דעת הקהל

חן123

New member
הם לא יכולים להבין

הם לא יכולים להבין את החור בבטן ובלב. הם לא יכולים להבין את הכאב כשרואים אישה הרה הם לא יכולים להבין את הדמעות כשאתה מוזמן לעוד ברית/בריתה הם לא יכולים להבין איך כל המהות החיים והתקווה שלך מתנקזים לנקודה אחת הם לא יכולים להבין "אז לא נכנסת החודש להריון" הם לא יכולים להבין את היאוש, ואת התקווה הגלומה בטיפולים האלה. הם לא יכולים להבין את הצלקת בנשמה "אבל יש לך ילד, אז הכל הסתדר בסוף" לפעמים אני שונאת אותם לפעמים אני מקנאה בהם לפעמים אני פשוט מבינה ש "זר לא יבין זאת"

הם באמת לא

יכולים להבין כי אם הם היו מבינים הם היו מתייעצים אם אנשים יותר חכמים ממי שהם התייעצו אולי פורפסרים יותר פעילים ברפואה של הפריות

קייס

New member
אנשים אטומים

היום דברתי בבוקר עם חברה טובה שהיא אדם רגיש ואכפתי שאמרה לי ללא הנד עפעף "שהיא לא מבינה למה המדינה צריכה להוציא כסף על הטיפולים האלה" שום תשובה שלי לא הצליחה לשכנע כך שנראה לי שרק מי שעבר טיפולים יכול להבין, אין מה לעשות עד שאתה עובר את זה אי אפשר להבין.

חן123

New member
בכיתי שוב

מה יהיה היום? כמה פעמים עוד ידלפו להן העניים? מרגש מאוד למרות שאני לא מתה על סיגנון הכתיבה

neta2

New member
קראתי, בכיתי. וראיתי להפתעתי

שיש יותר תגובות תומכות..

מיטולי1

New member
לא מספיק

מזעזע שדווקא אמהות, שיודעות מה זה להשתוקק לילד, הכי פחות מבינות את זה. ואני מפחדת שכמוהן - רוב האוכלוסייה. התשובה- אז תאמצו. התשובה- בגלל שאני רוצה ילד יש ילד אחר רעב ומוזנח. אין לי מילים להביע את הכעס שעולה בי לדמגוגיה הזולה הזו. ורוב האוכלוסיה חושבת כך.

אפרת12

New member
טוב, אז אני אקשר את השרשור שלי

מהפורום בתפוז. וזאת ההזדמנות שלי גם להגיד למרב של ערן - כל-כך כל-כך ריגשת אותי, עד דמעות - גם שם וגם פה

תשובה אפשרית למי שמגיב בהשוואה

לא נכונה - אפשר לענות לו/לה "בגלל שאני רוצה ילד תהיה מועצה דתית אחת פחות", "בגלל שאני רוצה עוד ילד תהיה התנחלות אחת פחות", "בגלל שאני רוצה עוד ילד יהיה שר אוצר אחד פחות...."

מיכל, מאד מסכימה עם הרגשתך

גם אני בימים האחרונים עוסבקת בגיוס דעת קהל, אם זה בפורומים אחרים ואם זה ניסיון לעניין כתבים ואני חשה כמוך שאנשים שלא נחשפו לנושא מקרוב, אף שהם הורים בעצמם, לא מבינים מה הבעייה לקצץ בטיפולים, חלקם אומרים שזה לא עניין של חיים ומוות, חלקם אומרים את המנטרה הידועה "אפשר לאמץ", חלקם חושבים שהכסף שיקוצץ יעבור לחולי סרטן ולא מבינים כי רב הסיכויים שהוא ילך להתנחלויות/מועצות דתיות/כיסוי עלויות הממשלה המנופחת. הבעייה היא שגם אלו שחושבים שהפריות זה חשוב בטוחים שחמש זה מספיק. גם אני מוצאת את עצמי ללא מילים ומכיוון שאני הריתי את הדר באופן טבעי ולא הגעתי להפריות אינני יכולה אפילו לתת דוגמא אישית. לדעתי הדבר שהכי יכול לשכנע זה לראות את הילדים שאלמלא הפרייה שישית ומעלה לא היו קיימים!

