הוא חזר בתשובה\אריק איינשטיין

tsvir

New member
הוא חזר בתשובה\אריק איינשטיין

זה דוגמא לשיר שכתב אדם שהרגיש שהוא איבד חבר (למרות שהוא הרויח משפחה 2 בנותיו נשואות ל 2 מבניו של אורי זוהר) מילים-אריק איינשטיין לחן שם טוב לוי. הוא חזר בתשובה הוא לומד עכשיו תורה ואיתו האישה והילדים ועברה לה שנה שום דבר לא השתנה זו אותה המנגינה והמילים אבל הלב הוא רוצה הרבה יותר מספר ספור אחר וחוזר ואומר שהלכת לי חבר זהו שיר אהבה אהבה עצובה שאני ואתה תמיד שרים וחלפה לה עוד שנה שום דבר לא השתנה זו אותה המנגינה והמילים אבל הלב הוא רוצה הרבה יותר מספר ספור אחר וחוזר ואומר שהלכת לי חבר וחלפה לה עוד שנה שום דבר לא השתנה זו אותה המנגינה והמילים אבל הלב הוא רוצה הרבה יותר מספר ספור אחר וחוזר ואומר שהלכת לי חבר אבל הלב הוא רוצה הרבה יותר ספור אחר

קצת עובדות על איינשטיין

מכלי ראשון שמעתי שכשאורי זוהר חזר בתשובה, איינשטיין גם הוא ידע שהאמת נמצאת בתורה, אבל הוא אמר לאורי שהוא חושב שהוא איחר את הרכבת, וקשה לו כבר להתנתק מהחיים שבנה. מספרים על הרב שיינברג שליט"א ר"י "תורה אור" בירושלים, היכן שזוהר לומד, שהוא לא מעלה בשבת לתורה אנשים חילוניים, אבל את איינשטיין, כשמגיע לשבת, הוא מעלה! כששאלו אותו אמר: אני מאמין שהוא עוד יחזור.

כלי ראשון כלומר מאורי זוהר?

אין בעיה עם כלי ראשון? לפי מה שאני למדתי במדרשייה חייבים כלי שלישי

התמ-ים

New member
כלומר,

אם הסיבה שהרב שיינברג העלה את אריק איינשטיין לתורה בשבת, בגלל האמונה שהוא עוד ישוב (בתשובה), זה אומר שעל יהודים אחרים, שאינם שומרי תורה, הוא אינו מאמין שהם יחזרו בתשובה??? זה לא מעיד על גדולה ... אני לא הייתי מגדיר את עצמי כמומחה לאריק איינשטיין (את זה שיגדירו אחרים), אבל פעם ניתחתי חלק מהשירים שלו, בשנים האחרונות, שירים עם כל מני מסרים על היהדות ... אבל אני לא זוכר לאיזו מסקנה הגעתי ... שיש בו את "זה", או שהוא מתרחק ...

אל תהיה אני לא רוצה להגיד מה

כי לפעמים אתה מתחיל לכתוב ש... וההסבר: הרב שיינברג ודאי מאמין שכל יהודי יחזור בתשובה, אבל אריק איינשטיין הוא אדם שלפי דעתו כבר נמצא בעולם התשובה, ורק מגבלות חומרניות מונעות ממנו לחזור ממש. אני לא יודע אם גם כיום הוא חושב כך, מ"מ, כשלמדתי בירושלים עד לפני 7 שנים, זה היה הסיפור. ותעשה לי טובה, אל תנתח את מה שכתבתי, כי אתה בדר"כ אוהב להגיע למסקנות לא רצויות. אז בבקשה. אוהב ישראל שנפגע מהזלזול בגדולי תורה.

Motty1

New member
לא נראה לי... אריק הוא האדם

הכי לא חומרני בבוהמה הישראלית. אני זוכר איך לפני שנה הוא וויתר על פרס בשווי 80,000 ש"ח.

למעלה