גילוי רוחניות בקבוצה

coriatel

New member
גילוי רוחניות בקבוצה

סיכום מתוך שיעור בוקר4.1.12 – קבוצת חשן יהודה: -בעת ביקורת שמתגלה מצד חבר בקבוצה- הוראות: 1.הרגשת הניתוק מהחבר נועדה להגדלת החיסרון לרוחניות 2.להיות מוכן לקבל את החבר שמעלה את הביקורת 3.להשתדל להרגיש את רצון החבר--> הצדקת הבורא 4.לנצל ריבוי דעות לחיבור => ע"י הבאה לפעילות משותפת שמטרתה למלא את רצון החבר. בעשיית פעולות למילוי החברים, הבורא מביא אותי להזדככות ולהעלאת המסך דגוף למסך דראש. יש להיות יותר מטרתי בפעולות ההשפעה בקבוצה. להעריך את הפעולות האלו כפעולות השפעה שממלאות את החבר. לשים דגש על תגובת החבר ולקבל את מילוי החיסרון שלו כמילוי שלי(הויתור שלי מקרב אותנו וזה הכלי המתוקן והמילוי). כשאני לא מסכים ורואה שהאמת שונה מדעת החברים שלי: אני לא מסכים עם החברים כי יש לי עדיין עוד עוביות לזכך. אדם הזך היה יותר מקבל את רצונות החברה שהוא נכלל בה. עד שהגוף מגיע להסכים שהמילוי האמיתי הוא החיבור עם החברה. במפגש עם החברים מתגלים חסרונות חדשים ושוב מורגש הניתוק כלפיהם(וזו עוביות חדשה), שצריך לפעול למלאם. כאשר האדם לא מרגיש את חסרונות הסביבה שהם בעצם החסרונות שלו(חלקי נשמה) אז הוא מרגיש את העוביות שלו שזה מה שמפריד אותו מחלקי נשמתו(הוא רואה שהוא צודק ובעל דעת). בפעולה עם הקבוצה אדם צריך להרגיש את כלל החסרונות או החסרון הכללי. פ' עב- השפעה לקבוצה, כלומר הרגשת המילוי בחברים. פ' סג- הרצון לקבל נחת רוח מהחברים שהחברים יקנו מידות מתוך השפעה. אחד – כללות הרל"ק יחיד- לכל אחד יש את המקום הייחודי שלו במע' הבריאה מיוחד -צריך לייחד כל הפרטים למקום אחד. דרך המיוחד מתגלה הייחוד וזה לאחר שהגיע השפע לכלל קבלה. משימות לעבודת השם דרך הקבוצה- 1.הערכת פעולות השפעה 2.ראייה בויתור כדרך לבניית חשיבות לחיבור לרצון החברים 3.לקבל את החברים כמו שהם 4.לראות בחיבור כמילוי. והויתור ורכישת הרצון שלהם ככלי שגם הוא מילוי 5.לחתור להשגת חיבור דרך פעילות! החיסרון של הקבוצה היא עוביות שאינה מולבשת לעומת הנקודה שבלב. צריך שתהיה התאמה בין הרצון לקבל לרצון להשפיע. שיהיה רצון להשפיע(=נשמה) גדול וחופף בהתאם לחיסרון הקבוצה. הפעולות ללא הרגש הן רק בסיס ויסוד. שבת שלום!!

למעלה