תהיות, שאלות ו...

תהיות, שאלות ו...../images/Emo2.gif

יש לי 2 בנות בנות שבועיים.אני מניקה אותן אחת אחרי השניה. הן אוכלות בערך כל 3 שעות. אבל, יוצא לפעמים שאחת מהן פותחת פער ואז הבעיה מתחילה בלילה... אני מרגישה שכל הלילה אני מניקה ועושה גרפסים... איך אפשר לגרום להן לקום פחות או יותר באותה השעה? אני מרגישה שאם אני מעירה את השניה אחרי שהראשונה ינקה, ההנקה שלה לא כ"כ טובה.(כי זה תוך כדי שינה)וגם נראה לי שאני הורסת את השינה הטובה שהיא היתה שקועה בה. בה עושים? שאלה נוספת, לפעמים הן מתעוררות בבכי ואז הדבר הראשון שבא לי לעשות, זה לשלוף ציצי. אבל, שמעתי שיתכן שהן סובלות מכאבי בטן ואם אני שוב מניקה אז זה רק מגביר את הכאב ומשבש את סדר האוכל(כי לא יודעים מתי אכלה ומתי נישנשה...)האם זה נכון? מלבד זה שזה גוזל את כל הזמן והילד הגדול מקבל פחות תשומת לב.... בקיצור... מה עושים???? הן עולות יפה במשקל אבל לפעמים משגעות אותי. אשמח לכל תמיכה ועיצה.

דבורה1

New member
תשובות/חצי תשובות

קודם כל, לא זוכרת שברכתי אותך כאן: אז ברוכה הבאה
לגבי בלילה- עד גיל שנה הנקתי גם כן בלילה. זו בחירה שאת צריכה לעשות, אם לנסות ולסנכרן אותן כך שיקומו ביחד או להניק כל אחת בנפרד בזמן שלה. אני כמוך, הרגשתי שאין לי לב להרוס להם שינה ולכן אפילו לא ניסיתי לגרום להם לקום יחד. התוצאה: קמתי בלילה בין כל שעה וחצי (בימים הממש טובים) לכל 15 דקות (בלילות ההזויים- והיו לא מעט כאלו). הויתור מצדי היה כל עוד הרגשתי שאני עומדת בזה פיזית. כשהתחלתי לעבוד שוב וראיתישאני נרדמת בעבודה, הילדים הגיעו לגיל שנה ועברו גמילה. שדתי מסקנות: א.גיל שנה עוד רחוק לך אז אולי אם את יכולה תנסי לסנכרן אותן כן או שתשלימי עם גורלך. ב. לא הנקות הלילה גרמו לי להרדם בעבודה (אבל זה כבר סיפור אחר
) אז מה עושים? מנסים ליצור שגרה לפני הנקת הלילה וליצור אווירת לילה לגמרי בלילה. באווירה כזו אם תתמידי על מונוטנויות- כלומר כל לילה בדיוק אותו הדבר, אני מאמינה שגם ההתעוררות הכפויה של אחת מהן תביא ליניקה טובה יותר כי הן פשוט תבנה שזו ארוחת הלילה. אבל זה תהליך ובוודאי שלא יקרה ביום אחד. לגבי השאלה השניה- הנקה לפי דרישה, כשמה כן היא. לפי דרישה. הן רק בנות שבועיים ואני מניחה, לפי התאור שלך, שאת עדיין לא מצליחה לזהות מתי מדובר בסימני רעב ומתי זה משהו אחר. בסוד אני אגלה לך שגם אם זה משהו אחר, בגיל הזה זה עדיין בסדר להניק כדי להרגיע. נועה שלנו, שמניקה בנות 10 חודשים, עדיין מרגיעה עם הנקה את הבנות. היא גם תסביר בטח יותר טוב את הקשר בין ניהול לא נכון של הנקה לגזים. אני רק אוומר לך שאם התפיסה שלהן טובה, הן נרגעות מהנקה ובא לציון גואל. אני לא הייתי משנה נוסחה מנצחת

בחודש הראשון הרגשתי שאני כל הזמן

מניקה ואני יודעת כמה זה קשה לא ניסיתי לגרום להם לקום פחות אבל אחרי חודש זה נהיה יותר טוב וציצי משמש מקור לאוכל, לנחמה ואצלנו לפעמים גם הרגיע את כאבי הגזים.

