ספר ערפדים חדש בתירגום לעברית

קרניjack

New member
ספר ערפדים חדש בתירגום לעברית

ציידת הלילה/ג'אנין פרוסט

תקציר מגב הספר:

קאת'רין קרופילד גדלה בעיירה קטנה ושמרנית, שהתנכרה לה בשל נסיבות הולדתה. היא תמיד היתה יוצאת דופן והאמינה שטמון בה זרע רוע, כפי שאמהּ חזרה ואמרה לה כל נעוריה. כדי לפייס אותה היא מתחילה לצוד את יצורי הלילה, בתקווה שאחד מהאפסים האלה הוא אביה - האיש שהרס את חייה של אמהּ.

באחד הלילות היא מסתבכת עם אחד מהם, בונז, שוכן הלילה הסקסי. המפגש איתו מערער את כל תפיסת עולמה, והוא ישנה את חייה לנצח.

ואם זה לא מספיק, העלילה מסתבכת, ויש חבורת מרצחים שצריך לעצור, משפחה שצריך להסתיר ממנה דברים ובונז אחד, שהופך להיות מפתה יותר מכל גבר עם דופק.

ציידת הלילה הוא ספר ממכר. כתיבה שנונה, חכמה ומסוגננת, עלילה סוחפת וסקסית, כל אלה יוצרים את תחושת העונג הצרוף שמעניקה קריאה טובה.

ביקורות מחו"ל
"ציידת הלילה גדוש באקשן עוצר נשימה, בעלילה סוערת, בהבזקים של הומור שחור ובסיפור אהבה שיגרום לכם לרצות עוד ועוד." אילונה אנדרוז, סופרת רבי המכר של ה-New York Times

"ג'אנין פרוסט צובעת את המאבק הנצחי בין טוב לרע, בין לבן לשחור, בכל גוני האפור. שילוב מנצח של הומור, של סקס ושל רגש אמיתי." קאת'רין סמית', סופרת רבי המכר של ה-USA Today

ציידת הלילה הוא הספר הראשון בסדרת קאת'רין קרופילד: ציידת. הספר משתייך לז'אנר הפנטזיה האורבנית. הסדרה כיכבה ברשימות רבי המכר של ה-New York Times, USA Today, Publishers Weekly ועוד, וזכתה להצלחה מסחררת ברחבי העולם כשנמכרה לתרגום לתשע עשרה מדינות עד כה. ג'אנין פרוסט היא מן הסופרות המובילות בז'אנר, מחברתן של סדרות מצליחות נוספות.

ציידת הלילה מאת ג'אנין פרוסט בהוצאת ענתות ספרים, ספר ראשון בסדרת קאת'רין קרופילד: ציידת, תרגמה מאנגלית: לינדה פניאס-אוחנה, עטיפה מקורית, 445 עמודים

ואיזו התחמקות בוטה מהמילה ערפד! "יצורי הלילה" "שוכן הלילה"! ואם מישהו שקרא את הספר ויגיד שמדובר בעיקר בחבורת זומבים ושדים נטולי ערפדים אני אתנצל

הודעה מהוצאת הספרים:

הן מספרות שסדרת הספרים החדשה, "קאת'רין קרופילד: ציידת" שבמסגרתה רואה אור היום הספר הראשון "ציידת הלילה", היא קריאה טבעית לכל מי שהתמכר ל"באפי ציידת הערפדים" וקריאת חובה לכל צופי "דמדומים" ו"דם אמיתי" ולכל אלה שלא יודו בכך... (((האמנם?)))

העבודה על ספרי הסדרה הייתה מורכבת. למרות שמדובר ברומנים פופולאריים התרגום לעברית דרש התמודדות עם סגנון הייחודי, משחקי המלים, מעבר בין שפה גבוהה ומתוחכמת לתיאורי סלנג בדיבור ישיר וכדומה. קושי נוסף בעבודת התרגום היו הקללות. ורד ורוני מספרות שבאופן מפתיע העברית דלה בקללות שניתן להטות ולהשתמש בהן בתוך משפטים והאנגלית עסיסית יותר. כמובן שהחלק המאתגר והנעים יותר היה תרגום תיאורי הסקס, אבל מבחינתן, כקוראות אדוקות, המעבר לעברית לא איבד את החוויה בתוך ובין השורות.

אם מישהו קרא/יקרא בבקשה כתבו ביקורת

עוד לא קראתי

נשמע שזה קצת לנשים ,
ראיתי שוב את מלחמות האופל2 ,
והיה ממש מקסים .
דוד

Boojie

New member
יצא לי לעלעל בבלוג ההוצאה לפני כמה ימים

ויצאתי עם הרושם שיש לי קצת בעיה עם ההוצאה ברמה המקצועית - למשל, הבלוג (המוסתר היטב - כמעט בלתי אפשרי למצוא אותו דרך גוגל) נותן את הרושם שלא היה שום דבר בז'אנר בארץ לפני שהקימו את ההוצאה, מה שמעיד שאו שמקימות ההוצאה לא חקרו את השטח מספיק טוב לפני שהקימו אותה (כי יצאו כבר לא מעט ספרים בז'אנר עד היום, כולל הספרים של שרלין האריס בהוצאת קדמת עדן, ספר אחד מסדרת אניטה בלייק בהוצאת מודן, וכולי. אגב, גם הספרים של קארן מארי מונינג שהן מזכירות עתידים להתחיל לצאת בעברית בקרוב), או שהן מנסות ליצור מצג שווא של מי שמתחילות מאפס בשוק שבו הן בהחלט לא מתחילות מאפס.
חוץ מזה, יש לי גם בעיה עם ההחלטות התרגומיות שלהן כפי שהן הזכירו בבלוג, אבל זו כבר התקרצצות שלי כאשת מקצוע אז לא ממש רלוונטית כאן.

בכל אופן, ובלי קשר לקטעים התמוהים במקצת בבלוג, אני מאד מפרגנת להחלטה להקים הוצאה שתתמקד בתת-הז'אנר הזה, ומקווה שיצליח להן. לא יצא לי עדיין לקרוא את הספר הראשון שלהן, אבל אני מקווה שזה יקרה בקרוב.
http://anatotbooks.co.il/

Bartal j

New member
לא קראתי אבל אולי אתן לזה צ'אנס

אם כי זה מזכיר לי את בלייד כזה אבל בקטע של בחורה נו הקטע הזה של האימא שנאנסת ע,י ערפד והילד חצי אנוש חצי ערפד שמחפש את האבא לנקום ובלה בלה
ומה זה השם בונז? מה הוא כלב? מזכיר לי בונזו...או עצמות חח בסוף יסתבר שהוא שלד מהלך ולא ערפד... עם כל ההתחמקות שלהם מהמילה ערפד בסוף עוד זה יסתבר כנכון חחח מוזר ספר ערפדים שלא משתמש במילה "ערפד" אני לא יודעת עד כמה זה עושה עלי רושם טוב..

MoonFairy

New member
רק בגלל שקוראים לו בונז אני אקרא

סתם. אני שוקלת אם לקרוא או לא.... העלילה קצת צפוייה לטעמי, אבל אני אתן לזה צ'אנס. ברגע שאסיים לקרוא את סדרת משחקי הרעב שהתחדשתי בה

למעלה