דיון ראשון!

../images/Emo221.gif דיון ראשון! ../images/Emo34.gif

[לא להמית את הפורום.
]
אתם מאמינים במיתוסים ערפדיים? ז"א, זה ברור שאף אחד לא באמת יכול לדעת אם כל זה נכון, אבל אם יצא לכם לחשוב על זה בצורה הגיונית, את חושבים שמה שמוצג בספרות ובקולנוע לגבי ערדפים הוא מתאים לערדפים, כמו שאתם מדמיינים אותם? כמה מיתוסים נפוצים:
ערדפים לא יכולים לראות אור שמש.
ערדפים מפחדים משום, או מסמלים דתיים.
ערדפים הם אל-מוות.
ערדפים לא יכולים לאכול כלום חוץ מדם.
ערדפים ערדפים אף פעם לא גדלים מהנקודה שבא ננשכו.
ערדפים יכולים להפוך אנשים אחרים לערדפים, ולא נולדים ככה להורים "רגילים".
ערדפים הם גותיים.
ערדפים נהנים מהריגה - לפחות בסופו של דבר.
וחוצמזה, אתם יותר ממוזמנים להמציא כמה מיתוסים משלכם! :)

חלק מהמיתוסים שטותיים לגמרי,

אבל הם אלה שבעצם עושים את הערפד בסופו של דבר, לדעתי. ערדפים לא יכולים לראות אור שמש. תלוי. כבר יצא לי לקרוא ולראות כמה דברים בהם הערפדים כן ראו אור שמש ולא "מתו" (כי הם כבר מתים) או משהו כזה. ערדפים מפחדים משום, או מסמלים דתיים. אני חושבת ששמעתי פעם על איזה סיפור עם ערפד כומר
והשום.. טוב, שום זה מגעיל, אז למה להאשים אותם?XD ערדפים הם אל-מוות.
למרות שהם כן נעלמים אם איזה צייד ערפדים צד אותם או משהו, לא? או חשיפה לאור השמש במקרים מסויימים.. ערדפים לא יכולים לאכול כלום חוץ מדם. אני כל כך לא מסכימה עם זה. בשבילי, הדם הוא כמו המים של הערפדים, הם לא יכולים להתקיים בלעדיו, אבל זה לא אומר שהם לא יכולים לאכול גם דברים אחרים. ערדפים אף פעם לא גדלים מהנקודה שבה ננשכו. עם זה אני מסכימה, חוץ מההתבגרות הנפשית. ערדפים יכולים להפוך אנשים אחרים לערדפים, ולא נולדים ככה להורים "רגילים". מי אמר?
אולי במשפחה יש מוטציה ערפדית שפשוט מתפרצת אצל הרך הנולד? ערדפים הם גותיים. קלאסיים כן, אבל מודרניים לאו דווקא. כמו מיק ממונלייט, למשל. ערדפים נהנים מהריגה - לפחות בסופו של דבר. מסכימה. גם אם הערפד מגביל את עצמו ולא פוגע בנשים, ילדים וכו', ובלית ברירה הוא כן פוגע, הוא נהנה מזה. זה חלק מהערפדות שלו
עוד מיתוסים? יש את הטירות שנכונות לגבי הערפדים הקלאסיים ועוד כמה, אבל אין לי כוח לחשוב כרגע..

קרניjack

New member
דבר ראשון אכל הכבוד על היוזמה!

