התגובה ההולמת כנגד מאות טילים ורחפני נפץ היא

מוטי חוף

Well-known member
שיגור אותה הכמות פי שנים על טהרן .

איזה נזק עצום גרם רחפן נפץ אחד היום בגליל .

תארו לכם מה היה קורה אם מאות רחפני/טילי נפץ ששיגרה איראן לא היו נבלמים .

גמד הונגרי

Active member
זאת בדיוק הסיבה שאסור להגיב
צריך לחכות שנתיים-שלוש שגם לאיראן תהיה פצצת אטום
ואז להגיב על כל תקיפה שלהם בהפצצה אטומית "מניעתית"

סטילהוק1

Well-known member

אסור לישראל להגיב מהבטן ולסכן את המדינה ואת כל אזרחיה, ישראל חייבת להגיב מהראש בצורה נבונה וחכמה שלא תסכן את המדינה ואזרחיה אך עדיין תפגע במשטר האייטולות ותחשוף את פרצופם המכוער לכל העולם.

ai27

Well-known member
איראן בנתה מאות סכרים כדי לגנוב את המים של עירק
אפשר לנצל הזדמנות - ולשחרר את המים שנגנבו

כשאיראן בנתה סכר:

1713357334057.jpeg

עירק התייבשה
1713357239704.jpeg

Harrington

Well-known member
מנהל

כשאיראן בנתה סכר:

צפה בקובץ המצורף 102010

עירק התייבשה
צפה בקובץ המצורף 102009
למה אנחנו צריכים להילחם את מלחמותיה של עירק עבורה? לבנון הסיטה מים מנהרות שמובילים מים לישראל ולא עשינו נגד זה כלום (אריאל שרון בזמנו). אז לסכן חיילים בשביל מדינה אחרת שבכלל נחשבת אויב שלנו? לא חסר במה לפגוע באירן שיגרום לה נזק רב, תדמיתי וממשי. השאלה מה רוצים להשיג. הרתעה? נקמה? ניצול ההזדמנות לפגוע בתוכנית הגרעין? רק לאחר שנבין את המטרה הישראלית כפי שהקבינט הגדיר אותה (ולא פירסם), נוכל לדון בשאלת המטרות הנקודתיות.

ai27

Well-known member
למה אנחנו צריכים להילחם את מלחמותיה של עירק עבורה?
כנראה שכחת שבצפון עירק יש את כורדיסטן העירקית (רשמית לא מדינה, בפועל אוטונומיה ידידותית).
ישראל צריכה כל בעלת-ברית שניתן לגייס,
במיוחד כאלו שיש להן מיקום אסטרטגי
לבנון הסיטה מים מנהרות שמובילים מים לישראל ולא עשינו נגד זה כלום (אריאל שרון בזמנו).
לא מייד, אבל מערך המשאבות הושבת
אז לסכן חיילים בשביל מדינה אחרת שבכלל נחשבת אויב שלנו?
לא חיילים,
מל"טים.
אם מוכנים לסכן חיילים - עדיף שיהיה לך בסיס ידידותי במיקום אופטימלי
אבל היעד העיקרי באיראן הוא השמדת מתקני הגרעין
לא חסר במה לפגוע באירן שיגרום לה נזק רב, תדמיתי וממשי. השאלה מה רוצים להשיג.
דווקא די חסר - כי מלבד מטרות הנפט והגרעין, ממשלת איראן גורמת כ"כ הרבה נזק, שכל דבר אחר יהיה סמלי.
תקיפת מתקן שמשמש לגניבת מים לעומת זאת - מסכסך בין איראן לשכנותיה
בזמן שאיראן הגשומה צוברת במאגריה כמויות עצומות של מים,
בעירק גוועים בצמא
הרתעה? נקמה?
להרתיע דיקטטורה שלחיי אדם אין בעיניה ערך - די קשה.
על כל נקמה היא תגיב בנקמה משלה
ניצול ההזדמנות לפגוע בתוכנית הגרעין?
אתה רואה את ביידן מאשר את זה?
ורוב תוכנית הגרעין מבוצרת יותר מבסיס ישראלי בנגב.
אז זה כבר לא רק הפצצה או לוחמת גרילה - אלא יצריך פלישה של סד"כ לא זניח
משימה שדי גדולה על ישראל
רק לאחר שנבין את המטרה הישראלית כפי שהקבינט הגדיר אותה (ולא פירסם), נוכל לדון בשאלת המטרות הנקודתיות.
אין סיבה לפרסם מראש,
ואין צורך לבצע לפני הפסח.
אבל זאת דרך טובה לחגוג את המימונה הפרסית (שאחד ממנהגיה, "דִיד אוֹבָּאז דִיד": החזרת ביקור למי שהגיע לבקר אותך)