קודם כל - ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

שנית - אני רוצה להגיד לך כלכבוד
את מניקה ילדות בנות שבועיים וכבר פתחת פער של שלוש שעות והן עולות במשקל. כלכבוד בריבוע. לגבי הלילה - אני לא בעד להעיר. אי אפשר לינוק תוך כדי שינה בגיל כזה (גם היום אני כמעט לא עושה את זה ואם כן, רק את שירה כי היא יכולה להתעורר, לאכול טוב ולחזור לישון אבל היא כבר בת 10 חודשים). זכרי - החודש הראשון הוא הכי קשה והכי מתיש. שנית - עם הזמן אנחנו לומדות את הילדים שלנו ויודעות איך להרגיע אותם כשהם לא זקוקים לאוכל. מכיוון שאי אפשר "לדחוף" ציצי כמו שאפשר "לדחוף" בקבוק, ילד שלא רוצה לינוק, לא ינק וזהו. אם הוא זקוק לציצי כדי להרגע - זה בסדר גמור ולא מזיק בכלל. לגבי כאבי בטן - הם יכולים להגרם מיצור יתר וזה לא נראה העניין אצלך. לא דיווחת על השתנקויות בתחילת ובמהלך ההאכלה. הם יכולים להגרם מניהול הנקה לא נכון שבו הילד לא מגיע לחלב השומני ויונק בעיקר חלב קדמי. אחת הדרכים להעלות את אחוז השומן בחלב הוא הנקות תכופות וכמו שאת רואה, זה מה שאת עושה ממילא... את מוזמנת למפגש התמיכה הבא שלנו שיתקיים מתישהו במרץ. ההודעה תהיה פה בפורום.

ממה מיה

New member
פעם כך ופעם כך

היונקים שלי (מחר כבר בני ארבעה שבועות) לרב מתוזמנים יחד. אןלי זה שריד לימי התינוקייה בהן הכריחו אותי להעיר אותם לאכול
יש בזה גם חיסרון כי לא פעם הם דורשים את האוכל בו זמנית וכשאין לי עזרה בבית אני אמנם מצליחה להעלות אותם יחד להנקה סימולטנית אבל בד"כ היא פחות טובה ותמיד אחד מהם לא תופס טוב...כשיש לי עזרה אני מצליחה להנדס אותם לתפיס טובה יותר. טפו טפו רב הלילות היו התעוררות אחת לשניהם כל שלוש שעות. אבל אתמול למשל התעוררתי הרבה יותר (לא זוכרתאפילו כמה), כנראה דורון עשה קפיצת גדילה (כשבוע אחרי נטע) והעיר אותי כל שעה. שמתי אותו לידי והנקתי בשכיבה, וכך הוא ינק ואני נרדמתי
לגבי הבן הגדול, אין מה לעשות הוא ייאלץ להתרגל לרעיון שאמא מניקה המון, אני משתדלת תוך כדי הנקה לספר לו סיפור, לצפות איתו בקלטת או לשב לידו כשהוא מצייר. כל הכבוד על ההנקה, מאמינה שעם הזמן הלילות יסתדרו

תודה לכן../images/Emo140.gif

אני כרגע מקבלת באמת הרבה עזרה מהורי אבל זה יהיה רק בחודש הראשון. בכל מקרה אני מבינה שזה החודש הקשה, נכון? אז אני מקווה לשרוד. החשש שלי מנתינת בקבוקים בלילה זה שהן בסוף תעדפנה את זה על פני ההנקה. היום יצאתי עם שלושתם לגינה בעזרת חברה והיה ממש נחמד. הגדול שיחק לו במתקנים והן היו האטרקציה... כמו כן, יצא לי להניק שם-באמת רק לשם ההרגעה... וזה היה בסדר. היום יצא לי להניק אותן בו זמנית כי שתיהן צרחו אבל באמת א"א לעשות את זה בלי עזרה כי כל הזמן אחת התנתקה לי. שוב תודה . כיף שיש פורום כזה ואני אשמח לדעת מתי יש מפגש ועוד יותר אשמח לקבל טיפים איך אפשר לצאת מהבית בלי שחברה או אמא נמצאות בסביבה.(אני גרה בקומה שניה כשהמעלית שלנו בגודל של קופסת גפרורים, העגלה כנראה תשאר למטה. אבל איך יורדים עם שתיים????) ערב טוב

אני יורדת עם שניהם בסלקלים

שמה אותם באוטו ומוציאה מהאוטו את העגלה. אני עדיין לא יצאתי מהבית עם התאומים והגדול שלי לבד. אולי בגלל שהגדול שלי קטן יחסית אבל נראה לי שזה אתגר אמיתי

rsharon

New member
הערה קטנה לגבי יציאה החוצה...

יש משהו מטעה במזג האוויר לאחרונה... נראה מאוד יפה בחוץ וקורץ לצאת לטיול עם הקטנטנים (שלנו בני חודש היום!), אבל האובך הזה יוצר זיהום אוויר ברמות גבוהות וזה ממש לא מומלץ לפצפונים האלו...

גם אצלי העגלה באוטו

בהתחלה הייתי יורדת עם שני הסלקלים אבל אחרי כמה חודשים לא נשאר לי גב. התחלתי לרדת איתם כשאחת במנשארי והשניה על הידיים. הסלקלים נשארים באוטו. היום אני הולכת ככה לכל מקום שלא דורש הרבה הליכה - בתים של חברות וכו'. לגבי בקבוקים בלילה - מאד לא מומלץ עד שההנקה מתבססת מכיוון שהפרולקטין שהוא אחד מהורמוני ההנקה, מופרש בעיקר בלילה. לגבי הנקה בו זמנית - חשוב מאד להגיע למצב ששתי הידיים שלך חופשיות לנתק ולחבר אותן.

