Babylon 5 - The Lost Tales

The Human

New member
../images/Emo58.gifBabylon 5 - The Lost Tales../images/Emo58.gif

חלק א' - Voices In The Dark היי חבר'ה.... כידוע, הדי וי די החדש דלף לפני כשבוע וחצי לרשת.. ובמקרה עבדכם הנאמן הצליח להשיג אותו ולצפות בו בסופ"ש האחרון.. כדי לא להרוס לחובבי בבילון 5 האחרים אם וכאשר ההודעה הזו תתקפל אני הולך לסכם את מה שראיתי בהודעה נפרדת. נ.ב. מי שמעוניין בקישורים ישירים מוזמן לפנות אליי במסר.

The Human

New member
אבולוציה: ../images/Emo58.gif../images/Emo152.gif../images/Emo98.gif../images/Emo13.gif../images/Emo129.gif../images/Emo189.gif

בבילון 5 מודל 2007: הפקה הרבה יותר טובה.. אבל עלילה.. קצת בעייתית.. לפחות בחלק אחד. ה-DVD כולל שני פרקים באורך 35 דקות שחוברו יחד לסרט באורך של שעה ו-10 דקות שמתארים את המצב בבבילון 5 לקראת יום השנה העשירי להקמת הברית הבין כוכבית או הISA כפי שהם מכנים אותה. החלק הראשון מאכזב מאוד... במיוחד מבחינת העלילה. נראה שסטרזינסקי מאמין הדוק בכל סיפורי האפטרלייף הקשורים לגן עדן, גהנום, השטן, רוחות ושדים... אחרת הוא לא היה חושב להכניס בכוח עלילה שכזו לבבילון 5.. תקציר: אחד מאנשי הצוות של בבילון 5 הפך להיות אחוז דיבוק בשד מהגהנום וקפטן לוקלי הזמינה כומר מיוחד לטפל במצב ולבצע גירוש שדים.. (לומר את האמת זו העלילה הגרועה ביותר שסטרזינסקי אי פעם חשב עליה.. אפילו יותר מהאגדה של הריינג'רס..) השד רוצה לעבור את התהליך כדי לפתוח פתח לגיהנום בבבילון 5 אבל לוקלי והכומר מבינים זאת מוקדם ושולחים אותו בחזרה לכדור הארץ כדי שיעבור את הגירוש שם וכדי שנשמתו תישאר תקועה שם. כל זה מתרחש כשבוע לפני יום השנה העשירי להיווסדה של ה-ISA. החלק השני לעומת זאת הרבה יותר מעניין ואני חייב לומר שדי נהניתי. החלק הזה מתאר את מאורעות המסע של שרידן לבבילון 5 החל מרגע יציאות מביתו שבמינבאר. הוא מתחיל עם ראיון עם כתבת ISN.. נמשך עם הפגישה שלו עם וינטאורי, היורש השלישי לכתר הסנטאורי אותו הוא אסף בדרך.. ממשיך עם גיילן וידיעותיו החדשות המכות בשרידן עד לכדי לבטים קשים.. ונגמר בבבילון 5. נהניתי במיוחד מהשנינויות של שרידן אליהם התגעגעתי מאוד.. ויש קו עלילה פתוח שיש לסגור אותו ואני מחכה בקוצר רוח להשתלמות הבאה.. באם תהיה כזאת
. תוכן: הסיפור מתחיל כששרידן מתראיין לכתבת ISN בספינת הויילן בדרך ל-B5. אהבתי את הבדיחה של הפקמארה ואת הקטע שהם נכנסים לחלל הקוונטום (שדרוג מההייפרספייס שהוורלונים השאירו).. לאנדו לא יכל להגיע בגלל עניינים פנימיים דחופים אז הוא שלך את היורש השלישי לכתר, וינטאורי, במקומו. וינטאורי הינו אדם מנוכר.. הרבה בגלל היותו הבן של קת'רג'ה, הקיסר הקודם שנרצח ע"י ויר... אותו קיסר מטורף שתכנן להשמיד את עולם הסנטאורים עבור אלוהותו. וינטאורי אדם צעיר.. נראה כמישהו בשנות הטיפש עשרה המאוחרות. במהלך הנסיעה, גיילן מתגלה לשרידן בחלום. בחלום הם רואים את העיר ניו יורק מושמדת ע"י צי של סיירות סנטאוריות כבדות. גיילן מודיע לשרידן שוינטאורי עתיד להיות קיסר בעוד כ-20 שנה (2291 - 10 שנים לאחר מותו של שרידן) ובעוד 30 שנה ייפתח במתקפה חסרת תקדים על כדור הארץ בניסיון להתרחב ולכבוש עולמות אחרים ומכיוון שכדוה"א מהווה את אחד הבסיסים העיקריים של הברית היא תהווה עבורו מכשול שהוא יירצה להסיר.. גיילן מציע לשרידן להרוג את וינטאורי כל עוד הוא יכול.. ומוסיף עימו השוואות להיטלר וגינגיס חאן כדי להדגיש בפניו את חשיבות העניין. ההזדמנות לא איחרה לבוא.. לוקלי הקצתה לשרידן סטארפיורי כדי שהחוגגים יוכלו להנות מהמראה הסמלי שלו כשהוא חוזר עם סמל המלחמה שהביאה לכינונה של הברית.. גיילן הציע שייקצו סטארפיורי נוסף עבור וינטאורי, המתמצא באמצעי לוחמה חוצניים, משום ששותפיו חיבלו בחללית של שרידן ותכנתו אותה לירות באופן אוטומטי כשהמהירות שלה תגיע ל-5000 קמ"ש.. כל מה ששרידן התבקש לעשות זה לתת לוינטאורי להוביל את הדרך ולעבור את המהירות הנ"ל כדי שזה ייראה כמו תאונה.. שרידן משתכנע... והולך עם זה.. עד שברגע האחרון אחרי לבטים קשים מאוד בינו לבין עצמו הוא מוריד את המהירות ומאפשר לוינטאורי להמשיך הלאה ולהשתעשע עם החללית שקיבל. בהגיעם לבבילון 5, שרידן מציע לוינטאורי לבוא למינבר לשהות ממושכת בגלל היותו מנוכר.. הוא אמר לו שהוא ודלן יישמחו לחברה נוספת ושזה יועיל לבנם בן ה-9, דייויד, שתהיה לו דמות אח שתעזור לו ותבגר אותו... לאחר התלבטויות קלות וינטאורי מסכים.. הפרק מסתיים לאחר השיחה הנועלת של שרידן וגיילן שבה הוא מוכיח אותו על טעותו ומשאיר קצוות פתוחים לעלילה ההתחלתית. אניווייז.. אני מקווה שסטרזינסקי יחליט להמשיך עם זה.. כי זה יכול להיות ממש לא רע. רק לא להכניס סיפורי פומה מעאפנים על שדים ורוחות שלא קיימים. אז חבר'ה.. עד הפעם הבאה.. (בתקווה שתהיה כזאת) have a nice week amigos.