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
כנראה שכחת שבצפון עירק יש את כורדיסטן העירקית (רשמית לא מדינה, בפועל אוטונומיה ידידותית).
ישראל צריכה כל בעלת-ברית שניתן לגייס,
במיוחד כאלו שיש להן מיקום אסטרטגי
אז אנחנו יוצאים למלחמה בה אנו מסכנים את חיילנו ואזרחינו, כדי לגייס בעלות ברית? כאמור מעלה, צריך קודם (כאן בדיון) להגדיר את מטרות המלחמה לפני שדנים בדרכים להשגתן. מה שאתה מציע זאת מטרה לגיטימית, אבל אני לא חושב שיש לה קשר מיוחד לשאר המטרות הלגיטימיות שהזכרתי למעלה.
לא חיילים,
מל"טים.
מלחמה זאת מלחמה. מסכנים בה חיילים וגם את העורף האזרחי כמובן. זה חלק (לפחות בפוטנציה) בלתי נפרד מהאירוע, גם אם הוא מתחיל בשיגור מל"טים.
היעד העיקרי באיראן הוא השמדת מתקני הגרעין
שוב, כלל לא בטוח שזה היעד של התגובה הנוכחית (אם וכאשר תבוא). בוודאי שזה לא היעד היחיד (שהרי בשביל לעשות את זה לא היינו צריכים את ההתקפה הפותחת שלהם).
דווקא די חסר - כי מלבד מטרות הנפט והגרעין, ממשלת איראן גורמת כ"כ הרבה נזק, שכל דבר אחר יהיה סמלי.
בהחלט. אבל פגיעה בסמלים היא לא פחות חשובה בעיני. יש לה כוח השפעה פוטנציאלי רב. סתם לדוגמה, הורדת גשר המהפכה או איך שקוראים לזה שם. סמלי לחלוטין כמובן, אבל סמל חשוב. בל נשכח שמול אירן זה שונה מאשר רצועת עזה ודרום לבנון. אין לנו מה לכבוש שם ואין לנו גם עניין מיוחד בהרס תשתיות סתם בשביל הקטע, כדי שנוכל להגיד שדפקנו אותם. יכול להיות שדווקא הפגיעה בסמלים תהיה בסופו של דבר משמעותית יותר מאשר פגיעה בתשתית כלשהי.
אתה רואה את ביידן מאשר את זה?
אני לא בטוח שישראל שואלת אותו, אבל בהנחה שכן, אני בהחלט רואה אותו מגיב בחיוב. הרי אם הפעולה תצליח, אלו נקודות זהב עבורו לקמפיין הבחירות. רק אם יש לו חשש רציני מכשלון הפעולה הוא יתנגד לה (למרבה הצער, יש לו יועצים מהשמאל הקיצוני שיכולים גם הם להוביל לכך ללא סיבה עניינית אמיתית).
אין סיבה לפרסם מראש,
כפי שכתבתי שם, דיברתי על הדיון כאן בפורום. אני מסופק אם חמינאי מתעמק במה שאנחנו כותבים כאן :).
ואין צורך לבצע לפני הפסח.
רצוי שיהיה קשר תחושתי (מבחינת זמן) בין ההתקפה האירנית לתגובה הישראלית. זה טוב גם לציבור הישראלי ותחושותיו וגם לתגובת העולם הצפויה.

