השלום עם מצרים?

מקסים 45

Well-known member

רצח הישראלי התבצע באלכסנדריה שבצפון המדינה • מתחזק החשד שמדובר ברצח על רקע לאומני • רק באוקטובר האחרון נרצחו שני מטיילים שהגיעו לאלכסנדריה על ידי שוטר שירה לעבר קבוצת תיירים מישראל​

Harrington

Well-known member
מנהל
גם שני מקרים בודדים לא מעידים על התמונה הכללית-גורפת. כאמור, אני לא מחסידי השלום עם מצרים. ליתר דיוק אני מאמין שמצרים, ברגע שתאמין שבכוחה לנצח את ישראל ולהביא להשמדת המדינה היהודית, לא תהסס לרגע מלנסות זאת. בכל אופן, לא תהסס בגלל קיומו של הסכם שלום בין המדינות. הדבר היחיד שמונע זאת, הוא הסברה שהיא לא יכולה להצליח ובנסיבות כאלו לא שווה לה להפר את 'השלום'. הדברים מבוססים בין השאר על דברי שר החוץ המצרי בעצמו לפני מעט למעלה מעשור, שאמר במפורש שאם מישהו יממן את המלחמה (או כדבריו, ייתן למדינתו 100 מליון דולר) מצרים תפתח במלחמה נגד ישראל מבלי לחשוב פעמיים.

אני אגב גם מאמין שזאת הסיבה העיקרית שארצות הברית שלחה את נושאות המטוסים מיד לאחר שמחת תורה. כדי למנוע ממצרים מלחשוב שזאת עת רצון מבחינת העולם הערבי ושעת כושר להצליח בכוחות משותפים להשמיד את ישראל.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

רצח הישראלי התבצע באלכסנדריה שבצפון המדינה • מתחזק החשד שמדובר ברצח על רקע לאומני • רק באוקטובר האחרון נרצחו שני מטיילים שהגיעו לאלכסנדריה על ידי שוטר שירה לעבר קבוצת תיירים מישראל​

השלום עם מצרים, שלום קר, יש לקוות שישאר קר.

משתפרת1

Well-known member

וַיְרַפּ֞וּ אֶת־שֶׁ֤בֶר בַּת־עַמִּי֙ עַל־נְקַלָּ֔ה לֵאמֹ֖ר שָׁל֣וֹם ׀ שָׁל֑וֹם וְאֵ֖ין שָׁלֽוֹם׃

יש מסמך חתום. יש מילים. זה טוב לדיפלומטיה, מצרים יכולה לתווך בינינו לבין הפלסטינים. בפועל אין יחסי שלום.

אבי בן 1231

Well-known member

לא שאני שמח על הרצח, חלילה!!!!
אך .............. מי שנוסע ל"בילוי" במדינה מוסלמית שכל תושביה עויינים "דמו בראשו".
אותי לא מעניין לראות את הפירמידות שנבנו ע"י העברים!!
אני גם הייתי במדינה מוסלמית, תורכיה, כאשר חשבתי שאזרחיה אוהדים את ישראל,
אך כאשר התברר ההיפך איני אומר אפילו שאני שותה קפה תורכי אלא סתם קפה שחור. :ROFLMAO: :ROFLMAO:

פולגאר

Well-known member
אך .............. מי שנוסע ל"בילוי" במדינה מוסלמית שכל תושביה עויינים "דמו בראשו".
אך כאשר התברר ההיפך איני אומר אפילו שאני שותה קפה תורכי אלא סתם קפה שחור. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
רציתי לראות סדרה בנטפליקס (תודה, נקסט), ראיתי שהיא טורקית, עשיתי אחורה פנה למרות שהפרומו והתוכן מצאו חן בעיניי.

