אם היית כריס קרטר...

DarlingAdam

New member
אם היית כריס קרטר...

מה היית עושה עם הסדרה? כלומר, בין אם זו עלילה של פרק אחד או העלילה הכללית או רק שינויים קטנים בדמויות, או כל דבר אחר, מה הייתם משנים בסדרה? (דרך אגב, אתם יודעים שאם לא תדברו יסגרו לנו את הפורום? בקושי פתחו אותו)

jusmin88

New member
אני הייתי....

מכניסה יותר דברים מגעילים... יותר קנאה בין בשניים... כאילו שיהיה לאחד מהם זוג ושהשני יראה סימני קינאה או משהו כזה... וגם הייתי מכניסה יותר מסתורין... נגיד שבסוף יהיה משהו שאפשר לדמיין את ההמשך שלו... והייתי גם משנה את הסוף.... כשהם ביחד שיעשו משהו ... גאד דמט !!!

1Shir

New member
*מדברת*

זו שאלה קצת בעייתית, כי מצד אחד ברור שהייתי רוצה יותר בין מולדר וסקאלי, ומצד שני מה שכל כך יפה ביניהם זה החוסר התממשות. אני חושבת שבסוף עונה 8 הם מתנשקים בצורה ממש משמעותית, לא? מה שאני לא יודעת זה איך מסיימים את עונה 9 (את הסדרה...) בהקשר הזה. אני באופן אישי אוהבת יותר את העלילות המתוחכמות ולא המפחידות-מגעילות, לפעמים האקס פיילים שלהם דוחים מדי... אני פשוט מצטערת שאף פעם לא הצלחתי לעקוב אחרי כל הסדרה, אז אין לי תובנות מרשימות. אני אוהבת מאוד את האומץ של מולדר ואת זה שהוא מוכן ללכת עד הסוף כדי לגלות את האמת ואת האמונות שלו. עד כאן בינתיים, אתם מוזמנים להשלים לי פערים.

ליטל ו

New member
שאלה טובה :) (וספויילרים)

קודם כל - איזה מצויין שכל אחד כאן אוהב משהו אחר בסדרה :) זה באמת מרשים מבחינת היוצרים. בתשובה לשאלה - אני מניחה שהייתי מפתחת דמויות יותר לעומק - כמעט כל הדמויות שם יכולות להיות מעניינות לעמוקות יותר, לטעמי - והייתי נותנת לקרייצ'ק ולגאנמן תפקידים מרכזיים יותר. מדי פעם יוצאים בסדרה דברים די עמוקים אנושיים שבהחלט אינם חלק מהקומצנזוס של מה מותר לאנשים להיות, איך מותר להם להתנהג ועל מה מותר לדבר בטלויזיה. אפילו מאלדר עצמו, עם הפורנו והנודניקיות והשטויות שמצחיקות אותו וההפרעות הנפשיות למניהן - והוא הגיבור שכמותו אנחנו אמורים לרצות להיות - זה מצויין :) בקיצור, הייתי מכניסה עוד כאלה. הייתי מתמקדת יותר בפרקים עם יותר מ"שכבה אחת", פרקים עם הומור עצמי או פרקים שבהם העלילה היא מטאפורה לדברים אחרים (ואם אפשר לא נוצריים, כי כבר די נמאס לי מהקו). כמו... ס פ ו י י ל ר י ם (לאיזשהו פרק ששודר בסטאר לפני יותר משנה... סורי, זה בערך מה שאני יודעת עליו) הפרק עם מפלצת הזבל שחיה מתחת לאדמה בשכונה האמריקנית המושלמת ההיא - זה היה מצויין :) על פניו, אותי לפחות, זה ממש הצחיק, ומתחת היה (לדעתי) כל הקטע של "אמריקה המושלמת המזוייפת בנוייה על זבל, הנסיון להכריח אנשים לפעול על פי הכללים שלה הוא מפלצתי ובו זמנית לא מגיע מבחוץ אלא מבני האדם, ובסוף כללי ההתנהגות שלהם יפנו נגדם". משהו כזה. אז הייתי מפתחת את הפרקים האלה.

