אנא, שלחו!!!

צליליתה1

Well-known member
🔵 מבקשים את עזרתכן/ם הדחופה!

🔵 בהליך מזורז (של ימים ולא שלושה שבועות בשגרה) מקודמת בימים אלה הצעת חוק ממשלתית שתפגע באופן הרסני ולצמיתות בספריות הציבוריות ברחבי הארץ, מה שיוביל לסגירת הספריות בצפון, בדרום ובכל הארץ, לפגיעה בעשרות אלפים מבאי הספריות, בסופרות ובסופרים ובקהילת הקוראים בישראל ולפיטורי ספרניות וספרנים.
הערתכם יכולה למנוע את הקיצוץ ההרסני!!
אנא ראו הקובץ המצורף. חלון ההזדמנויות להשמיע "הערות ציבור" להצעת החוק – באתר משרד המשפטים עד מחר 20.1.2024 בשעה 21.00.
*אנא הצביעו ושתפו*.
להזכיר החוק https://bit.ly/41YuaZf
נכנסים ועושים לוג אין דרך גוגל/פייסבוק. אח"כ *חזרו לפה* ולחצו שוב על הקישור!

🔵 נוסח הערה לדוגמא של תומר אביטל https://t.me/shovtim/1496

🔵 נוסח מוצע נוסף:
הספריות הציבוריות הן מרכז התרבות והידע ומשמשות במה לרכישת השכלה, תרבות ודעת, שהן מפתחות לחברה מתוקנת ערכית ולחברה טכנולוגית. כיוון שהן פתוחות לבני כל שכבות האוכלוסיה, הדתות והגילאים הן מאפשרות צמצום פערים.
אני מוחה בתוקף על כוונת ממשלת ישראל לקצץ בתקציב הספריות הציבוריות וקוראת לכם שלא לפגוע במוסדות התרבות!

צליליתה1

Well-known member

🔵 בהליך מזורז (של ימים ולא שלושה שבועות בשגרה) מקודמת בימים אלה הצעת חוק ממשלתית שתפגע באופן הרסני ולצמיתות בספריות הציבוריות ברחבי הארץ, מה שיוביל לסגירת הספריות בצפון, בדרום ובכל הארץ, לפגיעה בעשרות אלפים מבאי הספריות, בסופרות ובסופרים ובקהילת הקוראים בישראל ולפיטורי ספרניות וספרנים.
אנא ראו הקובץ המצורף. חלון ההזדמנויות להשמיע "הערות ציבור" להצעת החוק – באתר משרד המשפטים עד מחר 20.1.2024 בשעה 21.00.
*אנא הצביעו ושתפו*.

🔵 נוסח מוצע נוסף:
הספריות הציבוריות הן מרכז התרבות והידע ומשמשות במה לרכישת השכלה, תרבות ודעת, שהן מפתחות לחברה מתוקנת ערכית ולחברה טכנולוגית. כיוון שהן פתוחות לבני כל שכבות האוכלוסיה, הדתות והגילאים הן מאפשרות צמצום פערים.
אני מוחה בתוקף על כוונת ממשלת ישראל לקצץ בתקציב הספריות הציבוריות וקוראת לכם שלא לפגוע במוסדות התרבות!
וזה מה שקרה

לא מדברים כאן פוליטיקה, אז אני סותמת

סופהו 1

Well-known member
וזה מה שקרה

בחסות המלחמה

הותר לפרסום

אנחנו בוכים

ונבכה.

קלייטון.ש

Well-known member
וזה מה שקרה

וואו לצמיתות זה המון זמן. בכייה לדורות גם, זה אומר שהנינים שלי (שהראשונים בהם צפויים, אם הכל ילך לפי התוכניות, בעוד 14-15 שנים) יבכו על זה.
אני כשאני שומע כאלה מילים אני תמיד פונה לשיר והקליפ המופתי של דני סנדרסון.

צליליתה1

Well-known member

*אנא הצביעו ושתפו*.

🔵 נוסח מוצע נוסף:

סוף סוף איזו חדשה טובה לרפואה על הבוקר:

קלייטון.ש

Well-known member
"ספריות ההשאלה שודדות בעזרתך את פרי עמלם של סופרים ומו"לים"
דן בן אמוץ.
סבתא שלי עם חוש ההומור שלה קנתה לי את "זיוגים זה לא הכל" ליום הולדת 13. הדבר היחיד שאני זוכר משם זו סצינה על סוס. בכל אופן אני חושב שאני זוכר את זה משם. די בטוח.
(עריכה: זוכר גם שהוא מספר על בחורה שהכיר והבית שלה היה מלא מקקים, והיא אמרה שגם להם יש זכות לחיות)
גם את "לא שם זין" קראתי (גם קנוי) אבל אחרי שנים הסתבר לי שלא הבנתי אותו.
מלבד זאת הוא לא עניין אותי. לא הוא ולא הסיפורים עליו.

