יום כיפור

../images/Emo7.gif../images/Emo178.gif שרשור סליחות ווידויים

יום כיפור מתקרב... יום בקשת הסליחה הלאומי, יום הכפרה, יום של חשבון נפש. לא כולנו צמים, לא כולנו מאמינים - אבל כולנו עושים טעויות. זה המקום שלכם להתוודות על טעויות שעשיתם, לבקש סליחה ממי שאתם חושבים שהיא מגיעה לו ולקבל את ההחלטות שלכם לשנה החדשה. לבקש סליחה זה לא פשוט, אנחנו יודעים... אבל תמיד הרבה יותר קל אחרי. אז...

בדיוק אתמול../images/Emo80.gif

שוחחתי על הנושא עם חברה שלי. יש מישהי שדי פגעה בי, ואתמול עלתה השאלה "אם היא תתנצל בכיפור, האם לסלוח?". אז כן, אמנם חייבים לסלוח בכיפור, לנקות את הגוף מכל טינה שהיא, אך באיזשהוא מקום אני לא רוצה לסלוח רק בגלל כיפור, אני רוצה לסלוח כי זה בא מהלב, מכל הגוף, כי אני באמת שלמה עם ההתנצלות שלה, עם עצמי. להגיד "סלחתי" או לחלופין לומר "סליחה" - זה קל. להגשים את המילים שיוצאות מהפה, להפוך אותן להרבה מעבר מסתם מילים - שם טמון הטוהר של האדם. לא כל אחד מצליח לעשות זאת.

The Damned

New member
מילים שוות כ"כ הרבה יותר

ממה שאנשים מייחסים להן רוב הזמן... יקירתי - אם אינך מרגישה שסלחת לאותה בחורה - אל תאמרי לה שהדבר נסלח ונשכח, ואל תכריחי את עצמך לסלוח לה, רק כי "יום כיפור". צום מועיל, שיהיה.

bodas

New member
../images/Emo26.gif יום כיפור

צום קל לצמים וגמר חתימה טובה לכל גולשי הפורום ובית ישראל.

niva99

New member
אישית לא מאמינה ביום בודד שבו......

מבקשים סליחה מכל מי שפגענו. מהנימוקים הבאים: זה מאולץ מדי .( מאין פס יצור של סליחות). לעניות דעתי רצוי לבקש סליחה מאדם כמה שיותר קרוב לפגיעה שנגרמה לו. אזי יש לדברים טעם והם לא נעשים " מצוות אנשים מלומדה".

Yaniv K22

New member
ביקשתי סליחה והיא כנראה לא התקבלה

סיפור ארוך אז צרפתי קישור. עשיתי טעות, חשדתי בחברה שלי לגבי בגידה. היו יותר מדי עדויות, יותר מדי דברים שלא הסתדרו, היו גם שקרים מצידה. היום בדיעבד אני יודע שלא היו דברים מעולם. אני הייתי כעוס מדי, עצבני מדי, בשביל להקשיב לאמת. העדפתי את דעת החברים והמשפחה על דעת אהובתי. חטאתי, פגעתי מאוד. נפרדנו ביוזמתי. הרבה זמן לא דיברנו והייתי בטוח בצדקתי עד שהאמת הגיעה. אפילו נפגשתי עם הבחור המדובר והוא סיפר את האמת, שלא היה כלום. עד שזה קרה, זה היה מאוחר מדי. מה לא עשיתי כדי להתנצל. עם שליח עד הבית שלה הגעתי. כלום לא עזר. אף מילה, אף הגה. פשוט כלום. אני מנסה להבין את הכעס שלה, אפילו השלמתי עם האגו והגאווה שלה, כחלק מאהבתי אליה. עם הרבה דברים השלמתי. דברים שבהתחלה כל כך לא נראו לי. אבל זה לא משנה, היא לא סולחת וגם כנראה לא שוכחת. זה המצב. הבטחתי לעצמי שאחרי סוף השבוע הקרוב אמשיך הלאה. לא אוכל עוד להמשיך לחכות. עשיתי די ויותר, אולי מעל ומעבר. את הטעות שלי הבנתי. את סליחה שלי כבר נתתי. אני מקווה שההוא שם למעלה יודע מה שהוא עושה.

וואו.../images/Emo80.gif

המממ.. מורן ושמש, אני יכולה להעיד שברגע שקראתי את ההודעה הזו - באמת למדתי מהטעות של כותב ההודעה. משמע - הפורום תרם לי
. ולכותב ההודעה, יקירי, אני כל כך מבינה אותך. זה בערך מה שקורה לי ברגעים אלו ממש. אני חושדת בבן זוגי כי בגד בי, אני יודעת שאם לא היו דברים מעולם הרי שאני עושה לו עוול. אבל הספק מקונן בי.. וזה עלול לגרום לי להשתגע.. די בקרוב, אם אהיה כנה עם עצמי. עצה אין לי, וגם לא נראה לי שלשם כך כתבת את ההודעה הזו <שצבטה לי, אם יורשה לי להודות.>, מה שכן.. הבנתי שאסור לי לאמלל את בן זוגי, ולתת בו את אמוני, שהרי על אמון מתבססת מערכת יחסים בריאה. אין לי הוכחות, לא לכאן ולא לכאן. שום דבר לא הוכיח את אשמתו, או לחלופין את חפותו. רק מילה שלה מול מילה שלו. ולמי אאמין? לבן זוגי, שאותו אני אוהבת יותר מכל? או למישהי שטוענת שהגבר שלי בגד בי? מישל.

ושכחתי לציין כי../images/Emo80.gif

אני מאמינה לו. מעדיפה להאמין לו. אך ורק לו. ועל אף שכיפור חלף - חתימה טובה שתהייה.

אני חסידה גדולה של בקשת ../images/Emo52.gif

אבל היא צריכה להגיע ביוזמתו של המתנצל, ולא בכפיה. אנחנו מכירים את הריטואל שבו מבקשים מהילד לבקש סליחה מאמא/סבתא/מהמורה (בלשון זכר אך מכוון לשני המינים). בסופו של דבר מי שמרגיש יותר טוב אחרי הסליחה הוא המבקש ולא זה שמבקשים ממנו. הרבה פעמים יש תחושה של בקשת
כדי לצאת ידי חובה, בשעה שהאדם הנפגע בכלל עוד לא מרגיש שהגיע הזמן לסלוח.

זה טוב דווקא שיש יום כזה

יש אנשים שבגלל האגו או משהו כזה,בחיים לא הייתם מבקשים מהם סליחה לולא זה היה יום כיפור, אבל יום כיפור נותן תירוץ טוב להתגבר על תירוץ האגו...

למעלה