אבי בן 1231

Well-known member
רציתי לראות סדרה בנטפליקס (תודה, נקסט), ראיתי שהיא טורקית, עשיתי אחורה פנה למרות שהפרומו והתוכן מצאו חן בעיניי.
וואללה, נשבע לך ש............... כמוני כמוך! איני צופה בסדרות תורכיות למרות שיש להם שחקנים מעולים וסדרות מעולות.

מקסים 45

Well-known member
לא תסע לספרד?

לא תסע לספרד?

מקסים 45

Well-known member
|תודה|

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל את זה טוענים רבים וטובים גם על תוככי מדינת ישראל עצמה. כך למשל נטען דרך קבע לגבי מתנחלים, שכאשר הם מותקפים יש בשמאל מי שייטען 'טוב נו, הם הלכו להתגורר 'שם' ביוזמתם, אז למה הם ציפו?'. כך אפשר לומר היום למרבה הצער גם על עוטף רצועת עזה ואלו שבחרו להתיישב שם. כך אפשר לומר כל אימת שיש התרעה בטחונית חמורה ולא כולם מסתגרים מיד בביתם ונמנעים מלצאת לרחובה של עיר. אין לזה סוף.

אז אתה צודק כמובן וגם להשקפתי יש מהטיפשות לנסוע לבלות (ככל שזה מה שהאיש עשה בכלל) דווקא במדינה כמו מצרים. אבל בתכל'ס כשמאות אלפי ישראלים עושים זאת מידי שנה בשנה וכולם ברוך ה' חוזרים הביתה בשלום, אין למטייל הבודד סיבה מיוחדת להאמין שדווקא אצלו יקרה משהו.

אבי בן 1231

Well-known member
אבל את זה טוענים רבים וטובים גם על תוככי מדינת ישראל עצמה. כך למשל נטען דרך קבע לגבי מתנחלים, שכאשר הם מותקפים יש בשמאל מי שייטען 'טוב נו, הם הלכו להתגורר 'שם' ביוזמתם, אז למה הם ציפו?'. כך אפשר לומר היום למרבה הצער גם על עוטף רצועת עזה ואלו שבחרו להתיישב שם. כך אפשר לומר כל אימת שיש התרעה בטחונית חמורה ולא כולם מסתגרים מיד בביתם ונמנעים מלצאת לרחובה של עיר. אין לזה סוף.

אז אתה צודק כמובן וגם להשקפתי יש מהטיפשות לנסוע לבלות (ככל שזה מה שהאיש עשה בכלל) דווקא במדינה כמו מצרים. אבל בתכל'ס כשמאות אלפי ישראלים עושים זאת מידי שנה בשנה וכולם ברוך ה' חוזרים הביתה בשלום, אין למטייל הבודד סיבה מיוחדת להאמין שדווקא אצלו יקרה משהו.
זה שמאות אלפי ישראלים עושים זאת מידי שנה בשנה ורובם חוזרים הביתה בשלום לא מוריד מזה שהמדינה לא חייבת להגן על אותם אלה שכן נפגעים.

משתפרת1

Well-known member
אך כאשר התברר ההיפך איני אומר אפילו שאני שותה קפה תורכי אלא סתם קפה שחור.
הוא לא נסע לבלות או לטייל. הוא חי שם וניהל עסק, ונעזר בדרכון הקנדי שלו (שלא עזר לו...)
האם כדאי שבעלי אזרחות ישראלית ינהלו עסקים במצרים? כסף יעוור עיני חכמים...

אבי בן 1231

Well-known member
הוא לא נסע לבלות או לטייל. הוא חי שם וניהל עסק, ונעזר בדרכון הקנדי שלו (שלא עזר לו...)
האם כדאי שבעלי אזרחות ישראלית ינהלו עסקים במצרים? כסף יעוור עיני חכמים...
לא, לא כדאי לנהל עסקים במדינה מוסלמית ואישית, איני נכנס לחנות של מוסלמים.
ד.א. מאז חגיגת הרצח של המוסלמים בבארי לא רואים בכלל ערבים בשוק הכרמל.

למעלה