אבח"י

Well-known member
דן בן אמוץ.
סבתא שלי עם חוש ההומור שלה קנתה לי את "זיוגים זה לא הכל" ליום הולדת 13. הדבר היחיד שאני זוכר משם זו סצינה על סוס. בכל אופן אני חושב שאני זוכר את זה משם. די בטוח.
(עריכה: זוכר גם שהוא מספר על בחורה שהכיר והבית שלה היה מלא מקקים, והיא אמרה שגם להם יש זכות לחיות)
מלבד זאת הוא לא עניין אותי. לא הוא ולא הסיפורים עליו.
כן, הוא היה פיגורה חשובה מאוד ביצור מיתוס "הצבר", פרי באושים מושלם של הנהגה פוליטית בת זמנו, ושל הפרובנציאל הישראלי. [אני כמעט בטוח שהמחזה "ילדי הצל" של בן ציון תומר סב על דמותו, "יורם" הילד שהפך לישראלי יותר מכל ישראלי.] [הרכילות היתה שהוא, לא פחות ולא יותר שכב עם מרלון ברנדו הצעיר ;-) ]
זכור לך שהוא חגג את מותו הקרוב בתוכנית טלוויזיה?
זכור לך הביוגרפיה שנכתבה עליו על דנקנר, עורך מעריב לשעבר, ז"ל, בה הוא, דנקר גילה שבן אמוץ שכב עם אמו, טשבוטהמיניות תלאביביות הביאו לו נערות צעירות לזיין?

סופהו 1

Well-known member
זכור לך הביוגרפיה שנכתבה עליו על דנקנר, עורך מעריב לשעבר, ז"ל, בה הוא, דנקר גילה שבן אמוץ שכב עם אמו (של דנקר?? :D )
ומה זה??????????? טשבוטהמיניות תלאביביות הביאו לו נערות צעירות לזיין?

אבח"י

Well-known member
זכור לך הביוגרפיה שנכתבה עליו על דנקנר, עורך מעריב לשעבר, ז"ל, בה הוא, דנקר גילה שבן אמוץ שכב עם אמו (של דנקר?? :D )
ומה זה??????????? טשבוטהמיניות תלאביביות הביאו לו נערות צעירות לזיין?
OMG
אפילו אני לא יודע מה זה.
אבל אני מניח שבוהמיניות תלביביות. זכור לך ששרי אנסקי תבעה את דנקנר כמוציא דיבה, כשתיאר אותה כאחת מאלה.

סופהו 1

Well-known member
דן בן אמוץ.
ספריות ההשאלה מאפשרות למי שאינו יכול/רוצה לקנות כל חודש ספר בכמאה ש"ח*, וגם למי שכבר אין מקום על המדפים, או סיים לסגור עוד מרפסת, כדי לבנות עוד מדפים, ליהנות מקריאה בלי לרכוש עוד ספר, אז שיסלח לי דב"א.

כנראה שאין הרבה קונים וכעת יש מבצעים של 4 ספרים ב -60 שח!! ולא רק של סופרים חדשים/לא ידועים.

זוכרת שקראתי את 'זיונים זה לא הכל' וגם את 'לא שם זין', אבל לא זוכרת מהם דבר פרט לשם. נראה שלא הפסד גדול.

לעומת זאת המילון לעברית מדוברת (לא השם המדויק) הרבה יותר זכור ושימושי (כבר שלושה דורות של משתמשים). :)

*מה עושים עם כל הספרים שנאגרים בבתים אחרי מות? ????

צליליתה1

Well-known member
*מה עושים עם כל הספרים שנאגרים בבתים אחרי מות? ????
-מציעים למבקרים בשבעה לקחת,ואנשים שהיו קרובים למנוח בדרך כלל שמחים מאוד לקחת ספר או כמה
-מביאים לספריות חברתיות, אם יש בסביבה
-שואלים אם מישהו רוצה (בכל מיני מועדונים, וכו)
-מה שנשאר מוציאים לספסל ליד הבית ומנסיון הכל נעלם תוך כמה שעות

מה יעשו עם הספרים שלי לא ממש מטריד אותי,(מה עוד שחלק ממש גדול הם דיגיטליים, שיפרמטו את הקינדל ובא לציון גואל) יותר מדיר שינה מעיני כל הבלגנים הקטנים של כל מיני דברים אישיים ואולי קצת מביכים
פעם ב....נתקפת רוח קרב, זורקת זורקת זורקת, המגירות נקיות מבושות

(ונשארות כך שבוע שבועיים, גג..)

