דרישה מוגזמת? מוצדקת?

אלפיני

Well-known member
זכותו של פרופסור להיות אידיוט ולהביע את בורותו וטיפשותו ברבים.

אדון כתום. כשתגיע אתה להישגים המדעיים והמקצועיים של האיש אפשר יהיה לדון לגבי האידיוטיזם של מי מכם. בינתיים נראה האם אתה מסוגל לקרוא את מה שאמר במדויק ואז לתת דעה מנומקת מה מדבריו לגופו של עניין ומה לא.

משתפרת1

Well-known member
לגבי האיש עצמו: מדובר בפרופסור אמריטוס. קרי בפנסיה , לא מלמד יותר באופן קבוע אלא אם התנדב לקחת על עצמו קורס מסוים. מראש הוא פרסם פוסט ולא דיבר על הדברים בשיעור. אז על מה המהומה? אין לאף אחד את הזכות לעשות עליו לינץ', בטח לא לפטר אותו כי זה לא פרקטי.

שנית, תחום התמחותו בכימיה אורגנית וכו, אז בהחלט יכול להיות שיצטרך להביע דעתו גם בנושאים אקטואליים כמו תפוצת מגפות והאחראים להם בפורומים שהוא כן מרצה בהם.

מחר יעמוד מרצה בשיעור ויפיץ תאוריות מדעיות בשעורי הארכאולוגיה של המקרא בניגוד גמור לדוגמה התנכ"ית. אז מה, גם אז נתעסק בסתימת פיות כי לא מתאים לאג'נדה של בצלמנו, וסמוטריץ' וחבריו? אגב, זו לא דוגמה היפותטית . באקדמיה, בניגוד לבי"ס תיכוניים או ישיבות - יש את החופש להביע דעה באופן מוחלט , אחרת היא לא יכולה לתפקד. מי שלא מסוגל להתמודד מול טעונים על בסיס ענייני, אין לו מה לחפש במוסד אקדמאי.
א. לכימאי אורגני אין קשר עם התפשטות מגיפות. אולי ביוכימאי יכול להדרש לנושא במסגרת הרצאותיו.. רופאים, ביולוגים מולקולריים וגנטיקאים- כן.
ב. בנושאי ארכיאולוגיה- ארכיאולוג אמור מלכתחילה להציג את הדעות השונות, כשם שמורה לביולוגיה מלמד על האבולוציה ומזכיר את בריאת העולם התנ"כית.
ג. פרופסור אמריטוס הוא פרופסור מלא, דרגה מעל פרופסור חבר. והוא חבר סגל מן המנין. ברור שרובם המכריע של הפרופסורים בגימלאות הגיעו לדרגת פרופסור אמריטוס, אבל " פרופסור אמריטוס. קרי בפנסיה " זו שטות גמורה. אינני מכירה את הפרופסור הזה, אולי הוא גימלאי, אבל ההגדרה שלך שגויה.

Harrington

Well-known member
מנהל
אדון כתום. כשתגיע אתה להישגים המדעיים והמקצועיים של האיש אפשר יהיה לדון לגבי האידיוטיזם של מי מכם. בינתיים נראה האם אתה מסוגל לקרוא את מה שאמר במדויק ואז לתת דעה מנומקת מה מדבריו לגופו של עניין ומה לא.
אתה יותר ממוזמן להביא את דבריו המדויקים. מסכים איתך שזה צריך להיבדק, עקרונית לפני שמגיבים ולא טרחתי הפעם לעשות זאת.
אולם מה לעשות, אם אמר את הדברים כפי שהם מוצגים, בעיני הוא אידיוט או לכל הפחות דבריו אלו אידיוטיים. אין לי שום צורך (או שאיפה) להגיע "להישגיו המקצועיים" בתחום עיסוקו כדי לסבור כך ולומר זאת.

