טוב אז בזכות גילי ראיתי את Travelers !

1Shir

New member
../images/Emo26.gif טוב אז בזכות גילי ראיתי את Travelers !

(גילי, נראה לי שחלמתי עליך הלילה בגלל זה!
)
איזה פרק מצוין! פרק מיוחד שמתעסק בעבר בלבד, עבר קרוב יותר (1990) ועבר רחוק יותר (1952) אז מן הסתם סקאלי לא מופיעה. רק מאלדר. הוא ענק בפרק הזה, בעיקר בהתחלה, רואים את הכישרון הקומי.
לשאלה שבעטיה הגענו עד הלום: תיקים לא-מפוענחים תויקו בהתחלה תחת U ולא תחת X (תיקים Unsolved). כאשר נגמר המקום במגירה של U, היתה זו החלטה של הבחורה שמתייקת להמשיך לתייק אותם באיקס, בגלל המקום הפנוי. מאז הם נהיו תיקי איקס. איזה יופי שהחלטות כביכול לא משמעותיות כאלה של הרגע משפיעות כ"כ הרבה בסופו של דבר
אני אוהבת את זה. אז כן, נכון שזה קרה במקרה, אבל כנראה שזה לא רק "מקרה" שדווקא האות המסתורית X נדבקה לתיקים האלה...
אנחנו לומדים בפרק הזה הרבה על אבא של מאלדר (בצעירותו).
אז למעשה החל מהפרק הזה ואילך מאלדר התחיל לחקור את תיקי איקס? שימו לב שבמהלך הפרק הסוכן לשעבר דיילס, מייעץ למאלדר מנסיונו, שחקירת תיקי איקס תוביל רק לדבר אחד וזה להריסתו העצמית. מסתבר שמאלדר לא לקח את העצה. אולי עקב הניסיון הלא-מוצלח עם הסוכן ארתור דיילס, התקבלה ההחלטה לא לנסות לחסל את מאלדר (חשש לא להצליח, חשש שתהיינה לכך השלכות לא רצויות, חוקרים אחרים שיגיעו בעקבותיו וכו') אלא להצמיד לו "זנב" על מנת לשלוט בו ולפקח עליו. וכך הגיעה סקאלי... ודובר כאן רבות על כמה שהם (מבחינתם) טעו
אחריו ראיתי פרק מצוין נוסף, The Pine Bluff Variant. דווקא הוא פרק ענק של סקאלי, אחד הטובים. אחריו עוד אחד מצוין, Folie a Deux, אבל ראיתי אותו המון פעמים ואני מעדיפה לראות אחד שראיתי פחות

orityemini

New member
הזווית ראייה שלך תמיד מרעננת!

זה דווקא היה הפרק היחיד בתולדות הסדרה שגרם לי להרדם במהלכו :) אבל התיאורים שלך דווקא עושים לי חשק לצפות בו עכשיו. אולי סתם הייתי מאוד עייפה באותו היום :) אני זוכרת שהתבאסתי שבראלי בכלל לא היתה בפרק הזה. אני חושבת שזה היה מכוון כי גיליאן הייתה צריכה לצלם את משחקים מהלב אם אני לא טועה. אז צמצמו לה נוכחות. גם בפרק שהאחריו התפקיד שחה מצומצם זפ (מאותה סיבה) לכן הפתיע אותי שאת רואה אותו כפרק של סקאלי. אני רואה את זה כפרק של מאלדר. סקאלי שם בתפקיד משני בלבד. הוא אפילו לא משתף אותה ומסתיר ממנה את הכיסוי שלו. תארו לעצמכם את סקאלי יורדת למחתרת ככה עם תפקיד כיסוי (משום מה אני לא מצליחה כרגע להזכר במונח המדויק של under cover( האם הוא היה חי עם זה בשלום? מה פתאום! הוא היה כועס שהיא לא סיפרה לו ועוקב אחריה לכל מקום לוודא שהיא בסדר. צריך לכתוב פיק על האופציה בזאת :)

1Shir

New member
משחקים מהלב../images/Emo99.gif../images/Emo99.gif אפרופו תרגום מעפן..

קצת פספסו את הדאבל-מינינג
הסרט האהוב עליי אבל לא משנה עכשיו
לא יודעת אם אמרתי "פרק של סקאלי", לא התכוונתי מבחינת זמן מסך אלא מבחינת המשמעות שלה בפרק הזה. היא שיחקה תפקיד משמעותי מאוד בפרק, גם אם היו לה פחות סצנות מלמאלדר. (אגב היא לא הופיעה מעט בפרק, היו לה גם כמה סצנות בלי מאלדר, שגם בהן היתה לה את ה-תגלית המשמעותית של הפרק
שהנשק הוא לא מרוסיה אלא מארה"ב) דווקא בפרק הזה חוסר השיתוף של מאלדר בהתחלה מרגיז (כמו תמיד ואף גרוע מכך, חושבים הצופים) אבל בהמשך אנחנו מגלים שדווקא הפעם לשם שינוי הוא כן רצה לשתף אותה ופשוט לא היה יכול
היא מבינה מהר מאוד בעצמה
(כלומר עוקבת אחריו ונעצרת) גם סקאלי היתה יכולה להיות סוכנת כפולה, שניהם פוקר פייס
גם סקאלי כעסה, ובצדק, זה לא בטיחותי שאחד מהם יסתיר מהשני, אמרה וצדקה, וגם היא עקבה אחריו בטירוף, לפני שהיא גילתה וגם אחרי. ככה הם, לטוב ולרע.

1Shir

New member
אני לא זוכרת חלומות 2 דקות אחרי שאני קמה...

אבל העיקר - היית שם.

למעלה