סופהו 1

Well-known member
-מציעים למבקרים בשבעה לקחת,ואנשים שהיו קרובים למנוח בדרך כלל שמחים מאוד לקחת ספר או כמה
בקשו ולקחו ינשופים מאוסף הינשופים העצום. איש לא בקש ספרים. (כנראה כדי לא להגיע לאותו מצב)
-מביאים לספריות חברתיות, אם יש בסביבה
הכוונה לספריות רחוב? גם לשם הגענו (אבל חזרנו עם ספרים מעניינים אחרים:D)
-שואלים אם מישהו רוצה (בכל מיני מועדונים, וכו)
שאלנו ושאלנו.. היה קשה למצוא מעוניינים. מי רצה? בבית החולים 'דנה' בדיוק פתחו איזו מחלקה לטיפולי יום והתאים להם ספרי ילדים ונוער. (עזר לי להיפטר מספרים שהיו אצלי) וגם במוסד לנוער וילדים שהוצאו מהבית. כל השאר? לא תודה.
-מה שנשאר מוציאים לספסל ליד הבית ומנסיון הכל נעלם תוך כמה שעות
ינוסה.
מעניין אם אלבומי מלחמות ייעלמו.
מה יעשו עם הספרים שלי לא ממש מטריד אותי,(מה עוד שחלק ממש גדול הם דיגיטליים, שיפרמטו את הקינדל ובא לציון גואל) יותר מדיר שינה מעיני כל הבלגנים הקטנים של כל מיני דברים אישיים ואולי קצת מביכים
פעם ב....נתקפת רוח קרב, זורקת זורקת זורקת, המגירות נקיות מבושות

(ונשארות כך שבוע שבועיים, גג..)
חח, כל כך מוכר.

הפרוייקט הבא יהיה המשך סריקה של חלק מהתמונות באלבומים. הגיע הזמן. (התחלתי בקורונה, התיאשתי, אבל חובה להמשיך)

נערך לאחרונה ב:

כוכבית מצויה

Well-known member
בקשו ולקחו ינשופים מאוסף הינשופים העצום. איש לא בקש ספרים. (כנראה כדי לא להגיע לאותו מצב)

הכוונה לספריות רחוב? גם לשם הגענו (אבל חזרנו עם ספרים מעניינים אחרים:D)

שאלנו ושאלנו.. היה קשה למצוא מעוניינים. מי רצה? בבית החולים 'דנה' בדיוק פתחו איזו מחלקה לטיפולי יום והתאים להם ספרי ילדים ונוער. (עזר לי להיפטר מספרים שהיו אצלי) וגם במוסד לנוער וילדים שהוצאו מהבית. כל השאר? לא תודה.

ינוסה.
מעניין אם אלבומי מלחמות ייעלמו.

חח, כל כך מוכר.

הפרוייקט הבא יהיה המשך סריקה של חלק מהתמונות באלבומים. הגיע הזמן. (התחלתי בקורונה, התיאשתי, אבל חובה להמשיך)
כשאת שמה ברחוב ליד הבית, אם תשימי בפייסבוק צילום, זה יגדיל את הסיכוי שהספרים יילקחו.
למשל כאן

קלייטון.ש

Well-known member
מה עושים עם כל הספרים שנאגרים בבתים אחרי מות
דבר אחד בטוח לא עושים והוא לתרום אותם לספריות.
אצלי הצטברו כמה מאות ספרים וכשעזבתי דירות (ועזבתי כמה וכמה) סחבתי אותם איתי בכמה ארגזים.
גרתי ברעננה כשהחלטתי שאני עובר לצפון, ובמסגרת החלטה זו אמרתי גם שאני לא סוחב איתי יותר ספרים.
מה לעשות בהם?
אז הרעיון הכי טבעי הוא - לתרום לספריה ציבורית. קחו בלי כסף.
התקשרתי לספריה ברעננה, עונה לי בחורה נחמדה, אומרת לי בקול נעים אבל בבירור עייף מרוב התעסקות בתורמי ספרים, שאוקי אפשר, אבל קודם כל לא אנציקלופדיות.
אמרתי לא זה ספרי קריאה ועיון.
טוב, תביא, אבל רק ביום רביעי, בין 11 ל-12 (נגיד, נתנה יום בשבוע ותחום שעות), ובכל פעם עד 5 ספרים, נבדוק ונראה מה ניקח מזה.
אמרתי בסדר. ברור שלא התאים לי. חשבתי שאני עושה להם טובה כשמסתבר שזה הפוך.
בסוף פרסמתי מודעה ספרים למכירה, התקשר מישהו מירושלים שיש לו חנות ספרים, בא אלי עם האוטו, השאיר את אשתו ברכב ועלה לדירה, עבר במהירות על ה6-7 ארגזי ספרים, ניפה מהם מה שלא טוב לו, נשאר עם 6 ארגזים, שואל אותי כמה?
אמרתי לו לא יודע, תגיד אתה, נגיד אלף.
אמר זה יותר מדי, 400. זה היה 400 יותר ממה שציפיתי לקבל אז כמובן שהסכמתי.
עזרתי לו להוריד את הארגזים ובזה זה נגמר.