אלפיני

Well-known member
א. לכימאי אורגני אין קשר עם התפשטות מגיפות. אולי ביוכימאי יכול להדרש לנושא במסגרת הרצאותיו.. רופאים, ביולוגים מולקולריים וגנטיקאים- כן.
ב. בנושאי ארכיאולוגיה- ארכיאולוג אמור מלכתחילה להציג את הדעות השונות, כשם שמורה לביולוגיה מלמד על האבולוציה ומזכיר את בריאת העולם התנ"כית.
ג. פרופסור אמריטוס הוא פרופסור מלא, דרגה מעל פרופסור חבר. והוא חבר סגל מן המנין. ברור שרובם המכריע של הפרופסורים בגימלאות הגיעו לדרגת פרופסור אמריטוס, אבל " פרופסור אמריטוס. קרי בפנסיה " זו שטות גמורה. אינני מכירה את הפרופסור הזה, אולי הוא גימלאי, אבל ההגדרה שלך שגויה.
בבקשה ... https://milog.co.il/אמריטוס/e_89679
וגם כאן. https://he.wikipedia.org/wiki/פרופסור#דרגות_בפרופסורה
וליתר ביטחון שאלתי שוב את אבא.. כי הוא עבר את המסלול המלא עד שהגיע להיות פרופסור אמריטוס. :)

וגם כימאי אורגני יכול להתעסק במגפות מהזווית שלו. במיוחד אחד שעל סמך מחקריו הקימו חברות הזנק לפיתוח תרופות למלחמה בבקטריות. לטעון שהאיש חסר מושג בתחום זאת בדיחה.

משתפרת1

Well-known member
בבקשה ... https://milog.co.il/אמריטוס/e_89679
וגם כאן. https://he.wikipedia.org/wiki/פרופסור#דרגות_בפרופסורה
וליתר ביטחון שאלתי שוב את אבא.. כי הוא עבר את המסלול המלא עד שהגיע להיות פרופסור אמריטוס. :)

וגם כימאי אורגני יכול להתעסק במגפות מהזווית שלו. במיוחד אחד שעל סמך מחקריו הקימו חברות הזנק לפיתוח תרופות למלחמה בבקטריות. לטעון שהאיש חסר מושג בתחום זאת בדיחה.
אולי זה מה שקרה לאבא שלך, אבל זה שלב שקורה לאקדמאים פעילים. חוקר, חוקר בכיר, פרופסור חבר, פרופסור אמריטוס. זהו הקידום. לא חולקת על כך שיש גם כאלה שמקבלים את הכבוד כשהם פורשים. רוצה קצת הרחבה?
ובאשר לכימאי אורגני? גם מומחה בפילוסופיה סינית יכול להתעסק במגיפה. גם ארכיאולוג, גם פליאונתולוג. גם אני ואתה. זה פשוט לא בתחום ההתמחות.

אלפיני

Well-known member
אולי זה מה שקרה לאבא שלך, אבל זה שלב שקורה לאקדמאים פעילים. חוקר, חוקר בכיר, פרופסור חבר, פרופסור אמריטוס. זהו הקידום. לא חולקת על כך שיש גם כאלה שמקבלים את הכבוד כשהם פורשים. רוצה קצת הרחבה?
ובאשר לכימאי אורגני? גם מומחה בפילוסופיה סינית יכול להתעסק במגיפה. גם ארכיאולוג, גם פליאונתולוג. גם אני ואתה. זה פשוט לא בתחום ההתמחות.
משתפרת. כנסי ללינקים שהבאתי. כתוב שם במפורש שפרופסור אמריטוס הוא אחד בפנסיה. כימיה אורגנית זה תחום רחב. במיוחד שלאחר מכן אתה עוסק בפיתוח תרופות. כלומר אין כאן מצב של פרופסור לספרות המשתמש בתוארו על מנת לבקר נהלים ברפואת שיניים. שלישית, כדאי לך לעניין בביקורת עצמה הקוראת לבצע סגר הדוק יותר במקורות ההדבקה, שזו בעצם הסיפה העיקרית בדבריו של פרופ' גולדבלום. אין כאן כוונה כי דתיים וחרדים מפיצים את הקורונה בגלל הכיפה על ראשם אלא בעקבות הנתונים האמפיריים המצביעים על כך שיישוביהם נמצאים במוקד ההדבקה. וזה בהחלט נושא לדיון.

