בוקר טוב -צריכה עזרה

קורינה5

New member
בוקר טוב -צריכה עזרה

שלום : אני פונה אליכם - אולי תוכלו לסייע לי . אחותי בת ה 25 עובדת כברמנית כבר כמה שנים . באופייה היא אף פעם לא הייתה יציבה יותר מידי .. מאז שהיא עובדת כברמנית היא שותה כל ערב . שותה בלילות ישנה בימים שותה בכמויות שאני לא יכולה להסביר לכם ... שהיא שותה היא מרגישה הכי משוחררת , בטוחה בעצמה , ולדבריה היא לא מגזימה עם השתיה - היא פשוט נהנת מהחיים . לדעתי היא הגזימה . לדעתי היא הגיעה למצב שבלי אלכוהול היא לא יודעת מי היא , היא לא יכולה לעשות פעולות בסיסיות בלי אלכוהול . אני חייבת לציין שהיא לא שותה בימים רק כאשר היא מגעיה לעבודה וחוזרת כל ערב מעולפת הביתה . השיער נושר לה , היא בקושי אוכלת משהו , יש לה כל מיני כאבים לא מוסברים בגוף .. לדעתי זוהי תוצאה ישירה של השתיה . היא לא מבינה על מה אני מדברת ואומרת לי שהיא בסדר גמור . מה עושים ? למי פונים ? יש איזה בדיקה שעושים שאני יכולה לקחת אותה לעשות ... איזה רופא שיפחיד אותה שהיא גורמת לעצמה נזק? ללכת לא.א איתה ... זה לא ראלי כי היא לא נמצאת בשלב שהיא בכלל חושבת שיש לה בעיה . שוב, מה לעשות . תודה

shanhen

New member
החתול ששומר על החלב...

שלום לך, לקריאת מכתבך נדמה היה תחילה שאין כל בעייה. אם אחותך רק תחליף את העבודה ולא תעבוד בפאב, היא לא תשתה כל כך הרבה וסוף לצרות. אלא, שנדמה שיותר משהיא רוצה לעבוד בפאב היא רוצה לשתות בפאב (אגב, האם מותר לעובדי הפאב לשתות בזמן העבודה? אני יודע שבדרך כלל לא). בכל אופן, הבעייה היא מן הסתם לא רק מקום העבודה אלא השתייה עצמה שעושה לה משהו. אני לא בטוח שכל התיאורים שלך על הקורה לאחותך שייכים לאלכוהול (שיער נושר?) אבל הצורך שלה לשתות הרבה יש בו משום סכנה והדאגה שלך במקום. מאחר ואחותך בוגרת ועומדת ברשות עצמה, אין כל דרך לחייב אותה בטיפול או בהתייחסות למצבה. זכותה לנהל את חייה כפי שהיא רוצה. אם את מודאגת, נסי לגייס בני משפחה נוספים, חברים בעלי השפעה על אחותך. אל תעמדי מולה לבד שן היא "תנפנף" אותך מעליה ותמשיך בדרכה. אם בכל זאת תוכלי לשכנע אותה לבדק את עניין השתייה, אני מציע שתפנו יחד למרכז טיפולי קרוב למקום מגוריכם ותקיימו שיחת ייעוץ מקצועית. את מקום המרכז הקרוב ניתן לקבל בטלפון 03-6733228. נחום

לקרינה 5 שלום

תתני לה לקרוא מאמרים מתוך האינטרנט על הנזקים שגורם האלכוהול , אם היא חושבת שהיא לא מכורה תעמידי בפניה אתגר --- לנסות לא לשתות רק 3 ימים ושתבדוק אם היא מסוגלת לך , וכן מה היא מרגישה בלי השתיה. בהצלחה

למעלה