אקי אבני התפקח שובר חזק ימינה:"על ישראל להיות מסוכנת באופן כזה שברור לכולם שלא כדאי להסתבך איתה"

מוטי חוף

Well-known member

אקי אבני מטיל פצצה: "אם ככה נגיב, אני בטוח שכל המשחק ישתנה מיד"
השחקן ניצל את סוף השבוע שלפני חג החירות כדי לבקר את האופן שבו ישראל מתנהלת מול אויביה בכל הגזרות •
"על ישראל להיות מסוכנת באופן כזה שברור לכולם שלא כדאי להסתבך איתה"

אבני ביקש להתייחס גם לסוגיית השלום עם אויבינו.
"צריך להיות במודעות שהקארמה של ארץ ישראל במשך אלפי שנים היא של סכסוכים ומאבקים.
אז למה אנחנו נאיבים לחשוב שדווקא בדור שלנו יהיה שלום ושלווה?
כאילו עם שוחר שלום?
עם מי?
עם מי שרוצה לעשות איתנו מלחמה, להשמיד אותנו?".

לקראת סיום הציע לזנוח את מדיניות ההכלה ולהגיב בתקיפות על פעולות הפוגעות בביטחון המדינה.
"בואו נהיה רגע עם שוחר מלחמה. בואו ניישר קו עם זה. אין הכלה.
אנחנו מיישרים קו עם מה שאתם מביאים.
אני יודע שזה אולי לא פופולרי מה שאני אומר, אבל אם ככה נגיב, אני בטוח שכל המשחק ישתנה מיד".

השחקן ניצל את סוף השבוע שלפני חג החירות כדי לבקר את האופן שבו ישראל מתנהלת מול אויביה בכל הגזרות •

כאילו עם שוחר שלום?
עם מי?

לקראת סיום הציע לזנוח את מדיניות ההכלה ולהגיב בתקיפות על פעולות הפוגעות בביטחון המדינה.
אני יודע שזה אולי לא פופולרי מה שאני אומר, אבל אם ככה נגיב, אני בטוח שכל המשחק ישתנה מיד".
הוא אמר שגם אנחנו בהשגחה עליונה , אז אם ככה אין טעם להפציץ את השכנים(בתור פעולת מנע) אם לא צריך אלא

לעשות שלום.

הרי אנחנו מוגנים, לא?

מוטי חוף

Well-known member
הוא אמר שגם אנחנו בהשגחה עליונה , אז אם ככה אין טעם להפציץ את השכנים(בתור פעולת מנע) אם לא צריך אלא

לעשות שלום.

הרי אנחנו מוגנים, לא?
לפי ההלכה היהודית המשפט העברי ודרישת הקב"ה= ההשגחה העליונה : "הבא להורגך השכם להורגו",
כמו כן אסור להתאבד = חייבים להקדים מכת מנע , וישא"ק = ויפה שעת אחת קודם.

evglev1

Well-known member
מנהל
רק כאשר זה ברור.

"פצצה מתקתקת".

ואז זה הגנה עצמית.
לא בדיוק המקרים של אלאור אזריה, קו 300 והעשה של יואב שקולניק עונים להגדרה של "הבא להורגיך השם להורגו" אך לא עונים להגדרה של "פצצה מתקתקת" ואותו דבר גם המקרים של ברוך גולדשטיין ונתן זדא מהכיוון השני.

The Real Big Joe

Well-known member

כאילו עם שוחר שלום?
עם מי?

אקי אבני - ממש אושיה בטחונית מדינית...

מוטי חוף

Well-known member
1.
אתה בורח ממענה רציני לעיקר לעניין לנושא ולתוכן ,
הפכת דיון מעמיק רציני לסתלבט קירקס הטרלה , בושה וכלימה.

2.
אקי אבני , שנפל לו האסימון והתפקח , עדיף על כל המבליגים הכושלים האלו שבעתיים עשרת מונים -:
אמציה חן: ראשי המטכ"ל מבינים בהכל, חוץ מצבא.
מפקד סיירת שקד לשעבר קורא להנהגת המדינה להחזיר לצה"ל את היוזמה,
"אם נערה לא פוחדת לדקור חיילים, משהו דפוק אצלנו".
ל' באדר א׳ תשע"ו 10.03.16, 13:32

נערך לאחרונה ב:

הפרבולה1

Well-known member

אין מקום לזלזל באף אחד , ביחוד אחרי שראינו את "החוכמה" הבטחונית והמדינית של ראשי מערכת הבטחון בשנים האחרונות ששטפו לנו את המוח ש"תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית".