משתפרת1

Well-known member
משתפרת. כנסי ללינקים שהבאתי. כתוב שם במפורש שפרופסור אמריטוס הוא אחד בפנסיה. כימיה אורגנית זה תחום רחב. במיוחד שלאחר מכן אתה עוסק בפיתוח תרופות. כלומר אין כאן מצב של פרופסור לספרות המשתמש בתוארו על מנת לבקר נהלים ברפואת שיניים. שלישית, כדאי לך לעניין בביקורת עצמה הקוראת לבצע סגר הדוק יותר במקורות ההדבקה, שזו בעצם הסיפה העיקרית בדבריו של פרופ' גולדבלום. אין כאן כוונה כי דתיים וחרדים מפיצים את הקורונה בגלל הכיפה על ראשם אלא בעקבות הנתונים האמפיריים המצביעים על כך שיישוביהם נמצאים במוקד ההדבקה. וזה בהחלט נושא לדיון.
הלינקים שהבאת נותנים הגדרה חלקית. מי שאמריטוס בעבודתו נשאר כזה גם בפנסיה.הבאת מילון חובבני (לא שויקיפדיה היא האנציקלופדיה בריטניקה, אבל היא פחות חפיפית).
בנוגע לכל השאר? אני נשארת בדעתי שאדם שמלמד סטודנטים איך לייצר תרופות צריך לשמור את דעתו על מגזרים מסויימים מחוץ לכיתת הלימוד.

Harrington

Well-known member
מנהל
חופש אקדמאי. שמעת?
מפליא אותי שאפילו החורזים והכותבים מוכנים להכניס עצמם מרצון למשטרת מחשבות.
רק למען הסר ספק, לי דווקא אין בעיה מיוחדת עם השמעת דעות פוליטיות (או בכל נושא אחר גם אם הוא מצוי במחלוקת ציבורית) גם במסגרת האקדמיה וההרצאות הניתנות שם.

זה פשוט לא המקרה כאן (ע"פ המדווח בכתבה שבתחילת השרשור). כאן לא מדובר בהבעת דעה פוליטית או בדיון בנושא פוליטי או שנוי במחלוקת, אלא בהצגת דבר מסוים כנתון עובדתי, כאשר הלכה למעשה אין לו שום ביסוס במציאות אך בכוחו, בכוח עצם הצגתו כך ע"י מי שהציג אותו כך, לגרום לשנאה וכו' כלפי המגזרים המדוברים על לא עוול בכפם.

אלפיני

Well-known member
הלינקים שהבאת נותנים הגדרה חלקית. מי שאמריטוס בעבודתו נשאר כזה גם בפנסיה.הבאת מילון חובבני (לא שויקיפדיה היא האנציקלופדיה בריטניקה, אבל היא פחות חפיפית).
בנוגע לכל השאר? אני נשארת בדעתי שאדם שמלמד סטודנטים איך לייצר תרופות צריך לשמור את דעתו על מגזרים מסויימים מחוץ לכיתת הלימוד.
אוי, קשי עורף עם ישראל. אני מאוד מקווה שמילון MERRIAM WEBSTER כן עומד בסטנדרטים המאוד גבוהים שלך. https://www.merriam-webster.com/dictionary/emeritus

אז הפרופסור אמריטוס, שפרש בכבוד רב כתב פוסט ממעונו הפרטי והביע בו את דעותיו. תניחו לו על מנת שניתן יהיה להניח לנושא. בדיוק כפי שהניחו לקולגה אמריטוס שלו מאוניברסיטה אחרת שהתעסק , בין היתר, בכל מני קונספרציות לגבי רצח רבין.

