דיון ראשון!

Blade Of Fire

New member
מישהו היה בהרצאה של זיו קיטארו באייקון?

זיו קיטארו, מחבר הספר "בני הפיות" שהוא אחד המדריכים המפורטים היחידים בעברית לעולם הפנטזיה, הרצה באייקון על כל מיתוס הערפד ודמות הערפד בעיניים שלנו. הייתה הרצאה מצוינת, והוא אמר שבשורבה התחתונה-ערפד הוא לא מה שאנחנו חושבים-הם לא תמיד יפים, בהחלט לא תמיד אציליים ובכלל הם לא תמיד בני אדם. הוא התחיל מזה שהוא הגדיר ערפד--יצור, בד"כ לילי, שניזון מדמם של בני אדם. לאותה הגדרה עונה מפלצת בשם מאנאנאנגלה מאגדות העם המלזיות. המפלצת עצמה היא יותר מוח מעופף עם זרועות שנצמדות לראש של בני אדם ומוצצצים משם את הדם (מישהו הזכיר את מפלצת הספגטי המעופפת?
). היצור הוא ממש לא לילי, לא אלרגי לשמש, לא אל מוות, לא מפחדים משום סמל דתי והדרך להרוג אותו היא פשוט לחבוט בו כמו שאתה חובט בכל דבר שמעופף לכיוונך. הערפד הנוצרי-מודרני הוא הערפד שכולנו מכירים שפוחד מהשמש, מסמלים דתיים, משום, בן אל מוות, בד"כ יפיפה שכזה או בקיצור כל מה שהוליווד מלמדת אותנו על ערפדים. הקטע הוא שכל סרט או ספר או סידרה מנסים להגיד "מכירים את מה שאתם חושבים על ערפדים?" ואז עושים צ'ק ליסט כזאת של זה נכון וזה לא, לדוגמא ב*סרט* ראיון עם ערפד אומרים שכן הם פוחדים ממים קדושים, משמש וישנים בארונות קבורה אבל כדורי כסף, שום וצלבים לא ממש מזיזים להם...

קרניjack

New member
ה"צ'ק ליסט" הזאת ממש נדושה ..

אבל היא חיונית, ונחמדה למרות שלפעמים יותר מעניין לגלות תוך כדי מה החולשות ויכולות הערפד הזה תוך כדי הסיפור (וזה לא קורה כל כך הרבה
). להגדיר ערפד כיצור ליילי מוצץ דם מוציא הרבה מהיופי הפנטזי הערפדי, אפשר לכלול כמה חרקים בהגדרה הזאת, אבל אני מסכימה לחלוטין עם החשיבה שערפדים כמו בני האדם מגוונים על כל חסרונותיהם ומעלותיהם.

Blade Of Fire

New member
הנקודה היא

שלא הגדרתי את זה מדויק.. לא כל יצור לילי מוצץ דם, אלא כל יצור מיתולוגי\מיסטי שמוצץ דם.... וכן הרעיון הוא שערפדים זה לא האצילים הגותיים שאנחנו תמיד רואים בסרטים... אם היית בהרצאה היית מבינה יותר...

קרניjack

New member
באמת חבל שלא הייתי

מקווה שייצא לי להיות באחת מהסוג בשנה הקרובה.

Blade Of Fire

New member
אני אנסה לפנות אליו

לראות אם אפשר להשיג את המצגת שהוא נתן שם, או סיכום של ההרצאה....

Isengard

New member
תתבגרו, ערפדים לא קיימים.

כן, גם סנטה לא. וגם פיית השיניים. לא אל תבכו! תבינו, ערפד זה דמות מיתוסית, והיוצר שלה הוא זה שמחליט מה היא. במקרה של הערפד היוצרים הם אנשים באירופה בימי הביניים.

Blade Of Fire

New member
לא נכון בכל כך הרבה רמות

נכון, ערפדים לא קיימים... אבל לא נכון-ערפד היא לא דמות מימי הביניים ולאו דווקא אירופאית. רואים שאת\ה לא באמת יודע\ת מה זה ערפד.....

נכון, אולי הערפד עפ"י המונחים של הסרטים

ההוליוודים לא קיים, אבל יש דבר כזה שנקרא ערפד-רוחני, והוא חי. אם יצא לך לפגוש, או אפילו ללכת לצד בנאדם שאת לא מכירה, ומייד אח"כ להרגיש מרוקנת, עצבנית ובאופן כללי במחזור? אם כן, אז יש סיכוי טוב שפגשת בערפד-רוחני. הם מסתובבים בכל מקום, נראים כמו אנשים רגילים [אני מניחה שחוץ מהחלק שחולים בפורפיריה, כן? >], אבל בכל זאת - מתקיימים גם מהילות אנושיות. את בטח יודעת מה זה הילות, זה הוכח וידוע. ונגיד ולא, לכל אדם יש הילה. ממש מעל הראש. ההילות של בני האדם הן צבעוניות. בדקו הילות של ערדפים-רוחניים, וגילו שהן כמעט חסרות צבע, אם לא שחורות. כשערפד-רוחני כזה עובר ליד אדם רגיל, ההילה של האדם נחלשת, וזה ממש נראה. לעומת זאת, ההילה של הערפד-הרוחני מתחזקת. וכן, אני מחשיבה אותם בתור ערפדים מודרניים. [אמ, לא הכל מדויק. אני שולפת מהזכרון, ככה שזה ממש לא 100%.]

