האם זיתים מקופסת שימורים יכולים להתקלקל?

הנסיך.

New member
האם זיתים מקופסת שימורים יכולים להתקלקל?

פתחתי קופסה, אכלתי כמה, מה אני עושה עם השאר?
נראה לי חבל לזרוק לפח, האם אפשר לשמור אותם בקופסא?
האם להוציא מהמיים שלהם ולהעביר לכלי אחר?

יש רעיונות מה עושים עם זה?

prizman

New member
בהחלט, אבל זה לוקח די הרבה זמן.

חודש או חודשיים אני חושב, אולי יותר.
אם יש קופסת פלסטיק עדיף להעביר אליה ולהוציא רק בעזרת כלי נקי.
יש גם את קופסאות הפלסטיק עם רשת בתוכן, לא חושב שזה שווה
את ההשקעה אם הפרש המחירים גבוה.
בכל מקרה להשאיר בנוזל המקורי.

נוRית

New member
בהחלט יכולים להתקלקל

אבל זה תלוי איך שומרים אותם.
אני מעבירה לכלי פלסטיק עם סגירה, כולל הנוזלים, ושומרת במקרר.
מחזיק הרבה זמן מעמד.

JHKVH01

New member
בוקר טוב.יש כלל ברזל בנושא חמוצים והוא

בוקר טוב.
חמוצים נשמרים בתנאי שכלי שמוצאים את החמוצים יהיה נקי ויבש ,עם לא החמוצים יקבלו עובש.
אפילו הכלי לאחסון חייב להיות נקי ויבש לגמרי עם מכסה
יש בני אדם שמבאים לשולחן חמוצים מכל סוג שהוא וכל אחד דוחף את המזלג או הכף לתוך הכלי ולצוד חמוץ וזה גורם מספר אחד שגורם לחמוצים להתקלקל.
אל תשכחו שחמוצים בקופסה עם מפוסטרים וכנסת כלי רטוב ולא נקי יגרום לחמוצים להתקלקל.
לפני כשבועיים הכנתי .תערובת של זגזר,כרובית,קולורבי וסלרי גבעולים ונתתי חלק מהכמות לבת אחות.
השבוע פגשתי אותה ואמרה שהחמוצים יצאו נפלא ,אבל הבעיה שהם רצו בפעם השניה לאכול מהחמוצים גילו שהם התקלקלו ,נאמר שהיתה שכבה של עובש.
שאלתי אותה שאלה אחת,האם הכנסו מזלג או כך לא נקי ?(לא נקי זה גם כף או מזלג שאוכלים אתו) התשובה היתה כן הכנסנו מזלג לא נקי לכלי של החמוצים.
אמרתי לה שזו הסיבה היחידה שהחמוצים התקלקלו .
התופעה היא אצל זוגות צעירים ומשפחות שנוהגות להגיש קערות או סירים עם אוכל וכל אחד דוחף כף או מזלג לקחת מהכלי ,במיוחד שמדובר בחמוצים .
זה אחד התופעות הבלתי מנומסת שאנשים עושים.
אני נתקל בבעיה כאשר אנחנו יוצאים לטיול וכלום מסיבים לשלוחן לאכול ,כל אחד דוחף את המזלג או הכף לתוף הצלוחית לקחת מעט,כאילו שהם יושבים במסעדה לבד .
לפעמים אני לא מאשים אותם אלא את בעלי המסעדות התופעה שמגישים קערות או צלחות ללא כף בקערה ,מתאמי חסכון.
ולכן תמיד שאנחנו יוצאים לטיול אני נוהג לקחת מלחת ושם מעט ממה שאני אוהב וזהו ,יותר לא נוגע בקערות או הצלחות כי כל האוכלים דוחפים כפי שכתבתי את המזלג או הכף שלהם.
מאז שאני מכיר את עצמי וישבתי לאכול עם אמא,אבא ואחים ליד השולחן תמיד אמא היתה שמה בכל קערה או צלחת כף או מזלג זה כלל ברזל במשפחה שלנו .
מאיר כרמיאל

למעלה