מצפה לראות את זה הרבה פה
בקולנוע ובספרות ממקור למקור כל פעם המיתוסים משתנים..אם מדובר בנשמת הערפד, לבין דרך הריגתו ועד להעדפותיו. המיתוסים הם אלה שבנו את הדמות שלו והם אלו שהופכים אותה למיוחדת ואפלה. המיתוסים שאני מצפה שיחולו על דמות הערפד - - אור שמש, ברור. אין כמעט מקום שבו הערפדים יכולים ללכת באור יום, או לפחות לתקופה ארוכה. שמש היא אמצעי ההרג החד משמעי של ערפדים בעיני. - סמלים דתיים בשביל הערפדים הקלאסיים אולי, אבל הערפדים המודרניים? ממש לא. - אל מוות- בטח שכן! ערפד שהוא לא אל-מת הוא לא ממש ערפד. זהו אחד מהסמלים ואפילו הגדרות שלהם (למרות שבחלק מהמקומות הם פשוט מאריכים חיים מאוד ולא אל מתים). - שהזדקנותם נעצרת לאחר שננשכו? משערת שכן, זאת אמורה להיות נקודת מעבר בנוגע לכל דבר בחייהם. - ההפיכה לערפד בנשיכה- אפשר לפתוח על זה שירשור בנפרד עם כל הדרכים- אבל בעיקרון כן. - גותים ונהנים מהריגה? ממש לא... גותי זה סטייל ואופי, וזה שהם מביאים איתם משא עודף של כאב וסבל לא אומר שהם נהנים מזה.

Super Alonit

New member
אני שמעתי על מיתוס

נו, קראתי ב'ראיון עם הערפד' של אן רייס, שדרך להרוג אותם סופית היא לתקוע מוט בלב שלהם. עושה לי אסוציאציה ל-Slaying The Dreamer של נייטוויש
: "Put a stake through my heart! And drag me into sunlight" ויש פה גם איזכור לכך שאור השמש הורג אותם. רק עכשיו עליתי על זה שאולי השיר עוסק איכשהו בערפדים או שהשורות האלה קשורות...
לא יצא לי פשוט לחשוב על זה עד עכשיו...

הממ הוא משווה את עצמו באופן מטאפורי לערפד,

זאת דיי הפואנטה, שאף אחד לא מכבד אותו ולא נותן לו את האפשרות להגשים את הרצונות והמשאלות שלו - לוקחים לו את כל הדברים החשובים לו, לועגים לו ומובילים אותו בדרך השגויה, או יותר מדוייק גוררים אותו לשם. בכך הורגים את ה"חולם", הורגים את נפשו ומדכאים אותו מכל בחינה שהיא. בלי החלומות הוא מעדיף למות.

sonaku

New member
מיתוסים שטותיים.

כולם. לא מאמינה בהם בכלל! אגב,לא שמעתי אף פעם על המיתוס האחרון. הם נהנים מהמוות כאילו? כן,כאילו הם רוצים למות באיזשהו שלב..אבל כשהם נהרגים זה בד''כ במלחמה Oם לא?

קרניjack

New member
נהנים מהמוות? כלומר ה"מוות" הערפדי

אחרי המוות האנושי? לא הבנתי על מה את מדברת.

לאלא, הכוונה שלי הייתה

שהם נהנים מהריגת אחרים, כחלק מאינסטינקטים ערפדיים, שאני מניחה שעברו אלייהם אחרי הנשיכה. ותראי, לערפדים חייב להיות לפחות סימן זיהוי אחד, לא? מה את כן חושבת שמאפיין אותם?

sonaku

New member
אני לא יודעת אם זו הנאה...

כי בהרבה סיפורים מנסים לנפץ את המיתוס שערפדים הם יצורים קרים חסרי כל שמץ של אנושיות,מצפון ומוסר. הם חיות,הם הולכים על פי אינסטינקטים של הישרדות ומה שטוב להם. והדבר היחידי שטוב להם וששומר אותם בחיים זה דם! זה נראה לי נורא בסדר והגיוני.. ולא חייבים לרצוח בשביל זה. הם תמיד יכול לעבוד בבתי חולים במחלקת המתים הגופות. מאכסנים שם הרבה סוגי דם ^^

lestatgirl

New member
תלוי איזה..

