דמי הבראה

מצב
הנושא נעול.

kohav nolad

New member
דמי הבראה

דמי הבראה
היי. עבדתי במפעל מספר חודשים ויצאתי לחל"ת תוך פדיון דמי החופשה שלי. לאחר החל"ת חזרתי לעבודה. האם מגיעים לי זכויותיי מתחילת עבודתי? חופשה? הבראה? פנסיה?

שיר ורד

New member
אם נמשכו יחסי עובד מעביד

דמי הבראה
היי. עבדתי במפעל מספר חודשים ויצאתי לחל"ת תוך פדיון דמי החופשה שלי. לאחר החל"ת חזרתי לעבודה. האם מגיעים לי זכויותיי מתחילת עבודתי? חופשה? הבראה? פנסיה?
אם נמשכו יחסי עובד מעביד
אז כן. פדיון ימי החופשה, אינו רלבנטי לנושא הזכויות. בעיקרון היית אמור לצאת תחילה לחופשה בתשלום ועם סיומה לצאת לחל"ת. (כי בחופשה , אתה ממשיך לקבל את מלוא זכויותך כמו הבראה, תנאים סוציאליים והמשך צבירת חופשה), בפדיון אתה מקבל רק את שווי השכר הבסיסי לאותה תקופה. לעומת זאת, קבלת פיצויי פיטורין (או שחרור כספים בקרן הפנסיה) תחשב בדרך כלל כסיום של יחסי עובד מעביד. בתקופת החל"ת הזכויות מוקפאות ואינן נצברות.

חל"ת

דמי הבראה
חל"ת
בתקופת החל"ת נמשכים יחסי עובד מעביד, על אף שהעובד לא מגיע לעבודה והמעביד לא משלם שכר. יחד עם זאת לצורך חישוב ותק לפיצויי פיטורין, החל"ת מחושב כשבוע על כל תקופת החל"ת.

kohav nolad

New member
תודה אבל

חל"ת
בתקופת החל"ת נמשכים יחסי עובד מעביד, על אף שהעובד לא מגיע לעבודה והמעביד לא משלם שכר. יחד עם זאת לצורך חישוב ותק לפיצויי פיטורין, החל"ת מחושב כשבוע על כל תקופת החל"ת.
תודה אבל
מה לגבי דמי הבראה? אם עבדתי 7 חודשים, לאחר מכן חל"ת ולאחר מכן עוד 5 חודשים, מגיעים לי דמי הבראה או לא?

לגבי חישוב הפיצויים...

דמי הבראה
7+5=12 משמע עבדת שנה מלאה ולכן הינך זכאי/ת לדמי הבראה.
לגבי חישוב הפיצויים...
מאיפה סהרונית הגיעה למסקנה שהחל"ת מחושבת כשבוע??? החל"ת אינה אמורה להיות מובאת בחשבון בכלל לגבי חישוב הפיצויים, אם מדובר בחל"ת שעודפת על 14 ימים לכל שנת עבודה (או אם מדובר בחופשת לידה שעליה זכאים לדמי לידה).

מצב
הנושא נעול.
למעלה