פינת הדמויות 21- שחר טבוך

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי עבור יונתן את דמויותיה של ג'וי ריגר (ובכלל בכלל לא שכחתי את איה), היה תורו של רועי, אבל הוא הציע לדחות בשבוע ונתן לי להפתיע אתכם בשחקן...

1713608201857.png

שחר טבוך! אם כבר יצא לבחור עם החברות הכי טובות בעולם אלבום, אז בואו ננסה לדרג שחקן כל כך צעיר שעדיין עשה הרבה דברים.​

YossihNew

Well-known member
1713609862317.png

מקום תשיעי: ערן מיטלמן (שנות הירח)

כן, זה נחשב. שנות הירח היא סדרה אוטוביוגרפית שאביב גפן כתב, בניסיון לתאר את הפריצה שלו כזמר בשנות ה-90. מיטלמן, נגן הקלידים המפורסם של אביב גפן שהתפרסם אחר כך, גולם בידי שחר. סך הכל זאת לא הייתה דמות כזאת מדהימה... אבל זה פשוט כי שחר שיחק אדם אמיתי.​

YossihNew

Well-known member
1713609902963.png

מקום שמיני: מני קלמרי (אבא מטפלת)

בעונה השישית של אבא מטפלת, הגיע אל הדונאטסיה לא אחר מאשר הכוכב המפורסם, מני קלמרי! מני זה בעצם שחר, פשוט קראו לו בשם אחר אבל השתמשו בכל השירים של שחר... בכל אופן, הבחור מורעל ומנסים לפתור את התעלומה של מי שהרעיל אותו. האם זה היה תפקיד קטן? כן. האם זה היה קרוע? כנראה גם שכן. אבל תפקיד אורח.​

YossihNew

Well-known member
1713609936673.png

מקום שביעי: יאיר ג. כהן (לעוף על אנה)

כן, דמות קצת הזויה של שחר, מסדרה הזויה לא פחות, אבל מה שהכי הזוי זה התסרוקת שלו. מה הלך שם? בכל אופן, מדובר בגאון שקפץ ארבע כיתות ברצף, דוקטורנט לביולוגיה ימית שעוזר לאלכס סולינסקי עם הדוקטורט שלה. חנון כהוגן, לא מסתדר עם אדם שבמקרה מתנחל לו במעבדה, אבל הכל מסתבך כשיאיר מגלה שאדם לקח דג שגדל בגלל חומרים רדיואקטיביים. מסתבר שיאיר עובד עבור מוריס חדאד, ומנסה לעזור לרעים להסתיר את המשימות שלהם כדי לזכות להכרה אקדמית. פעם ראשונה ששחר משחק רע. קצת הזוי.​

YossihNew

Well-known member
1713609975387.png

מקום שישי: לב (משפחה בהנפקה)

לא, זה בכלל בכלל לא מוזר ששחר ובר מיניאלי, שכולנו יודעים שהם החברים הכי טובים בעולם אבל בכלל לא נמשכים אחד לשנייה, משחקים זוג. משפחה בהנפקה הייתה סדרה קומית חמודה לפני הקורונה, שמספרת על מאיה (בר, אלא מי?) שמשקיעים לה בסטארט אפ. לב הוא איש מחשבים מוכשר שמנסה לעזור למאיה עם הסטארט אפ כדי שהיא תהפוך לבת זוגו. האמת שאני לא זוכר מהסדרה הזאת יותר מדי, חוץ מזה שלב היה גרסה קצת יותר קרה של שחר, חנון גיק עם חיבה לאנימה. ושוב, זה בכלל לא מוזר שזה שחר ובר ביחד. בכלל בכלל לא.​

YossihNew

Well-known member
1713610005781.png

מקום חמישי: ניב (תברחו)

הדמות הרצינית הראשונה של שחר. ניב הוא חנון בחבורת החברים שלו, אבל לצערו החבורה שלו מתפרקת והוא במצב בעייתי, כי ההורים שלו גרושים. לכן ניב מחליט להזמין את כולם למסיבת פיג'מות (שכנראה מעוררת את חמתו של התסריטאי) אבל מסתבר שהם הוזמנו לחדר בריחה מטורף לחלוטין, שמסכן אותם. בחדר הבריחה מתגלים כל הסודות של החבורה, וכל השקרים שהם סיפרו. תברחו הייתה מראש סדרה קצרה במיוחד אבל הדמות של ניב דומה לשחר מאוד, חנון שיודע שהוא הכי מגניב בעולם. זאת הייתה בעצם הפעם שבאמת הכרנו את התופעה הזאת.​

YossihNew

Well-known member
1713610151171.png

מקום רביעי: גומא (מי פה הבוס?)