ai27

Well-known member
אז אנחנו יוצאים למלחמה בה אנו מסכנים את חיילנו ואזרחינו, כדי לגייס בעלות ברית?
חלילה - מדובר בתגובה נקודתית ופרופורציונלית לתקיפה של 300 חימושים,
לא בהכרזת מלחמה
כאמור מעלה, צריך קודם (כאן בדיון) להגדיר את מטרות המלחמה לפני שדנים בדרכים להשגתן. מה שאתה מציע זאת מטרה לגיטימית, אבל אני לא חושב שיש לה קשר מיוחד לשאר המטרות הלגיטימיות שהזכרתי למעלה.
שלב מקדים הרינגטון.
מלחמה זאת מלחמה. מסכנים בה חיילים וגם את העורף האזרחי כמובן. זה חלק (לפחות בפוטנציה) בלתי נפרד מהאירוע, גם אם הוא מתחיל בשיגור מל"טים.
העורף הישראלי כבר חשוף, וזה לא ישתנה.
אבל אם לתקיפת מל"טים אין מחיר - החריג יהפוך לשגרה.
שוב, כלל לא בטוח שזה היעד של התגובה הנוכחית (אם וכאשר תבוא). בוודאי שזה לא היעד היחיד (שהרי בשביל לעשות את זה לא היינו צריכים את ההתקפה הפותחת שלהם).
נכון - אבל זה יעד אפשרי.
הרי מניעת התבססות בסוריה כבר עושים,
טיפול בבעיה בלבנון - זו כבר פריצת מלחמה
וטיפול בגרעין האיראני - זו מלחמה במרחק 1500 ק"מ מישראל - בזירות מרוחקות זו מזו אלף ק"מ
בהחלט. אבל פגיעה בסמלים היא לא פחות חשובה בעיני. יש לה כוח השפעה פוטנציאלי רב. סתם לדוגמה, הורדת גשר המהפכה או איך שקוראים לזה שם. סמלי לחלוטין כמובן, אבל סמל חשוב. בל נשכח שמול אירן זה שונה מאשר רצועת עזה ודרום לבנון. אין לנו מה לכבוש שם ואין לנו גם עניין מיוחד בהרס תשתיות סתם בשביל הקטע, כדי שנוכל להגיד שדפקנו אותם. יכול להיות שדווקא הפגיעה בסמלים תהיה בסופו של דבר משמעותית יותר מאשר פגיעה בתשתית כלשהי.
זה סמלי וחסר משמעות. לא ירשים אף אחד
אני לא בטוח שישראל שואלת אותו, אבל בהנחה שכן, אני בהחלט רואה אותו מגיב בחיוב.
ביידן יאשר צעדים טקטים - לא הכרזת מלחמת-ענק ושליחת אוגדות למלחמה באיראן, הנדרשים לצורך חיסול פרוייקט הגרעין, שבו יש עשרות מטרות מבוצרות היטב העומדות בלב התוכנית.
הרי אם הפעולה תצליח, אלו נקודות זהב עבורו לקמפיין הבחירות. רק אם יש לו חשש רציני מכשלון הפעולה הוא יתנגד לה (למרבה הצער, יש לו יועצים מהשמאל הקיצוני שיכולים גם הם להוביל לכך ללא סיבה עניינית אמיתית).
ההתנגדות שלו נרחבת יותר, הוא שחרר סכומי עתק לאיראן בשנים האחרונות,
ומחוייב ל"פתרונות בדרכי שלום".
ומכיוון שאין סיכוי לתקיפה גדולה בשת"פ עם ארה"ב, נאלץ לחכות שנה עד שיהיה אפשר לעשות פעולה דומה עם מחליפו
רצוי שיהיה קשר תחושתי (מבחינת זמן) בין ההתקפה האירנית לתגובה הישראלית. זה טוב גם לציבור הישראלי ותחושותיו וגם לתגובת העולם הצפויה.
תגובה עוד שבועיים זה בהחלט עונה על הדרישה

Harrington

Well-known member
מנהל
לא בהכרזת מלחמה
אירן היא זו שהכריזה מלחמה. אין כל צורך בהכרזה ישראלית נוספת. לא מבחינת הדין הבינלאומי בעניין, לא מבחינה הצהרתית ולא מבחינה מבצעית.
שלב מקדים הרינגטון.
לא הבנתי.
אז מה? לא דומה מצב העורף הישראלי באופן שוטף למצבו באמצע מלחמה רחבת היקף עם אירן ושלוחותיה.
נו בוודאי. אני לגמרי בעד תגובה אם זה לא היה ברור :).
נכון - אבל זה יעד אפשרי.
ים של יעדים אפשריים יש. בשביל לבחור אני חוזר על עמדתי שצריך קודם לקבוע מטרה לאירוע. מתוך כך נגזרים היעדים. פשוט לאללה.
הרי מניעת התבססות בסוריה כבר עושים
לא רק זה. ישראל פועלת באירן ונגד תוכנית הגרעין שלה לפחות מ2009 בדרכים שונות. היא גם לא היחידה.
מבחינתי יש מלחמה מול לבנון. זה שישראל מתעקשת לעשות 'כאילו זה גשם', אוקיי, גישה נחמדה. אבל עם עשרות או מאות נפגעים ישראלים, חיילים ואזרחים כאחד, בצפון, זאת מלחמה לכל דבר ועניין. מתי גם ההנהגה תקלוט (ותסכים להצהיר) זאת.
וטיפול בגרעין האיראני - זו מלחמה במרחק 1500 ק"מ מישראל - בזירות מרוחקות זו מזו אלף ק"מ
אז?
כן, זה שזה סמלי זאת בדיוק הסיבה שכתבתי זאת, כאמור מעלה :). הסברתי גם מדוע לדעתי זה כן חשוב (בכפוף כאמור להגדרת מטרות האירוע). אין לי מה להוסיף על כך.
ביידן יאשר צעדים טקטים - לא הכרזת מלחמת-ענק ושליחת אוגדות למלחמה באיראן, הנדרשים לצורך חיסול פרוייקט הגרעין, שבו יש עשרות מטרות מבוצרות היטב העומדות בלב התוכנית.
לא צריך לשלוח אוגדות על ההתחלה. למעשה, לא בטוח שיהיה צורך בכך גם בהמשך. לנצל את האירוע לפגיעה האפשרית מהאוויר לעומת זאת, זאת בהחלט מטרה לגיטימית לאירוע.
ההתנגדות שלו נרחבת יותר, הוא שחרר סכומי עתק לאיראן בשנים האחרונות
אוקיי. זה שהוא טיפש לא חדש. אבל זה לא אומר שהוא יתנגד להצעות השונות. מה גם שכאמור, אני לא בטוח שגם אם יתנגד (ויש גם שאלה של עוצמת ההתנגדות, כאשר הבית הלבן יוצא מגדרו להצהיר שהוא לא אסר על ישראל לפעול) ישראל בכלל תקשיב לו.