איך הידיים חופשיות???ומי יחזיק את

הבנות? הן תיפולנה,לא? כשהנקתי כך אתמול, אמא שלי החזיקה אותן ואני חיברתי. איך אפשר אחרת? אשמח ללמוד. ובנוגע לירידה למטה... גם אני חשבתי על הסלקלים אבל גם לי נראה שזה ישבור לי את הגב. איך אפשר לפתוח עגלה כשאחת במנשא והשניה על הידיים? זה גם בעיה. הלילה כל אחת פתחה פער אבל כמובןלא מסוכרן... הראשונה אכלה ב22:00 ואח"כ ב- 2:00 והשניה ב-24:00 ואח"כ ב- 4:30.... שאלה אחרת- אתן מחליפות חיתול במהלך הלילה? יום טוב לכולן
נ.ב. הגדול שלי חולה. מקיא כל היום ונשאר בבית... שנהיה בריאים.

ממה מיה

New member
אצלי זה כך

אני מתישבת על המטה הזוגית, מניחה ילד מכל צד. אני לוקחת שתי כריות ודואגת שיהיו גבוהות, אפשר לתחוב את שמיכת הפוך מתחת. מעלה את זה שתופס טוב יותר ראשון, אחרי שהוא בואקום מעלה את השני. הידיים בעקרון פנויות אבל כלהזמן נדרשות לתיקוני תפיסה של השניים, או להעלות אחד מהם לגרעפס (דורון צריך כל כמה דקות). כרגע הם קלים, לא יודעת איך אעשה זאת כשיגדלו, אבל מצד שני מאמינה שהתפיסות שלהם כבר יהיו טובות ויציבות עד אז. אתמול אפילו הנקתי את שניהם והצלחתי באותו זמן לנהל שיחת טלפון... לגבי לרדת למטה, אם את מאחסנת את העגלה באוטו, את יורדת עם הסלקלים או סל קל + מנשא (הסל קל הנוסף באוטו), מניחה את הילדים בסל קלים באוטו או בחוץ, והרי לך ידיים פנויות. אפשרות אחרת היא להשאיר אותם במיטה לכמה דקות, לרדת למטה, לארגן עגלה ואז לרדת איתן. לגבי חיתול - אנחנו מחליפים בלילה רק אם יש קקי.. וגם זה בקושי..

שמעת על כרית הנקה ?

עם כרית הנקה אין סיכוי שהן תיפולנה ואת אפילו לא צריכה עזרה כדי לחבר אותן לגבי חיתול- בחודש הראשון כשהם היו עושים קקי בלילה הייתי מחליפה. עכשיו אני מחליפה רק לג'ונייר משום שהוא יונק בערך כל שעתיים בלילה עד כדי כך שהוא מתעורר בבוקר רטוב ואני צריכה להחליף לו הכל. אני שמה בתחילת הלילה חיתול בעריסה שלו ובאמצע הלילה מחליפה לו חיתול בלי להשתמש במגבונים או בקרם ו.. הרבה בריאות לגדול

תנוחת ההנקה החביבה עלי בשניים

עד גיל חצי שנה - פוטבול כפול: הרגליים על שרפרף שמגביה אותן, אני יושבת שמשני צדדי כריות ספה נוקשות ועליהן כרית הנקה או שתי כריות נוצות. כל ראש של ילד מונח על כרית כך שהם בעצם נשענים לי על הברכיים ושקועים קצת בכרית. כך הילדים לא זזים ושתי הידיים חופשיות. אחרי כמה שבועות של נסיון, כשהתפיסה מתבססת ולא צריך לחבר אותם שוב ושוב, אפשר כבר לקרוא ספר או לדבר בטלפון... לגבי הירידה למטה - בגיל הזה עדיין ירדתי עם שני סלקלים אבל כדי להוציא את העגלה מהאוטו, אפשר שאחת תהיה במנשא ואחת בסלקל שאותו אפשר להניח על החניה. טיטול במשך הלילה? רק אם יש קקי... המון בריאות לכולכם ובעיר לגדול.

ממה מיה

New member
בינתיים אני מתפקדת לבד

תיק על הגב, סל קל בכל יד ויורדים (אין לנו מעלית). יש לנו עגלה לסלקלים באוטו שמיועדת לגיחות קצרות ויש עגלת תאומים במחסן. כל עוד הם שקטים אני רגועה ומצליחה לעשות הכל לבד. כשהם יהיו כבדים מדי לשאת אותם בו זמנית בסלקלים, אני אוריד אותם אחד אחד, או שאחד יהיה על מנשא.

אני חושבת שממחר אני אתחיל להוריד

אותם אחד ביד ואחד בסלקל כי כבר ממש כבד לי והם עוד יחסית קלים לגילם

למעלה