבחין מיד בשאריות של התלוליות שהשאיר החולד. אומר לי "מה זה?"
הרמתי ידיים במרחק 20 ס"מ ואמרתי "חיה כזו חופרת". אני לא ידעתי מה זה לפני שבדקתי בגוגל, למה שהוא ידע.
קיוויתי שזה באמת בערך הגודל שלה. ולא משהו שיותר בכיוון של היצורים האלה מחולית. יהיה מעניין אם יסתבר שחולד הוא באורך של 10-15 מטר.
היי, תודה לך.
רק היום, אחרי עשרות שנים של קריאה, המלצה עלה בדעתי, שעקלתוני הענק של חולית הם בעצם "חולד".
נו, אז בטוח שאם בחצרך בא לבקר עקלתון ענק, וודאי השאיר קצת מהמרקוח...

ai27

Well-known member
היי, תודה לך.
רק היום, אחרי עשרות שנים של קריאה, המלצה עלה בדעתי, שעקלתוני הענק של חולית הם בעצם "חולד".
נו, אז בטוח שאם בחצרך בא לבקר עקלתון ענק, וודאי השאיר קצת מהמרקוח...
חולד באורך של עד חצי קילומטר ואף יותר
שנראים כמו תולעים, שאמנם נוהגות לטרוף עוברי אורח
אבל מחרבנות סמים

אבח"י

Well-known member
חולד באורך של עד חצי קילומטר ואף יותר
שנראים כמו תולעים, שאמנם נוהגות לטרוף עוברי אורח
אבל מחרבנות סמים
לא רק עוברי אורח - הן אוכלות כל דבר שזז על פני הפלנטה, כך שאחד מספרי ההמשך שכתב בנו וחברו של בנו - העקלתון טרף את הגרסה של "מוח המחשב" שהשתלט על המין האנושי, שהגיע לחולית, כן.

ai27

Well-known member
לא רק עוברי אורח - הן אוכלות כל דבר שזז על פני הפלנטה, כך שאחד מספרי ההמשך שכתב בנו וחברו של בנו - העקלתון טרף את הגרסה של "מוח המחשב" שהשתלט על המין האנושי, שהגיע לחולית, כן.
רואה?
חולד הוא חכם בהרבה מתולעים, שינסו לכרסם כל דבר

אפילו אם החולד ממש רעב, חולד לא יאכל מחשבים

ai27

Well-known member
או
אם נחזור למאכלי הקיסרות הישנה והחדשה -
חלזירים.
יש גם על זה קטע שלם באחד ההמשכונים.
זאת הכלאה מטונפת ומסריחה של בני-טליילסו
ולגלות איך הם הכינו את זה - מבחיל אפילו יותר מהחיה עצמה
אבל אחרי שמנקים טוב ומבשלים - מתקבל מעדן שהאצולה היו מוכנים לשלם עליו הרבה.
הטליילסו עצמם - לא נוגעים בחרא הזה.

למעלה