רמת כאב

קרניjack

New member
../images/Emo122.gifרמת כאב../images/Emo122.gif

האם רמת הכאב של ערפדים לדעתכם היא כמו של בני האדם? אז כן, הם מחלימים במהרה- אבל האם כאב הפציעה הוא אותו כאב לדעתכם? מוחלש, מוגבר?

E v i e

New member
נראה לי שמוחלש

לא יודעת, לפי מה שמתואר ברוב הספרים שקראתי הם סובלים פציעות די קשות בפחות או יותר קלות... ככה שנראה לי שזה די בא ביחד עם הקטע שם מחלימים מהר.

נושיfay

New member
../images/Emo48.gif../images/Emo210.gif../images/Emo187.gif

לדעתי התכונות שהערפדים מקבלים יחד עם חיי הנצח וההחלמה המהירה הם סף כאב מאוד גבוהה וגם עמידות מול פציעות קשות במיוחד[ ע"י יכולת ההחלמה המהירה] וגם הכאב שהם מרגישים הוא שונה מהכאב שלנו, כמו למשל שהם רואים את העולם בצורה שונה מאנשים.

ממש לא אותו דבר כמו של שכואב לבני אדם.../images/Emo219.gif

לדעתי לפחות,זה כואב להם -הרבה- פחות. אולי עם השנים הם מתרגלים לכאב וכואב להם פחות,לא יודעת.

Super Alonit

New member
לי דווקא נראה שמוגבר.

בכמה ספרים שקראתי תואר שכל החושים התחדדו לאחר ההפיכה לערפד אז לדעתי גם הכאב מתחזק, אבל זה לא משמעותי כ"כ לערפדים בגלל ההחלמה המהירה.

בדנתמ

New member
חייבת להיות שונה, הא? ../images/Emo3.gif

חח סתם... אני חושב שזה מאוד תלוי בסופר = באיזה ערפד מדובר...

Super Alonit

New member
לא שונה, מיוחדת.../images/Emo3.gif

ואממ... כן נו, אבל ההגיון אומר שגם הכאב יתחדד בנוסף לשאר החושים, אחרת הם די סותרים את עצמם.

בדנתמ

New member
האמת שיש רק חצי קשר

מן הסתם אם את לא יכולה להרגיש אז את לא תרגישי גם כאב. ואם תהיי רגישה מדי, אז סף הכאב שלך כנראה ירד. אבל יש בע"ח הרבה יותר רגישים מבני אדם עם סף כאב יותר גבוה... וכאב זה מעבר ל-להרגיש חזק. לעצבים/מוח שלנו יש סף של תחושה שכשעוברים אותו, זה מתפרש ככאב. כמו למשל תחושה של טמפרטורות קיצוניות. אבל הכאב הוא נוסף על התחושה. תנסי לבקש מחברה לכוון את המים במקלחת על הכי חמים או הכי קרים, תתקעי את היד מתחת לזרם עם עיניים עצומות. שימי לב, שאת קודם כל מרגישה תחושה של "טמפרטורה קיצונית" ולא יודעת אם זה חם מדי או קר מדי - ורק אחרי איזה שניה או שתיים את יכולה להבדיל. על עוד דוגמא שממחישה את זה טוב, למדתי כשראיתי פרק בסדרה האוס. אחלה סדרה, דרך אגב... היתה שם אחת שהגיעה אליהם, שסבלה מתסמונת שעושה שהיא לא יכולה להרגיש כאב. היא יכולה להרגיש דברים, אבל לא כאב. אם היא תשים את היד מעל להבה, היא תרגיש חמימות אבל זה לא יכאב לה. היא יכולה להיחתך הרבה בלי להרגיש. יכול להיות שכשהופכים לערפד, החושים מתחדדים, אבל הסף שגורם להרגיש כאב משתנה. כך, אם כורתים לערפד את היד, הוא ירגיש את זה, אבל זה בקושי יכאב לו. מצד שני, סופר בהחלט יכול להגיד שספי הכאב של הערפד שלו נשארים דומים למה שהיה לו בתור בן-אדם, אבל החושים מתחדדים - ולכן יכאב לו יותר. *ואו חפרתי...

Super Alonit

New member
ראיתי את הפרק הזה, נראה לי. :]

פעם הייתי ממש מכורה להאוס.
ואממ... כשאני חושבת על זה, הקטע שאמרת עם הטמפרטורה הקיצונית ממש נכון. קרה לי כמה פעמים כשחיכיתי שהמים במקלחת יתחממו או משהו. הנושא הזה סתם מעניין, בלי קשר לערפדים. בכל מקרה אי אפשר לקבוע שום דבר החלטי בנושא כי הם לא בדיוק קיימים.

בדנתמ

New member
../images/Emo45.gif בדיוק

משעשעים אותי כל הדיונים האלה פה, במיוחד בשלב שבו אנשים אומרים שלא יכול להיות איזה משהו חח... כן "כל הערפדים שאני פגשתי דווקא..."

litaf1

New member
לדעתי היא לא שונה מבני אדם..

כי הם נפצעים.. וזה כואב כמו לבני אדם עד שהם מחלימים. בסרטים הם תמיד עושים פרצופים שכואב להם
והתמונה
איזה סרט יפה!! זה רק אני או שזה היה נראה שבין בראד לטום היה משהו?

Rose131

New member
מוחלש..

אם אני לא טועה- כשלאדם כואב יותר מדי הוא מאבד את הכרתו, לא? כלומר, כדרך התמודדות. ואם זה נכון- אז מכאן נובע שלערפדים הכאב מוחלש מכיוון שאף פעם ערפד אינו מתעלף מכאב. לא?

קרניjack

New member
אני חושבת

שהכאב הוא אותו כאב, אלא משום שההחלמה היא מהירה הוא פשוט גם חולף מהר, וה"זיכרון" של הכאב הוא חלש יותר.

כאב=תגובה עיצבית

לפי דעתי זה תלוי בכמות הדם שיש לערפד עם הוא אנושי - אחרי הזנה של דם הוא ירגיש את הכאב כמו אדם רגיל עם הוא חייה - כמעט ללא דם, הוא בקושי ירגיש מה פוגע בו

למעלה