סופהו 1

Well-known member
דבר אחד בטוח לא עושים והוא לתרום אותם לספריות.
אצלי הצטברו כמה מאות ספרים וכשעזבתי דירות (ועזבתי כמה וכמה) סחבתי אותם איתי בכמה ארגזים.
גרתי ברעננה כשהחלטתי שאני עובר לצפון, ובמסגרת החלטה זו אמרתי גם שאני לא סוחב איתי יותר ספרים.
מה לעשות בהם?
אז הרעיון הכי טבעי הוא - לתרום לספריה ציבורית. קחו בלי כסף.
ומדוע שיקחו? יש להם את כל הכותרים, חדשים וישנים בכמה עותקים. רק אם יש ספר שהוא יקר המציאות ואין כמותו, יקבלו.
התקשרתי לספריה ברעננה, עונה לי בחורה נחמדה, אומרת לי בקול נעים אבל בבירור עייף מרוב התעסקות בתורמי ספרים, שאוקי אפשר, אבל קודם כל לא אנציקלופדיות.
אנציקלופדיות הפכו לרעה חולה.
מישהו שאני מכירה אסף כמה סדרות של האנצ' העברית, רסס היטב נגד עש, צבע בטונות של לַכָּה ובנה מהספרים ספריה. משהו בסגנון הזה

2013june136063.jpg

אמרתי לא זה ספרי קריאה ועיון.
טוב, תביא, אבל רק ביום רביעי, בין 11 ל-12 (נגיד, נתנה יום בשבוע ותחום שעות), ובכל פעם עד 5 ספרים, נבדוק ונראה מה ניקח מזה.
אמרתי בסדר. ברור שלא התאים לי. חשבתי שאני עושה להם טובה כשמסתבר שזה הפוך.
בסוף פרסמתי מודעה ספרים למכירה, התקשר מישהו מירושלים שיש לו חנות ספרים, בא אלי עם האוטו, השאיר את אשתו ברכב ועלה לדירה, עבר במהירות על ה6-7 ארגזי ספרים, ניפה מהם מה שלא טוב לו, נשאר עם 6 ארגזים, שואל אותי כמה?
אמרתי לו לא יודע, תגיד אתה, נגיד אלף.
אמר זה יותר מדי, 400. זה היה 400 יותר ממה שציפיתי לקבל אז כמובן שהסכמתי.
עזרתי לו להוריד את הארגזים ובזה זה נגמר.
התמזל מזלך. ניסיתי לפני כמה שנים.
תשלחי רשימה של הספרים. שלחתי.
90 אחוז היו ספרי קריאה מהידועים. לא תודה.
כל השאר? לא משתלם לי להגיע, אמר.

עברו השנים ובינתיים נמצאו כמה פתרונות.
מסקנה? כמה שפחות ספרים בספריה הפרטית, יותר טוב.

אבח"י

Well-known member
ומדוע שיקחו? יש להם את כל הכותרים, חדשים וישנים בכמה עותקים. רק אם יש ספר שהוא יקר המציאות ואין כמותו, יקבלו.

אנציקלופדיות הפכו לרעה חולה.
מישהו שאני מכירה אסף כמה סדרות של האנצ' העברית, רסס היטב נגד עש, צבע בטונות של לַכָּה ובנה מהספרים ספריה. משהו בסגנון הזה

צפה בקובץ המצורף 97483

התמזל מזלך. ניסיתי לפני כמה שנים.
תשלחי רשימה של הספרים. שלחתי.
90 אחוז היו ספרי קריאה מהידועים. לא תודה.
כל השאר? לא משתלם לי להגיע, אמר.

עברו השנים ובינתיים נמצאו כמה פתרונות.
מסקנה? כמה שפחות ספרים בספריה הפרטית, יותר טוב.
נכון
אין מקום בדירות הקטנות לספריות ענק, והתאווה לספרים כחפצי אספנות... אני מניח שחלק גדול עם מות האספנים הולך לספריות ציבוריות, הנדירים ממש נמכרים במכירות פומביות.
מישהו קורא אותם?

למעלה