ההגיון מאחרי ההליכה למקווה

ערו

New member
ההגיון מאחרי ההליכה למקווה

שלום, אנו זוג נשוי 7 שנים עם 2 ילדים ברוך השם. התחתנו כחילוניים לגמרי,עם הזמן התחלנו לחזור בתשובה כאשר אני מוביל, והיא לא מתנגדת.הכל היה בהסכמה,יש לציין כי שנינו ממשפחות דתיות,מה שהקל. זה התחיל עם שמירת שבת,כיפה,שעורי תורה,עד כאן אין לה בעיה, הבעיה מתחילה עם ללכת למקווה,כל הליכה שלה לשם מובילה לוויכוחים, היתה תקופה ארוכה שהיא לא הלכה..אני יכול להכריח אותה?! שלא תלך! היום היא הולכת ..אבל רק אחרי מסע שיכנועים שלי,וממצידה יש פרצופים חמוצים..ואותי זה מגעיל..כל הטררררם מסביב לזה..למה אני צריך להיתעסק בזה בכלל..!!!! הבעיה שאני מרגיש שכל מה שאנו שומרים לא שווה ללא המקווה,והיא את זה לא מבינה..והיא ניסתה המון פעמים שכן יהיה לה טוב מזה.. לטענתה - היא לא מבינה את ההגיון... יש למישהו מכם הסבר? אני צריך להמשיך לשכנע..ולהתעקש? זה בכלל שווה משהו כאשר זה לא מרצונה? תודה יום חמישי מתקרב, ולי לוחץ כבר בלב... מתי יגיע הרגע, נמאס לי להתגעגע.. אוהב ת´ריח, רץ להתקלח.. נכנס לחדר, מקווה שהכל בסדר.. את חוזרת, קצת מתנשמת.. אני יודע ,ואת יודעת, שאת גם מתגעגעת... מת כבר בך לגעת, לאבד עצמי לדעת... שהערב הזה יהיה נעים, שימשך ככה שבועיים..

התרנגול

New member
תראה, יש עניין של טומאה...

מה היא לא מבינה? מה זה טומאה? למה היא טמאה? או למה טמאים צריכים לטבול? או שהיא יודעת, וסתם זה חוסר רצון, כי זה מעצבן וכו´?

ערו

New member
תרנגול - תקשיב

היא לא חושבת שהיא טמאה..!!! היא תעלב אם אומר לה טמאה..!! לא נראה לך?

אמיתי 21

New member
מה היא תעלב ?

עמ"י עש"ו התורה אומרת מה היא לא מאמינה בתורה ? מה יש לעלב מה לעשות

ערו

New member
מה הקשר?

מאמינה גם מאמינה... שאלתי שאלה ואף אחד לא ענה..! בנתיים רק שטויות רשמתם..וסליחה על הבוטות!

מהי טומאה

צריך להבין שהמונח הזה הוא מונח שבימינו המודרנים נחשב למוקצה מחמת המיאוס, ולא היא. ישנם סוגים שונים של טומאה ולכל אחד מהם דרך טהרה משלו. הרבה מהם קשורים לתהליכים אוטומטים שקורים בגוף שלנו, ללא יכולת שליטה בהם. כך למשל, הגבר טמא לאחר הפרשת הזרע. כך הידים טמאות לאחר הליכה לשירותים. כך נזלת אינה דבר טהור. לכל טומאה יש דרך טהרה משלה. טומאת הנידה נטהרת בהליכה למקווה. לענין מה זה נותן לה, אני יכולה להגיד מה זה נותן לי: אחת לחודש אני חוזרת לרגע בו הייתי כלה. בדיוק אותו הטקס ללא שינוי, וכל מה שמעסיק אותי באותו הרגע זה אני ובעלי. לא כך בימים רגילים, שבהם, מה לעשות, עסוקנו בהרבה דברים אחרים. ואולי , כדי לחבב על אשתך את הענין באותו הערב, תקפיד שתהיה לה מתנה או תשורה כלשהי. ועוד נקודה - אי הסכמה עם התחושה של אשתך מלבה אותה. הבנה שלה, והסכמה שיש מקום לתחושה שלה, עשויות לעזור לה להבין את עצמה. אם תאמר לה - אני מבין את הקושי שלך, אני יודע שלא קל לך וכו´, יהיה לה יותר קל ללכת מאשר אם תנהל איתה ויכוחים שלמים על הנושא. ערב טוב.

