אשמח לעזרה..

אשמח לעזרה..

שלום לכם. ברצוני לדבר על עניין שמטריד אותי , ומאפיין אותי.
אני רוצה להכיר בן זוג, לתת צ'אנס...הבעיה היא שאני מאוד חסומה מבפנים. זה כל כך עמוק אצלי, שאני מרגישה שאני לא יכולה להתמודד עם לצאת עם גברים. נמנעת מדייטים....מנסיון, ראיתי שזה גורם לי לכל כך חרדה ומתח, שאני מרגישה שאני לא יכולה להעמיד את עצמי בסיטואציות כאלו..
מה שקורה, לגברים שכן נתתי צ'אנס, לא הצלחתי להיפתח...פשוט לא הצלחתי....ונתתי לזה זמן..
אני יודעת שזה טבעי להתבייש בדייט, להיות נבוכים, ושלא חייבים להיפתח על ההתחלה ישר...אבל אצלי זה מצב קיצוני...גם אחרי חודשיים שלושה, אני לא מצליחה להיפתח, לא לאט לאט אפילו...לא קצת..זה פשוט נשאר בגדר שיחות חולין ותו לא..וגם אם לא אצא "לדייט הקלאסי", שאולי מלחיץ יותר... ואפגש לאור יום, במתכונת פחות רשמית, זה לא עוזר...אני מרגישה שזה כל כך עמוק, שזה לא בשליטתי...וזה מאוד מתסכל אותי. אני יכולה שנים להישאר ככה. אני פשוט מדירה את תחום הזוגיות מהחיים שלי. וזה מאוד מצער אותי.
אני מרגישה שכל העניין ההיכרות עם גבר,דייטים, ובכלל - מביא אותי למקומות כל כך לא טובים, שאני לא יכולה להתמודד עם זה. ניסיתי לתת צ'אנס.תראו אני ריאלית. יש סיכוי קטן מאוד שיבוא האחד שיצליח לגרום לי להיפתח אליו...אבל אני ממש לא בונה על זה. צריך לעבוד בשביל זה, וזה לא ידפוק על ביתי..ואני יכולה שנים להישאר כך...מה אני יכולה לעשות? אני בטיפול... אבל אנחנ לא כל כך מגיעים עדיין ללדבר על החסימות...ברור שמנסים לטפל בחוסר ביטחון ואז זה אולי ישפר..
אני מרגישה שאצלי המחסום נובע הרבה מחוסר הביטחון שלי. חוסר ביטחון שמתבטא בכך שאני לא מאמינה בעצמי מספיק, לא מספיק מודעת ליתרונות שלי..כמובן שאני רוצה שתהיה לי זוגיות כשאהיה במקום יותר שלם עם עצמי, ואז הזוגיות תהיה סביר להניח בריאה יותר...אבל זה יכול להיות תהליך שימשך כל החיים... אז מה לא תהיה לי זוגיות בגלל זה? אני יודעת שרוב האנשים חסרי ביטחון, ובכל זאת מצליחים לנהל קשרים..חלקים בריאים יותר, חלקם פחות..חלק מתפשרים..אבל מצליחים ונהנים...אני לא יכולה לחכות לרגע שאהיה שלמה עם עצמי, כי זה תהליך מאוד ארוך...
אני יודעת שאין לי ברירה אלא להיזרק למים..לקחת סיכון להיפגע..כי אחרת לא אחווה את הטוב...אבל זה מוציא ממני כל כך הרבה אנרגיות נפשיות, חרדות ומוביל אותי למקומות לא טובים...
אני חושבת שהרבה מהחוסר ביטחון שלי נובע ממחסור בחיזוקים מהבית..בית לא כל כך יציב, ילדות לא פשוטה, עם דוגמא לא כל כך בריאה בבית. אבל עכשיו אני בוגרת,גיבשתי דעה משל עצמי, ומנסה לשפר את מה שיש, ולא להיות מושפעת מסביבה המשפחתית בכל מיני אספקטים בחיים. מה שמאוד גורם לחוסר הביטחון שלי הוא העבודה, שאני סובלת מדיכאון מזה שנים ארוכות...אין ספק שזה מוריד לי את הביטחון..כמו שחברה אמרה לי...אף אחד לא אוהב לצאת עם אנשים בדיכאון...והיא צודקת, על אף שזה היה קצת חסר רגישות...אבל היא צודקת לגמריי. אני מטפלת בזה, בכל דרך אפשרית...ועדיין, זה חלק בלתי נפרד ממני המון שנים...זה ועוד דברים לא בריאים שהפכו לחלק לא מבוטל משגרת היום יום שלי..לא מרגישה שבאמת מתמודדת עם החיים...פונה לדברים לא בריאים ע"מ להתמודד עם מורכבותם של החיים...מה יש לי לספר על עצמי?
אני רואה את כולם סביבי מוצאים אהבה, או לפחות נותנים צ'אנסים ומנסים..אני באמת קצת אבודה.. יש לציין שכן היה לי קשר ארוך בעבר, שאני לא יודעת איך הצלחתי להיפתח אליו בסוף, אני באמת לא מצליחה לשים את האצבע על מה גרם לי להיפתח אליו..מרגישה שזה היה חד פעמי...ושלא יכולה פשוט לשבת לי ולחכות שהמישהו המתאים יגיע, אז הוא יגרום לי להיפתח אליו..זה לא נכון, זה מצריך עבודה....היו כמה שכן יצאתי איתם לחודש חודשיים..ושוב זה הסתיים הרבה בגלל שזה לא התקדם, לא הצלחתי להיפתח...ובעיקר למצבים שזה הביא אותי אליהם, מעצם הנסיון...התמודדות לא בריאה, וזה פשוט בלתי אפשרי כרגע מבחינתי,זה לא שווה את זה, זו התמודדות הרסנית..שאני פשוט אומרת לעצמי, עזבי..
אני מרגישה שחבל לי, שאני מפספסת כל כך הרבה...ואני אובדת עצות. לא פגשתי בן אדם שהחסימות אצלו תופסת חלק כל כך עמוק וחזק....
יש לציין שאני כן בן אדם חברותי, אבל עד שזה נוגע לגברים...לגברים בעבודה אני כן מצליחה להתחבר...אבל כשזה מגיע ללנסות לצאת עם מישהו...
הסיכוי שיהיה לי ידיד שנרצה שנינו לפתח את זה לזוגיות, שנכיר אחד את השני, שלא יהיו מחסומים...הוא דיי קטן..ובעיקר בשל העובדה שמי שמחשיבה כידיד שלי, אני לא רוצה להעביר את זה שלב. ובכלל אין לי כמעט ידידים.. אני לא כל כך מאמינה בזה..מנסיון.