בסדרה חמודה של החינוכית, שיחק שחר את גומא. העלילה סיפרה על שלושה יזמים צעירים שהחליטו לקחת את משרד הפרסום של הסבא של אחת מהילדים, ולהעסיק שחקן שיהיה "המנכ"ל". גומא, שהוא שחר, היה היצירתי בחבורה, זה שכותב להם את רוב הפרסומות ובנוסף מעריץ תוכנית בשם "קליפסו". יש לו יחסים מאוד מסובכים עם אנה, המעצבת של המשרד. גומא היה עוד הקצנה של הדמות של שחר, חוץ מזה שהוא לא היה גיי אפשר היה לטעון שמדובר בשחר- מגניב במיוחד, יצירתי במיוחד ולפעמים קצת מטורלל. סדרה חמודה ביותר שאפילו הייתה עם מסר לפעמים. פפאו!​

YossihNew

Well-known member
1713610180131.png

מקום שלישי: ברוש (סקיי)

ברוש היה אחת הדמויות האהובות, המפורסמות והנהדרות ביותר של שחר. ברוש הוא נער דחוי ביישוב עוצמה, חנון ביישוב צבאי בו כולם חתיכים והולכים לצבא, והחבר הנהדר של מקס ואריק. אבל מפגש עם חייזרית בשם סקיי משנה לחלוטין את מצבו, כשסקיי החייזרית מתחזה למילי פישמן מלכת הכיתה, ואף מעודדת את ליאור השפוטה שלה להיות החברה שלו. היחסים בין ברוש וליאור היו חמודים במיוחד וברוש בכלל היה חמוד. הסדרה נתנה לשחר המון חברים לחיים, למשל רביד "חיים שלי בלב" רונן, או מעיין רחימה שהפכה לחברה טובה. וכמובן, נתנה אופציה לבר להתעלל בו. זה תמיד כיף לראות, כשבר מתעללת בו.​

YossihNew

Well-known member
1713610226510.png

מקום שני: דניאל כרמי (אינפיניטי)

מכל הדמויות ששחר שיחק, דניאל כנראה הכי דומה לו. חנון מגניב במיוחד שלא שם על אף אחד וגאה לחלוטין בהיותו גיי. המעטה השמח של דניאל נסדק כשמתחילים להתבריין עליו בגלל היותו הומו, והוא חושב בהתחלה שמי שעשתה את זה היא אחותו התאומה (אך הגדולה ממנו בכמה דקות) גילי, אבל מגלה שהיה מדובר בבן זוגה, יונתן, ששונא את עצמו על זה שהוא הומו ומנסה להוציא את זה על דניאל. דניאל גם מופיע בהופעת אורח כמבוגר, מה שרק מסבך את העניינים. אינפיניטי הייתה סדרה מעולה שנמשכה מעט מדי זמן, וכך הכרנו את דניאל כרמי המגניב רק 20 פרקים. לפחות הוא הכיר את נעה ריינהולד, שעזרה לו מאז בכמה דברים.​

YossihNew

Well-known member
1713610257495.png

מקום ראשון: אבינועם שפירא (שעת נעילה)

למרות שגיורא רצה את שחר אנונימי לסקיי, בין הצילומים לשידור הצטלם שחר לשעת נעילה והתפרסם במיוחד כתוצאה מכך. אבינועם הוא חייל בחיל המודיעין על הגבול הסורי, ולמרות שהוא חלש וקטן, הוא זוכר הכל ומכיר המון דברים סודיים. הוא היחיד שמנסה להתריע על המלחמה והדבר הכי ידוע בו הוא זה שיש לו קיפוד בשם צנובר. אבינועם מכיר את יואב מזוז, מפקד המחלקה, ועם התקיפה הסורית הם נאלצים להימלט ממוצב החרמון ואף להגיע לשדה מוקשים בו יואב נפצע קשה. בסוף הסדרה, אבינועם מנסה לחפש את יואב שאבד לו בדרך, אולם נשבה בידי הסורים. הוא פוגש את יואב שעובר עינויים, אבל במהלך החקירה מזהה אבינועם את קריין הרדיו שמדווח על כיבושה של ישראל כדובר צבאי, והולך בראש מורם לעבר העינויים. לא ידוע מה גורלו של אבינועם, אבל הוא הפך את שחר לאייקוני במיוחד, ואפילו זכה לחיקוי של רועי בר נתן בארץ נהדרת. איזו דמות טובה.
כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות. בשבוע הבא יהיה תורו של רועי לבחור שחקן, ואני מקווה שהפעם הוא יזכור מה הוא רוצה וגם לא יתחמק. עד אז!

שיר m

Well-known member
וואו, באמת לא ידעתי שהוא עשה כל כך הרבה. מעניין לקרוא!

Roei152

Well-known member
מנהל
טוב טוב אז עוז זהבי
הוא הבחירה השניה שחשבתי עליו

Roei152

Well-known member
מנהל
רוצה בחירה שבאמתת מתאימה לי? אבל אןן לה הרבה דמויות ? יון תומרקין...

למעלה