אמא שותה...

אמא שותה...

שלום, אמא שלי כבר תקופה ארוכה מדיי יום שותה אלכוהול ומסתירה זאת, היא לא שיכורה או משהו למרות שלפעמים נראה שהיא באמת שתת וגם יש לפעמים ריח והיא כל פעם מחביא במקום אחר שאני מגלה איפה זה נמצא. גם ככה המצב הכספי שלנו בכלל לא משהו והיא עוד מבזבזת את הכסף שאין ואת הבריאות (היא גם מעשנת) על זה. ניסתי לדבר איתה וגם לצעוק והיא כל פעם מחדש מוכיחה לי שהיא לא שותה ומשקרת (מה שהכי פוגע) וזה לא נכון! פעם ממזמן היא אמרה לי שזה בגלל דיפרסיה אבל כמה אפשר? מה אפשר לעשות במצב כזה? תודה רבה לעוזרים!

shanhen

New member
אמא יש רק אחת...

לא ציינת בן כמה אתה ולכן קשה לתת תשובה מתאימה. בכל אופן, אני מסכים שמאד קשה לחיות עם אדם ששותה, לא רק בגלל התופעות של השתייה אלא יותר מכך בגלל האכזבה מההתנהגות. וכשהאדם ששותה הוא גם הורה - האכזבה קשה שבעתיים. יש לך ציפיות מאמא וכך צריך להיות, והיא לא מתנהגת כפי שמצופה. ברמה הראשונה הייתי בודק אם השתיה שלה מפריעה לאנשים אחרים במשפחה (בהנחה שיש כאלו). לא הייתי הולך עם האמא ל"מאבק" בלי לגייס כל מי שיכול לעזור. בשלב השני, היתי מנסה להביא אותה לפגישת ייעוץ בפני אנשי מקצוע. לא צינת מהיכן אתם, אך בטלפון חד למשרד הראשי (03-6733228) ניתן לקבל ת פרטי המרכז הקרוב. באם היא לא מוכנה לשיוף פעולה, ישנה אפשרות וזה אפילו מומלץ שאתה והאחרים תלכו לייעוץ, בעיקר כדי לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם כדי לעזור לה. מחכה לך עבודה קשה, אבל כמו בכל מצב, גם העבודה הקשה מתחילה מהפעולה הראשונה. נחום

מנסיון אני אכן יודע שדפרסיה מובילה לשתיה אבל

עדיף לקבל טיפול תרופתי שיפתור את בעית הדיפרסיה ועם כח רצון להפסיק את השתיה. הייתי בסרט הזה וזה עזר. כמובן שצריך תמיד לשמור את היד על הדופק. דבר שני, כושר ספיגת ההלכוהול של הגוף גדל ואז צריך להגדיל כמויות עוד ועוד. יש מאמרים מצוינים על אלכוהול והשפעותיו ממליץ לקרוא. בהצלחה מכל הלב

למעלה