בוקר בוקר עולם...

בוקר בוקר עולם...

אילו נשפטנו על הפשעים נגד עצמנו, איש לא היה יוצא זכאי שלישי למניין השבועי עליו נאמר פעמיים כי טוב

בוקר אור, משפט יפה, אומרים שהאדם הוא האויב

הגדול ביותר של עצמו.... אז שיהיה לנו יום מלא אור ואהבה לעצמנו ולאחרים

Sודית

New member
יום שלישי פעמיים כי טוב - מישו יודע למה בעצם?

למה דפקא על יום שלישי אומרים את זה?

בקר אור..התעוררתי וכבר שאלות...מדוע? אז ככה..

ביום השלישי נאמר פעמיים "כי טוב" -פעם אחת עבור סיום הבריאה של היום השני , פעם נוספת עבור הבריאה של היום השלישי . א,ט:" וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יִקָּווּ הַמַּיִם מִתַּחַת הַשָּׁמַיִם אֶל-מָקוֹם אֶחָד, וְתֵרָאֶה, הַיַּבָּשָׁה; וַיְהִי-כֵן. י וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לַיַּבָּשָׁה אֶרֶץ, וּלְמִקְוֵה הַמַּיִם קָרָא יַמִּים; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב. יא וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, עֵץ פְּרִי עֹשֶׂה פְּרִי לְמִינוֹ, אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ עַל-הָאָרֶץ; וַיְהִי-כֵן. יב וַתּוֹצֵא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, לְמִינֵהוּ, וְעֵץ עֹשֶׂה-פְּרִי אֲשֶׁר זַרְעוֹ-בוֹ, לְמִינֵהוּ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב. יג וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם שְׁלִישִׁי. " {פ}

Sודית

New member
רגע, אני לא מבינה, זה הרי קרה כל ערב לא?

כאילו גם בערב שלישי הסתיימה הבריאה והתחדשה שוב ברביעי לא? לא ברור לי מה המיוחד ביום שלישי.....
אני מבקשת להזמין הנה איזה
שיזביר בדיוק למה דפקא יום שלישי.

רש"י- מספיק טוב?

הרי ציטוט מדברי רש"י העונה לשאלתך: "ומפני מה לא נאמר "כי טוב" ביום השני, לפי שלא היה נגמר מלאכת המים עד יום שלישי, והרי התחיל בה בשני, ודבר שלא נגמר אינו במלואו וטובו. ובשלישי שנגמרה מלאכת המים והתחיל וגמר מלאכה אחרת, כפל בו כי טוב פעמים, אחד לגמר מלאכת השני, ואחר לגמר מלאכת היום".

Sודית

New member
אהההה....הבנתי....תודה רבה לך

נו טוב, ההסבר הזה ברור יותר.....מזל שיש אותך
כבר לא צריך

למעלה