Super Alonit

New member
קריפי.../images/Emo12.gif

בחיים לא שמעתי על דבר כזה אבל זה לא נשמע לי מציאותי... כן, יש אנשםי שמדכאים אותי אבל ערפדים? הילה? אממ.. לא כזה אמין.

אמ,

הקטע עם ההילה הוא נכון לגמרי. לכל אדם יש הילה, ואם תחפשי טובטוב באינ', גם תמצאים צילומים של זה. כי, טוב, אפשר ממש לצלם את זה, אבל צריך איזה משהו מוזר בשביל לראות את זה. בכל מקרה, הקטע שלאנשים יש הילות שונות זה גם נכון ב100%, אני פשוט לא זוכרת מה מאפיין אנשים שנחשבים "עפרדים-רוחניים" בגלל ההילה שלהם. אולי בהמשך הזמן אני אחפש עלזה הרבה חומר, ואפתח שרשור או משו.

Blade Of Fire

New member
קצת על הילות

הילה, כעיקרון, נקבעת לפי האישיות שלך והרגשות שלך באותו רגע. הילה בד"כ גם מקושרת עם הקארמה-ככל שאתה אדם יותר טוב ויותר רגוע ההילה שלך (והקרמה בהתאם) יותר טובה. מדענים ניסו לקשר את אותה הילה מיסטית למדע והצליחו-הם העמידו אדם מאחורי מכשיר שסורק פליטות חום והצליחו לראות את הפליטות חום שלו. בהתחלה לא קישרו את זה ישירות לאותה הילה אבל אחרי מחקרים מספר הם גילו כשאשר אדם עצבני או לחוץ-הפליטות חום שלו יותר קיצוניות, והוא נצבע ביותר "אדום". לעומת זאת האדם הרגוע פולט פחות חום. מאמינים שאותה פליטת חום היא ההילה שלנו, או הקרמה שלנו. אני מניח שאותם ערפדים רוחניים מקרינים הילה עם חום נמוך מאוד, אולי אפילו מקרינים קור, ולכן אתה מרגיש סוג של ריקנות כשאתה עובר לידם. נכון? רק אם אתה מאמין בזה.. אני בספק אם יש אנשים שפולטים קור ואם כן זה סוג של סטיה גנטית. אהההההההההה......

red violin

New member
אם אדם עצבני

לחץ הדם שלו והאנדרנלין בדם עולה, כתוצאה מכך יותר חם לו ולכן העורקים ההיקפיים מתרחבים והפנימיים מתכווצים - מה שגורם לפליטת חום יותר גבוהה.

Super Alonit

New member
../images/Emo45.gif יש לזה הסברים ביולוגיים.

אני לא יודעת איך אתם רואים את זה אבל אני לא מאמינה שערפדים קיימים, גם לא דמויי ערפדים עם הילות כמו שציינתם. גלי חום שיוצאים מבנאדם מצבים נפשיים שונים זה דבר מאוד הגיוני ויש לו הסבר מדעי, ככה שלדעתי זה לא כזה קשור.

קרניjack

New member
גם אני ככה חושבת.

לפי האמונה הזאת, אנשים מקשרים בין שינויים פיזיולוגים לרוחנים.

קרניjack

New member
ערפדי אנרגיה וכו' הוא הגדרה

דיי מאולצת לדעתי לקבוצה מסויימת של אנשים שאולי יש להם "כוחות מיסטיים" , עצם המילה ערפד מוסיפה להם רק אופל ועל טבעיות שמפרידה אותם מכולנו. מלבד זאת, אם אני בכלל מאמינה בכל קטע ההילות ושאיבת האנרגיה (אני טוענת שאנשים שמעייפים הם פשוט אנשים משעממים מדיי) אז יש בודדים כאלה ולא טוענים שהם "ערפדים"..

קרניjack

New member
ממש כמו שכתבת

שהיוצר שלה מסיפור לסיפור מחליט מי היא ומה היא- כך גם מה הוא מקורה.

קיימים ועוד איך!

אתה מוזמן לבקר באחת המושבות שלהם: מאה שערים, אלעד, מודיעין עלית, בית"ר עלית, רמת בית שמש וכו'.

מכיוון שמיתוס הערפדים נולד בעקבות

שליטים אכזריים שכפריים המציאו עליהם כל מיני סיפורים, אני מניחה שהכי נכון יהיה להתייחס למיתוס של "ערפדים נהנים מהריגה"- אם אותם ערפדים הם למעשה שליטים אכזריים הייתי אומרת שהחלט יכול להיות שהם נהנו מזה.. מלבד זאת, השליטים הללו בד"כ לא חיבבו את הכנסיה שנלחמה בהם (והפכה לכח שליט בפני עצמה בסופו של דבר) ככה שהגיוני שגם המיתוס על ערפדים כמפחדים מסמלים דתיים יהיה נכון במציאות... מלבד זאת- בסיפורים עצמם שמעתי על כל המיתוסים וכולם נחמדים חוץ מהסמלים הדתיים.. ראבק, וילו היא יהודיה שתביא משהו מהיהדות!

למעלה