ערדפים לא יכולים לראות אור שמש. -כן, אבל תלוי. לפני דעתי שניה לא תהרוג אותם אלא רק זמן באמת ממושך [תלוי בגילו, אני מאמינה שככל שעוברות השנים הוא מתחזק] יפגע ובאמת יבוא למותו בסוף. ערדפים מפחדים משום, או מסמלים דתיים. -לא, אין בזה שום הגיון.הם צריכים לראות את השום? להריח אותו לטעום? להיות מודעי לסביבתו? ערדפים הם אל-מוות. -כן, עד שהורגים אותם. נגיד בראיון הקטע ש
לואיס חתך את סנטיגו ל2, לא משנה איזה יצור אתה, מאוד קשה להתאושש מכזה דבר. ערדפים לא יכולים לאכול כלום חוץ מדם. -כשאני אקרא ואדע יותר, ואיהיה מודעת ליותר דעות יהיה לי יותר קל להסכים או להתנגד לזה. זה נשמע לי מעט מוזר כי הם הרי לא משתנים מרגע הלידה הערפדית. אז אם הם יאכלו הם ישמינו? זה די בלתי אפשרי מבחינה פיזית אם מישהו מחליט לחגוג על הרים של אוכל וזה לא משפיע עליו. ואז יש גם את הנושא שניסיתי להימנע ממנו שאם הם אוכלים, האם הם גם מוציאים את האוכל? ערדפים ערדפים אף פעם לא גדלים מהנקודה שבא ננשכו. -כנראה שלא, זה היה מעט מתנגש עם כל האל מוות ובכלל בעולם שנלחם כ"כ בזקנה הקסם של אלה שנשארים צעירים ללא מאמץ יכול להיות דיי כובש. ערדפים יכולים להפוך אנשים אחרים לערדפים, ולא נולדים ככה להורים "רגילים". -אני מאוד מקווה שכן. מה שבכלל ערפדים יכולים להיכנס להריון? הרי העובר הוא טפיל וכמעט כמו מעין מחלה שאני לא בטוחה שהגוף הערפדי ירשה לה להתקיים. ערדפים הם גותיים. -לא. הכוונה לא כולם יש כאלה ויש כאלה. אני מאמינה שיש כאלה שהתנתקו מהתרבות הגותית למרות הקשר החזק בינה לבין ערפדים. ערדפים נהנים מהריגה - לפחות בסופו של דבר -אני מניחה שזה תלוי באופי, נגיד לואיס הרגיש רע בגלל האקט עצמו אבל אני בטוחה שלהרגיש חיים של בנאדם זורמים לתוכך להרגיש רעב מטורף שכזה נמוג ומתחלף בהרגשת סיפוק שכזו. דיי קשה לסבול מזה. ויש בכלל את לאסטט שבישבילו לפעמים היה נראה כאילו התזונה הייתה סיבה משנית לאקט ההריגה.

בקשר לראיון עם הערפד...

על פי ראיון עם הערפד אפשר למות רק מאור יום או מאש. מכל דבר אחר הם יכולים להשתקם. כשהוא |ספויילר| חתך אותו לחצי זה היה על מנת לעקב אותו כדי שלא יברח מהאש וינצל.

lestatgirl

New member
אבל לאסטט שרד כשרפו אותו

רגע אז אחרי זמן מה הרגליים של סנטיגו פשוט הלכו לחלק השני של הגוף שלו והתחברו שוב?

Super Alonit

New member
לא נראה לי...../images/Emo58.gif

כלומר, בראיון היה את הקטע שקלאודיה חתכה את הלחיים של לסטט וזה ישר נעלם לו, כלומר הם לא יכולים להפצע... (קרה גם בפעם הראשונה שניסו להרוג אותו וקלאודיה חתכה לו את הצוואר לגמרי והוא התאחה אח"כ) אבל פציעות כמו הפרדת חלק מהגוף מהחלק האחר? מה הגוף יצמיח את עצמו מחדש או לחילופין יתחיל לטייל ולחפש את החלקים האבודים? לא נשמע לי הגיוני. ולסטט כנראה ברח מהשריפה בזמן... אם הוא היה נשרף לגמרי הוא לא היה מסוגל להשתקם. עובדה שהוא נשאר עם מיליון כוויות.

Blade Of Fire

New member
תלוי לפי איזה מיתוס..

יש מיתוסים שאומרים שהם כן יכולים לעשות את זה... הערפדים של אן רייס--אני לא חושב שהיא כתבה על משהו דומה...

Super Alonit

New member
מה? שהגוף מטייל ומחפש את חלקיו

האבודים?
זה קצת יותר מדי מופרך...