שלום ערו ../images/Emo13.gif

נמצא אצלי ידיד טוב ,חסיד ברסלב,קוראים לו ר´ ישראל דגן,הוא לא מתמצא כ"כ באינטרנט ,הראתי לו כמה פורומים גם את הפורום הזה,הוא ביקש ממני לענות לך בשמו:) הנה הדברים. יסוד כל התורה והמצוות זה האמונה. ורבי נחמן מברסלב אומר שהעיקר זה להאמין בכל הכתוב בתורה ובשולחן ערוך בלי חקירות והוכחות,אלא באמונה פשוטה ותמימה,ואז כשמאמינים אז מקיימים את כל המצוות ובכלל זה גם טבילת מצווה בשמחה עצומה וכפי גודל האמונה זוכים גם להרגיש את האור של קיום המצוות. וודאי צריך לחזק את אשתך באמונה כדי שתעשה את המצווה בשמחה, כי כשאין אמונה אז אין רצון לקיים שום מצווה כי כל המצוות הן תוצאה של האמונה. כמו שכתוב בתהילים "כל מצוותיך אמונה". כמו כן צריך לדעת איך להאיר את אור האמונה כדי שהאדם ישמח לקיים את המצווה וזה עבודה גדולה וחוכמה גדולה איך לגרום לאדם להאמין ולעשות ולקיים את המצוות. בוודאי שטבילת מקווה היא דבר חשוב מאוד וצריך להלחם על זה ולא לוותר כי באמת בלי זה חסר המון בכל הקיום של תורה ומצוות רק צריך הרבה תפילה ולבקש מהשם שיתן בלב אשתך אמונה ושמחה לקיים את המצווה וגם להשתדל בכל מיני דרכים להאיר לה את האמונה ואת חשיבות הדבר גם כשלא מבינים את כל הטעמים של המצוות וכל מה שעם ישראל קיבלו את התורה רק ע"י שאמרו נעשה ונשמע כך גם כל אחד שרוצה להתקרב ליהדות צריך לדעת שקודם מאמינים ואח"כ כפי גודל האמונה זוכים גם להרגיש שמחה וסיפוק ואושר פנימי עמוק מקיום כל מצווה ומצווה. יהי רצון שה´ יתברך יתן לך סייעתא דשמייא לחזק את אשתך באמונה פשוטה ותמימה ע"י זה הכל יסתדר לטובה כמו שאמר רבי נחמן מברסלב "יש עניין שנתהפך הכול לטובה". תבקש מה´ מעומק ליבך שיעזור לאשתך להתחזק באמונה כי קרוב ה´ לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת. בהצלחה!

