תרגום שם הסדרה - אם זה היה תלוי בכם...

אני אגיד לך מה

כשהתחלתי לראות את העונה השמינית, הפרקים המיתולוגיים בהתחלה היו פשוט מעולים. אחריהם המשכתי לראות את הפרקים האחרים, אבל לא היה בהם את מאלדר, ואת דוגט לא סבלתי (היום כמובן הוא אחת הדמויות האהובות עלי) אז ישר דילגתי לסוף כי לא יכלתי להתאפק
העונה התשיעית היתה נסבלת כי חיבבתי את רייס, וגם אהבתי את הכימיה בינה לבין דוגט. זה לא היה תיקים מבחינתי, זו סתם היתה תוכנית של רייס ודוגט
עם סקאלי שקופצת מידי פעם לנתח גופות. ואת 3 למה לא ראיתי? היתי מאוד אובססיבית עם סקאלי בפעם הראשונה כשראיתי את העונה השניה. ידעתי מהאינטרנט פחות או יותר על מה הפרק. לא יכלתי לשאת את העובדה שסקאלי מאושפזת ומאלדר הולך עם איזו ערפדית. זה מזכיר לי, אני באמת חייבת לראות את זה מתישהו.

1Shir

New member
סיבות טובות ../images/Emo13.gif

לא נשמע שפספסת הרבה מהעונה השמינית, מעניין איזה פרקים לא ראית. אני בעד העונה הזאת, היא מיוחדת וברובה מצוינת. אני מבינה גם למה לא ראית את "3", האמת שלא הפסדת המון..

אקס פיילס

ממש ככה, בלי לתרגם לתיקי איקס או משהו בסגנון. בעיקר כי זה יותר מתגלגל על הלשון, יותר קצר ו.. לא יודעת. מתאים.

orityemini

New member
דווקא אני אוהבת את השם של הסדרה

איך שתרגמו את זה בסופו של דבר. אפילו שזה לא קשור. זה שם הרבה יותר קליט מתיקי איקס וזה מה שחשוב בסופו של דבר.

Gilliana

New member
לא חושבת שזה שם קליט

זה אולי נראה לך קליט היום בדיעבד אך כפי שאמרתי, אין בינו ובין השם המקורי דבר וחצי דבר, ונעשה כאן איזה נסיון עלוב למשוך קהל באמצעות שם שמשדר כביכול מסתורין. בשורה התחתונה יצא שם פלצני וחסר טעם.

1Shir

New member
אני חושבת שהבנתי למה את מתכוונת

בכוונה בחרו שם פחות סולידי ומדויק, והעצימו בכוח את המסתורין. פה את צודקת. תיקי איקס נשמע הרבה יותר טוב, ומתאים לרוח המאופקת של הסדרה. מצד שני, זו סדרה מלאת מסתורין. כך ששם מלא מסתורין גם מתאים לה (למרות שאני מסכימה שהוא שם פחות טוב ויותר פשטני). גם המילה "באפלה" מאוד מתאימה לסדרה בעיני, כי זו הסדרה הכי אפלה שאני מכירה... למעט פרקים ספורים פה ושם. איך מתאים לי להבין את כל הצדדים.... נכון?

Gilliana

New member
את כמו הרב שהיה צריך לפסוק במחלוקת... ../images/Emo8.gif

מכירה?

Gilliana

New member
אז זה הולך כך:

שני יהודים בעיירה הגיעו אל הרב מכיוון שהיתה ביניהם סכסוך שכנים וביקשו שהרב יפסוק ביניהם. התחיל הראשון ושטח את טענותיו בפני הרב. הרב, ששמע בכובד ראש את כל דבריו אמר לו לבסוף: "אתה צודק". "רגע אחד!" הזדעק השני "עוד לא שמעת אותי" - ושטח גם הוא את טענותיו בפני הרב. הרב שמע גם את טענותיו של השני בכובד ראש ולבסוף אמר "אתה צודק". "כבוד הרב..." התערב עוזרו "עם כל הכבוד, לא יתכן ששניהם צודקים!" "גם אתה צודק" הסכים איתו הרב...

למעלה