מה דעתכם?

תודה רבה.

לב כבול

New member
מבין אותך

בעולם שרוצה שהכל יהיה קליל, שמח, אופטימי, חיובי וכו, אנשים שנמצאים בטווחים האפורים קצת יותר נאבקים או נאלצים להחביא ולעשות בכאילו.
אני מבין שאת כן יוצאת לדייטים, אז כנראה שאת משדרת משהו שגברים כן רוצים להכיר, את אומרת שקשה לך להפתח, לספר על עצמך, איך זה בא לידי ביטוי בדייט?

puma141

New member
כבולי...

נראה שהתרגלת לשלשלאות........:)

לא כבד, תגיד.......?

לב כבול

New member
כבר לא ממש כבול

אבל להחליף כינוי ל- ״לב לא ממש כבול״ לא מתגלגל טוב על הלשון.
אני כבר נפתח להכרויות, למטרות קלילות, להתאוורר, להנות, להתרגש טיפה, לרגש בחזרה.
תודה

puma141

New member
בזיונים כאילו?

מכירה כמה...תרשום פון. יש לך עט?

<<<<תפוז הכינו לך אייקון אישי.....:)

לב כבול

New member
בקשר לא מחייב

מעדיף לשבת, לשתות, לצחוק, ואם זה נגמר במיטה מה טוב.
מי ישמע אתן לא אוהבות סקס.
סקס עושים רק בקשר מחייב, וקשר מחייב זה רק בחתונה קתולית.

puma141

New member
מה הקשר? אתה מבקש ממני מישהי

להכיר לך- למטרות קלילות!

