הגעתי לגיל שאפשר להתחיל

דקל נור*

Well-known member
להצטרף לטיולים מאורגנים 😀
אין לי כבר כח לתכנן מסלול, לחפש מלונות, לקרוא חוות דעת, לחפש טיסות, להוציא את העיניים מול האותיות הקטנות, לדפדף אחורה ולנסות להבין איך השחילו לי בסכום הסופי עוד 200 אירו לכרטיסי הטיסה. להזמין רכב, לחפש מסעדות, לחפש כתובות בווייז, להגיע לאתר ולהבין שצריך להזמין רק מראש באון ליין, להמר על מדריך, להיכנס לקבוצות יעודיות בפייסבוק, לייחל ליום שאפשר יהיה לצאת מהן, לקרוא עשרות, אם לא מאות טיפים או שאלות מטופשות, ולחזור על אותן טעויות של אחרים.
חייבת להיות דרך קלה יותר.

Zadig

Well-known member
טיול בחו"ל למס' ימים זה להתרשם מבנינים, חנויות, מזון, ותכלס מצריך אנרגיות של מסע גיבוש.

למה לא תיסעי לסיני ? זאת חופשה בטן-גב, סמים קלים, אוכל מוכר לקיבה המזרח תיכונית, הרבה סקסיים שלא מתעסקים איתם ואיתך בגללם, והם חמודים |אפרוח|

דקל נור*

Well-known member
טיול בחו"ל למס' ימים זה להתרשם מבנינים, חנויות, מזון, ותכלס מצריך אנרגיות של מסע גיבוש.

למה לא תיסעי לסיני ? זאת חופשה בטן-גב, סמים קלים, אוכל מוכר לקיבה המזרח תיכונית, הרבה סקסיים שלא מתעסקים איתם ואיתך בגללם, והם חמודים |אפרוח|
סיני זכורה לי לטובה אבל לא בא לי על המצרים במעבר הגבול וראס בורקה חרוטה לי היטב

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אין לי כבר כח לתכנן מסלול, לחפש מלונות, לקרוא חוות דעת, לחפש טיסות, להוציא את העיניים מול האותיות הקטנות, לדפדף אחורה ולנסות להבין איך השחילו לי בסכום הסופי עוד 200 אירו לכרטיסי הטיסה. להזמין רכב, לחפש מסעדות, לחפש כתובות בווייז, להגיע לאתר ולהבין שצריך להזמין רק מראש באון ליין, להמר על מדריך, להיכנס לקבוצות יעודיות בפייסבוק, לייחל ליום שאפשר יהיה לצאת מהן, לקרוא עשרות, אם לא מאות טיפים או שאלות מטופשות, ולחזור על אותן טעויות של אחרים.
לקח לי הרבה שנים להבין את זה.

במשך שנים טיילתי בחו"ל לבד, לרוב לגמרי לבד כשאני ממנף את נסיעות העבודה גם לטיול. טיולים מאורגנים נראו לי משהו שמיועד לזקנים סיעודיים או לכאלו שלא מסוגלים להסתדר בעצמם וצריכים מישהו שיסייע להם.

היתרון הגדול של לטייל לבד הוא שאתה נוסע רק לאן שבא לך וגם אז הגעת למקום שנראה לך מעניין "על הנייר" וגילית שלא, אתה פשוט חותך. מאידך אם המקום מעניין אותך אתה מאריך את שהותך בו. חוץ מזה אתה לא כפוף לאילוצים שונים שתלויים באנשים אחרים שמצטרפים לטיול, שילמו כמוך ורוצים בצדק שישמעו גם אותם.
נקודה נוספת היא נקודת העלות,. בטיול עצמי אתה לא משלם עמלות לכל מיני אנשים כי אתה עושה הכל לבד אז יוצא לך הרבה יותר זול, לא ככה ?