orityemini

New member
הייתי משנה לגמרי את העונות האחרונות

של הסידרה, ולפני שאני אשכח, ליטל הפרק עם מפלצת הזבל איננו ספוילר מכיוון שהוא שודר בארץ לפני כמה שנים, קוראים לו ארקדיה והוא מעונה שישית (בארץ שדרו עד עונה שמינית) בפרק הזה מאלדר וסקאלי מתחזים לזוג נשוי, בהחלט פרק טוב עם עקיצות נחמדות בין מאלדר לסקאלי. אין לי שום טענות לפרק הזה, מלכתחילה הוא לא מסוג הפרקים המורכבים של הסידרה, הוא קליל ומהנה. מה שבהחלט הייתי משנה בסידרה זה את העונות האחרונות, שמינית ותשיעית, לא איכנס לספוילרים עכשיו אז אתייחס בעיקר לעונה השמינית. הם לא היו צריכים להמשיך לעוד שתי עונות כמאלדר לא נמצא, ומילא עונה שמינית כשהוא נמצא באחת עשרה פרקים לפחות שהיו עושים את זה בצורה טובה. בעונה הראשונה כג'יליאן נכנסה להריון, המפיקים לא איבדו את העשתנות והחליטו בתבונה לבנות תסריט מיוחד שלא יפגע באיכות הסידרה ומה שקרה בסופו של דבר היה רק לטובה כי כתוצאה מפרקי הספיישלים המיוחדים שכתבו (הפרקים שבהם חטפו את סקאלי- דווין בארי, עלייה ונשימה אחת) הסידרה יכלה להתפתח עוד יותר, העלילה נהיתה טובה יותר, הרייטינג כתוצאה מזה עלה והיה להם בסיס לכול פרקי הקונספירציה שבאו אחר כך. אבל לא, משום מה הם לא יכלו לעשות אותו דבר בעונה שמינית, השחקן שמשחק את ג'ון דוגט משחק הייטב והדמות שלו חביבה למדי אך בהחלט לא מתאימה להחליף את הסוכן מאלדר האגדי. הם עשו את כל השגיאות האפשריות שיכולים לעשות , שינו לגמרי את המיתולוגיה, רמת התסריטים ירדה, התעלמו לחלוטין מהדמות של מאלדר וגם כשהחזירו אותו המשיכו להתמקד בסוכנים רייס ודוגט כאילו לא חיכינו בסבלנות אחת עשרה פרקים שמאלדר וסקאלי יתאחדו.... והכי גרוע היה ששינו לגמרי את הדמויות, סקאלי של העונה השמינית היתה דמות די בכיינית (טוב, נו אז היא היתה בהריון אפשר להאשים את ההורמונים אבל זה לא מצדיק את העונה התשיעית!) כאשר בשבע עונות הקודמות אפשר היה לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שבהם היא בכתה. כל העלילה היתה מכנית כזאת, הכול כאילו היה ברור מאליו, אפילו הטקסטים וחבל כי תיקים ידועה במקוריות שלה ולכך שקשה לצפות אותה מראש. נכון שאחרי שבע שנים קשה למצוא נושאים חדשים ומפלצות חדשות אז למה להמשיך??? אני לא אשכח את הפרקים שעסקו בחזרה של מאלדר- צמד הפרקים "זה לא קורה" ו"מת-חי" היו טובים למרות שידעתי בדיוק מה יקרה(ולא קראתי ספוילרים) אבל הפרק שבא אחר כך היה איום ונורא..."שלוש מילים" באמת זוועת עולם. אחד הפרקים הגרועים בתולדות הסידרה (המקום הראשון עדיין שמור לי לפרק "חלל" מעונה ראשונה) אחרי שבועות מייגעים (ולתושבי ארצות הברית חודשים מייגעים כי תמיד יש להם הפסקה באמצע העונה) שמאלדר חוזר לסקאלי, היחסים בינהם קרים יותר מאלסקה, וללא סיבה מיוחדת, נכון למאלדר יש טראומה אבל עדיין התגובה הנורמלית שהיתה צריכה להיות לו זה לחבק את סקאלי בחום ולהבטיח שהוא לא יעזוב אותה לעולם (אני אפילו לא אכנס לעונה התשיעית) או משהו כזה, לא לבהות בה במבט קרחוני ולהגיד לה שהוא מבולבל ושהוא לא יודע מה לעשות עם כל הסיטואציה הזאת. זה לא מאלדר של עונות 1-7 שינו לו את הדמות לחלוטין, עשו לדמות שלו עוול כמו לדמות של סקאלי, וגם כמה פרקים אחר כך החליטו שהוא יריב עם דוגט כדי שנחבב את הדמות של דוגט ונוכל לצדד בו, נו באמת! אני אצדד בדמות של מאלדר גם אם הוא יתנהג כמו אידיוט (בל כורחו!! אשמת התסריטאים!) ולא אתן להם לסובב אותי ככה, אותו דבר עם הדמות של רייס, דמות נחמדה אבל לא משתווה לסקאלי, והיחסים בין דוגט ורייס לא מעניינים אותי בכלל, זה בכלל לא מגיע לקרסוליים לכימיה ולבונדינג המיוחד הזה של מאלדר וסקאלי. העונה התשיעית תשודר פה בארץ מתישהו (טלעד קנו את העונה) הדבר היחיד שיש לי לאמר על העונה (לא ספוילר) זה שסקאלי נמצאת שם על גדר של עציץ. או ועוד משהו! ודווקא חיובי, סקאלי נראית מדהים בעונה הזאת, השיער שלה ארך, הבגדים שלה נהיו יפים מתמיד (וזה שיפור אדיר לעומת העונות הקודמות) לפחות בזה הם העלו את הרמה! מצטערת על התגובה המתנצחת שלי , הייתי חייבת להוציא קצת קיטור....