כאמור, שאלה בין השאר של סיכויי הצלחת הפעולה. אם ארצות הברית תוכל לקום מחר בבוקר ליום בו אין לאירן מפעלים גרעיניים כי ישראל הפציצה לכולם את הצורה, ביידן ממש לא צפוי להיות נגד הרעיון.

ai27

Well-known member
אירן היא זו שהכריזה מלחמה. אין כל צורך בהכרזה ישראלית נוספת. לא מבחינת הדין הבינלאומי בעניין, לא מבחינה הצהרתית ולא מבחינה מבצעית.
יופי
לא חדש
מניח שגם לא תקרא את התגובה שלי בכל מקרה
כי ככה זה הרינגטון
אז מה? לא דומה מצב העורף הישראלי באופן שוטף למצבו באמצע מלחמה רחבת היקף עם אירן ושלוחותיה.
כנראה שחכת - אנחנו כבר במלחמה כזאת עם שלוחותיה.
ההבדל היחיד הוא שעכשיו איראן הפלילה את עצמה במקום להסתתר מאחורי גמדיה
ים של יעדים אפשריים יש. בשביל לבחור אני חוזר על עמדתי שצריך קודם לקבוע מטרה לאירוע. מתוך כך נגזרים היעדים. פשוט לאללה.
נכון - ויש גם מועד
לא רק זה. ישראל פועלת באירן ונגד תוכנית הגרעין שלה לפחות מ2009 בדרכים שונות. היא גם לא היחידה.
בקטנה.
מה שכנראה פחות רלוונטי היום כשביידן מאפשר להם לחגוג
מבחינתי יש מלחמה מול לבנון. זה שישראל מתעקשת לעשות 'כאילו זה גשם', אוקיי, גישה נחמדה. אבל עם עשרות או מאות נפגעים ישראלים, חיילים ואזרחים כאחד, בצפון, זאת מלחמה לכל דבר ועניין. מתי גם ההנהגה תקלוט (ותסכים להצהיר) זאת.
ישראל מפציצה שם די הרבה. יש שם 18 הרוגים ישראלים - לצד מעל 375 מחבלים הרוגים בלבנון
כן, זה שזה סמלי זאת בדיוק הסיבה שכתבתי זאת, כאמור מעלה :). הסברתי גם מדוע לדעתי זה כן חשוב (בכפוף כאמור להגדרת מטרות האירוע). אין לי מה להוסיף על כך.
לא צריך לשלוח אוגדות על ההתחלה. למעשה, לא בטוח שיהיה צורך בכך גם בהמשך. לנצל את האירוע לפגיעה האפשרית מהאוויר לעומת זאת, זאת בהחלט מטרה לגיטימית לאירוע.
"ביקור חוזר" של מל"טים וטילים זה בהחלט מתבקש.
הפצצה גדולה יותר ע"י החמקנים - כנראה שלא.
אוקיי. זה שהוא טיפש לא חדש. אבל זה לא אומר שהוא יתנגד להצעות השונות. מה גם שכאמור, אני לא בטוח שגם אם יתנגד (ויש גם שאלה של עוצמת ההתנגדות, כאשר הבית הלבן יוצא מגדרו להצהיר שהוא לא אסר על ישראל לפעול) ישראל בכלל תקשיב לו.
לפעולה גדולה מדי שתכפה על ארה"ב מלחמה, התנגדות של ביידן משמעה שאין לנו גיבוי של ארה"ב.
מאוד לא רצוי
כאמור, שאלה בין השאר של סיכויי הצלחת הפעולה. אם ארצות הברית תוכל לקום מחר בבוקר ליום בו אין לאירן מפעלים גרעיניים כי ישראל הפציצה לכולם את הצורה, ביידן ממש לא צפוי להיות נגד הרעיון.
מכיוון שחלקם מבוצרים ברמה שמגמדת את המקלטים האטומים של ישראל - הפנטזיה הזאת לא רלוונטית