אלפיני

Well-known member
רק למען הסר ספק, לי דווקא אין בעיה מיוחדת עם השמעת דעות פוליטיות (או בכל נושא אחר גם אם הוא מצוי במחלוקת ציבורית) גם במסגרת האקדמיה וההרצאות הניתנות שם.

זה פשוט לא המקרה כאן (ע"פ המדווח בכתבה שבתחילת השרשור). כאן לא מדובר בהבעת דעה פוליטית או בדיון בנושא פוליטי או שנוי במחלוקת, אלא בהצגת דבר מסוים כנתון עובדתי, כאשר הלכה למעשה אין לו שום ביסוס במציאות אך בכוחו, בכוח עצם הצגתו כך ע"י מי שהציג אותו כך, לגרום לשנאה וכו' כלפי המגזרים המדוברים על לא עוול בכפם.
אמרתי לך לא לקפוץ על סמך כמה שורות בכותרת. לא יוצאים טוב כך. רק נגררים לוגית למחוזות מביכים.

להלן לינק מלא ומפורט יותר.
לדעתי גם כדאי להיכנס לפוסט הפייבוק שלו עצמו.

להלן העובדות מובאות בכתבה:

א. הוא פרופסור אמריטוס. אני מקווה שאתה לפחות מבין שהכוונה כי פרש לפנסיה מתפקידו באוניברסיטה העברית .
ב. הוא כתב את הדברים בפוסט פייסבוק, לא בהרצאה.
ג. הוא דבר על כמה דברים שם. אם אתה רוצה לנהל דיון ענייני תתייחס לדברים שכן אמר שם נקודה, נקודה.

עיתון הכיכר אולי מתנגד לאיש ודרכו אבל לפחות מתקבל הרושם שבניגוד למנהגי ביביסטים הייתה בו את ההגינות לצטט את דבריו במדויק

Harrington

Well-known member
מנהל
אמרתי לך לא לקפוץ על סמך כמה שורות בכותרת. לא יוצאים טוב כך. רק נגררים לוגית למחוזות מביכים.
והשבתי לך על זה כבר שם. לא רואה סיבה לחזור על הדברים.

שאני מניח (בהתבסס על טענותיך כלפי) שכמובן בדקת אותן אחת לאחת ואינך מסתמך על הכתבה הנ"ל בשום צורה או דרך, נכון?

א. הוא פרופסור אמריטוס. אני מקווה שאתה לפחות מבין שהכוונה כי פרש לפנסיה מתפקידו באוניברסיטה העברית .
לא קשור כהוא זה לעניין או למה שכתבתי בעניין.

אמנם רלוונטי לגבי חלק מהדיון שהתפתח (לא מולי), אך לא משנה כהוא זה את דעתי בעניין או את מה שכתבתי בעניין.

ג. הוא דבר על כמה דברים שם. אם אתה רוצה לנהל דיון ענייני תתייחס לדברים שכן אמר שם נקודה, נקודה.
ואם לא בא לי, מה תעשה לי? ברשותך אני אחליט למה אני כן או לא מגיב. תודה מראש.

עיתון הכיכר אולי מתנגד לאיש ודרכו אבל לפחות מתקבל הרושם שבניגוד למנהגי ביביסטים הייתה בו את ההגינות לצטט את דבריו במדויק
ממתין לאישורך שלא הסתמכת על הכתבה אלא הלכת לבדוק את הדברים ווידאת אותם אחד לאחד בדרכים אובייקטיביות ומעבר לקריאה פשוטה של כתבה שפשוט נראתה לך יותר.

אור גינאל

Well-known member

להלן לינק מלא ומפורט יותר.
לדעתי גם כדאי להיכנס לפוסט הפייבוק שלו עצמו.