The Real Big Joe

Well-known member
אין מקום לזלזל באף אחד , ביחוד אחרי שראינו את "החוכמה" הבטחונית והמדינית של ראשי מערכת הבטחון בשנים האחרונות ששטפו לנו את המוח ש"תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית".
בהחלט לא. אני בטוח שעמוס גלעד או ישראל זיו לא יכלו להחזיק סרט כשחקן ראשי.
כל אחד והמומחיות שלו.

הפרבולה1

Well-known member
בהחלט לא. אני בטוח שעמוס גלעד או ישראל זיו לא יכלו להחזיק סרט כשחקן ראשי.
כל אחד והמומחיות שלו.
עמוס גלעד הוא אידיוט שמאלני שלא למד כלום ועדין שבוי בקונספציה , למשל מסביר לנו כל הזמן שצריך להתחשב "ברגישות" מול מיצריים (שלדעתי מצריים היא אויב כמו החמאס ) , ולא להרגיז את ירדן , והרש"פ זה הפתרון ( חחחח) , וצריך "אסטרטגית יציאה" כאילו שאנו בעוד סבב סטנדרטי .... כל המנטרות של השמאל שהתנפצו סופית ב 7 לאוקטובר.

אז כן גם שחקן בסרט וגם החתול שלי מבינים בבטחון יותר מעמוס גלעד.

The Real Big Joe

Well-known member
עמוס גלעד הוא אידיוט שמאלני שלא למד כלום ועדין שבוי בקונספציה , למשל מסביר לנו כל הזמן שצריך להתחשב "ברגישות" מול מיצריים (שלדעתי מצריים היא אויב כמו החמאס ) , ולא להרגיז את ירדן , והרש"פ זה הפתרון ( חחחח) , וצריך "אסטרטגית יציאה" כאילו שאנו בעוד סבב סטנדרטי .... כל המנטרות של השמאל שהתנפצו סופית ב 7 לאוקטובר.

אנחנו מדברים על כישורי המשחק שאין לעמוס גלעד. ועל זה יש קונצנזוס.
דעתך על כישוריו הבטחוניים שווה כקליפת השום. ובעיקר אינה רלוונטית לדיון.

הפרבולה1

Well-known member
אנחנו מדברים על כישורי המשחק שאין לעמוס גלעד. ועל זה יש קונצנזוס.
דעתך על כישוריו הבטחוניים שווה כקליפת השום. ובעיקר אינה רלוונטית לדיון.
מסתבר שגם דעותיו של עמוס גלעד שוות כקליפת השום, ומסתבר שגם דעותיך שוות כקליפת השום , הרי טענתה פעם ( לפני המילחמה) שאם לא נכניס סחורות חשמל ודלק לעזה ונסגור את מעבר כרם שלום אז יווצר שם סיר לחץ שיתפוצץ לנו בפרצוף. ועכשיו אתה בא בטענות לביבי שחיזק את החמאס ?

The Real Big Joe

Well-known member
מסתבר שגם דעותיו של עמוס גלעד שוות כקליפת השום, ומסתבר שגם דעותיך שוות כקליפת השום , הרי טענתה פעם ( לפני המילחמה) שאם לא נכניס סחורות חשמל ודלק לעזה ונסגור את מעבר כרם שלום אז יווצר שם סיר לחץ שיתפוצץ לנו בפרצוף. ועכשיו אתה בא בטענות לביבי שחיזק את החמאס ?
אני לא יודע אפם את חצוף או אידיוט. הרי טענתי (לא לפני המלחמה כמובן, אלא בעיצומה) שאנחנו צריכים לדאוג לבעיה ההומניטרית ולא - נינזק מדינית ובטחונית. אז אתה טרם מבחין בצרה שנקלענו אליה כי לא נהגנו בהתאם?