מה ציפית שאני אענה לך?
אפילו שאני מבינה שאתה בתקופה של לשמור על הלב הכבול.......

לב כבול

New member
לקחת אותי מילולי מדי

התעניינת בשלומי, עניתי לך והוספתי קריצה. זה הכל.
אני לא שומר על לב כבול, נהפוכו, אני רוצה לשמור עליו משוחרר כרגע, לא להחליף בכבלים אחרים.

אני אגיד ש...

אהבתי את המודעות שלך לבעיה והיקפה
&nbsp
רק כדי שתיהיי בעיניין, לרוב הנשים בימיינו יש פחד מגברים וגם לרוב הגברים יש פחד מנשים
רק שאצל כל אחד זה מתבטא אחרת, ואצל כל אחד זה משתק משהו אחר בתוכו
אולי נראה לך שכולם חיים בוואנדרלנד, אבל זה ממש רחוק מהמציאות
וגם להיות בתוך זוגיות לא מעיד שזו זוגיות תקינה או שזה נובע ממקום תקין
אז אל תנדי את עצמך כל כך מהר
&nbsp
לא יודע בדיוק איזו עיצה לתת לך, אולי אם היית לידי הייתי יודע איך לחזק אותך,
אבל עיצה שתפתור לך את הבעיה זה קצת קשה
אולי הייתי ממליץ לך לצאת עם גברים לא מתוך הרעיון של קשר רציני, או זוגיות
ולא בקטע של דייטים
פשוט להפגש עם גברים לדרינק, בלי שום מחשבות וכיוונים, פשוט יושבים לשתות, לא צריך להפתח ולא צריך לשחק שום דמות ושום כלום, פשוט להיות שם ולשתות את הבירה שלך ולחייך,
ככה תוכלי להגיד מה שאת רוצה ולהראות איך שאת רוצה ולחשוב מה שבא לך ולזרום עם זה לכל מקום שתרגישי בנוח, כי אין לזה את הלחץ של "דייט" או קשר רציני"
וככה זה לא חשוב מי הוא ומה הוא עושה, ולא מי את ומה את עושה
כל מה שחשוב זה לשבת ולהנות בלי שום לחץ וטירדה בראש
ככה גם לפחדים ולחרדות לא יהיה תירוץ לעלות ולצוף
&nbsp
&nbsp
מה את חושבת...?

אני מאוד מסכימה עם סוקרטוס

גם אהבתי איך שכתכתב- "קוראים" שאת כן בן אדם עמוק ואישה איטנלגנטית, מנסה להיות מודעת לעצמך וגם לטפל.
קודם כל לגבי הטיפול- במקביל לטיפולים הקלאסיים שלוקחים באמת שנים אולי כדאי לבדוק טיפולי מסוגים אחרים שקצרי טווח כמו CBT ?
בנוגע ליכולת להפתח, כמו שסוקרטוס כתב לך לרובינו זה לא פשוט ומצריך מאמץ כלשהו, הגישה שהוא מציע בהחלט יכולה לעבוד- אצלי לפחות זה קרה.
להגיע לדייט רק בשביל להכיר בן אדם חדש ולהעביר את הזמן בנעימות- ולא בשביל שום סיבה אחרת - לא בעל לעתיד/אבא לילדים/אהבת חייך. פשוט בן אדם חדש. מה שעוד חשוב לזכור ששינוים לא קורים תוך יום אחד ( זה את בטוח כבר יודעת) ויכול להיות שתצטרכי לצאת לכמה וכמה דייטים עד שתוכלי להתייחס אליהם ככה, מה שבעצם אומר שתצטרכי להמשיך לנסות למרות הקושי :) שיהיה המון בהצלחה :)

FineSilverMan

New member
"פשוט" להתחיל מהדייט השני...

להכיר מישהו ולבלות איתו, ולא לצאת לדייט...
&nbsp

למעלה