aerynsun

New member
אני אקרא אחרי שאני אסיים לראות

ואולי אני גם אחכה לתרגום. תודה על ההשקעה, נראה מעניין

aerynsun

New member
דרך אגב מי שרוצה תרגומים לפרקים או סרטים של

בבילון ואם מגיע התרגום החדש , תפרסמו כאן PLS

nick fury

New member
יש הרבה עלילות לא פתורות

והוא בוחר להתחיל בעלילה חדשה?
סטרזינסקי יורד מגדולתו מאז legend of the rangers. כאן הוא מביא שני סיפורים שלא עוזרים בגרוש אלא רק להראות לנו עד כמה הגרפיקה השתפרה. ממש פרק אנתולוגיה. לא מקושר לכלום.... פחחחח

The Human

New member
מסכים לגבי החלק הראשון של הסרט..

החלק השני יכול להוות בסיס לדרך שבה הדברים נפתרים.. זכור שעדיין אמורה להיות איזושהי "תקרית" עם דייויד, הבן שלהם.. ולדעתי סיפור הבאתו של וינטאורי למינבאר קשורה באופן ישיר לתקרית הזו שגם מערבת את השומר שלאנדו נתן במתנה לשרידן ודלן עבור בנם.

nick fury

New member
אוקיי אוקיי אוקיי

עכשיו אני נזכר בסיפור של out of darkness. יכול להיות שווינטאורי הוא שומר ראשו של דייויד שמציל אותו מידי השומר?

The Human

New member
who knows...

אולי ההשתלמות הבאה של VITD תספר את ההמשך לזה.. חוץ מזה תזכור שלא סטרזינסקי כתב את ספרי ההמשך הללו אלא פיטר דייויד.. יכול להיות שההמשך האקטואלי יהיה שונה ממה שקראת ב-Legions Of Fire..

nick fury

New member
../images/Emo45.gif

ואני חשבתי לתומי ש- based on original outline by J. Michael Strascynski אומר שסטרזינסקי יותר מעורב בכתיבת הספר...
עד שהבנתי שמדובר בסיפור הרקע הכללי...