1Shir

New member
מי זה רייס???

זה באמת היה די מעצבן בלי מולדר, אולי היה צריך להפסיק בלעדיו.

scoutlavie

New member
בהמשך לויכוחינו הארוך

האם אני היחידה שחושבת שהעונה ה8 היתה טובה?פרקים כמו מגע יד, מת חי בחוץ ,בפנים, קיום וכו אני ממש בכיתיולא אורית אני לא בוכה בכל פרק כמו שאת חושבת.לפעמים)הייתי אומרת לקרטר שאני רוצה לראות הצעת נישואים אן לפחות שמישהו יגיד אני אוהב אותך-נראה טריוויאלי אבל לא ממש קרה. סקאוט,שמשוטטת באינטרנט במקום ללמוד לבוחן בדיני קניין.

zunga

New member
מפלצות

אני אהבתי את הפרקיםמפלצות. כמו לששל את האנשים השקופים שהיו ביער. הפרק שסקאלי שרה למולדר :) ואת הפרק עם הצלם. אדם שלא יכול למות והוא מנסה בעזרת המצלמה לתפוס את המוות כדי שיוכל לנוח לעולמים... פרק מדהים לטעמי. אהבתי את שני הפרקים של סקאלי עם הבת שלה. בייחוד הפרק הראשון שהיא פוגשת את הבלש החתיך והוא די מחבב אותה. בפרק השני שמולדר הצטרף לחקירה היו צריכים לדעתי לעשות משהו בקטע של קנאה בין מולדר לבלש וסקאלי. אם הייתי כרטר. הייתי מסיימת את תיקים בעונה השביעית או שממשיכה את השמינית והתשיעית שסקאלי במרכז ודוג'ט וריין כמשניים וכמובן מולדר!!! כרטר ניסה להחליף את זוג מולדרסקאלי בדוג'טריין ולא הלך לא כל כך... אני שמחה שהסדרה הסתיימה. מחכה לסרט שיבוא , זה יהיה מעניין לעקוב אחרי תיקים בקולנוע.

למעלה