Blade Of Fire

New member
לא, אבל

גוף ערפדי שמצמיח איברי גוף מחדש... אגב אחד הדברים שהיו עושים כשהיה חשד שאיזשהי גופה נהפכת לערפד היה להפריד את חלקי הגוף שלה ולקבור אותם בקברים שונים...

אני לא זוכרת התייחסויות ישירות בנושא לכך

בספרים שלה שיצא לי לקרוא, אבל לפי ההגיון של העולם שהיא יצרה אז כן. בתחילת הראיון הוא אומר שהדרך היחידה להרוג ערפדים היא דרך האש ודרך אור היום. יש אפשרות נוספת של ריקון הגוף מכול דם, אבל אני עדיין צריכה להמשיך את מלכת הארורים בשביל לראות שלא התסריטאי של מלכת הארורים המציא את זה. יש פתח לעוד אפשרויות גם מכך שיש טעויות בנאום של לואיס, לואיס בזמן הראיון עדיין ערפד "צעיר" (יחסית, כן?
) ולא יודע את כל האמת שמאחורי עולם הערפדים. הוא עדיין חושב שערפדים חייבים לישון בארונות קבורה למשל, למרות שב"ערפד לסטט" מגלים שלסטט אמר לו את זה סתם בשביל לישון איתו ביחד בארון, הם יכולים לישון בכל מקום שמגן עליהם מפני השמש, אימא של לסטט נהגה לישון בתוך בורות שהייתה חופרת לעצמה באדמה.

וזה מה שקורה כשמסתמכים על סרט ולא קוראים את

הספר וההמשכים שלו
דבר ראשון לסטט נפגע מהאש, אבל לא נשרף לגמרי, רק נכווה קשות. ב"הערפד לסטט" (ספר ההמשך) מצויין שבגלל שהוא שתה את דם המקור - של אקשה, הערפדית הראשונה, הכוחות שלו התחזקו מאוד וכמעט ולכן להרוג אותו היה כמעט ובלתי אפשרי. ערפד אחר היה מת ממה שקרה לו.

DemianBlack

New member
סוג של ספוילר לספרים של אן רייס

בספר "נבחרי האפלה" שאני לא יודע אם יש אותו בארץ או לא (אחר כך פרסמו אותו בתור הסיפור של לסטאט) מתואר במפורש שאפשר לחתוך לערפד איברים והם מתחברים לאחר מכן (למרות שלא כתוב איך מתחברים). מתוארת הדמות של ניקולס (האהוב/מאהב/ או איך שתעדיפו לקרוא לו) שהוא נגן כינור, כשלסטאט הופך אותו לערפד על מנת להציל אותו הוא משתגע לגמרי, -הוא לא נהנה מההרג עצמו של אנשים ומסרב להשתמש בניבים שלו בהתחלה (מפריך לפי דעתי את המיתוס שכל הערפדים נהנים מההרג של הטרף של להם, גם לואיס לא נהנה מזה (אבל לואיס דמות מתוסבכת בפני עצמה) והוא גם במשך תקופה מסוימת סירב להרוג, וגם בסיפורים מתקדמים הוא מתואר בתור מישהו שניזון מאנשים רק לעיתים רחוקות). חזרה לניקולאס, לסטאט עוזב את פריז ומשאיר ניקולאס (ששונא את לסטאט עכשיו) לארמנד ולשאר חברי התאטרון שהופך לתאטרון הערפדי אחרי זה. באחד המכתבים של ארמנד ולאסטס, ארמנד כותב במפורש שהם נאלצו לכרות את שני הידיים של ניקולאס מפני שהוא לא הפסיק לנגן גם כשהמיתרים מהכינור נקרעו ופצעו אותו והוא דימם על הבמה,ואז הוא מוסיף שלאחר כמה ימים הם החזירו לו את הידיים...ורק אחרי כמה זמן מתואר שהוא מת (ולא כתוב שהוא מת משמש או אור יום) אם אני לא טועה הוא מת מעצב, ייאוש ושיגעון....אני צריך לבדוק אם היה כתוב איך הוא מת....

למעלה