אני מצרפת את המכתב שכתבתי

אני מצרפת את המכתב שכתבתי

לחברי וועדת הכספים: "אנו מטופלים בטיפולי פוריות (IVF) לילד שני מזה כ- 8 שנים, בהם עברנו 11 טיפולי הפריה כושלים. הבעיה שלנו היא מכאנית ורק בעזרת טיפולי הפריה נוכל להרות. הילדה הבכורה שלנו (בת 10.5) נולדה מהריון ספונטני ולא נזקקנו לטיפולי הפריה ומבחינתנו זו הפעם הראשונה בה אנו נזקקים לטיפולים. אנו עובדים כשכירים ומתפרנסים ממשכורת ממוצעת במשק ואין באפשרותנו לשלם כל כך הרבה כסף עבור הטיפולים. אם החוק יעבור ויוגבלו הטיפולים לילד השני, ייגזר על בתנו להישאר בת יחידה ללא אחים, כשההשלכות לכך ידועות. במדינתנו לגדול כילד יחיד קשה הן מבחינה חברתית והן מבחינה ביטחונית, במדינה שיש בה פיגועים, מלחמה מתמדת ותאונות הדרכים הרבות, ובמיוחד לאחר שהעם שלנו עבר את השואה והצליח לשרוד, מה שיעשה החוק - הוא יכחיד את דור ההמשך שלנו. אני בת יחידה לניצולי שואה ויודעת בדיוק איך זה להרגיש בת יחידה. אנו אזרחים שומרי חוק ומשלמי מסים שמתפרנסים בכבוד וככאלה, אנו חשים שהננו זכאים למימוש זכויותינו. בעייתנו הנה מחלה כמו כל מחלה אחרת ורק בעזרת התרופה - הפריה חוץ גופית, נוכל להירפא. מיותר לציין כי לטיפולי פוריות נלווים כאבים נפשיים ופיזיים כאחד, הלוואי והייתה נמצאת דרך שונה מטיפולי ההפריה שתהיה קלה יותר, כדי שלא נאלץ לעבור את הטיפולים הנ"ל. בפנייתנו זו אנו מקוים כי תשקלו צעדיכם על כל המשתמע מכך, ותתנו דעתכם להערות שמועלות בפניכם על הצד הטוב ביותר." וכבר קיבלתי תשובות מ-6 חברי כנסת שהם מודעים לבעיה והם איתנו מקווה שזה יעזור

למעלה