לא כל אחד טורח לבדוק ובגלל זה מסיקים מסקנות מוטעות.

השאלה שנשארה פתוחה היא -למה ? האיש אמר את דברו, למי זה עוזר שתתעורר התנגדות כזו גדולה ? למי יש אינטרס להסיט את תשומת הלב לאמירה הזאת על הדתיים ? זה עניין של אנחנו והם. החרדים אומרים תמיד הם שונאים אותנו תראו הינה עובדה הוא אמר כך וכך .
ובדרך הזאת הם משיגים את תמיכת המצביעים שלהם במחיר של הגדלת הפער והקיטוב בחברה .
השאלה היא האם יש להם זכות להשתמש בתקשורת כדי להגדיל את הקיטוב בחברה לטובת האינטרס הפרטי שלהם?

אלפיני

Well-known member
לא כל אחד טורח לבדוק ובגלל זה מסיקים מסקנות מוטעות.

השאלה שנשארה פתוחה היא -למה ? האיש אמר את דברו, למי זה עוזר שתתעורר התנגדות כזו גדולה ? למי יש אינטרס להסיט את תשומת הלב לאמירה הזאת על הדתיים ? זה עניין של אנחנו והם. החרדים אומרים תמיד הם שונאים אותנו תראו הינה עובדה הוא אמר כך וכך .
ובדרך הזאת הם משיגים את תמיכת המצביעים שלהם במחיר של הגדלת הפער והקיטוב בחברה .
השאלה היא האם יש להם זכות להשתמש בתקשורת כדי להגדיל את הקיטוב בחברה לטובת האינטרס הפרטי שלהם?

גם זה כתוב. ארגון בצלמו. עוד אחד מאותם יצירות של הימין הקיצוני שקמו במטרה להשתיק כל ביקורת.
הבעיה אינה רק הבדיקה. זה הפך לשיטה רק לקרוא 3 שורות בכותרת ואז לגרור טרולים.

לו רק היו קוראים את הדברים לעומקם אפשר היה להיווכח שבהחלט יש על מה לדון.
כמה מהנקודות העיקריות שהעלה:

ההדבקה הגבוהה ביותר מהקורונה היא בקרב האוכלוסייה החרדית. זאת עובדה. כל אחד יכול להיכנס לאתר משרד הבריאות ולאשש זאת.

מן הסתם כפי שציין גולדבלום חלק מהתנהלויות של חרדים יוצרות בעיות בכל הנוגע להדבקה: נישוק מזוזות, העברה פומבית של תפילין, התקהלות בצפיפות בבתי כנסת, מקוואות, מוסדות לימוד.

הסיפא בדבריו הוא שצריך לבצע סגר על אזורים נגועים כפי שנעשה באיטליה.

אלפיני

Well-known member
והשבתי לך על זה כבר שם. לא רואה סיבה לחזור על הדברים.

שאני מניח (בהתבסס על טענותיך כלפי) שכמובן בדקת אותן אחת לאחת ואינך מסתמך על הכתבה הנ"ל בשום צורה או דרך, נכון?

לא קשור כהוא זה לעניין או למה שכתבתי בעניין.

אמנם רלוונטי לגבי חלק מהדיון שהתפתח (לא מולי), אך לא משנה כהוא זה את דעתי בעניין או את מה שכתבתי בעניין.

ואם לא בא לי, מה תעשה לי? ברשותך אני אחליט למה אני כן או לא מגיב. תודה מראש.

ממתין לאישורך שלא הסתמכת על הכתבה אלא הלכת לבדוק את הדברים ווידאת אותם אחד לאחד בדרכים אובייקטיביות ומעבר לקריאה פשוטה של כתבה שפשוט נראתה לך יותר.
אמרתי לך. ולא הפנמת. חזרת על המעשה.
אתה לא לומד.
עניין בעייתי. גם אם הנפש שלך גוררת אותך ובא לך.

למעלה