nick fury

New member
כמה מילים על הסרט

העלילה עם גירוש השדים לא שווה איזכור. באמת רעיון חלש ביותר שנועד רק למלא את חציו הראשון של הסרט. מזכיר לי את מה ש-river of souls היה (שזה הרחבת העלילה העוסקת ב-soul hunters. בזמנו הספיק לי הפרק בעונה הראשונה כדי להבין במה מדובר). אני לוקח בחזרה את דבריי בנוגע לעלילה השנייה (בקטע שלא חסר לנו עלילות פתוחות...). העלילה עם שרידן ויורש העצר הסנטאורי דווקא מתקשרת יפה מאוד למה שעתיד להגיע (ומה שנרמז בספר legions of fire III: out of darkness), ורק מראה שהנסיך וינטאורי למד להעריך נאמנות מהי ועוזר לשרידן בשעתם הקשה נגד הדראק והיועץ התככן דורלה (שוב, העלילה לפי הספר) - עתיד שונה לגמרי ממה שתוכנן לו, מה שמראה שניתן לשנות גורל שנקבע מראש ע"י אביו, הקיסר קתרג'ה, שהיה מונע בידי שגעון אלוהות. היה נדמה כי בנו, וינטאורי, מראה סימנים כאלה כשרק נפגש עם שרידן, אבל שוב מפליא סטרזינסקי ומראה שניתן לשנות אופי, אפילו אם הוא מקובע ו"קשה". פשוט הבחור היה מוקף כל העת באנשים מחצר המלכות הסנטאורית ונתון בסכנה מתמדת מצד אויביו, שהיה חסרה לו תחושת הנאמנות וההקרבה שיש לשרידן. בגלל זה שרידן מזמין אותו לשהות איתם במינבר, בגלל שהוא מזהה את הצורך הזה בוינטאורי, הצורך לבנות מחדש אמון. באמת נחמד היה לשוב ולצפות בשרידן, והשנינויות שלו. כל הטינה שלו כלפי עיתונאים, הבדיחה עם הפקמארה, התשובה של העיתונאית (ת'ריל רותרי, הרופאה מסטארגייט ס"ג-1) לשאלה "איפה המצלמה?"
, ההתייחסות ללונדו והאפלה סביבו, והאיזכור הקטן אך עוצמתי לג'קאר (he's out there, somewhere, beyond the rim) וסטיבן. הליהוק של קיגן מקינטוש בתור יורש העצר הסנטאורי היה נחמד. הוא אימץ לעצמו את המבטא הסנטאורי שבו לונדו נהג לדבר (עוזרת העובדה כשאתה אירי...) ונראה מאוד "בתוך התפקיד" (אם נזכה לראות אותו בהמשך, כמובן). אני חובב מארזים
, כך שנחכה בסבלנות שייצאו כל ששת הסרטים רק בשביל המארז. יהיה מעניין.
(אפילו אם יהיו עלילות משנה סטייל גירוש השדים בשביל למלא את שארית הזמן. ניחא).

The Human

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo58.gif|../images/Emo6.gif

Reporter: Don't you like reporters?? Sheridan: Of course I do.. Properly cooked...
XDXDXD...​

../images/Emo207.gif../images/Emo41.gifמחר זה קורה... מסיבאפי 2007../images/Emo70.gif

מסיבאפי 2007, בסימן "שבעת החטאים" – אז מה מחכה לכם שם? הקרנה חגיגית של הפקת מקור חדשה: -" Conversations With Dead People" הסיפור האמיתי שלל תחרויות נושאות פרסים (מומלץ בחום להגיע מחופשים...) הקרנת פרקים נבחרים וכמובן - ריקודים עד אור הבוקר!
תוכניה סופית ומפורטת – http://www.sunnydale-embassy.co.il/messibuffy2007 יום חמישי ה- 2/8, החל מהשעה 21:00, במועדון ה"קולטורה", רח' הרצל 154, ת"א.
דרכי הגעה ומידע לגבי תחבורה ציבורית בשעות הלילה – http://www.sunnydale-embassy.co.il/messibuffy2007 יש לכם שאלה, הערה או בקשה? כיתבו לנו למייל [email protected] או היכנסו לפורום השגרירות החדש - http://www.sunnydale-embassy.co.il/forum/forum.php מצפים לראותכם! שגרירות סאנידייל בישראל

starfield

New member
אוקי...../images/Emo58.gif

הפרקים נראים מאוד דלי תקציב(כנראה כי הם באמת ככה). רוב הסצנות זה בחדרים חשוכים או על מסך כחול עם רקע תלת מיימדי סטטי. המשחק היה רחוק מלהיות משכנע, למעשה המשחק היה גרוע ביותר. ובנוסף לכל אין לי מושג מה הקשר בין החלק הראשון לעלילה הכוללת של בבילון 5, זה פשוט לא מתאים. ג'ואי נראה לי ראה קצת יותר מידי את הסרט "מגרש השדים". אולי הוא החליט ללכת עם הקטע ש"מעבר לשמיים זה הגיהנום" בהקשר של ריצ'רד ביגס... לך תדע. מה שאהבתי זה הייחוס לביגס שעבר לחקור עולמות חדשים מעבר לRIM. אבל בשביל לסכם את החלקים, אכזבה גדולה.

NorthernStar

New member
../images/Emo58.gif

אם כבר, אז לא הזכירו את ביגס ולא את קאצולאס שגם הלך לעולמו, אבל בהחלט נתנו הומאז' לדמויות שלהם (פרנקלין וג'קאר) שעברו אל מעבר לRIM. גם לא הייתה לי בעיה עם המשחק, פחות או יותר באותו סטנדרט של הסדרה עצמה. בכלל, קיבלתי feel שזה בבילון, אבל גם לא, כי זה לא יכול להיות רק עם לוקלי ושרידן. מה שכן, הדיאלוגים היו כתובים היטב ובכישרון, זה הסטורי שהיה אפעס בעייתי-משהו ונפל מהרמה הכללית של הסטוריז בסדרה עצמה.

למעלה