ערו, ברוך הבא לפורום ../images/Emo24.gif

קודם כל, זה לא נכון שכל מה שאתם שומרים לא שווה ללא המקווה. המקווה זה דבר חשוב מאוד. אם האשה לא טובלת במקווה לבעל אסור לגעת באשתו. עד כאן זה נכון. אבל מכאן ועד להגיד ששמירת שבת לא שווה בגלל שהיא לא הולכת למקווה, זה מוגזם. זה עיצה של היצר הרע שנועד לגרום לך לריפיון. כל מה שאתם שומרים אלו דברים חשובים מאוד ואל לך להקל בהם. אבל, בלי טבילת אישתך במקווה אי אפשר לקיים חיי משפחה ואת זה אתה צריך להסביר לה. אתה צריך להסביר בעדינות, ברכות, שזה אחד מהדברים שציווה אותנו הקב"ה ושבלעדיהם אסור לך אפילו לתת לה כוס מים ביד. ההגיון הוא כזה, המקווה נועד לטהר את האדם מהטומאה שלו. לכן האישה חייבת לטבול במקווה כדי להיטהר מטומאת הנידה. אם זה שווה משהו כשזה לא מרצונה? בודאי מכיוון שאת המצווה היא קיימה. ערו,צריך לעשות הכל מתוך סבלנות ואהבה. כשאדם מעניק לשני סבלנות והרבה אהבה בסופו של דבר האדם השני יעניק לו את כל מה שהוא רוצה. במקרה שלך - טבילה במקווה ללא כל הבלאגן

giingiit

New member
להלן כמה פרטים על מקווה וטהרה

שנכתבו בפורום אחר. ----------- כתב: חברותא: דבר ראשון, אני מתנצל שלא יצא לי להכנס ביומיים האחרונים לפורום. היו אילוצים. שמח לראות שנהניתם גם בלעדי. טבילה במקווה היא אחד מהדברים מעורר בחילונים זעם וכעס בלתי מוסבר. וכי למה לכעוס? מצווה היא להטבל במקווה לפני החתונה. במקום לברר ולראות מה המקור לדרישה זו ובמקום לחשוב על כך, שגם אמהותיהן נטבלו, וכנ"ל הסבתות והסבתות של הסבתות ולראות בכך כבוד גדול, תמיד שומעים טרוניות. לרוב זה על המים המלוכלכים, על כך שכולם נטבלים באותם המיים ועוד אין ספור של תירוצים. אילו נשים רק היו טורחות לבדוק, היו מגלות שטבילה במקווה זה לא סתם אילוץ חסר טעם ומשמעות, זו אחת מהמצוות החשובות ביותר של נשים. על מצווה זו, או אי קיומה, יכול בית בישראל לקום או ליפול. מה זאת מקווה? מקווה טהרה היא בדיוק זה - מקווה של מי מקור. מי מקור הם מי מעיין או מי גשמים שלא עברו בצינורות סופגי טומאה, אלא רק צינורות מיוחדים. המיים מתערבבים באחוז מסויים של מי ברז או בבריכה מיוחדת לכך לפני כניסתם למקווה, או משני מקורות בתוך המקווה (אם תרצו, אביא את ההסברים המפורטים לכך). זה הצד הפיזי של המקווה. נשים צריכות להטבל בכל גופן לאחר ספירת ימים נקיים כדי להיות טהורות שוב ומותרות בעליהן. טבילה במקווה משולה ללידה מחודשת וחשיבותה היא רוחנית ומתממשת כשהאשה מברכת על הטבילה ונטבלת מתוך כוונה להטהר. כשאשה נטבלת במקווה, היא בעצם כמו תינוק שנמצא ברחם אימו וכשהיא יוצאת, היא נולדת מחדש. המקווה נקראת רחם העולם אני חושב שאחד המושגים ההכי לא מובנים מבחינת העולם החילוני זה המושג שת טומאה וטהרה. שני מושגים שסותרים האחד את השני ואין הכוונה בהם לנקיון ולכלוך פיזי אלא לאטימות ובהירות רוחנית.