אז הדבר הראשון שגיליתי בטיול המאורגן הראשון אליו הצטרפתי (סין) הוא שאם הייתי מצליח לארגן טיול כזה לבד הוא היה עולה לי הרבה יותר, הייתי רואה הרבה פחות והייתי רעב רוב הטיול (בעיית מזון כשר). בהמשך יצא לי לצאת לעוד כמה טיולים מאורגנים ואז נפל לי האסימון סופית. בטיולים האלה אתה נהנה נטו ולא מתעסק בשום מנהלה, הכל מאורגן עבורך החל ממקומות הלינה, אוכל, כניסה לאתרים השונים וההדרכה. אם היית משקלל את הזמן של הטיפול העצמי בכל המנהלות האלה היית מגלה שאתה צריך להוסיף לפחות עוד 30% לזמן הטיול ע"מ להספיק הכל כך שהחיסכון הכספי היה מתקזז לחלוטין ואולי הטיול היה יוצא אפילו יקר יותר.
האמור הוא כמובן לגבי יעדים חדשים לך ולא מקומות שאתה מכיר.

היתרון היחידי אותו אני רואה בטיול העצמי הוא הגמישות בלו"ז ובמסלול ואי התלות באף אחד אבל אין לזלזל ביתרונות הגדולים של הטיול המאורגן ובעיקר כאשר משהו משתבש.
לדוגמה לפני כמה חודשים היינו אמורים לטוס מJFK ללאס וגאס וכשהגענו לצ'ק אין הודיעו לנו שהטיסה יחד עם עוד כ1500 טיסות בוטלה בגלל מזג אויר. במשך שעה ישבנו בטרמינל וביכינו את מר גורלנו אבל מאחורי הקלעים (בארץ היה אז אמצע הלילה) דאגו לנו, תואם לנו מלון כשר, אוטובוס שיסיע אותנו אליו וטיסות חלופיות שזה לא טריוויאלי בכלל לאור העובדה שכמות אדירה של טיסות בוטלה באותו יום באזור והיה לחץ אדיר על חברות התעופה. תוך שעה המשכנו בטיול כולל מלון, אוטובוסים מסעדה והדרכה ליום נוסף בנ"י. לדעתי היה לוקח לי לפחות יום אם לא יומיים לארגן כל זאת לבד.

אבח"י

Well-known member
זוגתי נהנית מכל רגע.
בנסיעה האחרונה בוינה בהחלט ראינו הרבה טיולים מאורגנים של פנסיונרים.
מה 'ני יגיד לך - לא רוצה.

סופהו 1

Well-known member
אין לי כבר כח לתכנן מסלול, לחפש מלונות
מזל שכבר לא צריך לקנות ספרים, לקרוא, לאסוף מידע, לטלפן או לשלוח פאקס ולחכות לתשובה.
להכין, אין לי מושג מה השם בעברית- TRIPTIK ולקוות שהכל יתקתק כמתוכנן.

, לקרוא חוות דעת, לחפש טיסות, להוציא את העיניים מול האותיות הקטנות, לדפדף אחורה ולנסות להבין איך השחילו לי בסכום הסופי עוד 200 אירו לכרטיסי הטיסה. להזמין רכב, לחפש מסעדות, לחפש כתובות בווייז,
וגם לתאם טיסות ורכב להשכרה, ולקוות שאכן יהיה כסא בטיחות לפעוט.
ועוד ועוד

עם כל הכיף שיש בנסיעה עצמאית (כולל כל ההכנות) וחוויות שאפשר לחוות רק כשנוסעים ככה, כעת זמן למאורגן.
לא מצטערת על הטיולים ההם אפילו לרגע אחד, גם כמשפחה, אבל פתאום, עולם אחר.
הצלחתי לנסוע פעם אחת לפני הקורונה. קבוצה של כעשרים ומשהו איש, שכללו גם משפחות עם בני עשרה ומעלה, שני קשישים (שהלוואי שאטייל כמותם בגיל שמונים פלוס), מדריך, נהג צמוד. לא סחיבת מזוודות, לא חיפושים אחרי חניה/מסעדה וכו, עמידה בלו"ז, אוירה נעימה. כמו שהשיח' הזכיר, יש מי שדואג במקרה של תקלה/אילוצים/מישהו מרגיש לא טוב וכו.
היה טוב מאוד.
היה על הכוונת טיול מאורגן לסין, אבל כששמעו בסין שאני מתכננת הגעה, התחילו השמועות על נגיף מסתורי... ולסין לא הגעתי.

לאן ?

למעלה