ליהיS

New member
ובגישה יותר קרה. לצערי אני לא מוצאת

דרך להעביר את הרעיון של הרצון לאמהות והמשפט "מי שלא עבר את זה לא יבין" הוא לדעתי, אמת צרופה. דבר נוסף שאני מקווה, יכול לשכנע זה להציג את הסטטיסטיקות הקרות. כולנו יודעים עד כמה מגוחך הרעיון של 5 טיפולים בלבד והסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה. לגבי האימוץ. אני מסכימה שבמקרים מסוימים הפתרון היחידי הוא לאמץ. אז למה לא מגמישים את חוקי האימוץ? למה לא נותנים לזוגות אשר רוצים ויכולים לאמץ תינוק? בהחלט יתכן שיש זוגות (ואני מכירה זוג כזה באופן אישי) אשר קצה נפשם בטיפולים והחליטו לפנות לשירות למען הילד כדי לאמץ-התירוץ שקיבלו הוא שהם צעירים מדי!!! מיותר לציין שהיום הם חובקים באהבה ילדה ברזילאית.

avivit18

New member
דעת הקהל....../images/Emo4.gif

קשה להבין בעייתו של אדם - עד שעומדים בנעליו... לאנשים רבים יש נטייה להסתגר בבועה הפרטית שלהם ולחשוב שכל עוד אין להם עניין אישי - הרי שאין הדבר נוגע או מעניין אותם...ואולי אפילו מיותר... מעניין מה יחשוב חולה האיידס אם נאמר לו שהיה צריך להזהר מראש - ועכשיו ש"יאכל" את הדייסה ש"בישל" - ויממן בעצמו את קוקטייל התרופות שמחזיק אותו בחיים.... ומעניין מה יחשוב הזקוק לתרומת כיליה שבני משפחת התורם הפונציאלי יסרבו לתרום את אבריו מכיוון שהם רוצים לקבור אותו "שלם" ואין להם עניין בהצלת חיים... ומעניין מה תחשוב אמו של חולה לוקמיה כששר האוצר יחליט להוציא אל מחוץ לסל התרופות את התרופה היחידה המחזיקה בחיים את בנה, עד שימצא לו תורם מח עצם מתאים.... ואפשר להפליג עוד ועוד - כיד הדמיון הפרוע.... יש להכיר בבעיות פריון כבמחלה כרונית הניתנת, עפ"י רוב, לפתרון ע"י מתן טיפול הולם... הטיפול המתאים נמצא, במקרים רבים, בדרך של ניסוי וטעיה... דעת הקהל... תלוי, כנראה, את מי שואלים...

הרמוניה

New member
מיכל-יש גם את המכתב לבני משפחה

שמופיע בקישורי פורום פוריות שגם היום כשאני קוראת אותו-עולות לי דמעות בעיניים (והוא נכתב מראש לכאלה שלא בתוך הענין). יתכן שהתרגום הוא קצת צולע-זה לא באמת המקצוע שלי... אבל המקור באנגלית הוא מצוין לדעתי הרמוניה

עמית@

New member
זן באמת בעיה משמעותית.

אני שונאת את הביטוי "זר לא יבין זאת" אבל מדיונים במקום העבודה אני פשוט מגלה שזו אמת- אנשים לא מבינים- נקודה. אני אחפש חומרים- מה עם כל מה שהופיע תחת הכותרת "פוריות יוצרת" בוואלה? לאינשם יש שם סיפור מכאיב בעוצמתו.

jackson

New member
הצעה לדרך מאבק שונה

כתבתי לפמח כן ולא קיבלתי תגובה ואני מקפיצה שוב כל מילחמה נגד הקיצוץ תתקל באותה אדישות שזוכה לה כיום ויקי כנפו ואחרים לכן חשבתי רבות , חשבתי על השרים וחברי הכנסת שהרימו יד בעד הקיצוץ וחשבתי שיש לי רעיון למאבק אחר שלדעתי יזיז משהו. מה דעתכם שכל חבר כנסת ושר שהרים יד או נמנע בעד הקיצוץ שנבדוק כמה הוא מרוויח ? במה התוכנית הכלכלית תפגע בו? איזה קיצוץ הוא קיצץ ב- 2003 ואיזה עומד לקצץ ב- 2004 לעצמו אין ויכוח שהמצב קשה וכולנו עומדים בתור עם נפגעי הטרור חד הוריות ועוד.. לדעתי זה הדבר היחיד שיכול לגרום לשר או חבר כנסת לא להרים את היד בהצבעה השניה שיחסכו את הכסף במקומות אחרים. דבר נוסף שמעתם שמקצצים לסטודנטים! מישהו שמע שמקצצים את הכסף שעובר לתלמידי הישיבות? לא מכיון שלנתניהו והחרדים יש הסכם (הוא חושב על העתיד שלו) נכון קיצצו בקצבאות הילדים אבל הקיצוץ האמיתי צריך לבוא מהכספים הרבים שעוברים לישיבות. לסיכום: איסוף חומר שכזה יעניין את העיתונות ויהיה איטם ורק אז נוכל להפעיל לחץ ולהשפיע. צריך להשתמש בכלים אחרים למאבק ובחוכמה. יש לי את יונתן מטיפולים ובמימון עצמי לא נוכל להביא ילד נוסף וזה מקומם וכואב ולכן אני חושבת שצריך להלחם אחרת

למעלה