Harrington

Well-known member
מנהל
אייס ויט קופי.
לא חדש
מניח שגם לא תקרא את התגובה שלי בכל מקרה
כי ככה זה הרינגטון
הייתי באמצע לקרוא, אבל שכנעת אותי שאין ענין. מודה לך על זה, שכן אורך תגובות שמתייחסות לכל פסיק לא בדיוק נוחות. לא קשור אגב לשום הרינגטון. כן, מכיר את הדחקה שאני כביכול לא קורא. אין לה כל בסיס. מה שכן, אני מציין כשאני לא קורא משהו. זה ההבדל היחיד ביני לאחרים מבחינה זו :). אבל זה בסדר, אחת ההשמצות השגרתיות והשחוקות שהן מעידות יותר על הכותב מאשר עלי. כי ככה זה ai27.

ai27

Well-known member
אז אנחנו יוצאים למלחמה בה אנו מסכנים את חיילנו ואזרחינו, כדי לגייס בעלות ברית?
לא בהכרזת מלחמה
כאמור מעלה, צריך קודם (כאן בדיון) להגדיר את מטרות המלחמה לפני שדנים בדרכים להשגתן. מה שאתה מציע זאת מטרה לגיטימית, אבל אני לא חושב שיש לה קשר מיוחד לשאר המטרות הלגיטימיות שהזכרתי למעלה.
שלב מקדים הרינגטון.
נכון - אבל זה יעד אפשרי.
הרי מניעת התבססות בסוריה כבר עושים,
אני לא בטוח שישראל שואלת אותו, אבל בהנחה שכן, אני בהחלט רואה אותו מגיב בחיוב.
הרי אם הפעולה תצליח, אלו נקודות זהב עבורו לקמפיין הבחירות. רק אם יש לו חשש רציני מכשלון הפעולה הוא יתנגד לה (למרבה הצער, יש לו יועצים מהשמאל הקיצוני שיכולים גם הם להוביל לכך ללא סיבה עניינית אמיתית).
ההתנגדות שלו נרחבת יותר, הוא שחרר סכומי עתק לאיראן בשנים האחרונות, עשרות מליארדים
ומכיוון שאין סיכוי לתקיפה גדולה בשת"פ עם ארה"ב, נאלץ לחכות שנה עד שיהיה אפשר לעשות פעולה דומה עם מחליפו
תגובה עוד שבועיים זה בהחלט עונה על הדרישה

Harrington

Well-known member
מנהל
צריך לתקוף את כל אלו .
כדי לקבל גם נקמה גם הרתעה וגם פגיעה בגרעין
נ.ב. זאת אינה בושה לבצע פעולת נקמה .
אין לי שום התנגדות לפעולת נקמה. להיפך, אני חושב שהן חלק טבעי ממהלך העולם והטבע. כל שאני אומר הוא שצריך להגדיר את המטרה (ואין מניעה שתהיה יותר מאחת) לפני שנכנסים לשאלות כמו 'במה לפגוע' וכו', שהרי השאלה הזאת תלויה בהכרח במטרה המוגדרת של האירוע.

מוטי חוף

Well-known member
אין לי שום התנגדות לפעולת נקמה. להיפך, אני חושב שהן חלק טבעי ממהלך העולם והטבע. כל שאני אומר הוא שצריך להגדיר את המטרה (ואין מניעה שתהיה יותר מאחת) לפני שנכנסים לשאלות כמו 'במה לפגוע' וכו', שהרי השאלה הזאת תלויה בהכרח במטרה המוגדרת של האירוע.
מעולה
צריך להגדיר את כל 3 המטרות את כולן וזה מה שאנחנו בדיוק רוצים -: # נקמה הרתעה וגרעין # .

The Real Big Joe

Well-known member

כשאיראן בנתה סכר:

צפה בקובץ המצורף 102010

עירק התייבשה
צפה בקובץ המצורף 102009
הגזמה פראית. יש אמנם מחלוקת מים בין עירק לאירן. אבל מצוקתה של עירק נובעת מהקטנת הזרימה בפרת והחידקל וההתנכלות של הטורקים.

למעלה