giingiit

New member
להלן הסבר קצר על טומאה

טומאה זה בעצם עכירות רוחנית. זה לא משהו שאנחנו יכולים להרגיש פיזית. זה משהו שסוגר אותנו מבחינה רוחנית ומונע מאיתנו את היכולת להבין תובנות רוחניות. ככל שאדם שומר יותר על טהרת אכילה, עיניים וטבילה, כך הנשמה יותר זכה והטומאה יותר מזערית. אדם שרגיל לטהרה, יכול להרגיש כשהוא נטמע. אני למשל יודעת שלאחר שאני נחשפת לדברים שאינם צנועים (כמו מילים גסות) או לקללות, חוסר צניעות וכדומה, אני מרגישה כמו תחושת חנק ושל לכלוך שמקלחת לא יכולה לנקות. זה הופך אותי לעצבנית. כיצד אפשר להבין את המושג של טומאה וטהרה? הדרך הטובה ביותר זה להמשיל את זה לזכוכיות. נאמר למשל שאדם עומד במסדרון ארוך והוא מאיר עם פנס לקצהו של המסדרון על הקיר שמנגד. ככל שיהיו פחות הפרעות בדרכה של קרן האור כך היא תגיע יותר בהירה לקיר שממול. אם נשים בין קרן האור לקיר זכוכית, אחרי הזכוכית הראשונה לא יהיה שום הבדל בעוצת האור, אולם ככל שנוסיף יותר זכוכיות, וככל שהזכוכיות יהיו יותר מלוכלכות כך יהיה יותר קשה לאור להגיע למטרתו. אם האור זה השפע האלוקי שמגיע אלינו ונותן לנו את יכולת ההבנה הרוחנית (מלבד שאר החיות כמובן), ככל שאנחנו בונים יותר חסימות גשמיות בינינו ובין האור הזה, כך פחות ופחות רוחניות תגיע אלינו מבעד לחסימות. חסימות אלו נקראות קליפות. כשאדם רוצה להטהר, הוא צריך להוריד את הקליפות האלו שכבה שכבה (כמו קילוף בצל). כל המנעות מחטא מורידה קליפה, שמירת עיניים מורידה קליפה, וכולי. מחזור האישה נחשב לטמא. זו טומאת מת כי בעצם מה שאשה מאבדת זה פוטנציאל לחיים שהלך לאיבוד. זה לא רק דם, זה כל המערכת הפנימית שהוכנה לקבלת העובר נפרדת מהגוף, ויוצאת החוצה. בתקופה כזו האשה טמאה. טבילה במקווה מטהרת את הסוג הזה של הטומאה כי בעוד שמחזור זה מוות של אדם בפוטנציאל, טבילה במקווה זה לידה מחודשת. זה מה שנקרא מידה כנגד מידה. חיים חדשים כנגד מוות. אתה יכול להסביר לאשתך שהיא נולדת מחדש לאחר שחלק ממנה כביכול מת. לי קרה נס רפואי (שהביא רופא להצביע כלפי מעלה לבורא עולם) לאחר שתי טבילות במקווה. אני מוכנה לספר לאשתך, אשמח לספר לאשתך אבל זה צריך יהיה להיות בפרטיות, לא בפומבי. אם אתה מעונין שאספר לה, תיצור איתי קשר ל [email protected]

giingiit

New member
למידה וקריאה

בשנתיים וחצי שאני לומדת גיליתי כמה דברים חדשים על עצמי. לכל הקשור ללימודי תורה יש לי זיכרון לא רע וגיליתי שאם אני כותבת את מה שאני שומעת בהרצאות, ומנסה להקשיב מתוך כוונה להעביר את זה הלאה, אזי היידע נשמר בזכרון הרבה יותר טוב וכנ"ל ההבנה. נאמר שאדם ששומע משהו בשביל להעביר הלאה מקשיב ביתר ריכוז. בנוסף, וזה בעצם העיקר - כל בוקר בתפילת השמונה-עשרה אני מכוונת הכי חזק על בקשת הדעת. זה חשוב לי ואני רוצה להבין עד כמה שאפשר. תפילות שבאות מהלב מגיעות עד כסא הכבוד
בברכה תמנה