הפרבולה1

Well-known member
אני לא יודע אפם את חצוף או אידיוט. הרי טענתי (לא לפני המלחמה כמובן, אלא בעיצומה) שאנחנו צריכים לדאוג לבעיה ההומניטרית ולא - נינזק מדינית ובטחונית. אז אתה טרם מבחין בצרה שנקלענו אליה כי לא נהגנו בהתאם?
גם לפני המילחמה הנוכחית טענתה זאת והנימוקים - "סיר הלחץ" , והחשש שנינזק מדינית ובטחונית .

עכשיו זה לא חוכמה להגיד את זה כי אין כל כך ברירה בגלל שארה"ב מתנה זאת בהמשך אספקת חימוש.

הפרבולה1

Well-known member
גם לפני המילחמה הנוכחית טענתה זאת והנימוקים - "סיר הלחץ" , והחשש שנינזק מדינית ובטחונית .

עכשיו זה לא חוכמה להגיד את זה כי אין כל כך ברירה בגלל שארה"ב מתנה זאת בהמשך אספקת חימוש.

הנה בכירים ופרשנים מקשקשים על תאורית "סיר הלחץ" שכל השמאל (כולל ביבי וכולל אתה ) היו שבויים בה , שכאילו אנחנו חייבים להקל על "המצב ההומניטרי" בעזה אחרת זה יתפוצץ לנו בפנים.
היום אנחנו יודעים ששום "סיר לחץ" , ושום מצב הומניטרי לא היה שם , להיפך המילחמה פרצה בשיא הפריחה הכלכלית בעזה, ( כמו שאגב היה גם במבצע שומר החומות ), רק אצלינו לא יכלו להשתחרר מהגישה השמאלנית, האמינו שבאמת ישראל עושה מצור יבשתי על עזה (שזה שקר ) וחזרו שוב ושוב עם המנטרות השחוקות של "2 הצדדים לא מעונינים בהסלמה".

לא יאמן החוצפה של השמאל להאשים רק את ביבי שחיזק את החמאס ( שזה אגב נכון) בזמן שכל השמאל והדרג הצבאי והמדיני דגל בגישה הזאת לאורך כל השנים.

evglev1

Well-known member
מנהל
הנה בכירים ופרשנים מקשקשים על תאורית "סיר הלחץ" שכל השמאל (כולל ביבי וכולל אתה ) היו שבויים בה , שכאילו אנחנו חייבים להקל על "המצב ההומניטרי" בעזה אחרת זה יתפוצץ לנו בפנים.
היום אנחנו יודעים ששום "סיר לחץ" , ושום מצב הומניטרי לא היה שם , להיפך המילחמה פרצה בשיא הפריחה הכלכלית בעזה, ( כמו שאגב היה גם במבצע שומר החומות ), רק אצלינו לא יכלו להשתחרר מהגישה השמאלנית, האמינו שבאמת ישראל עושה מצור יבשתי על עזה (שזה שקר ) וחזרו שוב ושוב עם המנטרות השחוקות של "2 הצדדים לא מעונינים בהסלמה".

לא יאמן החוצפה של השמאל להאשים רק את ביבי שחיזק את החמאס ( שזה אגב נכון) בזמן שכל השמאל והדרג הצבאי והמדיני דגל בגישה הזאת לאורך כל השנים.

כנראה בדיעבד הם המציאו פטנט להעביר כסף הומניטארי לעזה בלי שיגיע לידי החמאס השולט בעזה, הרי אין באמת מכונת זמן והם לא צריכים להוכיח את הפטנט שלהם.

הפרבולה1

Well-known member
כנראה בדיעבד הם המציאו פטנט להעביר כסף הומניטארי לעזה בלי שיגיע לידי החמאס השולט בעזה, הרי אין באמת מכונת זמן והם לא צריכים להוכיח את הפטנט שלהם.
כל גרוש שנכנס לעזה מניע את הכלכלה שם ועזר לחמאס, גם אם לא הגיע ישירות לחמאס. שלטון החמאס גובה מיסים מתושבי עזה.

evglev1

Well-known member
מנהל

דווקא עמוס גלעד בניגוד לעמוס מלכא מכיר בכך שערפאת רימה את רבין ז"ל מן ההתחלה ותכנן את מלחמת אוסלו.

הפרבולה1

Well-known member
דווקא עמוס גלעד בניגוד לעמוס מלכא מכיר בכך שערפאת רימה את רבין ז"ל מן ההתחלה ותכנן את מלחמת אוסלו.
אוקי , אבל הוא אמר שהחיזבאללה מורתע

למעלה