דודי 10

New member
לערו - מזוית אחרת ובקצרה

נכון אשתך צודקת - אין הגיון בללכת לטבול ! יש הגיון בכיבוד הורים ובשמירת שבת וכו אבל עניני טומאה וטהרה כותב רש"י שאלו מהדברים שאומות העולם "מונין" =(טוענים) על ישראל , שכן אין בזה הגיון ! =(המקלחת בבית מנקה יותר טוב...) מצוות השם בתורה מתחלקות לשלושה : עדיות : כמו שבת וחגים משפטים : כמו כיבוד הורים , לא תגנוב , פרו ורבו וכו (מצוות מובנות) חוקים : פרה אדומה , מקווה וכו (מצוות שאינם מובנים לנו) ועליהם אומר לנו השם : חוקה חקקתי וגזירה גזרתי ואין לך רשות להרהר אחריה ! בחסידות מוסבר שיש לקיים את כל המצוות (גם עדות ומשפטים המובנים) באופן של חוקים כלומר מצד קבלת עול מלכות שמים ולא בגלל ההבנה הקטנה שלנו ... - הבנתינו אינה כדי שנקיים אלא רק כדי שנוכל לקיים בצורה שלמה יותר בשמחה וטוב לבב ובלי קשר אליך יש לי לב מלא על העריות שמוציאות הון עתק על מה לא ... יכלו לעשות את המקוואות כאלו שמי שתבוא פעם אחת תרצה שוב

עליגל

New member
שמתי לב שכולם חזרו והתריעו בפניך

על חשיבות הטבילב ואי אפשרות לקיים חיי אישות לפי התורה ללא מקוה. האם חשבת שאשתך לא הולכת למקוה כי יש לה סיבות שאולי קשורות לחזרתך בתשובה אולי היא לא שלמה עם זה? אולי היא מוכנה רק לדברים שלא גוררים גם אותה לעשיה שאינה מוצאת כרגע חן בעיניה? הצעתי שתגשו ליועץ נישואין דתי ותעלו בפניו את העניין יש כאן קונפליקט בין צורכי אהבה שלה לצורכי השליטה שלך. תחושתי שאתה מצפה שבפורום הזה מישהו יכתוב לך איזה הוקוס פוקוס שישכנע את אשתך.

רעיון

בס"ד לערן ! אלו המחשבות שלי בנושא,מקווה שזה יעזור ! אבי אבות הטומאה בתורה זה טומאת מת – חיים שהסתלקו וככה גם הנידה זה פוטנציל לחיים שנאבד ,איבוד החיים הזה זה הטומאה בהלכות טומאת מת אז ככה סתם מותר להיות טמא (כולנו טמאי מתים) האסור הוא להכנס למקדש במצב כזה וכמו שלמקדש אסור להכנס בטומאה ,ככה גם לבעל אסור להתקרב לאשתו בטומאה ,אלה לאחר הטהרות במקווה אפשר לראות מכן את היחס של התורה לנושא זה אני ממליץ לך לשאול את השאלה באתר "חברים מקשיבים"

הבהרה

בס"ד יש טומאת מת ,שכיום אנחנו לא יכולים להטהר ממנה ,ואיתה אסור להכנס למקום המקדש ויש טומאת נידה ,שאותה אתה מכיר .

חגיתת

New member
מה כ"כ קשה להבין

שלאשתך קשה ללכת למיקווה, אני כתבתי על זה בדיוק שבוע שעבר שבעלי רוצה שאני אלך למיקווה ולי יש בעיה עם זה, אתה כותב כאילו היא חייבת ללכת , היא לא חייבת אם היא לא רוצה!!! אתה כן צריך להתעסק עם זה ולהבין אותה שיש לה איזושהיא בעיה, אולי העניין שהיא צריכה להיות חשופה מול נשים שהיא לא מכירה כלל, יש נשים יותר ביישניות ויש פחות, אולי היום היא לא עושה את זה מרצון אבל יום אחד זה כן יבוא לה מרצון , אתה צריך ללכת בקצב שלה כי בסה"כ את הפעולה היא צריכה לעשות ולא אתה!!! סליחה שאני כ"כ מבינה אותה ולא אותך.

למעלה